Справа № 709/650/20
1-кс/709/324/20
16 вересня 2020 року смт Чорнобай
Слідчий суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області - ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання - ОСОБА_2 , власника майна - ОСОБА_3 , розглянувши клопотання про скасування арешту майна, -
Власник майна ОСОБА_3 звернувся до Чорнобаївського районного суду Черкаської області з клопотанням про скасування арешту майна.
В обґрунтування вказаного клопотання зазначалося, що на підставі ухвали слідчого судді Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 6 травня 2020 року накладено арешт на автомобіль марки "Renault Trafic" (д.н.з. НОМЕР_1 ), номер кузову НОМЕР_2 , 2010 року випуску, білого кольору, що на праві власності належить ОСОБА_3 , та заборонено будь-кому розпоряджатися і користуватися даним автомобілем. На даний час проведено всі належні експертизи, а кримінальне провадження направлено до суду. У зв'язку з цим власник майна ОСОБА_3 просив скасувати арешт на вказаний автомобіль.
Власник майна ОСОБА_3 у судове засідання з'явився.
Слідчий СВ Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_4 подала заяву, в якій просила розгляд клопотання провести без її участі, проти скасування арешту вказаного автомобіля не заперечувала.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 КПК України клопотання про скасування арешту майна розглядає слідчий суддя, суд не пізніше трьох днів після його надходження до суду. Про час та місце розгляду повідомляється особа, яка заявила клопотання, та особа, за клопотанням якої було арештовано майно.
Враховуючи те, що слідчий СВ Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_4 про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлена належним чином, слідчий суддя дійшов висновку про можливість проведення судового засідання за її відсутності.
Заслухавши пояснення ОСОБА_3 , вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя встановив таке.
Ухвалою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 6 травня
2020 року у справі № 709/650/20 накладено арешт на автомобіль марки "Renault Trafic" (д.н.з. НОМЕР_1 ), номер кузову НОМЕР_2 , 2010 року випуску, білого кольору, що на праві власності належить ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , та заборонено будь-кому розпоряджатися і користуватися даним автомобілем.
Слідчим суддею з'ясовано, що на час розгляду клопотання про скасування арешту майнадосудове розслідування в даному кримінальному провадженні закінчено, а обвинувальний акт 16 вересня 2020 року надійшов до Чорнобаївського районного суду Черкаської області.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Водночас в абз. 2 ч. 1 ст. 174 КПК України зазначено, що арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Разом з тим ст. 174 КПК України не передбачає процесуальної можливості залишити клопотання про скасування арешту майна без розгляду.
З огляду на викладене, враховуючи закінчення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні та надходження обвинувального акту на розгляд до суду, беручи до уваги відсутність процесуальної можливості залишити вказане клопотання без розгляду, слідчий суддя дійшов висновку про відмову у його задоволенні.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 174, 369-372 КПК України, слідчий суддя
У задоволенні клопотання ОСОБА_3 про скасування арешту майна - відмовити.
Копію ухвали надіслати ОСОБА_3 та СВ Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області.
Ухвала набирає законної сили негайно та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1