01 жовтня 2020 року № 320/8861/20
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Горобцової Я.В., за участю секретаря судового засідання Кузьміної Ю.О.,
за участю представника позивача Чиляєвої І.А.,
представника відповідача - Черноволова В.А.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Київської обласної організації Політичної партії "Громадянський рух "Хвиля" до Коцюбинської селищної територіальної виборчої комісії Бучанського району Київської області про визнання незаконною та скасування постанови і зобов'язання вчинити певні дії,
До Київського окружного адміністративного суду о 17 год. 37 хв. 29.09.2020 надійшов адміністративний позов Київської обласної організації Політичної партії "Громадянський рух "Хвиля" до Коцюбинської селищної територіальної виборчої комісії Бучанського району Київської області, в якому позивач з наступними уточненнями просить суд:
- визнати незаконною і скасувати постанову Коцюбинської селищної територіальної виборчої комісії Бучанського району Київської області від 25.09.2020 № 29 "Про відмову в реєстрації кандидатів у депутати Коцюбинської селищної ради Бучанського району Київської області, включених до переліку кандидатів у депутати від Київської обласної організації Політичної партії "Громадянський рух "Хвиля";
- зобов'язати Коцюбинську селищну територіальну виборчу комісію Бучанського району Київської області зареєструвати кандидатів у депутати Коцюбинської селищної ради Бучанського району Київської області, включених до єдиного і територіальних виборчих списків у єдиному багатомандатному і територіальних округах на перших виборах депутатів Коцюбинської селищної ради 25 жовтня 2020 року від Київської обласної організації Політичної партії "Громадянський рух "Хвиля".
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив про незаконність постанови відповідача про відмову в реєстрації кандидатів у депутати Коцюбинської селищної ради Бучанського району Київської області, включених до переліку кандидатів у депутати від Київської обласної організації Політичної партії "Громадянський рух "Хвиля". Так, на думку позивача, недоліки, які були виявлені комісією під час розгляду документів, які були подані Київською обласною організацією Політичної партії "Громадянський рух "Хвиля", є підставою для повідомлення заявника про такі недоліки та надання часу для їх усунення. Водночас, не надавши позивачу час для усунення недоліків, відповідач необґрунтовано відмовив у реєстрації кандидатів у депутати Коцюбинської селищної ради Бучанського району Київської області, включених до переліку кандидатів у депутати від Київської обласної територіальної організації Політичної партії "Громадянський рух "Хвиля".
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 29.09.2020 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Представник відповідача заперечив проти задоволення позову у повному обсязі з тих підстав, що копії паспортів кандидатів низької якості, що не дозволяє встановити їх зміст. Крім того, передвиборна програма Київської обласної організації Політичної партії "Громадянський рух "Хвиля" подана щодо виборів до Київської обласної ради, а не Коцюбинської селищної ради Бучанського району Київської області. Також, рішення від 20.09.2020 про висування кандидатів у депутати не містить обов'язкового реквізиту - номеру такого рішення. На думку відповідача, вказані недоліки у їх сукупності унеможливили прийняття рішення про реєстрацію кандидатів у депутати Коцюбинської селищної ради Бучанського району Київської області включених до переліку кандидатів у депутати від Київської обласної територіальної організації Політичної партії "Громадянський рух "Хвиля", про що на засідання комісії члени комісії проголосували одноголосно.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.
Відповідно до статті 55 Конституції України, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Конституційний Суд України, вирішуючи питання, порушені в конституційному зверненні і конституційному поданні щодо тлумачення частини другої статті 55 Конституції України, в Рішенні від 14.12.2011 № 19-рп/2011 зазначив, що права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави (частина друга статті 3 Конституції України). Для здійснення такої діяльності органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові і службові особи наділені публічною владою, тобто мають реальну можливість на підставі повноважень, встановлених Конституцією і законами України, приймати рішення чи вчиняти певні дії. Особа, стосовно якої суб'єкт владних повноважень прийняв рішення, вчинив дію чи допустив бездіяльність, має право на захист.
Утвердження правової держави відповідно до приписів статті 1, другого речення частини третьої статті 8, статті 55 Основного Закону України полягає, зокрема, у гарантуванні кожному судового захисту прав і свобод, а також у запровадженні механізму такого захисту.
