Справа № 320/8859/20 Суддя (судді) першої інстанції: Леонтович А.М.
04 жовтня 2020 року м. Київ
Шостий апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Беспалова О. О.
суддів: Парінова А.Б., Ключковича В. Ю.
за участю секретаря: Присяжної Д. В.
представника позивача Титикало Р.С., представників відповідача Козоріза А.С., Залялова Р.Н., розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Києві апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Київського окружного адміністративного суду від 01 жовтня 2020 року (місце ухвалення: місто Київ, час ухвалення: не зазначений, дата складання повного тексту: 01.10.2020) у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Борщагівської сільської територіальної виборчої комісії Бучанського району Київської області, треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання протиправним та скасування рішення,-
ОСОБА_1 звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Борщагівської сільської територіальної виборчої комісії Бучанського району Київської області, треті особи - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , в якому просив суд:
- визнати протиправною та скасувати постанову Борщагівської сільської територіальної виборчої комісії Бучанського району Київської області №19 від 24.09.2020 року "Про реєстрацію кандидатів на посаду Борщагівського сільського голови Бучанського району Київської області, шляхом самовисування" в частині реєстрації кандидатів Борщагівського сільського голови Бучанського району Київської області ОСОБА_2 та ОСОБА_3 та видачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 посвідчення кандидата на посаду Борщагівського сільського голови Бучанського району Київської області, встановленого зразка.
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 01 жовтня 2020 року у задоволенні позивних вимог ОСОБА_1 відмовлено у повному обсязі.
Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням позивачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить скасувати оскаржуване рішення суду першої інстанції з огляду на порушення норм матеріального і процесуального права та ухвалити нове судове рішення, яким позов задовольнити у повному обсязі.
Свої вимоги апелянт обґрунтовує тим, що відмовляючи у задоволенні позовних вимог судом першої інстанції зроблено безпідставні висновки щодо подання ОСОБА_2 та ОСОБА_3 повного пакету документів необхідного для реєстрації кандидатом на посаду сільського голови Бучанського району Київської області та відповідно правомірності постанови відповідача щодо реєстрації таких кандидатів.
Крім того, апелянтом зазначено, що вказані особи насправді не мають наміру приймати участі у виборчому процесі, а зареєстровані виключено з метою введення в оману виборців, що мають намір голосувати за позивача, що на даний час являється діючим головою села Софіївська-Борщагівка Київської області.
До Шостого апеляційного адміністративного суду відзив на апеляційну скаргу не надходив.
У відповідності до ст. 308 КАС України справа переглядається колегією суддів в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Заслухавши суддю-доповідача, осіб що з'явились, пояснення свідка, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до наступного висновку.
Як вбачається з матерів справи та вірно встановлено судом першої інстанції ОСОБА_1 є кандидатом на посаду Борщагівського сільського голови Буанського району Київської області.
Згідно довідки від 23.09.2020 року про прийняття ТВК документів, поданих на реєстрацію сільського голови на місцевих виборів до Борщагівської сільської територіальної виборчої комісії Бучанського району Київської області подано заяви про реєстрацію кандидатом на посаду Борщагіського сільського голови від Київської територіальної організації Політичної партії "Європейська Солідарність", автобіографію кандидатів на паперовому носії, автобіографія в електронному носії, рішення зборів конференції про висування кандидата на посаду сільського голови, документ про внесення грошової застави, фото кандидата у депутати паперовий носій, фото кандидата у депутати електронний носій, копії сторінок паспорту.
ОСОБА_2 18.09.2020року подано до Борщагівської сільської територіальної виборчої комісії Бучанського району Київської області заяву про реєстрацію його кандидатом на посаду сільського голови Борщагівської сільської ради на перших виборах 25.10.2020 року та автобіографію кандидата, документ про внесення грошової застави, фотографія кандидата, копія першої та другої сторінок паспорта громадянина України.
Згідно довідки № 16 від 23.08.2020 року Борщагівською сільською територіальною виборчою комісією Бучанського району Київської області прийнято для реєстрації документи подані ОСОБА_2
ОСОБА_3 22.10.2020 року подано до Борщагівської сільської територіальної виборчої комісії Бучанського району Київської області заяву про реєстрацію його кандидатом на посаду сільського голови Борщагівської сільської ради на перших виборах 25.10.2020 року та автобіографію кандидата, документ про внесення грошової застави, фотографія кандидата, копія першої та другої сторінок паспорта громадянина України.
Згідно довідки №32 від 23.08.2020 року Борщагівською сільською територіальною виборчою комісією Бучанського району Київської області прийнято для реєстрації документи подані ОСОБА_3 .
