печерський районний суд міста києва
Справа № 757/40381/20-п
22.09.2020 року cуддя Печерського районного суду м. Києва Бортницька В.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Департаменту стратегічних розслідувань управління стратегічних розслідувань в місті Києві Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , тимчасово не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
При вивченні отриманих Печерським районним судом м. Києва матеріалів про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 12 ст. 172-6 КУпАП, з приєднаними до протоколу матеріалами, встановлено, що протокол та додані до нього документи не відповідають вимогам закону.
Органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (ст. 19 Конституції України).
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
За змістом ч. 1 ст. 276 КУаАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 припинивши виконання функцій держави (наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 11.02.2019 № 61-к ОСОБА_1 звільнено з посади головного спеціаліста відділу дослідження факту нанесення шкоди управління захисту внутрішнього ринку департаменту торговельного захисту з 25.02.2019) несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минули 2019 рік (після звільнення).
Відтак, на час подання декларації ОСОБА_1 не обіймав будь-яких посад в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, тому підстав стверджувати, що місце вчинення правопорушення є адреса місцезнаходження Міністерства, а саме: м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 не вбачається.
За цих підстав, слід дійти висновку, що протокол про адміністративне правопорушення слід повернути до Департаменту стратегічних розслідувань управління стратегічних розслідувань в місті Києві Національної поліції України для направлення справи за підсудністю до Солом'янського районного суду м. Києва за місцем вчинення правопорушення - місцем проживання ОСОБА_1 .
Також слід звернути увагу, що суд позбавлений можливості самостійно направити справу про адміністративне правопорушення до належного суду, оскільки така дія не передбачена чинним КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст.245, 251, 255, 256, 276, 278 КУпАП,
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП повернути до Департаменту стратегічних розслідувань управління стратегічних розслідувань в місті Києві Національної поліції України для направлення справи до Солом'янського районного суду м. Києва за місцем вчинення правопорушення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В. В. Бортницька