Рішення від 04.10.2020 по справі 441/1661/20

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №441/1661/20

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 жовтня 2020 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Сакалоша В.М.,

суддів Москаля Р.М., Крутько О.В.,

секретаря судового засідання Гулкевича В.О.,

за участі: позивача ОСОБА_1 , представника позивача Галушка А.М.,

представників відповідача Мартишин В.І., Кошель С.П.,

представника третьої особи Астапович О.В.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Городоцької міської територіальної виборчої комісії Львівського району Львівської області за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Львівської обласної організації політичної партії «Громадянська позиція» про визнання протиправною і скасування постанови,-

ВСТАНОВИВ:

Згідно Ухвали Городоцького районного суду Львівської області на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (далі також - ОСОБА_1 , позивач) до Городоцької міської територіальної виборчої комісії Львівського району Львівської області (далі - також виборча комісія, відповідач) в якій позивач просить: визнати протиправною та скасувати постанову Городоцької міської виборчої комісії Львівського району Львівської області від 26.09.2020 №20 «Про реєстрацію кандидатів у депутати Городоцької міської ради Львівського району Львівської області, включених до єдиного та територіальних виборчих списків кандидатів у депутати Львівської обласної організації політичної партії «Громадянська позиція» на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року».

Ухвалою від 02.10.2020 судом відкрито провадження в адміністративній справі та залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Львівську обласну організацію політичної партії «Громадянська позиція» (далі - також третя особа).

На переконання позивача, оскаржувана постанова виборчої комісії прийнята без дотриманням вимог Виборчого кодексу України, а тому порушує його виборчі права визначені ст.ст. 2, 6, 19 вказаного Кодексу. Заявлену протиправність ОСОБА_1 обґрунтовує наступним. Так, на запит позивача виборча комісія надала інформацію, щодо документів на підставі яких нею було прийнято спірне рішення. Однак, у переліку документів не має документа передбаченого п. 2 ч. 1 ст. 222 Виборчого кодексу України. Зокрема, наданий відповідачем Витяг з протоколу Рішення Конференції Львівської обласної організації політичної партії «Громадянська позиція» від 19.09.2020 не є документом передбаченим вищезгаданою нормою, яка передбачає надання до міської виборчої комісії саме рішення зборів наявність якого є однією з умов реєстрації комісією кандидатів у депутати від політичної організації.

Позивач вказує, що Територіальні виборчі списки не відповідають вимогам ч. 9 ст. 219 Виборчого кодексу України, тому що у них не дотримана вимога щодо почергового включення кандидатів різної статі до списку, а відтак, на думку ОСОБА_1 , вони не могли слугувати підставою для винесення відповідачем оскаржуваної постанови.

Відповідач надав відзив на позов, проти задоволення вимог заперечує. Вважає, що оскаржуване рішення повністю відповідає вимогам Виборчого кодексу України та винесене з урахуванням належного урядування. Вказує, що за загальним правилом, протокол - це один з із найпоширеніших документів колегіальних органів. У ньому фіксують хід і результати проведення зборів, конференцій, засідань. У протоколах відбиваються всі виступи з питань, що розглядаються і рішення ухвалені в результаті обговорення. На переконання відповідача подане Рішення Конференції Львівської обласної організації політичної партії «Громадянська позиція» у формі Протоколу відповідає всім вимогам п. 2 ч. 1 ст 222 Виборчого кодексу України. Щодо тверджень позивача про порушення його прав, оскільки оскаржуваною постановою завдано істотної шкоди його охоронюваним Законом інтересам у вигляді підриву авторитету влади то такі є абстрактними і не конкретизованими.

