Рішення від 30.09.2020 по справі 855/61/20

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 855/61/20

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 вересня 2020 року м. Київ

Шостий апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Ганечко О.М.,

суддів Шурка О.І.,

Кузьменка В.В.,

за участі секретаря судового засідання Волошка О.Л.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Центральної виборчої комісії, третя особа - Державна міграційна служба України, про визнання протиправною та скасування постанови, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Шостого апеляційного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Центральної виборчої комісії, третя особа - Державна міграційна служба України, у якому позивач просить:

- визнати протиправною та скасувати постанову Центральної виборчої комісії від 23.09.2020 № 286, якою було відмовлено ОСОБА_1 у реєстрації її кандидатом у народні депутати України, висунутої в порядку самовисування в одномандатному виборчому окрузі № 208 на проміжних виборах народного депутата України 25 жовтня 2020 року;

- зобов'язати Центральну виборчу комісію зареєструвати ОСОБА_1 кандидатом у народні депутати України, висунутої в порядку самовисування в одномандатному виборчому окрузі № 208 на проміжних виборах народного депутата України 25 жовтня 2020 року.

В обгунтування позовних вимог позивач зазначає, що оскаржувана постанова Центральної виборчої комісії є протиправною, та такою, що прийнята з порушенням вимог Закону і такою, що грубо позбавляє громадянина України в реалізації ним конституційного права бути обраним. Позивач вважає, що Центральною виборчою комісією при прийнятті оскаржуваного рішення не було враховано того, що позивач є громадянином України, яка наділена правом бути обраною народним депутатом України, при цьому, жодна помилка органу державної влади - органу Державної міграційної служби України, не можу позбавляти громадянина у такому праві. На переконання позивача, відповідач при прийнятті постанови № 286 від 23.09.2020, керувався очевидно неповною інформацією, яка, у свою чергу, є перешкодою у реалізації гарантованого Конституцією України права. У частині підстави відповідача для відмови в реєстрації - не подано декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування на особу ОСОБА_1 , позивач стверджує, що нею було подано таку декларацію за 2019 рік на ОСОБА_1 , а тому, позиція відповідача щодо неподання декларації є необгунтованою, адже незалежно від зміни прізвища, особа позивача не змінилася, вона залишилась тією ж особою, що легко прослідковується з наданих документів. Таким чином, підставою для відмови в реєстрації позивача кандидатом у депутати міг бути саме факт неподання декларації, а не зазначення в цьому документів свого попереднього прізвища.

Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 28.09.2020 відкрито провадження у даній справі та призначено до судового розгляду.

29.09.2020 до суду від Центральної виборчої комісії надійшов відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що відповідач позовні вимоги не визнає та вважає їх безпідставними. При прийнятті оскаржуваної постанови, Центральна виборча комісія діяла на підставі, в межах повноважень, в порядку та у спосіб, визначені Конституцією України та законами України.

Представники позивача у судовому засіданні підтримали позовні вимоги у повному обсязі, просили їх задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог, просив відмовити в їх задоволенні.

Представник третьої особи у судове засідання не з'явився, будучи належним чином повідомленим про дату та час розгляду спору.

Суд, заслухавши суддю доповідача, вислухавши пояснення представників учасників справи, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, вважає за необхідне зазначити наступне.

До Центральної виборчої комісії 18 вересня 2020 року надійшла заява ОСОБА_1 про самовисування разом з іншими документами щодо реєстрації її кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 208 на проміжних виборах народного депутата України 25 жовтня 2020 року.

Так, ОСОБА_1 разом з іншими документами для реєстрації кандидатом у народні депутати України було подано ксерокопії лицьового та зворотного боків паспорта громадянина України у вигляді картки.

Водночас, до Центральної виборчої комісії 19 вересня 2020 року надійшли звернення ОСОБА_3 щодо можливих порушень порядку зміни прізвища ОСОБА_1 та анулювання її паспорта громадянина України, виданого на вказане прізвище.

