П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
07 жовтня 2020 р.м.ОдесаСправа № 420/1213/20
Головуючий в 1 інстанції: Тарасишина О.М.
Дата і місце ухвалення: 19.05.2020р., м.Одеса
П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого - судді : Бойка А.В.,
суддів: Єщенка О.В.,
Федусика А.Г.,
за участю секретаря: Андрушкевич М.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі апеляційну скаргу Головного управління ДПС в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 19 травня 2020 року по справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Лампочка» до Головного управління ДПС в Одеській області, Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
В лютому 2020 року товариство з обмеженою відповідальністю «Лампочка» звернулося до Одеського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління ДПС в Одеській області, Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 11 січня 2019 року №0002351401 та від 16 січня 2020 року №0002510504.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 19 травня 2020 року позов задоволено.
Визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення-рішення від 11 січня 2019 року №0002351401 та від 16 січня 2020 року №0002510504.
Стягнуто з Головного управління ДФС в Одеській області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ТОВ «Лампочка» судові витрати в розмірі 2295,00 грн.
Стягнуто з Головного управління ДПС в Одеській області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ТОВ «Лампочка» судові витрати в розмірі 9240,00 грн.
Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, 08.07.2020 року Головне управління ДПС в Одеській області подало апеляційну скаргу, обґрунтовану посиланням на не правильне застосування судом норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
Зокрема, в апеляційній скарзі апелянт зазначає, що за результатами перевірки контрольованих операцій ТОВ «Лампочка» встановлено порушення позивачем п.п.39.4.2 п.39.4 ст.39 Податкового кодексу України, а саме: товариством занижено задекларований обсяг контрольованих операцій з нерезидентом WAYTRANS LIMITED CORPORATE CORP у звіті за 2017 рік на суму 13 659 130 грн. У зв'язку з цим, податковим органом правомірно застосовано до ТОВ «Лампочка» штрафні санкції на суму 152 852,41 грн. Апелянт вважає необґрунтованими посилання суду першої інстанції на те, що перевірка податкової звітності, поданої товариством в жовтні 2018 року, виходить за межі предмету перевірки та зазначає, що позапланова перевірка проводилася після подання підприємством звіту про контрольовані операції, а тому відповідний звіт правомірно враховано контролюючим органом як податкову інформацію.
У зв'язку з цим, в апеляційній скарзі ставиться питання про скасування рішення Одеського окружного адміністративного суду від 19 травня 2020 року з прийняттям нового рішення - про відмову в задоволені позову ТОВ «Лампочка».
ТОВ «Лампочка» подало письмовий відзив на апеляційну скаргу Головного управління ДПС в Одеській області, в якому просить скаргу відповідача залишити без задоволення, а оскаржуване рішення суду першої інстанції - без змін.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено та з матеріалів справи вбачається, що на підставі наказу Головного управління ДФС в Одеській області від 21.11.2018р. №9146, відповідно до п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.75.1 ст.75, п.п.78.1.5 п.78.1 ст.78 ПК України, у період з 10.12.2018 року по 18.12.2018 року Головним управлінням ДФС в Одеській області проведено документальну позапланову невиїзну перевірку ТОВ «Лампочка» (код за ЄДРПОУ 35749786) з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2015 року по 30.06.2018 року, валютного законодавства за період з 01.01.2015 року по 30.06.2018 року, з питань єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2015 року по 30.06.2018 року.
За результатами проведеної перевірки Головним управлінням ДФС в Одеській області складено акт №2887/15-32-14-01/35749786 від 26.12.2018 року, у висновках якого, серед іншого, зафіксовано порушення ТОВ «Лампочка» п.п.39.4.2 п.39.4 ст.39 Податкового кодексу України від 02.12.2020 року №2577-VI зі змінами та доповненнями, в результаті чого товариством занижено задекларований обсяг контрольованих операцій з нерезидентом WAYTRANS LIMITED CORPORATE CORP на загальну суму 15 285 240,52 грн. (у т.ч. в звіті за 2016 рік на суму 1 626 110,52 грн., в звіті за 2017 рік на суму 13 659 130 грн.).
Зокрема, в акті перевірки зазначено, що згідно даних звіту про контрольовані операції за 2016 рік ТОВ «Лампочка» відображено контрольовані операції з нерезидентом WAYTRANS LIMITED CORPORATE CORP на загальну суму 80060956. Згідно баз даних Головного управління ДФС в Одеській області АІС «Аудит», АІС «Податки», АІС «Митниця» встановлено, що операції ТОВ «Лампочка» з нерезидентом WAYTRANS LIMITED CORPORATE CORP складали 81687066,52 грн., що на 1626110,52 грн. менше ніж задекларовано в звіті.
