Справа № 127/15295/20
Провадження № 3/127/7265/20
22 вересня 2020 року м. Вінниця Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Луценко Л.В., розглянувши матеріали, що надійшли від Управління патрульної поліції у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 178 КУпАП,-
До Вінницького міського суду Вінницької області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.178 КУпАП.
Згідно зі ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Водночас, у протоколі не зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податку ОСОБА_1 , відсутні пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
При цьому, надання реєстраційного номеру облікової картки платника податку необхідне для виконання вимог Закону України "Про виконавче провадження", а саме положень п.4 ч.1 ст.4 цього закону, відповідно до яких у виконавчому документі зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків боржника.
Відповідно ж до ст.3 Закону України "Про виконавче провадження" постанова суду у справі про адміністративне правопорушення про накладення штрафу є виконавчим документом.
Окрім цього, протокол про вчинення адміністративного правопорушення щодо ОСОБА_1 складено за ч.3 ст.178 КУпАП, тобто особі ставиться у вину кваліфікуюча ознака - «двічі протягом року піддавалась адміністративному стягненню за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появу в громадських місцях у п'яному вигляді».
Разом із тим, до матеріалів справи не додано докази на підтвердження наявності такої кваліфікуючої ознаки, зокрема відповідну постанову суду.
На вказані вище недоліки матеріалів справи було звернуто увагу ухвалами Вінницького міського суду Вінницької області від 20.07.2020 року та від 06.08.2020 року, матеріали справи повернуто на доопрацювання. Водночас, вказані недоліки не були усунуті з того часу, хоча вони перешкоджають своєчасному та всебічному розгляду справи по суті, у тому числі з урахуванням відсутності у суду повноважень змінювати правову кваліфікацію вчиненого правопорушення.
При цьому, суд підкреслює, що будь-яке судове рішення, у тому числі вказані вище, є обов'язковим до виконання (ст.129-1 Конституції України).
Окрім цього, відповідно до положень ч.2 ст.277 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст.178 КУпАП, розглядаються протягом доби (з часу їх надходження до суду).
Згідно з ч.2 ст.268 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною третьою статті 178 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою. У разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу.
З огляду на те, що ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, а в матеріалах справи відсутні відомості про те, що правопорушник належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, тоді як його явка є обов'язковою згідно закону, суд вважає, що останній не був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно нього, що в свою чергу унеможливлює розглянути дану справу, в тому числі у строки, встановлені ч.2 ст.277 КУпАП, а тому матеріали справи про адміністративне правопорушення слід направити до Управління патрульної поліції у Вінницькій області для доопрацювання та забезпечення явки особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, до суду для його розгляду.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст.256, 268, 277, 278, 283 КУпАП, суд, -
Адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.3 ст.178 КУпАП, повернути до Управління патрульної поліції у Вінницькій області для доопрацювання та забезпечення явки особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, до суду для його розгляду.
Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя: