Справа № 444/2423/20
Провадження № 3/444/1302/2020
24 вересня 2020 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мікула В. Є., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з відділу прикордонної служби "Рава-Руська" Львівського прикордонного загону Державної прикордонної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), громадянина Королівства Марокко, ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Танджир, Королівства Марокко, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, паспорт громадянина Королівства Марокко для виїзду за кордон серії НОМЕР_1 виданий 11.12.2018 року уповноваженим органом Королівства Марокко
за ч. 1 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) 19.09.2020 року був затриманий Прикордонною Вартою Республіки Польща. На підставі ст.ст. 3,5 Угоди між Україною та Європейським Співтовариством «Про реадмісію осіб» 21 вересня 2020 року о 11:00 год даного громадянина було передано на територію України, в міжнародному пункті пропуску через держаний кордон «Рава-Руська -Хребенне» та затримано за вчинення незаконного перетинання державного кордону України поза пунктом пропуску через державний кордон України, на напрямку 645 прикордонного знаку, територія Річківської сільської ради, Жовківського району Львівської області, з України в Республіку Польща. Своїми діями ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) свою вину визнав. Намір перетнути державний кордон з України в Республіку Польща мав, пояснив тим, що не має коштів, щоб оплатити навчання, йшов до Євросоюзу, щоб знайти роботу.
Факт вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.204-1 КУпАП ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) підтверджуються зібраними доказами, які знаходяться в матеріалах справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 332817 від 21.09.2020 року, протоколом особистого огляду, огляду речей та вилучення речей і документів від 21.09.2020 року, протоколом про адміністративне затримання від 21.09.2020 року, поясненнями інспектора відділу прикордонної служби "Рава-Руська" Львівського прикордонного загону Державної прикордонної служби України, протоколом прикордонно-представницької зустрічі Помічника Прикордонного Уповноваженого України по Львівській ділянці та Помічника Прикордонного Уповноваженого Республіки Польща по Надбужанській ділянці та протоколом реадмісії від 21 вересня 2020 року, а також іншими матеріалами справи.
Дії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, так як він незаконно перетнув державний кордон України поза пунктами пропуску через державний кордон України.
Призначаючи вид та міру стягнення ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) суд враховує характер скоєного правопорушення, дані про особу правопорушника, який до адміністративної відповідальності притягується вперше, не працює, майновий стан правопорушника, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Санкція ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає стягнення у вигляді накладення штрафу від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.
Згідно ст. 16 Кодексу України про адміністративні правопорушення іноземці і особи без громадянства, які перебувають на території України, підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах з громадянами України.
З врахуванням наведеного, місця, способу вчинення правопорушення, відношення правопорушника до вчиненого ним правопорушення, суд приходить до переконання, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті.
З матеріалів справи вбачається, що знарядь чи засобів вчинення правопорушення немає.
Ті речі, які виявлено та вилучено для тимчасового зберігання суд вважає не є знаряддями і засобами вчинення правопорушення. Суд враховує, що такі повернуто ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ).
Згідно вимог ст. 4 ч.2 п. 5 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року (в останній редакції), ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 420,40 грн.
Керуючись ст. 7, ч. 1 ст. 204-1, ст. 248, 279, 283, 284, 327Кодексу України про адміністративні правопорушення , суддя,-
ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти штраф у розмірі двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян - 3 400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) судовий збір в розмірі 420,40 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. до спеціального фонду Державного бюджету України.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області в порядку ст. 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .
Суддя Мікула В. Є.