Справа № 713/1604/20
Провадження №3/713/920/20
іменем України
17.09.2020 м. Вижниця
Суддя Вижницького районного суду
Чернівецької області А.Л. Осокін
розглянувши адміністративну справу, яка надійшла до Вижницького районного суду Чернівецької області з Державного агентства рибного господарства у Чернівецькій області (Чернівецький рибоохоронний патруль) відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , такого, що раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, громадянина України, за ч.4 ст.85 КУпАП,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 .. 11.08.2020р. о 11:15год.,на тр.Сірет в с.Лопушна Вижницького району спільно з гр.. ОСОБА_2 здійснив лов риби забороненими знаряддями лову, а саме «сіткою ставною».
ОСОБА_1 на розгляд справи 17.09.2020р. не з'явився.
З відмітки в повернутому до суду листі вбачається, що ОСОБА_1 за адресою с.Старі Кути Косівського району Івано-Франківської області - не проживає.
Вказане означає, що в протоколі про адміністративне правопорушення зазначена невірна адреса місця проживання ОСОБА_1 .
У зв'язку з викладеним суд не може належним чином повідомити ОСОБА_1 про час та місце розгляду справи. У протилежному випадку було б порушено право ОСОБА_1 на захист.
У відповідності до ст.1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно зі ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Стаття 9 ч.1 КУпАП зазначає, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне з'ясування обставин по справі.
Згідно вимог ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення), місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвище, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Таким чином, суд позбавлений можливості розглянути справу.
Вказані недоліки не дають можливості суду об'єктивно розглянути справу про адміністративне правопорушення по суті.
Згідно ст.19 Конституції України, органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Вина особи, яка притягається до відповідальності, має бути доведена належними доказами, а не ґрунтуватись на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини тлумачаться на її користь (ст.62 Конституції України).
У випадках не додержання вимог ст.256 КУпАП суддя зобов'язаний повернути протокол про адміністративне правопорушення відповідному органу для належного оформлення.
Таким чином, для своєчасного, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності з законом, та для забезпечення ОСОБА_1 права на захист суд приходить до висновку про необхідність повернення протоколу про адміністративне правопорушення у Вижницьке відділення поліції Кіцманського відділу Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області для належного оформлення відповідно вимогам чинного законодавства та з'ясування місця проживання ОСОБА_1 .
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 251, 256 КУпАП, Суд,-
Справу про адміністративне правопорушення за №713/1604/20 провадження №3/713/920/20 відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч.4 ст.85 КУпАП, повернути Державному агентству рибного господарства у Чернівецькій області (Чернівецький рибоохоронний патруль) для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: А. Л. Осокін