Справа №443/1230/20
Провадження №3/443/1144/20
іменем України
17 вересня 2020 року місто Жидачів
Суддя Жидачівського районного суду Львівської області Павлів А.І., розглянувши матеріали, які надійшли із Жидачівського відділення поліції Стрийського відділу поліції ГУ НП у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , непрацюючого,
за статтею 44-3 КУпАП, -
встановив:
15.09.2020 до Жидачівського районного суду Львівської області надійшов протокол серії ВАБ № 258787 від 03.09.2020 про адміністративне правопорушення, складений стосовно ОСОБА_1 за вчинення ним правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали суд доходить висновку, що вищевказаний протокол разом з доданими до нього матеріалами підлягає поверненню для належного оформлення з таких підстав.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Стаття ст. 256 КУпАП визначає зміст протоколу про адміністративне правопорушення. Так, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до змісту фабули протоколу про адміністративне правопорушення 03.09.2020 близько 13:10 у селі Городище Жидачівського району Львівської області ОСОБА_1 перебував на вулиці без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення та взяття на облік бездомної особи, чим порушив п/п 2 п. 10 постанови КМУ №641 від 22.07.2020, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП.
Суд зазначає, що об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ст. 44-3КУпАП, полягає у порушенні правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Зазначена норма є бланкетною, тобто нормою, яка лише називає або описує правопорушення, а для повного визначення його ознак відсилає до інших галузей права. Конкретизований зміст бланкетної диспозиції передбачає певну деталізацію відповідних положень інших нормативно-правових актів, що наповнює норму більш конкретним змістом, для встановлення саме тих ознак, які мають значення для правової кваліфікації за відповідною статтею чи частиною статті КУпАП.
Суд звертає увагу на те, що постановою КМУ від 22 липня 2020 р. №641 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» на території України встановлено дію карантину і обмежень, пов'язаних із його запровадженням, з 1 серпня до 31 серпня 2020 р. Однак, зазначене у протоколі правопорушення мало місце 03.09.2020, тобто поза строком дії цієї постанови. Водночас, суд зауважує, що постановою КМУ від 26 серпня 2020 р. №760 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» до постанови КМУ від 22 липня 2020 р. №641 внесено зміни, а саме: цифри і слово «31 серпня» замінено цифрами і словом «31 жовтня». Тим самим, дію постанови КМУ від 22 липня 2020 р. №641 подовжено в часі - до 31 жовтня 2020 року іншим нормативно-правовим актом - постановою КМУ від 26 серпня 2020 р. №760. Таким чином, з огляду на час вчинення правопорушення покликання уповноваженої особи у протоколі лише на постанову КМУ від 22 липня 2020 р. №641 є неповним та неправильним, що, на переконання суду, є суттєвим порушенням, яке не може бути усунуте у судовому засіданні.
Вищевикладений недолік, допущений при складенні та оформленні адміністративного матеріалу, є суттєвими, оскільки не дозволяє встановити наявність чи відсутність складу адміністративного правопорушення в діях особи, яка притягається до відповідальності, що в свою чергу, позбавляє можливості достовірно встановити обставини правопорушення, і як наслідок, здійснити розгляд справи про адміністративне правопорушення та ухвалити в ній рішення.
Враховуючи вищенаведене суд доходить переконання про необхідність повернення матеріалів справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП до Жидачівського ВП Стрийського ВП ГУ НП у Львівській області для належного оформлення.
Керуючись статтями 245, 256, 278, 283 КУпАП,
постановив:
Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 258787 від 03.09.2020, складений стосовно ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП, разом з доданими до нього матеріалами, повернути до Жидачівського відділення поліції Стрийського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя А.І. Павлів