Відповідно до протоколу № 6 від 24.09.2020 року на засіданні Борщагівської сільської територіальної виборчої комісії Бучанського району Київської області запропоновано зареєструвати кандидатів на посаду Борщагівського сільського голови, висунутих шляхом самовисування, в єдиному одномандатному виборчому окрузі, зокрема ОСОБА_2 та ОСОБА_3 та зареєструвати кандидатів на посаду Борщагівського сільського голови Політичними партіями, зокрема ОСОБА_1 .
Постановою № 16 від 24.09.2020 року зареєстровано кандидатом на посаду Борщагівського сільського голови в єдиному одномандатному виборчому окрузі на перших виборах 25.10.2020 року, зокрема, ОСОБА_1 .
Постановою № 19 від 24.09.2020 року зареєстровано кандидатами на посаду Борщагівського сільського голови шляхом самовисування на перших виборах 25.10.2020 року, зокрема, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .
Не погоджуючись з постановою № 19 від 24.09.2020 року, в частині реєстрації кандидатів Борщагівського сільського голови Бучанського району Київської області ОСОБА_2 та ОСОБА_3 та вважаючи її такою, що підлягає скасуванню, позивач звернулась до суду з даною позовною заявою.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, колегія суддів зазначає наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Приписами ст. 36 Конституції України, закріплено право громадян України на свободу об'єднання у політичні партії та громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів, за винятком обмежень, встановлених законом в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей..
Згідно ст. 71 Конституції України вибори до органів державної влади та органів місцевого самоврядування є вільними і відбуваються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.
Гарантії права громадян на участь у виборах, підготовка та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, сільських, селищних, міських, районних у містах рад, сільських, селищних, міських голів визначені та регулюються положеннями Виборчого кодексу України від 19.12.2019 № 396-ІХ.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 3 Виборчого кодексу України відповідно до Конституції України в Україні проводяться, зокрема місцеві вибори.
Згідно з ч. 1 ст. 10 Виборчого кодексу України вимоги до кандидатів встановлюються Конституцією України та цим Кодексом.
Частинами 1, 2 статті 193 Виборчого кодексу України визначено, що депутатом, сільським, селищним, міським головою може бути обраний громадянин України, який має право голосу відповідно до статті 70 Конституції України.
Депутатом, сільським, селищним, міським головою не може бути обраний громадянин України, який має судимість за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, кримінального правопорушення проти виборчих прав громадян чи корупційного кримінального правопорушення, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку.
Умови реєстрації кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови визначені ст. 224 Виборчого кодексу України.
Відповідно до ч. 1 ст. 224 Виборчого кодексу України, відповідна сільська, селищна, міська виборча комісія реєструє кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, висунутого організацією партії, за умови отримання нею таких документів:
1) заяви про реєстрацію кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, підписаної керівником організації партії та засвідченої печаткою організації партії або організації відповідної партії вищого рівня, або печаткою партії;
2) рішення зборів, конференції організації партії про висування кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови від цієї організації партії, яке має бути підписане керівником організації партії та засвідчене печаткою організації партії, а в разі її відсутності - печаткою організації партії вищого рівня, а у разі висування місцевою організацією партії кандидата на посаду міського голови - також погоджене центральним керівним органом партії, що засвідчується печаткою цієї партії (із зазначенням найменування центрального керівного органу партії, номера та дати прийняття відповідного рішення, яке не додається);
3) заяви особи про згоду балотуватися кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови від цієї організації партії, яка повинна також містити згоду на оприлюднення біографічних відомостей та на обробку персональних даних кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, зобов'язання в разі обрання протягом місяця після офіційного оприлюднення результатів виборів передати у порядку, встановленому законом, в управління іншій особі належні йому підприємства та корпоративні права (у разі відсутності таких підприємств чи корпоративних прав - зазначити про їх відсутність), а також зобов'язання в разі обрання припинити діяльність чи скласти представницький мандат, які відповідно до Конституції та законів України несумісні з посадою сільського, селищного, міського голови (у разі відсутності такої діяльності чи такого мандата - зазначити про їх відсутність);
4) документа про внесення грошової застави відповідно до статті 225 цього Кодексу;
5) автобіографії кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови на паперовому носії та в електронному вигляді, що обов'язково повинна містити: прізвище, власне ім'я (всі власні імена) та по батькові (за наявності), всі попередні прізвища, власні імена, по батькові та дати їх зміни (якщо особа протягом останніх п'яти років до дня висування кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови змінювала прізвище та/або власне ім'я (одне з власних імен чи всі власні імена), та/або по батькові), число, місяць, рік і місце народження, громадянство, відомості про освіту, посаду (заняття), місце роботи, партійність, адресу місця проживання, наявність чи відсутність представницького мандата, контактний номер телефону, відомості про наявність чи відсутність судимості, дату складання автобіографії та підпис кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови (складається у друкованому вигляді);
6) однієї фотографії кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови розміром 4 х 6 сантиметрів на паперових носіях та в електронному вигляді;
7) копії першої та другої сторінок паспорта громадянина України у вигляді паспортної книжечки або копії лицьового та зворотного боків паспорта громадянина України у вигляді картки кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови.