Рішення, прийняті суб'єктами владних повноважень, дії, вчинені ними під час здійснення управлінських функцій, а також невиконання повноважень, встановлених законодавством (бездіяльність), можуть бути оскаржені до суду відповідно до частин першої, другої статті 55 Конституції України, статей 2, 5 КАС України.
Гарантії права громадян на участь у виборах, підготовку та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, сільських, селищних, міських, районних у містах рад, сільських, селищних, міських голів визначає та регулює Виборчий кодекс України (далі - ВК України).
Так, щодо порушень, передбачених пунктом 4 частини першої статті 222 ВК України, які полягали в тому, що передвиборна програма Київської обласної організації Політичної партії "Громадянський рух "Хвиля" подана щодо виборів до Київської обласної ради, а не щодо виборів до Коцюбинської селищної ради Бучанського району Київської області, суд зазначає таке.
В силу вимог пункту 4 частини першої статті 222 ВК України, селищна виборча комісія реєструє кандидатів у депутати, включених до єдиного та територіальних виборчих списків організації партії, за умови отримання нею таких документів: передвиборної програми організації партії, викладеної державною мовою, обсягом до 4000 друкованих знаків, затвердженої зборами, конференцією організації партії, на паперових носіях, засвідченої підписом керівника організації партії і скріпленої печаткою організації партії, організації партії вищого рівня або печаткою партії, та в електронному вигляді.
Судом досліджено подану позивачем передвиборну програму та встановлено, що в її назві вказано «Передвиборна програма політичної партії "Громадянський рух "Хвиля" на місцевих виборах до Київської обласної ради», яка фактично подана Київською обласною організацією Політичної партії "Громадянський рух "Хвиля" та містить підпис її голови Ткачука Ю.М.
Виявлене відповідачем порушення, що стало підставою для прийняття рішення про відмову в реєстрації кандидатів у депутати Коцюбинської селищної ради Бучанського району Київської області, включених до переліку кандидатів у депутати від Київської обласної організації Політичної партії "Громадянський рух "Хвиля" полягає в тому, що передвиборна програма позивача подана щодо виборів до Київської обласної ради, а не щодо виборів до Коцюбинської селищної ради Бучанського району Київської області, на чому в ході судового розгляду справи наполягав представник відповідача.
Представник позивача зазначила, що в назві передвиборної програми позивача міститься технічна помилка, яка мала місце у зв'язку з великим обсягом роботи, пов'язаної з виборчим процесом, яка по суті не є тим порушенням, на підставі якого може бути відмовлено в реєстрації кандидатів у депутати Коцюбинської селищної ради Бучанського району Київської області, включених до переліку кандидатів у депутати від Київської обласної організації Політичної партії "Громадянський рух "Хвиля". Крім того зазначила, що окрім участі у виборах до Коцюбинської селищної ради Бучанського району Київської області, позивач також приймає участь у виборах до Київської обласної ради.
Представником відповідача вищевказані обставини жодними належними та допустимими доказами не спростовані.
Отже, судом встановлено, що подана для реєстрації кандидатів у депутати Коцюбинської селищної ради передвиборна програма позивача відповідає вимогам, які ставляться до передвиборної програми, проте, зазначення в її назві «Передвиборна програма політичної партії "Громадянський рух "Хвиля" на місцевих виборах до Київської обласної ради» по суті не свідчить, що вищевказана програма стосується виборів саме до Київської обласної ради, а є суто технічною помилкою, наявність якої не є перешкодою для розуміння змісту викладених у програмі відомостей та не може бути підставою для відмови в реєстрації кандидатів у депутати Коцюбинської селищної ради Бучанського району Київської області, включених до переліку кандидатів у депутати від Київської обласної організації Політичної партії "Громадянський рух "Хвиля".
