Справа № 570/3282/20
Номер провадження 3/570/1401/2020
10 вересня 2020 року м.Рівне
Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Гнатущенко Ю.В., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від Рівненського районного відділення поліції Рівненського відділу поліції ГУНП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, місце проживання: АДРЕСА_1 ,
за ч. 2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
На розгляд до Рівненського районного суду Рівненської області надійшов адміністративний матеріал щодо вчинення ОСОБА_1 адміністративного праворушення за ч.2 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу серія АПР 18 № 748034 від 10.08.2020 року, 29.07.2020 року близько 00 год. 20 хв. ОСОБА_1 був відсутній за місцем свого проживання, чим порушив правила перебування під адміністративним наглядом, а саме п.1 постанови Рівненського районного суду Рівненської області.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.2 ст.187 КУпАП.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує серед інших питань чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, та інші відомості необхідні для вирішення справи.
Відповідальність за ч.2 ст.187 КУпАП передбачена за дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.
Частина 1 ст. 187 КУпАП України передбачає відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції.
Відповідно до положень ст.5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" питання про встановлення адміністративного нагляду та обмежень, які встановлюються щодо поведінки піднаглядного встановлюються постановою судді, яка може бути оскаржена в установленому законом порядку. Така постанова судді надсилається для виконання начальнику органу Національної поліції України за місцем проживання особи, щодо якої встановлено нагляд, а у випадках, передбачених пунктами "б", "г" і "ґ" статті 3 цього Закону, - начальнику установи виконання покарань.
До протоколу не долучено доказів встановлення стосовно ОСОБА_1 адміністративного нагляду, зокрема не долучено копію постанови Рівненського районного суду Рівненської області.
За наведених вище обставин, зазначений протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.
Керуючись ст. 256, 278 КУпАП, суддя, -
Адміністративний матеріал щодо вчинення ОСОБА_1 адміністративного праворушення за ч.2 ст. 187 КУпАП повернути до Рівненського районного відділення поліції Рівненського відділу поліції ГУНП в Рівненській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Гнатущенко Ю.В.