29 вересня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/1617/19
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Пляшкова К.О., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконання судового рішення по справі № 360/1617/19 ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії,
До Луганського окружного адміністративного суду 20 вересня 2020 року надійшла заява ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення по справі № 360/1617/19 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії.
Вирішуючи дану заяву, суд зазначає таке.
Відповідно до частин другої та третьої статті 166 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення визначені статтею 167 КАС України.
Частиною першою статті 167 КАС України встановлено, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Вимога вказати в заяві по суті справи, скарзі, заяві, клопотанні або запереченні ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стосується лише юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України. Іноземна юридична особа подає документ, що є доказом її правосуб'єктності за відповідним законом іноземної держави (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).
До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Дослідженням відомостей з Комп'ютерної програми «Діловодство спеціалізованого суду» судом встановлено, що позивачем у справі є ОСОБА_1 ; відповідачем - Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області.
Оглядом заяви про встановлення судового контролю за виконання судового рішення по справі № 360/3673/18 встановлено, що особою, яка подала зазначену заяву, не додано доказів її надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, а саме відповідачу - Головному управлінню Пенсійного фонду України в Луганській області.
Такий недолік перешкоджає розгляду заяви, оскільки позбавляє права інших учасників справи знати про заяву, що стосується виконання судового рішення, наводити свої доводи та міркування щодо порушених у заяві питань, подавати заперечення проти заяви тощо.
Таким чином судом встановлено, що заява не відповідає вимогам, визначеним частиною першою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, і цей недолік не дає можливості її розглянути.
Також суд зазначає, що статтею 382 Кодексу адміністративного судочинства України регламентовано право суду застосовувати інститут судового контролю шляхом зобов'язання відповідача подати звіт про виконання рішення суду, визнання протиправними рішень, дій. Для застосування наведених процесуальних заходів мають бути наявні відповідні правові умови, а саме наявність об'єктивних (підтверджених належними і допустимими доказами) підстав вважати, що за відсутності такого заходу судового контролю рішення суду залишиться невиконаним або для його виконання доведеться докласти значних зусиль.
Разом з тим, доданий до заяви лист Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області від 25 червня 2020 року № 1200-010301-8/12473 не є належним доказом невиконання судового рішення, оскільки з його змісту не слідує намір відповідача на ухилення від виконання судового рішення.
Крім того, суд зазначає, що частиною першою статті 373 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Як слідує з Комп'ютерної програми «Діловодство спеціалізованого суду», представнику позивача 24 січня 2020 року видано виконавчий лист по справі № 360/1617/19.
Проте, до заяви позивачем не додано жодного доказу пред'явлення виконавчого листа до виконання.
Таким чином заявником до заяви не додано належних доказів, що відповідач ухиляється від виконання судового рішення, а позивачем вжито залежних від нього заходів, тому заява є явно безпідставною.
Щодо посилання заявника на ухвали Першого апеляційного адміністративного суду у справі № 360/3673/18 та № 812/1540/18, в яких зазначено, що за вимогами статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України копія заяви про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення відповідачу не надається, у протилежність до вимог статті 383 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зазначає, що відповідно до частини п'ятої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Отже, Кодексом адміністративного судочинства України визначений обов'язок суду враховувати висновки щодо застосування норм права лише, які викладені в постановах Верховного Суду, тому посилання заявника на рішення суду апеляційної інстанції у даному випадку є недоречними.
Згідно з частиною другою статті 167 КАС України, якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Враховуючи, що заява про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення містить істотні недоліки, які перешкоджають її розгляду в десятиденний строк у судовому засіданні, а також є явно безпідставною суд вважає за необхідне повернути її заявнику без розгляду.
Керуючись статтями 166, 167, 256, 373, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконання судового рішення по справі № 360/1617/19 повернути заявнику без розгляду.
Копію ухвали разом з заявою і доданими до неї документами невідкладно надіслати заявнику.
Роз'яснити заявнику, що повернення заяви без розгляду не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Суддя К.О. Пляшкова