ОСОБА_1 надав відповідь на відзив. Вважає що у відзиві не наведено належних обґрунтованих заперечень, доводів та фактів щодо відсутності документа передбаченого п.2 ч.1 ст 222 Виборчого кодексу України на момент прийняття оскаржуваної постанови. Стосовно решти доводів, позивач вказав, що якщо місцева організація партії сформувала територіальний список у кількості більше 5-ти кандидатів у депутати, то в другій п'ятірці має бути не менше двох кандидатів, при цьому шостий та сьомий кандидати в депутати мають бути особами різної статі.

Про дату, час та проведення судового засідання, сторони були повідомлені судом належним чином та у передбачений для даної категорії справ спосіб, що підтверджується матеріалами справи.

Позивач та його представник в судовому засіданні позов підтримали, просили оскаржувану постанову скасувати, як протиправну. Надали пояснення аналогічні до викладених у позовній заяві та відповіді на відзив.

Представники відповідача проти позову заперечили. Представник третьої особи надав усні пояснення по суті спору, із заявленими вимогами не погоджується, просив у задоволенні позову відмовити у повному обсязі.

Суд заслухав пояснення учасників справи, дослідив долучені до матеріалів справи письмові докази, оцінив їх в сукупності та прийшов до обґрунтованого висновку, що розгляд справи можна продовжити за наявними матеріалами.

Суд встановив такі фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини:

Львівська обласна організація політичної партії «Громадянська позиція» 24.09.2020 подала до Городоцької міської територіальної виборчої комісії Львівського району Львівської області заяву про реєстрацію кандидатів у депутати Городоцької міської ради на перших місцевих виборах, що відбудуться 25.10.2020 включених до єдиного та територіальних виборчих списків.

На виконання вимог ст. 222 Виборчого кодексу України, до заяви було долучено наступний перелік документів:

1. Заяву про реєстрацію кандидатів у депутати.

2. Рішення зборів, конференції місцевої організації політичної партії про висування кандидатів у депутати.

3. Єдиний виборчий список кандидатів у депутати.

4. Територіальні виборчі списки кандидатів у депутати.

5. Заяви осіб включених до виборчих списків кандидатів у депутати.

6. Автобіографії осіб включених до виборчих списків кандидатів у депутати.

7. Заяви про наявність (відсутність) заборгованості зі сплати аліментів на утримання дітей кожного кандидата у депутати.

8. Документи про внесення грошової застави.

9. Фотографії осіб включених до виборчого списку кандидатів у депутати розміром 4х6 (по одній фотографії кожного з кандидатів.

10. Копії першої та другої сторінок паспорта громадянина України у вигляді паспорта книжечки або копії лицьового та зворотного боків паспорта громадянина України у вигляді картки кожного кандидата в депутати.

11. Передвиборна програма.

Всього на 190 арк.

Розглянувши зазначені документи Городоцька міська територіальна виборча комісія Львівського району Львівської області встановила їх відповідність вимогам Виборчого кодексу України та 26.09.2020 о 18 год. 13 хв. винесла постанову №20 «Про реєстрацію кандидатів у депутати Городоцької міської ради Львівського району Львівської області, включених до єдиного та територіальних виборчих списків кандидатів у депутати Львівської обласної організації політичної партії «Громадянська позиція» на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року». При прийнятті рішення відповідач зокрема керувався ст.ст. 222, 216-219, 227 Виборчого кодексу України.

Як зазначає позивач, із офіційного сайту Городоцької міської ради Львівської області він дізнався про прийняття вищевказаного рішення. У зв'язку з наведеним звернувся до відповідача із запитом про отримання документів на підставі яких було прийнято оскаржувану постанову.

У даному випадку суд звертає увагу, що запит позивачем було подано у день прийняття оскаржуваного рішення.

На свій запит, листом від 30.09.2020 №66 ОСОБА_1 отримав:

- копію Витягу з протоколу Рішення Конференції Львівської обласної організації політичної партії «Громадянська позиція» від 19.09.20202 щодо висування кандидатів у депутати Городоцької міської ради;

- копію Єдиного виборчого списку та територіальних виборчих списків кандидатів у депутати від Львівської обласної організації політичної партії «Громадянська позиція»;

- копію квитанції про внесення грошової застави від Львівської обласної організації політичної партії «Громадянська позиція»;

- копію довідки яка надана яка надана Городоцькою міською ТВК по факту прийняття документів від Львівської обласної організації політичної партії «Громадянська позиція».

Вважаючи документи такими що не відповідають вимогам Законодавства, а відповідно і постанову прийняту на їх основі такою що є протиправною та підлягає скасуванню, ОСОБА_1 звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд керувався наступним.

Виборчий кодекс України від 19.12.2019 №396-ІХ (далі також - ВКУ) визначає гарантії права громадян на участь у виборах, регулює підготовку та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, сільських, селищних, міських, районних у містах рад, сільських, селищних, міських голів.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 3 ВКУ в Україні проводяться в тому числі місцеві вибори, а саме: а) вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим; б) вибори депутатів сільської, селищної, міської ради; в) вибори сільського, селищного, міського голови; г) вибори депутатів районної ради; ґ) вибори депутатів обласної ради; д) вибори депутатів районної у місті ради (у містах, де утворені районні у місті ради).

Частина перша статті 22 ВКУ містить перелік суб'єктів виборчого процесу відповідних виборів: 1) виборець, який має право голосу на відповідних виборах; 2) виборча комісія, уповноважена здійснювати підготовку і проведення відповідних виборів; 3) партія (організація партії), яка висунула кандидатів на відповідних виборах; 4) кандидат, зареєстрований для участі у відповідних виборах у порядку, встановленому цим Кодексом; 5) офіційний спостерігач від кандидата чи партії (організації партії) - суб'єкта відповідного виборчого процесу або від громадської організації, зареєстрований у порядку, встановленому цим Кодексом.

Відповідно ст. 6 Виборчого кодексу України, основні виборчі права громадян України включають:

1) право вільно обирати (право голосу на виборах);

2) право бути обраним.

Відповідно до ч. 5 ст. 7 Виборчого кодексу України право голосу на виборах депутатів сільської, селищної, міської ради територіальної громади та сільського, селищного, міського голови мають виборці, виборча адреса яких віднесена до території відповідної територіальної громади. Належність громадянина до відповідної територіальної громади та проживання його на відповідній території визначаються його виборчою адресою (крім випадків, передбачених законом). Поняття виборчої адреси визначене ст. 35 Виборчого кодексу України, відповідно до якої, виборчою адресою виборця є адреса, за якою зареєстровано його місце проживання відповідно до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", якщо інше не передбачене цією статтею".

Пункт 5 ч. 1 ст. 9 передбачає, що виборці мають право оскаржувати порушення власних виборчих прав, інших власних особистих прав та законних інтересів, пов'язаних з участю у виборчому процесі.

З паспортних даних ОСОБА_1 , копії яких наявні в матеріалах справи, вбачається, що місцем його реєстрації є АДРЕСА_1 .

Закріплений у ч. 1 ст. 9 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Як доказ вчинення дій спрямованих на зміну виборчої адреси позивач надав суду заяву виборця щодо її зміни від 09.09.2020. Однак, на час розгляду справи ОСОБА_1 не надав суду доказів позитивного результату її розгляду.

Статтею 196 ВКУ визначено, що виборчий процес місцевих виборів включає етап висування та реєстрація кандидатів.

Відповідно до статті 219 ВКУ висування кандидатів у депутати організацією партії, формування та затвердження єдиного та територіальних виборчих списків здійснюються на її зборах, конференції організації партії у порядку, встановленому статутом партії та цим Кодексом. Організація партії висуває кандидатів у вигляді єдиного виборчого списку, який формується та затверджується на зборах, конференції організації партії. Кількість кандидатів у депутати, які включаються до єдиного виборчого списку організації партії, не повинна перевищувати кількісний склад депутатів місцевої ради. У єдиному виборчому списку визначається перший кандидат. З числа інших кандидатів, включених до єдиного виборчого списку, організація партії на тих самих зборах, конференції формує і затверджує територіальні списки кандидатів у депутати у кожному територіальному виборчому окрузі. Територіальний виборчий список організації партії повинен включати не менше п'яти і не більше дванадцяти кандидатів у депутати. Черговість (порядкові номери) кандидатів у єдиному виборчому списку та у територіальних виборчих списках визначається на зборах, конференції організації партії під час висування кандидатів у депутати та формування відповідних списків.

Частина дев'ята статті 219 ВКУ визначає, що під час формування єдиного та територіальних виборчих списків організація партії повинна забезпечити присутність у кожній п'ятірці (місцях з першого по п'яте, з шостого по десяте і так далі) кожного виборчого списку чоловіків і жінок (не менше двох кандидатів кожної статі). У разі формування організацією партії єдиного та територіальних виборчих списків з кількістю кандидатів у депутати, яка не є кратною п'яти, до останніх у списку кандидатів (від 1 до 4) застосовується вимога щодо почергового включення кандидатів різної статі до списку.

Стаття 222 ВКУ визначає умови реєстрації кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, районних у місті рад, а також міських, сільських, селищних рад (територіальних громад з кількістю виборців 10 і більше тисяч).

Згідно з частиною першою статті 227 ВКУ кандидати у депутати, включені організацією партії до єдиного та територіальних виборчих списків, реєструються територіальною виборчою комісією Автономної Республіки Крим, відповідною територіальною обласною, районною, міською, районною у місті, сільською, селищною виборчою комісією за умови подання комісії документів, передбачених статтею 222 цього Кодексу.

За нормами частини першої статті 222 ВКУ виборча комісія Автономної Республіки Крим, обласна, районна, міська, районна у місті, сільська, селищна виборча комісія реєструє кандидатів у депутати, включених до єдиного та територіальних виборчих списків організації партії, за умови отримання нею вичерпного переліку документів.

Територіальна виборча комісія видає особі, яка подала документи, зазначені у частині першій цієї статті, довідку про їх прийняття. Довідка має містити перелік прийнятих документів, число, місяць і рік, а також час їх прийняття, посаду і прізвище особи, яка прийняла документи (частина друга статті 222 ВК України).

Як вже встановлено судом, на підставі отриманих документів відповідачем було видано відповідну довідку та прийнято рішення про реєстрацію кандидатів у депутати Городоцької міської ради Львівського району Львівської області включених до єдиного та територіальних виборчих списків кандидатів у депутати Львівської обласної організації політичної партії «Громадянська позиція» на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, та їх підставність, позивач покликається на невідповідність поданих документів, а саме: Витягу з протоколу Рішення Конференції Львівської обласної організації політичної партії «Громадянська позиція» від 19.09.2020 року та Територіальних виборчих списків кандидатів у депутати у виборчих округах №1 та №5.

Так, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 222 Виборчого кодексу України, для реєстрації кандидатів у депутати подається рішення зборів, конференції організації партії про висування кандидатів у депутати від організації партії, передбаченого частиною десятою статті 219 цього Кодексу, підписаного керівником місцевої організації партії та засвідчене печаткою місцевої організації партії або відповідної організації партії вищого рівня, а також погоджене центральним керівним органом партії, що засвідчується печаткою цієї партії (із зазначенням найменування центрального керівного органу партії, номера та дати прийняття відповідного рішення, яке не додається).

Згідно ч. 10 ст. 119 Виборчого кодексу України, Рішення зборів, конференції організації партії про висування кандидатів у депутати від партії приймається шляхом затвердження єдиного виборчого списку та територіальних виборчих списків кандидатів у депутати, віднесених організацією партії до відповідних територіальних виборчих округів, які додаються до такого рішення і є його невід'ємною частиною. Рішення зборів, конференції організації партії про висування кандидатів у депутати підписується керівником організації партії і скріплюється печаткою цієї місцевої організації партії або печаткою організації партії вищого рівня, а також погоджується центральним керівним органом партії, що засвідчується печаткою партії.

Сукупний аналіз наведених норм, дає підстави для висновку, що рішення приймається у разі затвердження списку виборців, однак у разі якщо рішення прийнято щодо низки питань, то подання належним чином завіреного Витягу з протоколу засідання на якому було воно прийняте, не може бути підставою для відмови у реєстрації кандидатів у депутати.

З наявного в матеріалах справи Витягу з протоколу вбачається , що на порядку денному Конференції Львівської обласної організації політичної партії «Громадянська позиція» перебувало декілька питань, зокрема питання «Про висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільських, селищних, міських голів на чергових виборах депутатів місцевих рад та сільських, сільських, селищних, міських голів, перших виборах депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів, перших виборах депутатів районних рад що відбудуться 25 жовтня 2020 року» розглядалося третім в порядку денному. Витяг з протоколу погоджено на підставі рішення від 23 вересня 2020 року №115/17 Координаційною Радою політичної партії «Громадянська позиція», скріплено печаткою, що відповідає вимогам ст. 222 Виборчого кодексу України.

Витяг з протоколу відображає ту інформацію, яку слід було подати з урахуванням тих даних, на підставі яких прийнято відповідне оскаржуване рішення.

Крім того, суд бере до уваги, що Постановою Центральної виборчої комісії від 14.08.2020 №177 було встановлено форми виборчої документації під час проведення, організації та підготовки місцевих виборів. Згідно п. 2 Постанови форми виборчої документації, зазначені в пункті 1 цієї постанови, мають рекомендаційний характер для використання під час організації підготовки та проведення місцевих виборів, а недодержання їх відповідними суб'єктами та іншими учасниками виборчого процесу таких виборів у разі зазначення у них передбачених Виборчим кодексом України відомостей, що обов'язково повинні міститися у відповідних документах, не є підставою для відмови в реалізації прав відповідних суб'єктів.

Тобто, оформлення Рішення Конференції Львівської обласної організації політичної партії «Громадянська позиція» у формі Витягу з протоколу не суперечить вимогам Законодавства.

Щодо покликань позивача на невідповідність Територіальних виборчих списків у територіальних виборчих округах №1 та №5, то проаналізувавши їх на відповідність вимогам ч. 9 ст. 219 Виборчого кодексу України, судом не встановлено порушень.

Як вбачається зі Територіального виборчого списку у територіальному виборчому окрузі №1 до нього увійшло шість кандидатів, які зазначені в наступному порядку: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 .

Тобто, у першій п'ятірці враховано присутність на місцях з першого по п'яте, не менше двох кандидатів кожної статі. І у зв'язку з відсутністю у списку повної другої п'ятірки, шостий кандидат ОСОБА_7 теж внесений до списку відповідно до вимог передбачених ч. 9 ст. 119 Виборчого кодексу України - в порядку черговості включення кандидатів різної статі.

Відповідно до Територіального виборчого списку у територіальному виборчому окрузі №5 до нього також увійшло шість кандидатів, які зазначені в наступному порядку: ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , що як і у попередньому випадку відповідає Виборчому кодексу України, оскільки загальна кількість кандидатів не є кратною п'яти.

Крім цього суд зазначає, що Постановою Центральної виборчої комісії від 11.09.2020 №249 «Про Роз'яснення щодо застосування окремих положень Виборчого кодексу України стосовно висування кандидатів на місцевих виборах», затверджено Додаток до вказаної постанови, який кореспондується з вимогами ч. 9 ст. 219 Виборчого кодексу України і відповідно до якого під час формування єдиного та територіальних виборчих списків організація партії повинна забезпечити присутність у кожній п'ятірці (місцях з першого по п'яте, з шостого по десяте і так далі) кожного виборчого списку чоловіків і жінок (не менше двох кандидатів кожної статі); у разі формування організацією партії єдиного та територіальних виборчих списків з кількістю кандидатів у депутати, яка не є кратною п'яти, до останніх у списку кандидатів (від 1 до 4) застосовується вимога щодо почергового включення кандидатів різної статі до списку (частина дев'ята статті 219 Кодексу).