Звіт про контрольовані операції за 2017 рік подано ТОВ «Лампочка» до податкового органу 01.10.2018р. за №9300702895. Загальна сума відображена у звіті 566 411 грн. Згідно даних звіту про контрольовані операції за 2017 рік ТОВ «Лампочка» відображено контрольовані операції з нерезидентом WAYTRANS LIMITED CORPORATE CORP на загальну суму 0 грн. Згідно баз даних Головного управління ДФС в Одеській області АІС «Аудит», АІС «Податки», АІС «Інспектор 2004» операції товариства з нерезидентом WAYTRANS LIMITED CORPORATE CORP складали 13 659 130 грн., що на 13 659 130 грн. менше ніж задекларовано у звіті.
На підставі акту перевірки №2887/15-32-14-01/35749786 від 26.12.2018 року Головним управлінням ДФС в Одеській області прийнято податкове повідомлення-рішення від 11 січня 2019 року №0002351401, яким до позивача, на підставі п.120.3 ст.120 ПК України, застосовано штрафні санкції в сумі 152 852,41 грн. за не відображення в звіті про контрольовані операції за 2017 рік обсягу операцій, що мали місце з нерезидентом WAYTRANS LIMITED CORPORATE CORP.
З матеріалів справи, також, вбачається, що на підставі наказу Головного управління ДФС в Одеській області від 24.06.2019р. №4990, відповідно до п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.п.75.1.2 п.75.1 ст.75, п.п.78.1.15 п.78.1 ст.78, п.79.2 ст.79 ПК України, у період з 04.07.2019 року по 08.07.2019 року Головним управлінням ДФС в Одеській області проведено документальну позапланову невиїзну перевірку ТОВ «Лампочка» з питання несвоєчасного подання уточнюючого звіту про контрольовані операції за 2017 рік після спливу 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати штрафу, визначеного п.120.3 ст.120 ПК України.
За наслідками проведеної перевірки податковим органом складено акт перевірки №1347/15-32-14-03/35749786 від 11.07.2019 року, яким зафіксовано порушення ТОВ «Лампочка» п.п.39.4.2 п.39.4 ст.39 ПК України в частині несвоєчасного подання уточнюючого звіту про контрольовані операції за 2017 рік після спливу 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати штрафу.
Зокрема, в акті перевірки зазначено, що в ході проведеної документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Лампочка», результати якої оформлено актом №2887/15-32-14-01/35749786 від 26.12.2018 року, встановлено факт недекларування товариством у звіті про контрольовані операції за 2017 рік операцій, проведених з компанією-нерезидентом WAYTRANS LIMITED CORPORATE CORP (Республіка Панама), що свідчить про невиконання платником податків вимог, встановлених п.п.39.4.2 п.39.4 ст.39 Податкового кодексу України, та вчинення податкового правопорушення, відповідальність за яке передбачена п.120.3 ст.120 Кодексу. За наслідками перевірки винесено податкове повідомлення-рішення від 11 січня 2019 року №0002351401, яким до ТОВ «Лампочка» застосовано штрафні санкції на суму 152 852,41 грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення отримано товариством 14.02.2019 року, відомості щодо його оскарження до Головного управління ДФС в Одеській області не надходили, а тому, відповідно до п.57.3 ст.57 ПК України, останнім днем граничного строку сплати штрафу, застосованого за результатами документальної позапланової виїзної перевірки, є 24.02.2019 року. Платником податків суму штрафної санкції, визначеної за результатами документальної позапланової виїзної перевірки, сплачено згідно платіжних доручень №474 від 02.04.2019 року та №335 від 26.04.2019 року.
На момент узгодження ППР від 11 січня 2019 року №0002351401 на платника податків був покладений обов'язок надати до ДФС уточнюючий звіт про контрольовані операції за 2017 рік. Законом України від 21 грудня 2016 року №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» п.120.3 ст.120 Кодексу доповнено абзацами шостим та сьомим, якими встановлено відповідальність за неподання платником податків звіту про контрольовані операції (уточнюючого звіту) після спливу 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати штрафу (штрафів). Граничний термін подання ТОВ «Лампочка» уточнюючого звіту про контрольовані операції за 2017 рік після спливу 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати штрафу (штрафів), становив 26.03.2019 року. За даними АІС «Архів електронної звітності» 12.06.2019 року до порталу «Єдине вікно подання електронної звітності» в електронному вигляді надійшов «Звіт про контрольовані операції за 2017 рік» з позначкою «уточнюючий» ТОВ «Лампочка», який був опрацьований в автоматичному режимі у відповідності з алгоритмами контролю центрального рівня та зареєстрований за реєстраційним номером №9301110404, кількість поданих додатків - 1, загальна сума контрольованих операцій з компанією-нерезидентом WAYTRANS LIMITED CORPORATE CORP (Республіка Панама), яка відображена у звіті: 14 131 372 грн.