Щодо порушень, передбачених пунктом 2 частини першої статті 222 ВК України, які полягали в тому, що у рішенні від 20.09.2020 про висування кандидатів у депутати Коцюбинської селищної ради Бучанського району Київської області відсутні обов'язкові реквізити такого документа, а саме його номер, суд зазначає таке.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 222 ВК України, селищна виборча комісія реєструє кандидатів у депутати, включених до єдиного та територіальних виборчих списків організації партії, за умови отримання нею таких документів: рішення зборів, конференції організації партії про висування кандидатів у депутати від організації партії, передбаченого частиною десятою статті 219 цього Кодексу, підписаного керівником місцевої організації партії та засвідчене печаткою місцевої організації партії або відповідної організації партії вищого рівня, а також погоджене центральним керівним органом партії, що засвідчується печаткою цієї партії (із зазначенням найменування центрального керівного органу партії, номера та дати прийняття відповідного рішення, яке не додається).
В ході судового розгляду справи представник відповідача наполягав на тому, що вищевказане рішення обов'язково має містити номер.
Проте, з такими твердженнями відповідача суд не погоджується з огляду на те, що у відповідності до вимог пункту 2 частини першої статті 222 ВК України, рішення зборів організації партії про висування кандидатів у депутати від організації партії має бути підписано керівником місцевої організації партії, засвідчене печаткою місцевої організації партії, погоджене центральним керівним органом партії, що засвідчується печаткою цієї партії (із зазначенням найменування центрального керівного органу партії, номера та дати прийняття відповідного рішення, яке не додається).
Судом досліджено подане позивачем рішення зборів Київської обласної організації Політичної партії "Громадянський рух "Хвиля" від 20.09.2020 «Про висування кандидатів у депутати Коцюбинської селищної ради Бучанського району Київської області» та встановлено, що воно відповідає вимогам, передбаченим пунктом 2 частини першої статті 222 ВК України та містить підпис голови Київської обласної організації Політичної партії "Громадянський рух "Хвиля" Ткачука Ю.М. , засвідчений печаткою Київською обласною організацією Політичної партії "Громадянський рух "Хвиля" та погоджене на підставі рішення V позачергового з'їзду Політичної партії "Громадянський рух "Хвиля" від 02.09.2020 «Про участь організацій Політичної партії "Громадянський рух "Хвиля" в усіх місцевих виборах, призначених на 25 жовтня 2020 року» Президією Політичної партії "Громадянський рух "Хвиля", головою Політичної партії "Громадянський рух "Хвиля" Козленко В.Г. та засвідчено печаткою Політичної партії "Громадянський рух "Хвиля".
Суд констатує, що положення ВК України, зокрема, пункт 2 частини першої статті 222, не містить вимог щодо зазначення у рішеннях зборів організацій партій будь-яких номерів тощо.
У зв'язку з цим твердження відповідача, що позивачем порушено пункт 2 частини першої статті 222 ВК України, у зв'язку з тим, що у рішенні від 20.09.2020 про висування кандидатів у депутати Коцюбинської селищної ради Бучанського району Київської області відсутні обов'язкові реквізити такого документа, а саме його номер, є безпідставними та такими, що не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства України.
Водночас відсутність номеру рішення політичної партії, яким погоджено рішення Київської обласної організації Політичної партії "Громадянський рух "Хвиля" про висування кандидатів у депутати, як на це звернув увагу представник відповідача в судовому засіданні, не було підставою для прийняття спірного рішення.
Щодо порушення, на думку відповідача, пункту 12 частини першої статті 222 ВК України, при поданні документів для реєстрації кандидатів у депутати, суд зазначає таке.
Відповідно до пункту 12 частини першої статті 222 ВК України, селищна виборча комісія реєструє кандидатів у депутати, включених до єдиного та територіальних виборчих списків організації партії, за умови отримання нею, зокрема серед іншого, таких документів: копії першої та другої сторінок паспорта громадянина України у вигляді паспортної книжечки або копії лицьового та зворотного боків паспорта громадянина України у вигляді картки кожного кандидата у депутати.
З матеріалів справи слідує, та не заперечувалося представниками сторін у судовому засіданні, що представником Київської обласної територіальної організації Політичної партії "Громадянський рух "Хвиля" були подані копії паспортів кандидатів у депутати. Про наведене також свідчить довідка № 46/240920220вх від 24.09.2020, яка видається відповідно до частини другої статті 222 ВК України, та Акт № 46/24082020вх від 24.09.2020, які наявні у матеріалах справи та на яких міститься підпис Голови Коцюбинської селищної територіальної виборчої комісії Бучанського району Київської області.
