Ухвала від 09.10.2020 по справі 168/722/20

Справа № 168/722/20

Провадження № 1-кс/168/221/20

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 жовтня 2020 року смт. Стара Вижівка

Старовижівський районний суд Волинської області, слідчий суддя ОСОБА_1 , секретар с/з - ОСОБА_2 ,

у судовому засіданні в смт. Стара Вижівка клопотання слідчого Старовижівського відділення поліції Ратнівського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області про продовження строку досудового розслідування,

ВСТАНОВИВ:

До Старовижівського районного суду Волинської області надійшло клопотання слідчого ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування в кримінальному провадженні №12019030190000101 від 12 квітня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 185 КК України.

Подане клопотання обґрунтовується тим, що слідчим відділенням Старовижівського відділення поліції Ратнівського ВП ГУНП у Волинській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12019030190000101 від 12 квітня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті185 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 12 квітня 2019 року в період часу з 09:00 год. по 12:00 год., невідома особа, шляхом пошкодження вхідних дверей, проникла до будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , де керуючись метою наживи, зі спальної кімнати із сейфу таємно викрала мисливську гладкоствольну мисливську рушницю марки «ТОЗ-34» № НОМЕР_1 , два золотих кільця, два золотих ланцюжка, срібний ланцюжок та срібний хрестик, чим заподіяла ОСОБА_4 матеріальної шкоди.

Так, під час проведення досудового розслідування, були проведені такі слідчі розшукові дії: відібрано протокол заяви від ОСОБА_4 за фактом вчинення кримінального правопорушення; проведено огляд місця події на місці скоєння кримінального правопорушення; допитано в якості потерпілого ОСОБА_4 , опитано в якості свідка ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 .

Однак, слідчий зазначає, що для прийняття законного, повного та неупередженого рішення, щодо закінчення досудового розслідування, який спливає 12 жовтня 2020 року, необхідно провести ряд інших, слідчих та розшукових, процесуальних дій, зокрема: перевірити встановлених осіб на причетність до вчинення даного кримінального правопорушення, допитати останніх в якості свідків, з метою збору інформації про обставини вчинення даного кримінального правопорушення. Крім цього, із залученням дільничних офіцерів поліції та оперативних працівників Старовижівського ВП, планується провести ряд подвірних та по квартирних обходів в населених пунктах Старовижівського району, з метою виявлення осіб, яким відомі обставини вчинення кримінального правопорушення, встановлення місцезнаходження викраденого майна, а також з'ясування іншої інформація, яка має важливе значення для проведення подальшого досудового розслідування. Також, органом досудового розслідування планується повторно допитати потерпілу ОСОБА_4 , вирішити питання щодо визнання потерпілим та допиту в якості потерпілого чоловіка заявниці, з метою конкретизації обставин викрадення майна, опису майна, його особливих прикмет. Провести слідчий експеримент з потерпілою. По отриманні інформацію, про причетність осіб до вчинення злочину вирішити питання про складання та вручення останнім повідомлення про підозру, провести слідчі експерименти з підозрюваною особою (особами), провести одночасні допити, відкрити матеріали кримінального провадження і надати доступ учасникам кримінального провадження до матеріалів досудового розслідування; скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування.

Виконати вказані слідчі, процесуальні дії у встановлений строк проведення досудового розслідування не можливо, тому, виникла необхідність у продовженні строків досудового слідства по вказаному кримінальному провадженню на 12 місяців.

Продовження строків досудового розслідування сприятиме проведенню та завершенню комплексу слідчих та інших процесуальних дій, направлених на отримання відомостей про обставини, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні. Так, зазначені відомості мають суттєве значення для встановлення події кримінального правопорушення, а також винуватості/невинуватості конкретних осіб у вчиненні кримінального правопорушення, забезпечить дотримання завдань та засад кримінального провадження.

Слідчий подав заяву про розгляд клопотання за його відсутності в зв'язку із зайнятістю при проведенні слідчих дій, клопотання підтримує з викладених у ньому підстав, просить його задовольнити.

Встановлено, що 12 квітня 2019 року відомості про даний злочин був внесений до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 185 КК України під №12019030190000101.

Згідно статтею 12 КК України злочин, передбачений частиною 1 статтею 364 КК України, є тяжким злочином і таким чином, відповідно до пункту 2 частини 1 статті 219 КПК України строк досудового слідства може бути продовжений до дванадцяти місяців.

Відповідно до частини 1 статті 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Частиною 2 статті 219 КПК України визначено, що строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Статтею 294 КПК України передбачено, що якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, то він може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого погодженим з прокурором, на строк до шести місяців щодо злочинів невеликої або середньої тяжкості. Клопотання про продовження строку досудового розслідування подається не пізніше п'яти днів до спливу строку досудового розслідування, встановленого сттаттею 219 КПК України.

Згідно з частини 1 статті 295-1 КПК України у випадках, передбачених статтею 94 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

Враховуючи встановлені в ході судового розгляду даного клопотання обставини, а також те, що з метою забезпечення швидкого, повного та об'єктивного досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні необхідно провести додаткові слідчі та процесуальні дії, проте для цього більш як достатньо буде продовжити строк на 6 (шість) місяців. Тому вважаю, що клопотання слідчого слід задовольнити частково.

Керуючись статтями 28, 219, 294, 295-1, 309, 376 КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого Старовижівського відділення поліції Ратнівського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування - задовольнити частково.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідування за №12019030190000101 від 12 квітня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 185 КК України, на 6 (шість) місяців, тобто до 12 квітня 2021 року.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
92160096
Наступний документ
92160098
Інформація про рішення:
№ рішення: 92160097
№ справи: 168/722/20
Дата рішення: 09.10.2020
Дата публікації: 10.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Старовижівський районний суд Волинської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; продовження строку досудового розслідування
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (08.10.2020)
Дата надходження: 08.10.2020
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
НАЗАРУК ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ
суддя-доповідач:
НАЗАРУК ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