У зв'язку з цим, відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 29 Закону України «Про Центральну виборчу комісію», Центральна виборча комісія, листом від 21 вересня 2020 року № 21-24-2741, звернулася до Міністерства внутрішніх справ України.

Листом від 22 вересня 2020 року № 21-41-2751, Центральна виборча комісія звернулась до Державної міграційної служби України з проханням надати інформацію про дійсність паспорта громадянина України ОСОБА_1 і в разі підтвердження факту його недійсності повідомити про дату анулювання та інші обставини, які мають значення під час вирішення питання про реєстрацію кандидатом у народні депутати України.

Відповідно до змісту надісланого Центральній виборчій комісії листа Департаменту інформатизації Міністерства внутрішніх справ України від 22 вересня 2020 року № 31596/16-2020, Департамент спільно з Державною міграційною службою України розглянув лист Комісії від 21 вересня 2020 року № 21-24-2741 та поінформував, що за даними єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України, паспорт, який видано на ім'я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 18 вересня 2020 року визнано недійсним.

До Центральної виборчої комісії 22 вересня 2020 року надійшло пояснення від ОСОБА_1 , в якому вона повідомила, що станом на 11 вересня 2020 року, її паспорт був чинний, на його підставі вона отримала довідку про реєстрацію місця проживання та картку платника податків у відповідних органах, а також не вчиняла жодних дій для скасування паспортного документа, не подавала заяви про його анулювання. Крім того, зазначила, що 22 вересня 2020 року вона звернулася до органу, який видав зазначений документ, для проведення службового розслідування щодо підстав внесення відомостей про його анулювання.

За вказаних обставин, Центральною виборчою комісією було констатовано, що передбачений пунктом 6 частини другої статті 55 Закону, документ вважається таким, що не поданий для реєстрації кандидата в народні депутати України ОСОБА_1 .

Крім того, серед поданих ОСОБА_1 для реєстрації кандидатом у народні депутати України документів, відсутня декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, кандидата в народні депутати України, подана ОСОБА_1 . Натомість, до вказаних документів було додано відповідну декларацію, подану 15 вересня 2020 року ОСОБА_1 .

Розглянувши заяву ОСОБА_1 про самовисування разом з іншими документами щодо реєстрації її кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 208 на проміжних виборах народного депутата України 25 жовтня 2020 року, Центральна виборча комісія відповідно до пункту 2 частини першої статті 60 Закону, постановою від 23 вересня 2020 року № 286 відмовила ОСОБА_1 в реєстрації кандидатом в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 208 на проміжних виборах народного депутата України 25 жовтня 2020 року, враховуючи не подання нею всіх документів, передбачених частиною другою статті 55 Закону.

Вважаючи постанову Центральної виборчої комісії від 23.09.2020 № 286, якою було відмовлено ОСОБА_1 у реєстрації її кандидатом у народні депутати України, висунутої в порядку самовисування в одномандатному виборчому окрузі № 208 на проміжних виборах народного депутата України 25 жовтня 2020 року - протиправною та такою, що підлягає скасуванню, позивач звернулась до суду за захистом своїх прав.

Надавши правову оцінку встановленим у справі обставинам та доказам, врахувавши положення ст. 6 КАС України, колегія суддів дійшла наступних висновків.

Приписами ст. 38 Конституції України, закріплено право громадян брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Згідно з ч. 3 ст. 77 Конституції України, порядок проведення виборів народних депутатів України встановлюється законом.

