Єдиний унікальний номер 725/4209/20
Номер провадження 3/725/3177/20
24.09.2020 Суддя Першотравневого районного суду м.Чернівці Скуляк І. А., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від Буковинської митниці Держмитслужби, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина Республіки Молдови ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 6 cт. 481 Митного Кодексу України, -
21.08.2020 року о 20 годині 11 хвилин на територію міжнародного автомобільного пункту пропуску „Mамалига-Крива", митного поста „Кельменці" Буковинської митниці Держмитслужби слідував громадянин Молдови ОСОБА_1 з Молдови в Україну в пішому порядку. Для здійснення митного контролю та митного оформлення громадянин Молдови ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) надав паспорт НОМЕР_1 .
Під час здійснення митного контролю, згідно інформації, яка міститься в програмно інформаційному комплексі «Облік транспортних засобів в пунктах пропуску для автомобільного сполучення» ЄАІС ДМСУ було встановлено, що 07.04.2019 року громадянин Молдови ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) (паспорт НОМЕР_1 ) ввіз на митну територію України через автомобільний пункт пропуску «Краківець-Корчова» Львівської митниці ДФС у митному режимі тимчасового ввезення автомобіль марки «Mercedes Benz» реєстраційний номерний знак Нідерландів « НОМЕР_2 », VIN код НОМЕР_3 , в термін до одного року, тобто до 07.04.2020 р.
При проведенні опитування 21.08.2020 р., гр. ОСОБА_1 не надав підтверджуючих документів про наявність фактів аварії, дій обставин непереборної сили, або протиправних дій третіх осіб щодо порушення строку тимчасового ввезення автомобіля марки «Mercedes Benz» реєстраційний номерний знак Нідерландів « НОМЕР_2 », VIN код НОМЕР_3 .
Відповідно до ст.380 Митного кодексу України, тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року. Цей строк може бути продовжено органами доходів і зборів з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли такі транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів. Обов'язковою умовою допуску зазначених транспортних засобів до тимчасового ввезення на митну територію України є реєстрація цих транспортних засобів в уповноважених органах іноземних держав, що підтверджується відповідним документом.
Транспортні засоби особистого користування, що тимчасово ввозяться на митну територію України громадянами-нерезидентами, не підлягають письмовому декларуванню та звільняються від подання документів, що видаються державними органами, уповноваженими здійснювати види контролю, зазначені у ст. 319 МК України.
Згідно за ст. 318 МК України митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України.
Згідно до ч.1 ст. 31 МК України проведення передбачених цим Кодексом митного контролю та митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення здійснюється з використанням інформаційних технологій, у тому числі заснованих на інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних системах, і засобах їх забезпечення, що функціонують на національному та/або міжнародному рівні.
Згідно ч.1 ст. 33 МК України інформаційні ресурси органів доходів і зборів складаються із відомостей, що містяться у документах, які надаються під час проведення митного контролю та митного оформлення товарів, транспортних засобів, та інших документах.
Згідно ст. 495 МК України доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані зокрема встановлюються протоколом про порушення митних правил та іншими документами (належним чином завіреними їх копіями або витягами з них) та інформацією, у тому числі тими, що перебувають у електронному вигляді.
Відповідно до інформації програмно-інформаційного комплексу «Облік транспортних засобів в пунктах пропуску для автомобільного сполучення» ЄАІС ДМСУ встановлено, що станом на 21.08.2020 року, транспортний засіб марки «Mercedes Benz» реєстраційний номерний знак Нідерландів « НОМЕР_2 », VIN код НОМЕР_3 , за межі митної території України вивезеним не значиться та продовжується перебувати на території України з перевищенням строку тимчасового ввезення.
Таким чином, громадянин ОСОБА_1 в порушення вимог ч.1 та ч.6 ст. 380 МК України, перевищив строк тимчасового ввезення автомобіля марки «Mercedes Benz» реєстраційний номерний знак Нідерландів « НОМЕР_2 », VIN код НОМЕР_3 , більше ніж на тридцять діб, що свідчить про наявність в його діях ознак правопорушення передбаченого ч.6 ст. 481 Митного кодексу України.
В судове засідання громадянин Молдови ОСОБА_1 не з'явився, не зважаючи на те, що належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи, про причини своєї неявки суд не повідомив.
Згідно ч. 4 ст. 526 МК України, справа про порушення митних правил може бути розглянута за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за це правопорушення, лише у випадках, якщо є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про перенесення розгляду справи.
Так, будучи повідомленою про час та місце розгляду справи ОСОБА_1 не звертався до суду з відповідним клопотанням про перенесення розгляду справи, у зв'язку з чим, можливо розглянути справу за відсутності особи щодо якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч.6 ст.481 МК України відповідальність особи настає за перевищення строку тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України більше ніж на тридцять діб, а так само втрата цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування.
Частиною 1 статті 380 МК України передбачено, що «Тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року. Цей строк може бути продовжено органами доходів і зборів з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли такі транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів. Обов'язковою умовою допуску зазначених транспортних засобів до тимчасового ввезення на митну територію України є реєстрація цих транспортних засобів в уповноважених органах іноземних держав, що підтверджується відповідним документом».
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що громадянин Молдови ОСОБА_1 07.04.2019 року ввіз на митну територію України, через автомобільний пункт пропуску «Краківець-Корчова» Львівської митниці ДФС у режимі тимчасового ввезення автомобіль марки «Mercedes Benz» реєстраційний номерний знак Нідерландів « НОМЕР_2 », VIN код НОМЕР_3 , однак станом на 21.08.2020 року не вивіз його за межі території України, чим перевищив строк тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування. Отже в діях ОСОБА_1 наявний склад правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 481 МК України, оскільки його вина доводиться дослідженими та проаналізованими доказами по справі, а саме: протоколом про порушення митних правил, протоколом опитування, іншими матеріалами справи.
Санкцією ч.6 ст.481 МК України передбачено адміністративне стягнення у вигляді накладення штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію таких транспортних засобів.
Враховуючи всі обставини справи, спосіб вчинення правопорушення, а також особу порушника, суд вважає, що на правопорушника слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
При накладенні адміністративного стягнення враховується особа порушника, ступінь його вини, характер та спосіб вчиненого правопорушення.
Обставин, які б пом'якшували або обтяжували відповідальність правопорушника за вчинення вказаного адміністративного правопорушення відповідно до вимог ст.ст. 34, 35 КпАП України судом не встановлено.
На пiдставi ч. 6 ст.481 та керуючись ст.ст. 467, 525 - 529 Митного Кодексу України, ст.288 КпАП України, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 6 ст.481 МК України, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 000 гривень 00 копійок на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 420 грн. 40 коп.
Роз'яснити ОСОБА_1 що відповідно до вимог ст. 307 КпАП України, штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Першотравневого
районного суду м.Чернівці І. А. Скуляк