справа № 489/3066/20
провадження №3/489/1373/20
Іменем України
21 вересня 2020 року м. Миколаїв
Суддя Ленінського районного суду м. Миколаєва Коваленко І.В., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , прокурора - Брагара Д.В., розглянувши справу про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючої завідуючим складу готових деталей виробничо-диспетчерського відділу дослідного виробництва ДП НВКГ «Зоря-Машпроект», яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
встановив:
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді завідуючого складу готових деталей виробничо-диспетчерського відділу дослідного виробництва ДП НВКГ «Зоря-Машпроект», згідно наказу №1106к від 26.09.1995, несвоєчасно (24.05.2019), без поважних на те причин, подала на офіційному веб-сайті НАЗК, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, чим порушила вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засідання свою вину визнала повністю. Пояснила, що декларацію подала із запізненням так не уміє користуватися комп'ютером, а також не було зрозуміло чи їй взагалі необхідно було подавати декларацію.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до статті 7 КУпАП України ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до наказу № 1106к від 26.09.1995 ОСОБА_1 призначено на посаду завідуючого складу готових деталей виробничо-диспетчерського відділу дослідного виробництва ДП НВКГ «Зоря-Машпроект» та відповідно пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корпуції» вона є посадовою особою юридичної особи публічного права, внаслідок чого є суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
Розділом 4 антикорупційної програми, затвердженої наказом Генерального директора ДП НВКГ «Зоря»-«Машпроект» від 22.09.2015 № 289, зокрема п. 4.3.6 посадові особи підприємства попереджені про необхідність виконання ст.ст. 45, 46 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, 24.05.2019 о 14 год. 21 хв., тобто несвоєчасно.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується протоколом №236 від 23.06.2020 року, поясненнями наданими ОСОБА_1 в судовому засіданні, відомостями з Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Враховуючи вищевикладене, належними та допустимими доказами підтверджено, що ОСОБА_1 порушила вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а її дії кваліфіковано вірно за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При визначені виду та розміру адміністративного стягнення, на виконання вимог ст. 33 КУпАП України, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність та вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу, передбаченого санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 280, 283 КУпАП, суддя
постановив:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст 172-6 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. (вісімсот п'ятдесят гривень 00 коп), який стягнути в дохід держави на р/рUA108999980313020106000014005,отримувач коштів:УК у м.Миколаїв/Інгульськийр-н/21081100, МФО 899998, ЄДРПОУ 37992781, код класифікації доходів бюджету 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 420,40 грн. в дохід держави, який перерахувати на р/р UA 908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Роз'яснити, що в разі не сплати штрафу в строк, встановлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, (не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу) сума штрафу буде стягнена в порядку примусового виконання.
Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя І.В. Коваленко