Організація і порядок проведення виборів народних депутатів України визначені Законом України «Про вибори народних депутатів України». (Закон втратив чинність, крім положень щодо організації та проведення проміжних виборів і заміщення народних депутатів України, обраних у загальнодержавному виборчому окрузі, повноваження яких достроково припинені, що діють до наступних чергових або позачергових виборів народних депутатів України, на підставі Кодексу № 396-IX від 19.12.2019)

Згідно з підпунктом 2 пункту 2 розділу ХХХХІІ «Прикінцеві та перехідні положення», Виборчого кодексу України, в цій частині, Закон є чинним до наступник чергових або позачергових виборів народних депутатів України.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 55 Закону України «Про вибори народних депутатів України» та пункту 4 Роз'яснення щодо застосування деяких положень Закону України «Про вибори народних депутатів України», під час реєстрації кандидатів у народні депутати України на проміжних виборах народних депутатів України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 16 січня 2020 року № 3, Центральна виборча комісія реєструє кандидата в народні депутати України, який балотується в одномандатному виборчому окрузі в порядку самовисування, за умови пред'явлення ним особисто документа, який підтверджує особу та громадянство України, а саме паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України), та отримання нею документів, визначених у частині другій статті 55 Закону.

Приписами ч. 2 ст. 55 Закону України «Про вибори народних депутатів України», визначено, що Центральна виборча комісія реєструє кандидата у депутати, який балотується в одномандатному окрузі в порядку самовисування, за умови пред'явлення ним особисто одного із документів, передбачених пунктами 1 або 2 частини третьої статті 2 цього Закону, та отримання нею таких документів: 1) заяви про самовисування, датованої днем подання документів для реєстрації його кандидатом у депутати до Центральної виборчої комісії, із зобов'язанням у разі обрання депутатом припинити діяльність чи скласти представницький мандат, які відповідно до Конституції України та законів України несумісні з мандатом народного депутата України, та згоду на оприлюднення біографічних відомостей у зв'язку з участю у виборах, а також із зобов'язанням у разі обрання депутатом протягом місяця після офіційного оприлюднення результатів виборів передати в управління іншій особі належні йому підприємства та корпоративні права у порядку, встановленому законом (або зазначенням, що таких немає); 2) автобіографії кандидата в депутати, на паперовому носії та в електронному вигляді, що обов'язково повинна містити: прізвище, власне ім'я (всі власні імена) та по батькові (за наявності), число, місяць, рік і місце народження, громадянство із зазначенням часу проживання на території України, відомості про освіту, трудову діяльність, посаду (заняття), місце роботи, громадську роботу (у тому числі на виборних посадах), партійність, склад сім'ї, адресу місця проживання, контактний номер телефону, відомості про наявність чи відсутність судимості; 3) декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, кандидата у депутати відповідно до статті 57 цього Закону; 3-1) заяви про наявність (відсутність) заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання; 4) документа про внесення грошової застави відповідно до статті 56 цього Закону; 5) 4 фотографії кандидата розміром 4х6 сантиметрів на паперових носіях та в електронному вигляді; 6) ксерокопії першої та другої сторінок паспорта громадянина України кандидата.

Відповідно до норм п. 1 ч. 3 ст. 29 Закону України «Про Центральну виборчу комісію», член Комісії при здійсненні повноважень має право вимагати і безоплатно отримувати від державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, керівників та інших посадових і службових осіб підприємств, установ і організацій усіх форм власності, виборчих комісій, комісій з референдумів, політичних партій необхідну документацію, статистичні дані, бухгалтерсько-фінансові звіти та інші матеріали та інформацію, у тому числі персональні дані, а також усні та письмові пояснення з питань, віднесених до повноважень Комісії. Суб'єкти, яким адресовано зазначений запит, зобов'язані невідкладно, але не більше ніж протягом двох днів від дня його надходження, надати відповідну інформацію, якщо інший строк не встановлено у запиті.

На виконання вказаних норм, Центральна виборча комісія, листом від 21 вересня 2020 року № 21-24-2741 звернулася до Міністерства внутрішніх справ України, а листом від 22 вересня 2020 року № 21-41-2751 - до Державної міграційної служби України з проханням надати інформацію про дійсність паспорта громадянина України ОСОБА_1 і в разі підтвердження факту його недійсності, просила повідомити про дату анулювання та інші обставини, які мають значення під час вирішення питання про реєстрацію кандидатом у народні депутати України.

Під час розгляду спору, колегією суддів досліджено, що згідно змісту надісланого Центральній виборчій комісії листа Департаменту інформатизації Міністерства внутрішніх справ України від 22 вересня 2020 року № 31596/16-2020, поінформовано про те, що за даними єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України, паспорт, який видано на ім'я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 18 вересня 2020 року визнано недійсним.

З урахуванням змісту отриманого від уповноваженого органу листа, відповідач дійшов висновку про те, що передбачений пунктом 6 частини другої статті 55 Закону України «Про вибори народних депутатів України», документ (паспорт громадянина України у формі картки), поданий позивачем разом із заявою, вважається таким, що не поданий для реєстрації кандидата в народні депутати України ОСОБА_1 , що у силу норм пункту 2 частини першої статті 60 Закону «Про вибори народних депутатів України», є підставою для відмови в реєстрації кандидата в народні депутати України.

При цьому, як вбачається з витягу зі стенограми засідання Центральної виборчої комісії від 23 вересня 2020 року, членами комісії було вислухано пояснення ОСОБА_1 , в яких остання вказала на те, що анулювання паспорта на ім'я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 вчинено співробітниками органу міграційної служби помилково, без наявних на те підстав, а тому, було направлено відповідні запити до вищестоящих органів ДМС України про підстави анулювання паспорта громадянина України, проте, станом на дату засідання комісії, відповідей не було отримано. Крім того, ОСОБА_1 зазначила на засіданні про те, що на підставі вказаного паспорта вона отримала довідку про реєстрацію місця проживання та картку платника податків у відповідних органах.

Колегія суддів, з урахуванням наведених вище норм Законів України «Про вибори народних депутатів України», «Про Центральну виборчу комісію», у аспекті наданих повноважень Центральної виборчої комісії дійшла висновку про те, що для встановлення певних обставин/фактів, необхідних для вирішення питання про наявність/відсутність підстав для реєстрації особи кандидатом у народні депутати, надсилаються відповідні запити до органів державної влади, до компетенції яких, належить надання тієї чи іншої необхідної інформації по кандидату, після отримання відповіді на які, Центральна виборча комісія лише встановлює та обробляє отримані дані, проте, остання не наділена повноваженнями перевіряти на достовірність отриману від державних органів інформацію чи встановлювати правомірність дій таких органів щодо дотримання законодавства при збиранні, виготовленні та поширенні інформації. Можливі неправомірні дії органу міграційної служби, на які посилається позивач, не могли вплинути на рішення відповідача, адже, станом на момент прийняття такого рішення, дана інформація була отримана у належний спосіб, її зміст надавав змогу дійти висновку про наявний факт визнання недійсним паспорта громадянина України, що виданий на ім'я позивача, інших підтверджених даних про протилежне, комісія у розпорядженні не мала, а тому, правомірно дійшла висновку про те, що паспорт громадянина України у формі картки, поданий позивачем разом із заявою, вважається таким, що не поданий для реєстрації кандидата в народні депутати України ОСОБА_1 .

Крім того, у силу норм ч. 6 ст. 59 Закону України «Про вибори народних депутатів України», Центральна виборча комісія не пізніш як на п'ятий день з дня прийняття документів, передбачених частинами першою або другою статті 55 Закону, приймає рішення про реєстрацію кандидата у депутати в одномандатному окрузі або про відмову в його реєстрації. Заява подана позивачем була 18.09.2020, тобто, останнім днем для прийняття ЦВК одного з двох можливих рішень було 23.09.2020.

Колегією суддів досліджено, що відповідачем у оскаржуваній постанові також вказано на те, що серед поданих ОСОБА_1 для реєстрації кандидатом у народні депутати України документів, відсутня декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, кандидата в народні депутати України відповідно до ст. 57 Закону, що подана саме ОСОБА_1 , натомість, до вказаних документів було додано відповідну декларацію, подану 15 вересня 2020 року ОСОБА_1 .

