Ухвала від 16.09.2020 по справі 1.380.2019.005011

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1.380.2019.005011

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

16 вересня 2020 року

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Братичак Уляна Володимирівна, перевіривши матеріали заяви ОСОБА_1 про перегляд судового рішення Львівського окружного адміністративного суду по справі №1.380.2019.005011 від 10.02.2020 за виключеними обставинами відповідно до п.1 ч.5 ст.361 КАС України в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Жидачівської районної державної адміністрації про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИЛА:

25.08.2020 ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про перегляд судового рішення Львівського окружного адміністративного суду по справі №1.380.2019.005011 від 10.02.2020 за виключеними обставинами відповідно до п.1 ч.5 ст.361 КАС України.

У зв'язку з тим, що заяву подано без додержання вимог ст.364 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалою судді від 31.08.2020 року заяву залишено без руху, а позивачеві надано строк для усунення виявлених недоліків (десять днів з дня вручення цієї ухвали).

11.09.2020 від позивача надійшла заява про застосування строків позовної давності. В обґрунтування заяви зазначає, що справа №1.380.2019.005011 із березня до серпня 2020 року знаходилася в Восьмому апеляційному адміністративному суді, а тому позивач не міг звернутися раніше до Львівського окружного адміністративного суду про перегляд рішення за виключними обставинами. Також зазначає, що посилався на вказане рішення Конституційного Суду України від 27.02.2020 №3-р/2020 у своїй апеляційній скарзі, проте із текстом рішення ознайомився тільки 28.06.2020. Просить поновити строк на звернення до суду.

Вирішуючи подану заяву, суд враховує таке.

Згідно з п.1 ч.5 ст.361 КАС України підставами для перегляду судових рішень за виключними обставинами є: 1)встановлена Конституційним Судом України неконституційність (конституційність) закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого (не застосованого) судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконане.

Пунктом 1 частини 1 статті 363 КАС України встановлено, що заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами може бути подано з підстави, визначеної пунктом 1 частини п'ятої статті 361 цього Кодексу, - учасниками справи протягом тридцяти днів з дня офіційного оприлюднення відповідного рішення Конституційного Суду України.

Як слідує з матеріалів заяви заявник просить переглянути судове рішення Львівського окружного адміністративного суду по справі №1.380.2019.005011 від 10.02.2020 за виключеними обставинами відповідно до п.1 ч.5 ст.361 КАС України. При цьому, посилається на те, що 28 червня 2020 року йому стало відомо про те, що 27.02.2020 року, №3-р/2020 Конституційним Судом України по справі №1-247/2018(3393/18) визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), окреме положення пункту 26 розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу України у частині, яка передбачає, що норми і положення статей 12, 13, 14, 15 та 16 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи із наявних фінансових ресурсів державного та місцевого бюджетів та бюджетів фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Як встановлено судом з матеріалів справи, 11.03.2020 ОСОБА_1 було подано апеляційну скаргу на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 10.02.2020 по справі №1.380.2019.005011. У своїй апеляційній скарзі заявник посилається на те, що 27.02.2020 №3-р/2020 Конституційним Судом України по справі №1-247/2018(3393/18) визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), окреме положення пункту 26 розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу України у частині, яка передбачає, що норми і положення статей 12, 13, 14, 15 та 16 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи із наявних фінансових ресурсів державного та місцевого бюджетів та бюджетів фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Таким чином, ОСОБА_1 станом на день подання апеляційної скарги (11.03.2020) було відомо про рішення Конституційного Суду України №3-р/2020 від 27.02.2020.

Відтак, тридцятиденний строк на звернення до суду заявником пропущено.

Суд звертає увагу на те, що відповідно до п.5 ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Доказів, які б підтвердили причини пропуску строку на звернення до суду ОСОБА_1 не надав, а причини, зазначені заявником у заяві від 11.09.2020, суд не може визнати поважними.

Враховуючи наведене, суд вважає, що у задоволенні заяви заявника слід відмовити.

Відповідно до п.4 ч.4 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо: позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

А тому вважаю, що позовна заява підлягає поверненню позивачеві, якому слід роз'яснити, що згідно ч.8 ст.169 вищевказаного Кодексу, повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Керуючись ст.ст.166, 169, 171, 243, 248, 250, 256, 293-295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

ПОСТАНОВИЛА:

у задоволенні заяви заявника - відмовити.

Матеріали заяви ОСОБА_1 про перегляд судового рішення Львівського окружного адміністративного суду по справі №1.380.2019.005011 від 10.02.2020 за виключеними обставинами відповідно до п.1 ч.5 ст.361 КАС України в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Жидачівської районної державної адміністрації про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії - повернути заявнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Суддя Братичак Уляна Володимирівна