Таким чином, податковий орган дійшов висновку, що факт проведення ТОВ «Лампочка» контрольованих операцій з компанією з компанією-нерезидентом WAYTRANS LIMITED CORPORATE CORP (Республіка Панама) у 2017 році та подання уточнюючого звіту про контрольовані операції за 2017 рік після спливу 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати штрафу (штрафів), передбаченого п.120.3 ст.120 ПК України, свідчить про невиконання платником податків своїх обов'язків щодо вимог, встановлених п.39.4 ст.39 Кодексу, та вчинення податкового правопорушення, передбаченого п.120.3 ст.120 ПК України.
На підставі акту перевірки №1347/15-32-14-03/35749786 від 11.07.2019 року відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0042691403 від 04.09.2019 року про застосування до ТОВ «Лампочка» штрафних санкцій в розмірі 123 200 грн.
Зазначене податкове повідомлення-рішення оскаржено позивачем в адміністративному порядку шляхом подання скарги до ДПС України.
За результатами розгляду скарги позивача ДПС України винесла рішення №9482/6/99-00-08-0505 від 14.11.2019 року, яким частково задовольнила скаргу позивача та скасувала податкове повідомлення-рішення №0042691403 від 04.09.2019 року. При цьому, у своєму рішенні ДПС України вказала про необхідність ГУ ДПС в Одеській області винести нове податкове повідомлення-рішення на підставі акту перевірки №1347/15-32-14-03/35749786 від 11.07.2019 року.
У зв'язку з цим, 16.01.2020 року ГУ ДПС в Одеській області прийнято податкове повідомлення-рішення №0002510504, яким на підставі п.120.3 ст.120 ПК України, до ТОВ «Лампочка» застосовано штрафні санкції в сумі 616 000 грн. за порушення п.п.39.4.2 п.39.4 ст.39 ПК України.
Не погоджуючись з правомірністю податкових повідомлень-рішень від 11 січня 2019 року №0002351401 та від 16 січня 2020 року №0002510504 ТОВ «Лампочка» оскаржило їх в судовому порядку.
Задовольняючи позов товариства в частині вимог щодо визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 11 січня 2019 року №0002351401 суд першої інстанції виходив з того, що при проведенні перевірки, предметом якої було питання дотримання ТОВ «Лампочка» вимог податкового законодавства за період з 01.01.2015 року по 30.06.2018 року, валютного законодавства за період з 01.01.2015 року по 30.06.2018 року, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2015 року по 30.06.2018 року, Головним управлінням ДФС в Одеській області перевищено свої повноваження в частині здійснення перевірки податкової звітності товариства з контрольованих операцій за 2017 рік, який останнім подано в жовтні 2018 року. За висновками суду першої інстанції, перевірка правильності поданої податкової звітності (достовірності та повноти відображення інформації про контрольовані операції) не входила до предмету перевірки, результати якої оформлено актом №2887/15-32-14-01/35749786 від 26.12.2018 року, та перевіряємого періоду.
У зв'язку з визнанням судом незаконним податкового повідомлення-рішення від 11 січня 2019 року №0002351401 суд першої інстанції дійшов висновку про наявність підстав для скасування і податкового повідомлення-рішення від 16 січня 2020 року №0002510504, як такого, що прийнято у зв'язку з неподанням платником податків звіту про контрольовані операції (уточнюючого звіту) після спливу 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати штрафу (штрафів), визначеного податковим повідомленням-рішенням від 11 січня 2019 року №0002351401.
Колегія суддів суду апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції про задоволення позову ТОВ «Лампочка» виходячи з наступного.