Відповідно до норм пункту 3 частини другої статті 55 Закону України «Про вибори народних депутатів України», для реєстрації кандидата в народні депутати України, який балотується в одномандатному виборчому окрузі в порядку самовисування, до Центральної виборчої комісії подається декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, кандидата в народні депутати України відповідно до статті 57 Закону.

Згідно з частиною 1 статті 57 Закону України «Про вибори народних депутатів України», декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за рік, що передує року початку виборчого процесу, подається кандидатом у народні депутати України за формою, визначеною відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».

Після реєстрації кандидата у депутати інформація з поданої ним декларації оприлюднюється на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії за винятком інформації, що є конфіденційною.

Помилки і неточності, виявлені в поданій декларації, підлягають виправленню і не є підставою для відмови в реєстрації кандидата в депутати. (ч. ч. 2. 3 ст. 57 Закону України «Про вибори народних депутатів України»)

Відповідно до пункту 2 Роз'яснення щодо застосування деяких положень Закону України «Про вибори народних депутатів України» стосовно декларування майнового стану, доходів, витрат і зобов'язань фінансового характеру під час реєстрації кандидатів у народні депутати України на проміжних виборах народних депутатів України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 16 січня 2020 року № 4, на проміжних виборах народних депутатів України декларація (усі сторінки декларації, у тому числі ті сторінки її розділів, стосовно яких у суб'єкта декларування та членів його сім'ї відсутні об'єкти для декларування у відповідному розділі) кандидата в депутати разом з іншими, передбаченими статтею 55 Закону документами, подається до Центральної виборчої комісії для реєстрації особи кандидатом у депутати після присвоєння такій декларації унікального ідентифікатора документа в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на паперових носіях та в електронному вигляді.

Зі змісту норм ст. ст. 45, 47 Закону України «Про запобігання корупції», слідує, що відповідна декларація подається шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Упродовж семи днів після подання декларації суб'єкт декларування має право подати виправлену декларацію, але не більше трьох разів. Подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному ним порядку. Подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному ним порядку.

Так, зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач вказує на те, що у 2019 році її прізвище було « ОСОБА_1 », як і було зазначено у поданій до ЦВК декларації, проте 26.08.2020 нею було змінено прізвище на « ОСОБА_1 », з огляду на що, і було подано декларацію за 2019 рік як « ОСОБА_1 ». Позивач вважає, що незалежно від зміни прізвища, її особа залишилась тією ж самою, що у взаємозв'язку з відомостями декларації та іншими документами доводить, що за свідоцтвом про зміну прізвища, « ОСОБА_1 » змінила його на « ОСОБА_1 » та є однією особою. Положеннями законодавства прямо заборонено відмовляти у реєстрації кандидатом у народні депутати через допущення помилок чи неточностей у поданих документах.

Дійсно, Закон не дає підстав Центральній виборчій комісії відмовляти в реєстрації кандидатом у народні депутати України за умови наявності помилок або неточностей у поданій інформації. У разі, якщо в документі пропущена буква або слово, використано невдалий або неточний термін або словосполучення, це не є перешкодою для розуміння змісту викладених даних, тож, у такому випадку, це вважається помилкою, що підлягає виправленню або уточненню. Якщо ж документ оформлено не належним чином, тобто, в ньому містяться не всі необхідні та важливі дані, які за Законом повинні бути вказані, або відсутні підпис, печатка та інші необхідні реквізити (відомості), тоді слід вважати, що документ відсутній.

При цьому, невідображення в документі, подання якого є обов'язковою умовою для реєстрації кандидата в народні депутати України, визначеної Законом, інформації, є невиконанням вимог Закону і не може вважатися помилкою чи неточністю, виправлення яких передбачено частиною третьою статті 60 Закону.