Відповідно до ч. 2 ст. 224 Виборчого кодексу України відповідна сільська, селищна, міська виборча комісія реєструє кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, висунутого шляхом самовисування, за умови особистого пред'явлення ним документа, передбаченого частиною першою статті 8 цього Кодексу, та подання ним документів, передбачених пунктами 4-7 частини першої цієї статті, а також подання особисто підписаної ним заяви про самовисування кандидатом на посаду відповідно сільського, селищного, міського голови із згодою на оприлюднення біографічних відомостей та обробку персональних даних у зв'язку з участю у місцевих виборах.
Частиною 4 статті 224 Виборчого кодексу України визначено, що відповідальність за достовірність та точність відомостей у документах, зазначених у пункті 5 частини першої цієї статті (для осіб, висунутих шляхом самовисування - передбачених частиною другою цієї статті), поданих до територіальної виборчої комісії для реєстрації кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, несуть особи, висунуті кандидатами на посаду сільського, селищного, міського голови.
Статтею 229 Виборчого кодексу України визначено порядок реєстрації кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.
Відповідно до ч. 1 та ч.2 вказаної статті кандидат на посаду сільського, селищного, міського голови реєструється відповідною сільською, селищною, міською виборчою комісією, за умови подання їй документів, передбачених статтею 224 цього Кодексу. Подання документів до відповідної сільської, селищної, міської виборчої комісії для реєстрації кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови закінчується за тридцять днів до дня голосування.
Згідно ч. 7 ст. 229 Виборчого кодексу України сільська, селищна, міська виборча комісія не пізніш як на п'ятий день з дня прийняття заяви про реєстрацію кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови або заяви про самовисування та доданих до неї необхідних документів приймає рішення про реєстрацію відповідного кандидата або про відмову в його реєстрації.
Підстави відмови в реєстрації кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови передбачені ч 2. ст. 230 Виборчого кодексу України.
Відповідно до ч. 2 ст. 230 Виборчого кодексу України територіальна виборча комісія відмовляє в реєстрації окремого кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови у разі:
1) відсутності хоча б одного з документів стосовно кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, зазначених у пунктах 5-12 частини першої статті 222, пунктах 3-7 частини першої статті 223, частині першій статті 224 цього Кодексу, невідповідності таких документів вимогам цього Кодексу (в тому числі щодо розміру грошової застави кандидата на посаду міського голови)";
1-1) порушення порядку висування окремого кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, встановленого статтями 216-221 цього Кодексу, в тому числі щодо заборони одночасного висування;
2) отримання від уповноваженого органу інформації, що підтверджує факт припинення громадянства України особою, висунутою кандидатом у депутати, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови;
3) отримання від уповноваженого органу інформації, що підтверджує факт виїзду особи, висунутої кандидатом у депутати, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, за межі України для постійного проживання;
4) отримання від суду належним чином засвідченої копії судового рішення, яким особу, висунуту кандидатом у депутати, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, визнано недієздатною;
5) наявності в особи, висунутої кандидатом у депутати, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, судимості за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, кримінального правопорушення проти виборчих прав громадян чи корупційного кримінального правопорушення, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку;
6) виявлення інших обставин, які позбавляють особу, висунуту кандидатом у депутати, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, права бути обраною депутатом.
Підстави для скасування реєстрації кандидата та посаду сільського, селищного, міського голови визначені частиною 1 ст. 231 Виборчого кодексу України, відповідно до якої територіальна виборча комісія приймає рішення про скасування реєстрації кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, окремого кандидата у депутати, включеного до єдиного та/або єдиного та територіального виборчих списків організації партії (під час виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, районної у місті, а також міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше) із виключенням його з відповідних виборчих списків, про скасування реєстрації окремого кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі (під час виборів депутатів сільських, селищних, міських рад (територіальних громад з кількістю виборців до 10 тисяч) у разі:
1) звернення кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови не пізніш як за дев'ятнадцять днів до дня голосування із заявою про відмову від балотування. Така заява може бути засвідчена в порядку, встановленому Законом України "Про нотаріат", або подана до відповідної виборчої комісії особисто;
2) звернення організації партії не пізніш як за дев'ятнадцять днів до дня голосування щодо скасування реєстрації кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови відповідно до рішення, прийнятого у порядку, передбаченому статутом партії, яке додається до такого звернення. Зазначені документи підписуються керівником та засвідчуються печаткою організації партії, а в разі її відсутності - печаткою організації партії вищого рівня або печаткою партії;
3) отримання від уповноваженого органу інформації, що підтверджує факт припинення громадянства України кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови;
4) отримання від уповноваженого органу інформації, що підтверджує факт виїзду кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови за межі України для постійного проживання;
5) отримання від суду належним чином засвідченої копії судового рішення, яким кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови визнано недієздатним;
6) набрання щодо кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови законної сили обвинувальним вироком суду за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, кримінального правопорушення проти виборчих прав громадян чи корупційного кримінального правопорушення або виявлення територіальною виборчою комісією факту наявності у кандидата судимості за такий злочин, не погашеної або не знятої в установленому законом порядку;
7) порушення порядку висування кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, встановленого частиною четвертою статті 216 цього Кодексу, в тому числі неподання кандидатом у депутати, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови у порядку, встановленому цим Кодексом, заяви про підтвердження згоди балотуватися кандидатом у депутати, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови від організації партії у разі виявлення включення цієї особи до виборчих списків, списків кандидатів до відповідної ради кількох організацій партій;
8) виявлення інших обставин, які позбавляють особу, висунуту кандидатом у депутати, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, права бути обраною депутатом, сільським, селищним, міським головою.
Відповідно до абз. 8 пункту 12 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи" № 915 від 11.07.2007 після державної реєстрації зміни імені відділом державної реєстрації актів цивільного стану у паспорті громадянина України, а дипломатичним представництвом або консульською установою України у паспорті громадянина України для виїзду за кордон робиться відмітка про те, що паспорт у зв'язку із зміною імені підлягає обміну протягом місяця.
Відповідно до ч. 3 ст. 11 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", засідання Комісії веде її Голова або, за дорученням Голови чи за погодженням між його заступниками, один із його заступників. У разі відсутності Голови та його заступників або невиконання ними з будь-яких причин своїх функцій Комісія обирає головуючого на засіданні із свого складу більшістю голосів від складу Комісії. Згідно ч. 1 ч. 6 ст. 11 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", за результатами розгляду та обговорення на засіданні Комісії питання порядку денного Комісія ухвалює рішення у формі постанови. Рішення Комісії підписуються Головою Комісії, а у випадках, передбачених частиною третьою статті 11 цього Закону, - головуючим на засіданні Комісії. Відповідно до п 7.1 Порядку організації роботи та ведення діловодства виборчих комісій з виборів Президента України, народних депутатів, місцевих виборів, засідання виборчої комісії веде голова комісії або його заступник.
Як вбачається з матерів справи та вірно встановлено судом першої інстанції, як ОСОБА_2 так і ОСОБА_3 своєчасно та в повному обсязі подано до Борщагівської сільської територіальної виборчої комісії Бучанського району Київської області визначені ч. 1 ст. 224 ВК України, для реєстрації кандидатом на посаду сільського голови Борщагівської сільської ради на перших виборах 25.10.2020 року.
Зазначені обставини апелянтом не спростовано, жодних доказів, окрім тих, що були предметом дослідження судом першої інстанції апелянтом надано не було.
Також безпідставними є доводи апелянта щодо відсутності у заступника голови Борщагівської СТВК Н.Б. Ковгар повноважень на підписання протоколу засідання Борщагівської ТВК № 6 від 25.10.2020року.
Згідно пунктів 9.1 - 9.6 Порядку організації роботи та ведення діловодства виборчих комісій з виборів Президента України, народних депутатів України, місцевих виборів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 10.08.2020 № 173, за результатами розгляду та обговорення питання на засіданні виборча комісія ухвалює рішення. Рішення виборчої комісії приймається відкритим голосуванням більшістю голосів від складу комісії, крім випадків, передбачених Кодексом. На засіданні окружної, територіальної або дільничної виборчої комісії у день голосування, зокрема, під час підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, встановлення підсумків голосування в межах виборчого округу, у разі присутності менше ніж двох третин членів комісії від складу комісії рішення комісії приймається не менше ніж двома третинами голосів від числа членів комісії, присутніх на засіданні комісії. Рішення виборчої комісії набирає чинності з моменту його прийняття. Рішення виборчої комісії, прийняте в межах її повноважень, є обов'язковим для виконання. Протоколи виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях, про встановлення підсумків голосування та про результати відповідних виборів складаються без прийняття рішень відповідними виборчими комісіями. Рішення виборчої комісії з розглянутого питання порядку денного письмово оформляється у формі постанови (додаток 1) згідно з вимогами пункту 9.7 та розділу 10 цього Порядку.
