ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
22 вересня 2020 року м. Київ № 754/9910/20
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з ухвалою Деснянського районного суду м. Києва від 10.8.2020 про передачу позову за підсудністю, адміністративним позовом та доданими до нього матеріалами
ОСОБА_1
до Державного виконавця відділу примусового виконання рішень Деснянського РВ ДВС у м. Києві Федорченка Романа Анатолійовича
про визнання протиправною та скасування постанови
До Деснянського районного суду м. Києва звернулася ОСОБА_1 з позовом до державного виконавця відділу примусового виконання рішень Деснянського РВ ДВС у м. Києві Федорченка Романа Анатолійовича, в якому просила суд: визнати протиправною та скасувати постанову про накладення штрафу у виконавчому провадженні №57123032, видану державним виконавцем Федорченком Романом Анатолійовичем.
Ухвалою Деснянського районного суду м. Києва від 10.08.2020 №320/5409/19 вказану позовну заяву ОСОБА_1 передано за підсудністю до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 17.09.2020 дану справу передано для розгляду судді Окружного адміністративного суду м. Києва Скочок Т.О.
В силу приписів ч. 1 і 2 ст. 30 Кодексу адміністративного судочинства України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку, що матеріали позовної заяви підлягають прийняттю до провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч. 2 ст. 171 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Вимоги до позовної заяви та доданих до неї документів визначені у ст. 160 і 161 цього Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, згідно з п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві обов'язково зазначаються, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
При цьому, особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця визначені в ст. 287 цього Кодексу. Зокрема, відповідно до норм ч. 3 ст. 287 КАС України, відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби, а у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця - приватний виконавець.
Дослідивши зміст поданої позовної заяви з додатками суд встановив, що позовні вимоги заявлені до неналежного відповідача (згідно даних титульного аркушу позовної заяви), а саме: до державного виконавця, а не до самого органу державної виконавчої служби, як то визначено процесуальними нормами, - Деснянського районного відділу державної виконавчої служби міста Києва Головного територіального управління юстиції у місті Києві, код ЄДРПОУ 34972294 (нині перейменований на Деснянський районний відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ)).
Також суд встановив, що ця позовна заява подана позивачкою до суду з клопотанням про поновлення десятиденного строку звернення до суду з таким позовом.
У контексті з наведеним суд звертає увагу позивачки на те, що приписами ч. 6 ст. 161 КАС України встановлено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Так, п. 1 ч. 2 ст. 287 КАС України визначено, що позовну заяву позовну заяву у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця може бути подано до суду - у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Згідно з положеннями ч.ч. 1 та 2 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Проаналізувавши зміст заяви про поновлення строку та оглянувши додані до позовної заяви матеріали, суд дійшов висновку, що позивачкою не доведено належними документальними доказами наведені нею в заяві підстави пропуску строку звернення до суду. А саме матеріали позовної заяви не містять документальні докази, що вказують на обставини та дати отримання позивачкою копії оспорюваної постанови державного виконавця від 05.09.2019, дати звернення нею до районного суду зі скаргою на дії державного виконавця та дати отримання позивачкою (або її уповноваженим представником) копії постанови Київського апеляційного суду від 15.07.2020.
З огляду на викладене вище, позивачу слід надати суду додаткові документальні докази на підтвердження обставин поважності причин пропуску нею десятиденного строку для звернення до суду із цим позовом.
Згідно з ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вищевказаним вимогам положень ст.ст. 160, 161 КАС України і позивачам належить усунути вищенаведені недоліки у десятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали шляхом подання до суду із супровідним листом: уточненої позовної заяви, приведеної у відповідність до вимог п. 1 і 2 ч. 5 ст. 160 КАС, ч. 3 ст. 287 України, з урахуванням зауважень суду - у кількості примірників для відповідача та для суду; додаткових документальних доказів на підтвердження обставин поважності причин пропуску позивачкою десятиденного строку для звернення до суду із цим позовом.
Керуючись ст.ст. 30, 123, 160, 161, 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва -
1. Прийняти до провадження матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до державного виконавця відділу примусового виконання рішень Деснянського РВ ДВС у м. Києві Федорченка Романа Анатолійовича про визнання протиправною та скасування постанови.
2. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
3. Встановити позивачці десятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
4. Попередити позивачку про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви, позовна заява буде повернута їй відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
5. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після її підписання суддею відповідно до ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.О. Скочок