Колегія суддів вважає, що у Центральної виборчої комісії були підстави для того, щоб вважати, що серед поданих ОСОБА_1 для реєстрації кандидатом у народні депутати України документів, відсутня декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, кандидата в народні депутати України, що подана саме ОСОБА_1 , натомість, до вказаних документів було додано відповідну декларацію, подану 15 вересня 2020 року ОСОБА_1 , при цьому, що форма та зміст, процедура заповнення та подачі такої декларації є чітко регламентованою. Так, декларація заповнюється та подається через офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, і лише після присвоєння такій декларації унікального ідентифікатора документа в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, вона вважається поданою та офіційною, адже, у протилежному б випадку, можливо було б у заповненій декларації на сайті НАЗК вказувати одну інформацію, а додатковими підтверджуючими ту чи іншу інформацію документами вже після її подання, фактично виправляти/уточнювати/доповнювати декларацію. Крім того, колегія суддів бере до уваги й те, що Законом України «Про запобігання корупції» надано право особі упродовж семи днів після подання декларації подати виправлену декларацію, але не більше трьох разів.

Таким чином, колегія суддів вважає, що відповідач цілком обгрунтовано дійшов висновку про те, що серед поданих позивачем для реєстрації кандидатом у народні депутати України документів, відсутня декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, кандидата в народні депутати України саме на ім'я ОСОБА_1 .

Інших доказів на підтвердження доводів позовної заяви, позивачем не було надано під час розгляду даного спору, а судом не встановлено.

Згідно з ч. ч. 1-3 ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Отже, приймаючи постанову від 23.09.2020 № 286 «Про відмову в реєстрації кандидата в народні депутати України ОСОБА_1 , висунутої в порядку самовисування в одномандатному виборчому окрузі № 208 на проміжних виборах народного депутата України 25 жовтня 2020 року», Центральна виборча комісія діяла на підставі, в межах повноважень, в порядку та у спосіб, визначені Конституцією України та законами України, з огляду на що, підстави для визнання її протиправною та скасування в частині відсутні, як і відсутні підстави для задоволення позовної вимоги про зобов'язання відповідача зареєструвати позивача кандидатом у народні депутати України, як похідної.

Таким чином, колегія суддів дійшла висновку про те, що позовні вимоги є необгрунтованими та задоволенню не підлягають.

Ураховуючи, що при поданні адміністративного позову судовий збір позивачем не було сплачено, колегія суддів, відповідно до приписів ст. 139 КАС України, також дійшла висновку про необхідність стягнення з позивача судового збору за подання позовної заяви.

За приписами ст. 143 КАС України, суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

Відповідно до положень ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду заяви немайнового характеру фізичною особою, судовий збір становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно зі ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» установлено з 1 січня 2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 2102 грн.

Таким чином, оскільки позивачем заявлено одну вимогу немайнового характеру, з кожного з них, підлягає стягненню судовий збір до спеціального фонду Державного бюджету України на рахунок Шостого апеляційного адміністративного суду.

Керуючись ст. ст. 2, 5, 139, 241, 246, 250, 271 - 273, 278 КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Центральної виборчої комісії, третя особа - Державна міграційна служба України, про визнання протиправною та скасування постанови, зобов'язання вчинити певні дії відмовити.

Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до спеціального фонду Державного бюджету України на рахунок Шостого апеляційного адміністративного суду (рахунок - UA638999980313171206081026007, отримувач коштів - УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н, код отримувача - 38004897, код класифікації доходів - 22030101, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП)) судовий збір за подання адміністративного позову в розмірі 840,80 грн. (вісімсот сорок гривень 80 коп.)

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження в порядку ч. 1 ст. 272 КАС України та може бути оскаржене до Верховного Суду у дводенний строк, шляхом подачі апеляційної скарги через Шостий апеляційний адміністративний суд.

Головуючий суддя О.М. Ганечко

Судді О.І. Шурко

В.В. Кузьменко

Головуючий суддя Ганечко Олена Миколаївна

Судді: Шурко Олег Іванович

Кузьменко Володимир Володимирович