Дослідивши в судовому засіданні копії паспортів, судом встановлено, що копія паспорта кандидата в депутати ОСОБА_3 низької якості, що ускладнює з'ясування змісту записів. Водночас, копії першої та другої сторінки паспортів інших кандидатів належної якості та придатні до читання.
Суд зазначає, що приписи статті 222 ВК України містять вимоги щодо подання першої та другої сторінок паспортів громадян України у вигляді паспортної книжечки або копії лицьового та зворотного боків паспорта громадянина України у вигляді картки кожного кандидата у депутати, водночас не містить вимог до якості копій документів. При цьому низька якість копій поданих документів не може свідчити про їх відсутність, позаяк приписи ВК України дозволяють усунути недоліки у поданих документах шляхом подання не пізніше наступного дня після отримання від виборчої комісії повідомлення уточнених або інших документів для реєстрації кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.
З огляду на викладене та встановлені відповідачем недоліки документів, поданих представником Київської обласної територіальної організації Політичної партії "Громадянський рух "Хвиля" для реєстрації кандидатів у депутати, у взаємозв'язку з приписами статті 230 ВК України, суд доходить висновку, що за наведених обставин відповідач мав достатні повноваження діяти у відповідності до положень частини третьої статті 230 ВК України та повідомити позивача про наявні недоліки у поданих документах і тільки в разі не надходження уточнених або інших документів у визначений строк, вважати їх відсутніми у відповідності до вимог абзацу 4 частини третьої статті 230 ВК України.
Щодо позовних вимог Київської обласної організації Політичної партії "Громадянський рух "Хвиля" про зобов'язання відповідача зареєструвати кандидатів у депутати Коцюбинської селищної ради Бучанського району Київської області, включених до єдиного і територіальних виборчих списків у єдиному багатомандатному і територіальних округах на перших виборах депутатів Коцюбинської селищної ради 25 жовтня 2020 року від Київської обласної організації Політичної партії "Громадянський рух "Хвиля" суд зазначає таке.
За приписами частини сьомої статті 229 ВК України до повноважень сільської, селищної, міської виборчої комісії після прийняття заяви про реєстрацію кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови або заяви про самовисування та доданих до неї необхідних документів належить прийняти рішення про реєстрацію відповідного кандидата або про відмову в його реєстрації.
При цьому, відповідно до частини першої статті 230 ВК України підставами за яких територіальна виборча комісія відмовляє в реєстрації всіх кандидатів у депутати, включених до виборчих списків місцевих організацій політичних партій або до переліку кандидатів у депутати в багатомандатних виборчих округах на відповідних місцевих виборах є: порушення встановленого цим Кодексом порядку висування кандидатів, у тому числі перевищення встановленої цим Кодексом кількості кандидатів у депутати у єдиному виборчому списку та територіальному виборчому списку організації партії на виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, районної у місті, а також міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше), кандидатів у депутати в кожному багатомандатному окрузі на виборах депутатів сільських, селищних, міських рад (територіальних громад з кількістю виборців до 10 тисяч), які можуть бути висунуті організаціями партій; відсутності хоча б одного з документів, зазначених у пунктах 1 - 5 частини першої статті 222, пунктах 1, 2, 4 частини першої статті 223 цього Кодексу, невідповідності таких документів вимогам цього Кодексу (в тому числі щодо розміру грошової застави); встановлення нею наявності у передвиборній програмі організації партії положень, спрямованих на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров'я населення; висування кандидатів у депутати від організації партії, яка здійснює пропаганду комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, їхньої символіки та щодо якої в установленому Кабінетом Міністрів України порядку прийнято рішення про невідповідність її діяльності, найменування та/або символіки вимогам Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".
З огляду на викладене, суд доходить висновку, що прийняття рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації кандидатом на посаду міського голови є повноваженнями Коцюбинської селищної територіальної виборчої комісії Бучанського району Київської області, які не може перебирати на себе суд.
Наведений висновок зумовлений тим, що відповідно до частини другої статті 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
За приписами частини четвертої статті 245 КАС України у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд. У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Позаяк, як вже було вказано, частина друга статті 230 ВК України передбачає перелік підстав за яких територіальна виборча комісія відмовляє в реєстрації окремого кандидата на посаду сільського голови, наявність або відсутність кожної з яких має бути перевірена комісією під час засідання.
З огляду на викладене, суд доходить висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог шляхом визнання протиправною та скасування постанови Коцюбинської селищної територіальної виборчої комісії Бучанського району Київської області від 25.09.2020 № 29 "Про відмову в реєстрації кандидатів у депутати Коцюбинської селищної ради Бучанського району Київської області, включених до переліку кандидатів у депутати від Київської обласної організації Політичної партії "Громадянський рух "Хвиля" та зобов'язання Коцюбинської селищної територіальної виборчої комісії Бучанського району Київської області повторно розглянути документи Київської обласної організації Політичної партії "Громадянський рух "Хвиля" подані для реєстрації кандидатів у депутати Коцюбинської селищної ради Бучанського району Київської області, включених до єдиного і територіальних виборчих списків у єдиному багатомандатному і територіальних округах на перших виборах депутатів Коцюбинської селищної ради 25 жовтня 2020 року, з урахуванням висновків суду.
При цьому, суд звертає увагу на те, що в позовній заяві позивач просить суд визнати незаконною і скасувати постанову Коцюбинської селищної територіальної виборчої комісії Бучанського району Київської області від 25.09.2020 № 29 "Про відмову в реєстрації кандидатів у депутати Коцюбинської селищної ради Бучанського району Київської області, включених до переліку кандидатів у депутати від Київської обласної організації Політичної партії "Громадянський рух "Хвиля".
Частиною першою статті 5 КАС України встановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Відповідно до частини другої статті 5 КАС України захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно з пунктом 2 частини другої статті 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.
Суд звертає увагу на те, що в даному випадку ефективними способом захисту порушених прав та інтересів позивача є саме визнання протиправною та скасування постанови Коцюбинської селищної територіальної виборчої комісії Бучанського району Київської області від 25.09.2020 № 29 "Про відмову в реєстрації кандидатів у депутати Коцюбинської селищної ради Бучанського району Київської області, включених до переліку кандидатів у депутати від Київської обласної організації Політичної партії "Громадянський рух "Хвиля".
При цьому, неправильне словесне вираження позивачем способу захисту порушеного права не є підставою для відмови в його захисті, оскільки правомірність вимог позивача підтверджується матеріалами справи, а відповідно до частини першої статті 6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Відповідно до пункту 30 рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Hirvisaari v. Finland» від 27 вересня 2001 року, рішення судів повинні достатнім чином містити мотиви, на яких вони базуються для того, щоб засвідчити, що сторони були заслухані, та для того, щоб забезпечити нагляд громадськості за здійсненням правосуддя .
Згідно пункту 29 рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Ruiz Torija v. Spain» від 9 грудня 1994 року, статтю 6 не можна розуміти як таку, що вимагає пояснень детальної відповіді на кожний аргумент сторін. Відповідно, питання, чи дотримався суд свого обов'язку обґрунтовувати рішення може розглядатися лише в світлі обставин кожної справи
Згідно пункту 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення.
З огляду на зазначене, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог.
Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 143, 242 - 246, 250, 255, 273 - 278 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов Київської обласної організації Політичної партії "Громадянський рух "Хвиля" задовольнити частково.
Визнати протиправною та скасувати постанову Коцюбинської селищної територіальної виборчої комісії Бучанського району Київської області від 25.09.2020 № 29 "Про відмову в реєстрації кандидатів у депутати Коцюбинської селищної ради Бучанського району Київської області, включених до переліку кандидатів у депутати від Київської обласної організації Політичної партії "Громадянський рух "Хвиля".
Зобов'язати Коцюбинську селищну територіальну виборчу комісію Бучанського району Київської області повторно розглянути документи Київської обласної організації Політичної партії "Громадянський рух "Хвиля" подані для реєстрації кандидатів у депутати Коцюбинської селищної ради Бучанського району Київської області, включених до єдиного і територіальних виборчих списків у єдиному багатомандатному і територіальних округах на перших виборах депутатів Коцюбинської селищної ради 25 жовтня 2020 року, з урахуванням висновків суду.
В решті позовних вимог відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом двох днів з дня його проголошення, а на судове рішення, ухвалене до дня голосування, - не пізніш як за чотири години до початку голосування.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Я.В. Горобцова
Горобцова Я.В.