Відповідно до ч. 3 ст. 11 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", засідання Комісії веде її Голова або, за дорученням Голови чи за погодженням між його заступниками, один із його заступників. У разі відсутності Голови та його заступників або невиконання ними з будь-яких причин своїх функцій Комісія обирає головуючого на засіданні із свого складу більшістю голосів від складу Комісії. Згідно ч. 1 ч. 6 ст. 11 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", за результатами розгляду та обговорення на засіданні Комісії питання порядку денного Комісія ухвалює рішення у формі постанови. Рішення Комісії підписуються Головою Комісії, а у випадках, передбачених частиною третьою статті 11 цього Закону, - головуючим на засіданні Комісії. Відповідно до п 7.1 Порядку організації роботи та ведення діловодства виборчих комісій з виборів Президента України, народних депутатів, місцевих виборів, засідання виборчої комісії веде голова комісії або його заступник.
З аналізу наведених норм вбачається, що повноваження на підписання документів, що виносяться виборчими комісіями, надано як голові відповідної виборчої комісії, його заступнику, а вразі обрання на засіданні головуючого та секретаря засідання, також і відповідним особам.
Як вірно встановлено судом першої інстанції, протокол № 6 підписано заступником голови комісії, якого обрано головуючим на засіданні комісії, постанову № 19 головою комісії.
Відтак, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що заступником голови Борщагівської СТВК Н.Б. Ковгар правомірно підписано протокол засідання комісії, а головою Борщагівської СТВК Заляловим Р.Н. постанову № 19.
Крім того, в судовому засіданні 02.10.2020 року за клопотанням позивача допитано в якості свідка ОСОБА_5 .
Свідок пояснила, що вона є членом Борщагівської сільської територіальної виборчої комісії Бучанського району Київської області та приймала участь у засіданні комісії 24.09.2020 року де було затверджено оскаржуване рішення.
ОСОБА_5 зазначено, що вказане засідання проведено поспіхом, а проєкти прийнятих рішень не надавались членам комісії для попереднього ознайомлення.
Колегія суддів критично оцінює покази свідка ОСОБА_5 , надані в судовому засіданні, оскільки свідком під час проведення засідання Борщагівською сільською територіальною виборчою комісією Бучанського району Київської області 24.09.2020 року жодних зауважень щодо проведення засідання, допущення порушень при його скликанні чи проведенні не висловлювалось, більш того як зазначила свідок у судовому засіданні, вона добровільно проголосувала за прийняття оскаржуваного рішення.
Також, апелянтом неодноразово вказується на наявність помилок та неточностей у документах поданих третіми особами разом із заявами про реєстрацію кандидатами на посаду, зокрема в частині зазначення найменування самої посади "сільський голова Борщагівської сільської ради Бучанського району Київської області" замість "Борщагівський сільський голова Бучанського району Київської області.
Щодо даного доводу, колегія суддів також погоджується з висновками суду першої інстанції, що в силу приписів Виборчого кодексу України вказаний недолік не є підставою для відмови в реєстрації кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.
Таким чином, доводи апеляційної скарги не спростовують позицію суду першої інстанції та відхиляються колегією суддів за необґрунтованістю.
Згідно ч. 1 ст. 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.
У відповідності до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Підсумовуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції ухвалив оскаржуване рішення відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права, а тому підстави для його скасування або зміни відсутні.
У відповідності до ст. 139 КАС України підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись ст.ст. 229, 271, 272, 308, 310, 315, 316, 321, 322 КАС України, суд, -
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Київського окружного адміністративного суду від 01 жовтня 2020 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Борщагівської сільської територіальної виборчої комісії Бучанського району Київської області, треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання протиправним та скасування рішення залишити без задоволення.
Рішення Київського окружного адміністративного суду від 01 жовтня 2020 року залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач О. О. Беспалов
Суддя А.Б. Парінов
Суддя В. Ю. Ключкович
(Повний текст постанови складено 04.10.2020 року)