Так, відповідно до п.п.39.2.1.1 п.39.2 ст.39 ПК України контрольованими операціями є господарські операції платника податків, що можуть впливати на об'єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків, а саме:
а) господарські операції, що здійснюються з пов'язаними особами - нерезидентами, в тому числі у випадках, визначених підпунктом 39.2.1.5 цього підпункту;
б) зовнішньоекономічні господарські операції з продажу та/або придбання товарів та/або послуг через комісіонерів-нерезидентів;
в) господарські операції, що здійснюються з нерезидентами, зареєстрованими у державах (на територіях), включених до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту 39.2.1.2 цього підпункту, або які є резидентами цих держав;
г) господарські операції, що здійснюються з нерезидентами, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи. Перелік організаційно-правових форм таких нерезидентів в розрізі держав (територій) затверджується Кабінетом Міністрів України.
Підпунктом 39.4.2 пункту 39.4 статті 39 ПК України передбачено, що платники податків, які у звітному році здійснювали контрольовані операції, зобов'язані подавати звіт про контрольовані операції центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, до 1 жовтня року, що настає за звітним, засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.
У звіті про контрольовані операції зазначається інформація про всі контрольовані операції, здійснені платником податків у звітному періоді.
У разі якщо платником податку виявлено, що у раніше поданому звіті про контрольовані операції інформація надана не в повному обсязі, містить помилки або недоліки, такий платник податків має право подати:
новий звіт до закінчення граничного строку подання звіту про контрольовані операції за такий самий звітний період;
уточнюючий звіт у разі його подання після закінчення граничного строку для відповідного звітного періоду.
Подання платником податку уточнюючого звіту про контрольовані операції не звільняє від відповідальності, передбаченої підпунктами 120.3 та 120.4 статті 120 цього Кодексу.
Платник податків під час проведення документальних перевірок не має права подавати уточнюючий звіт про контрольовані операції.
Форма та порядок складання звіту про контрольовані операції встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної фінансової політики.
Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності або невиконання вимог щодо внесення змін до податкової звітності передбачена статтею 120 ПК України.
Зокрема, п.120.3 ст.120 Кодексу передбачено, що неподання платником податків звіту про контрольовані операції (уточнюючого звіту) та/або документації з трансфертного ціноутворення або невключення до такого звіту інформації про всі здійснені протягом звітного періоду контрольовані операції відповідно до вимог пункту 39.4 статті 39 цього Кодексу тягне за собою накладення штрафу (штрафів) у розмірі:
300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, - у разі неподання звіту про контрольовані операції;
1 відсотка суми контрольованих операцій, незадекларованих у поданому звіті про контрольовані операції, але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за всі незадекларовані контрольовані операції;
3 відсотки суми контрольованих операцій, щодо яких не була подана документація, визначена підпунктами 39.4.6 та 39.4.8 пункту 39.4 статті 39 цього Кодексу, але не більше 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за всі контрольовані операції, здійснені у відповідному звітному році.
Сплата таких фінансових санкцій (штрафів) не звільняє платника податків від обов'язку подання звіту про контрольовані операції та/або документації з трансфертного ціноутворення.
Неподання платником податків звіту про контрольовані операції (уточнюючого звіту) та/або документації з трансфертного ціноутворення після спливу 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати штрафу (штрафів), передбаченого цим пунктом, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожен календарний день неподання звіту про контрольовані операції (уточнюючого звіту) та/або документації з трансфертного ціноутворення.
Як вбачається з матеріалів справи та не заперечується учасниками справи податковим повідомленням-рішенням від 11 січня 2019 року №0002351401 до ТОВ «Лампочка» застосовано штрафні санкції в сумі 152 852,41 грн. за не відображення в звіті про контрольовані операції за 2017 рік обсягу операцій, що мали місце з нерезидентом WAYTRANS LIMITED CORPORATE CORP.
При зверненні з даним позовом до суду першої інстанції ТОВ «Лампочка» не заперечувало факту не відображення в звіті про контрольовані операції за 2017 рік обсягу операцій, що мали місце з нерезидентом WAYTRANS LIMITED CORPORATE CORP, як і розміру штрафних санкцій, нарахованого контролюючим органом за відповідне порушення.
Свої вимоги товариство обґрунтовувало тим, що при проведенні на підставі наказу Головного управління ДФС в Одеській області від 21.11.2018р. №9146, документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Лампочка» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2015 року по 30.06.2018 року, валютного законодавства за період з 01.01.2015 року по 30.06.2018 року, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2015 року по 30.06.2018 року, відповідач не мав правових підстав перевіряти звітність про контрольовані операції позивача за 2017 рік, подану останнім в жовтні 2018 року, оскільки це виходить за межі предмету перевірки, зокрема, періоду, за який підлягав перевірці.
Колегія суддів суду апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції про обґрунтованість таких посилань ТОВ «Лампочка» виходячи з наступного.
