Рішення від 02.10.2020 по справі 420/7065/20

Справа № 420/7065/20

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 жовтня 2020 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Танцюри К.О., розглянувши у порядку письмового провадження у м.Одесі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради про визнання протиправними дії Виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради області щодо відмови оформлену листом від 15.07.2020р. №16/01-29-32 в надані ОСОБА_1 публічної інформації на запит від 08.07.2020 р.; зобов'язання Виконавчий комітет Ізмаїльської міської ради надати ОСОБА_1 повну, точну та достовірну публічну інформацію: 1) повний перелік об'єктів комунальної власності на території Ізмаїльської міської ради; 2)перелік об'єктів комунальної власності, що передані в оренду чи інше право користування із зазначенням: номеру договору, дати укладення, найменування особи якій передано майно в оренду чи користування майно яке передано в оренду чи користування, строк дії договору; 3)перелік незадіяних земельних ділянок (земель) і майнових об 'єктів (приміщень) комунальної форми власності, які можуть бути передані в користування; 4)перелік земельних ділянок (земель), що пропонуються для здійснення забудови на території сільської ради; 5 )актуальні списки орендарів місцевих земельних ділянок. 6)інформацію про громадян яким міська рада затвердила проекти землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок та передала у власність у межах норм безоплатної приватизації відповідні земельні ділянки (відповідно до ст.118 ЗК України) за період з 01.01.2019 по 31.12.2019 р. із зазначенням: ПІБ громадянина, номер та дата прийнятого рішення міської ради, площа земельної ділянки, цільове використання земельної ділянки, присвоєний кадастровий номер.

Ухвалою суду від 03.08.2020р. відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 у позовній заяві зазначила, що 08.07.2020р. відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» та постанови Кабінету Міністрів Українни від 21.10.2015 р. №835 вона звернулась до Ізмаїльської міської ради із запитом на отримання публічної інформації у формі відкритих даних, однак листом від 15.07.2020р. №16/01-29-32 виконавчий комітет Ізмаїльської міської ради відмовив у надані запитуваної інформації, зазначивши, що у запиті позивач просить вчинити певні дії, які не передбачені Законом України «Про доступ до публічної інформації». Позивач, посилаючись на положення Закону України «Про публічну інформацію», Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015р. № 835, практику Верховного Суду, просить суд задовольнити її позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідач повідомлявся про розгляд вказаної справи, відзив на позовну заяву до суду не надходив.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

08.07.2020р. ОСОБА_1 звернулась до виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради із запитом на отримання публічної інформації, у якому просила надати публічну інфомацію:

1) повний перелік об'єктів комунальної власності на території Ізмаїльської міської ради;

2) перелік об'єктів комунальної власності, що передані в оренду чи інше право користування із зазначенням: номеру договору, дати укладення, найменування особи якій передано майно в оренду чи користування майно яке передано в оренду чи користування, строк дії договору;

3) перелік незадіяних земельних ділянок (земель) і майнових об 'єктів (приміщень) комунальної форми власності, які можуть бути передані в користування;

4) перелік земельних ділянок (земель), що пропонуються для здійснення забудови на території сільської ради;

5 ) актуальні списки орендарів місцевих земельних ділянок.

6) інформацію про громадян яким міська рада затвердила проекти землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок та передала у власність у межах норм безоплатної приватизації відповідні земельні ділянки (відповідно до ст.118 ЗК України) за період з 01.01.2019р. по 31.12.2019 р. із зазначенням: ПІБ громадянина, номер та дата прийнятого рішення міської ради, площа земельної ділянки, цільове використання земельної ділянки, присвоєний кадастровий номер)(а.с.11).

Листом виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради від 15.07.2020р. №16/01-29-32 відмовлено ОСОБА_1 у задоволенні запиту на публічну інформацію, посилаючись на те, що запитувач просить вчинити певні дії, які не передбачені Законом України «Про доступ до публічної інформації» (а.с.12).

Частиною 2 ст.19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес визначений Законом України «Про доступ до публічноїінформації» від13 січня 2011 року№ 2939-VI.

Статтею 1 ЗаконуУкраїни «Про доступ до публічної інформації» встановлено, що публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Частиною 1 ст.20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» визначено, що розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

Таким чином, діючим законодавством України встановлено обов'язок розпорядника інформації надати відповідь на запит у визначений Законом строк.

Відповідно до ст.12 Земельного кодексу України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить: а) розпорядження землями територіальних громад; б) передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу; в) надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; г) вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; ґ) викуп земельних ділянок для суспільних потреб відповідних територіальних громад сіл, селищ, міст; д) організація землеустрою; е) координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів; є) здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного та екологічного законодавства; ж) обмеження, тимчасова заборона (зупинення) використання земель громадянами і юридичними особами у разі порушення ними вимог земельного законодавства; з) підготовка висновків щодо вилучення (викупу) та надання земельних ділянок відповідно до цього Кодексу; и) встановлення та зміна меж районів у містах з районним поділом; і) інформування населення щодо вилучення (викупу), надання земельних ділянок; ї) внесення пропозицій до районної ради щодо встановлення і зміни меж сіл, селищ, міст; й) вирішення земельних спорів; к) вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації» передбачено, що розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання;

Відповідно до положень ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить, зокрема, координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів; підготовка висновків щодо надання або вилучення в установленому законом порядку земельних ділянок, що проводиться органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування; організація і здійснення землеустрою, погодження проектів землеустрою; здійснення контролю за впровадженням заходів, передбачених документацією із землеустрою.