Наведена норма Кодексу обумовлює необхідність забезпечення присутності визначеної кількості осіб різної статі як у єдиному, так і в територіальних виборчих списках.

Так, якщо місцева організація партії сформувала територіальний виборчий список у кількості 7 кандидатів у депутати, то в першій п'ятірці (місцях з першого по п'яте) має бути не менше двох кандидатів однієї статі, а також шостий та сьомий кандидати в депутати мають бути особами різної статі.

Отже, вимога щодо присутності в перших п'ятірках Територіальних виборчих списків двох кандидатів кожної статі дотримана, тоді як надати оцінку дотримання принципу черговості розміщенні наступних кандидатів було б можливо якщо б їх була парна кількість після п'яти. Суд констатує, що політична партія не була обмежена в можливості вносити до територіальних списків кандидатів у кількості шести.

При цьому суд наголошує на наступному.

Особливості провадження у справах щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій визначені статтею 273 КАС України.

Частиною 1 вказаної статті передбачено, що право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій мають суб'єкти відповідного виборчого процесу (крім виборчої комісії), а також ініціативна група референдуму, інші суб'єкти ініціювання референдуму.

Відповідно до частини 2 статті 273 КАС України виборець, учасник всеукраїнського референдуму (громадянин України, який має право голосу у відповідних виборах або референдумі) може оскаржити рішення, дії чи бездіяльність виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій, якщо такі рішення, дія чи бездіяльність безпосередньо порушують його виборчі права або інтереси щодо участі у виборчому процесі чи процесі референдуму.

Аналіз наведених вище норм дає підстави вважати, що звернення суб'єкта виборчого процесу до адміністративного суду з позовом про оскарження рішень, дій чи бездіяльності, зокрема, виборчої комісії можливе лише у випадку, якщо такі безпосередньо порушують виборчі права або інтереси такого суб'єкта щодо його участі у виборчому процесі.

Отже, право на судовий захист має лише та особа, яка є суб'єктом (носієм) порушених прав, свобод чи інтересів. Тож для того, щоб особі було надано судовий захист, суд встановлює, чи особа дійсно має порушене право, свободу чи інтерес, і це право, свобода чи інтерес порушені відповідачем.

З огляду на сукупний аналіз наведеного, суд вважає, що факт прийняття відповідачем оскаржуваної постанови та реєстрації кандидатів партії не порушує виборчих прав ОСОБА_1 у розумінні положень Виборчого кодексу України та Основного Закону.

Відповідно до ч. 2 ст. 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Згідно з ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Згідно вимог ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень їх посадових чи службових осіб, адміністративний суд перевіряє, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи встановлене судом, з огляду на досліджені в ході розгляду справи докази, надавши оцінку оскаржуваному рішенню в контексті критеріїв визначених ч. 2 ст. КАС України, суд приходить до висновку що у задоволенні позову слід відмовити у повному обсязі.

Згідно з приписами ст. 139 КАС України, судовий збір розподілу не підлягає.

Керуючись ст.ст. 9, 19-20, 22, 25-26, 90, 139, 229, 241-246, 250, 251, 255, 262, 273, 278, 295, пп. 15.5 п.15 розділу VII “Перехідні положення” КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову відмовити повністю.

Судові витрати покласти на позивача.

Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом двох днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який постановив рішення. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Головуючий суддя Сакалош В.М.

Суддя Москаль Р.М.

Суддя Крутько О.В.