Відповідно до п.п.75.1.2 п.75.1 ст.75 ПК України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Як вбачається з матеріалів справи, Головне управління ДФС в Одеській області у період з 10.12.2018 року по 18.12.2018 року проводило документальну позапланову невиїзну перевірку ТОВ «Лампочка» за період діяльності товариства з 01.01.2015 року по 30.06.2018 року.
При цьому, під час здійснення позапланового заходу контролю податковим органом перевірялась податкова звітність товариства, а саме: повнота відображення відомостей про контрольовані операції у звітності, поданій ТОВ «Лампочка» 01.10.2018р. за №9300702895.
Варто зазначити, що під час проведення позапланової виїзної перевірки Головним управлінням не виявлено та не зафіксовано в акті перевірки №2887/15-32-14-01/35749786 від 26.12.2018 року порушень щодо проведених позивачем контрольованих операцій за 2017 рік, а лише виявлено недекларування платником податків у поданій ним звітності за 2017 рік обсягу операцій з нерезидентом WAYTRANS LIMITED CORPORATE CORP.
З вказаного слідує, що відповідне порушення щодо недекларування ТОВ «Лампочка» у поданій ним звітності за 2017 рік обсягу контрольованих операцій з нерезидентом WAYTRANS LIMITED CORPORATE CORP мало місце після 30.06.2018 року, тобто у періоді, який не охоплювався позаплановою документальною податковою перевіркою.
Колегія суддів суду апеляційної інстанції вважає обґрунтованим висновок суду першої інстанції, що Головне управління ДПС в Одеській області не вправі було встановлювати будь-які порушення податкового законодавства з боку ТОВ «Лампочка» вчиненні ним в жовтні 2018 року, тобто в періоді, який не охоплювався предметом перевірки, за наслідками якої складено акт №2887/15-32-14-01/35749786 від 26.12.2018 року.
Посилання апелянта, що податкову звітність ТОВ «Лампочка» про контрольовані операції за 2017 рік використано податковим органом в якості податкової інформації колегія суддів вважає необґрунтованими, оскільки відповідну звітність не просто використано при проведенні позапланового заходу контролю, а її перевірено відповідачем та виявлені за результатами такої перевірки порушення зафіксовано в акті перевірки №2887/15-32-14-01/35749786 від 26.12.2018 року, за які в подальшому позивача притягнуто до відповідальності за п.120.3 ст.120 ПК України.
А відтак, на думку колегії суддів, судом першої інстанції цілком обґрунтовано визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення відповідача від 11 січня 2019 року №0002351401.
Накладення на ТОВ «Лампочка» податковим повідомленням-рішенням від 16.01.2020 року №0002510504 штрафних санкцій в сумі 616 000 грн. стало наслідком несвоєчасного подання позивачем уточнюючого звіту про контрольовані операції за 2017 рік після спливу 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати штрафу, нарахованого йому до сплати податковим повідомленням-рішенням відповідача від 11 січня 2019 року №0002351401.
Колегія суддів вважає обґрунтованими посилання позивача, що оскільки в судовому порядку встановлено винесення Головним управлінням ДФС в Одеській області податкового повідомлення-рішення від 11.01.2019 року №0002351401 з порушенням норм ПК України, тому таке рішення не може породжувати будь-яких обов'язків у позивача щодо сплати штрафу та, відповідно, і встановлювати строк його сплати. За таких обставин, судом першої інстанції обґрунтовано скасовано податкове повідомлення-рішення відповідача від 16.01.2020 року №0002510504.
Варто зазначити, що в поданій апеляційній скарзі Головне управління ДПС в Одеській області не наводить будь-яких обґрунтувань помилковості висновків суду в цій частині.
А відтак, підстав для задоволення скарги відповідача та скасування рішення суду першої інстанції колегія суддів не вбачає.
Оскільки судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та постановлено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому, відповідно до ст.316 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.
З огляду на залишення рішення суду першої інстанції без змін, відповідно до приписів статті 139 КАС України, підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись ст.ст. 308, 310, п.1 ч.1 ст.315, ст.ст. 316, 321, 322, 325, 328, 329 КАС України, суд апеляційної інстанції,
Апеляційну скаргу Головного управління ДПС в Одеській області залишити без задоволення, а рішення Одеського окружного адміністративного суду від 19 травня 2020 року - без змін.
Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення або з дня вручення учаснику справи повного судового рішення.
Повний текст судового рішення виготовлено та підписано колегією суддів 08.10.2020р.
Головуючий суддя Бойко А.В.
Судді Єщенко О.В. Федусик А.Г.