Поряд з цим, постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835 затверджено Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, згідно додатку якого, підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних органами місцевого самоврядування: основні положення генеральних планів населених пунктів та детальних планів територій; перелік об'єктів комунальної власності; перелік об'єктів комунальної власності, що передані в оренду чи інше право користування (з даними про умови передачі об'єктів в оренду); перелік незадіяних земельних ділянок і майнових об'єктів (приміщень) комунальної форми власності, які можуть бути передані в користування; перелік земельних ділянок, що пропонуються для здійснення забудови; перелік укладених договорів (укладені договори, інші правочини, додатки, додаткові угоди та інші матеріали до них); актуальні списки власників/орендарів місцевих земельних ділянок; черга на отримання земельних ділянок із земель комунальної власності.

Із системного аналізу наведених законодавчих приписів вбачається, що саме виконавчий комітет Ізмаїльської міської ради, який зобов'язаний володіти інформацією про земельні ділянки комунальної або державної форми власності, є розпорядником запитуваної ОСОБА_1 інформації, яка за своїм правовим статусом є публічною.

У зв'язку з вищевикладеним, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання протиправними дій Виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради області щодо відмови оформленої листом від 15.07.2020р. №16/01-29-32 у надані ОСОБА_1 публічної інформації на запит від 08.07.2020р. є обгрунтованими та підлягають задоленню.

Поряд з цим, підлягає задоволенню вимога позивача про зобов'язання Виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради надати ОСОБА_1 повну, точну та достовірну публічну інформацію: 1)повний перелік об'єктів комунальної власності на території Ізмаїльської міської ради; 2) перелік об'єктів комунальної власності, що передані в оренду чи інше право користування із зазначенням: номеру договору, дати укладення, найменування особи якій передано майно в оренду чи користування майно яке передано в оренду чи користування, строк дії договору; 3) перелік незадіяних земельних ділянок (земель) і майнових об 'єктів (приміщень) комунальної форми власності, які можуть бути передані в користування; 4) перелік земельних ділянок (земель), що пропонуються для здійснення забудови на території сільської ради; 5 ) актуальні списки орендарів місцевих земельних ділянок, 6)інформацію про громадян яким міська рада затвердила проекти землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок та передала у власність у межах норм безоплатної приватизації відповідні земельні ділянки (відповідно до ст.118 ЗК України) за період з 01.01.2019р. по 31.12.2019р. із зазначенням: ПІБ громадянина, номер та дата прийнятого рішення міської ради, площа земельної ділянки, цільове використання земельної ділянки, присвоєний кадастровий номер, оскільки дана вимога є похідною від заявлених позивачем позовних вимог про визнання дій протиправною, які задоволені судом з вищенаведених підстав.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи викладене, суд вважає, що адміністративний позов позивача підлягає задоволенню.

Щодо заявленого позивачем у прохальній частині позовних вимог клопотання про вирішення питання судових витрат, судом встановлено наступне.

В підтвердження понесених витрат на професійну правничу допомогу адвоката, до позовної заяви додано ордер адвоката Бєлова Олега Олеговича та попередній (орієнтований)розрахунок судових витрат.

Згідно попереднього (орієнтованого) розрахунку судових витрат від 30.07.2020р. витрати на професійну правничу допомогу адвоката складають:

- вартість складання адміністративного позову-від 2700,00грн.;

- вартість складання письмової відповіді на відзив від 300 грн./сторінка формату А4;

- складання інших документів, звернень,заяв, інше(у тому числі клопотань, заяв, пояснень) від 300 до 500 грн./сторінка формату А4;

- участь у судовому розгляді справи 1-ї інстанції від 1000 грн.(перше засідання) +700грн. за друге та наступні судові засідання(але не менше двох судових засідань).

Згідно із п.3 ст. 134 КАС України для цілей розподілу судових витрат:1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов'язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Частинами 4, 5 ст. 134 КАС України України передбачено, що для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги. Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

Згідно із ч.ч. 6, 7 ст. 134 КАС України у разі недотримання вимог частини п'ятої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами. Обов'язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Враховуючи вищевикладене та те, що для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат позивач не подав до суду детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги та інші докази і підтвердження понесення витрат, суд приходить до висновку про відсутність підстав для стягнення витрат на правничу допомогу.

Керуючись ст.ст. 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати протиправними дії Виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради області щодо відмови оформленої листом від 15.07.2020р. №16/01-29-32 у надані ОСОБА_1 публічної інформації на запит від 08.07.2020р.

Зобов'язати Виконавчий комітет Ізмаїльської міської ради (код ЄДРПОУ 04056983, м.Ізмаїл, проспект Суворова 62) надати ОСОБА_1 (ІНН НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) повну, точну та достовірну публічну інформацію: 1) повний перелік об'єктів комунальної власності на території Ізмаїльської міської ради; 2) перелік об'єктів комунальної власності, що передані в оренду чи інше право користування із зазначенням: номеру договору, дати укладення, найменування особи якій передано майно в оренду чи користування майно яке передано в оренду чи користування, строк дії договору; 3) перелік незадіяних земельних ділянок (земель) і майнових об'єктів (приміщень) комунальної форми власності, які можуть бути передані в користування; 4) перелік земельних ділянок (земель), що пропонуються для здійснення забудови на території сільської ради; 5 ) актуальні списки орендарів місцевих земельних ділянок. 6) інформацію про громадян яким міська рада затвердила проекти землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок та передала у власність у межах норм безоплатної приватизації відповідні земельні ділянки (відповідно до ст.118 ЗК України) за період з 01.01.2019р. по 31.12.2019р. із зазначенням: ПІБ громадянина, номер та дата прийнятого рішення міської ради, площа земельної ділянки, цільове використання земельної ділянки, присвоєний кадастровий номер.

Рішення набирає законної сили згідно ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 293, 295 та п. 15-5 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя К.О. Танцюра

.