Справа № 723/3927/19
Провадження № 2/723/44/20
09 вересня 2020 року м.Сторожинець
Сторожинецький районний суд
Чернівецької області
в складі головуючого судді Пташник А.М.
за участю секретаря Полішенко С.П.
представника позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
представника відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сторожинець цивільну справу за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів , -
Позивач ОСОБА_4 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів зазначила, що подружжя знаходиться в шлюбі, зареєстрованому у виконавчому комітеті Ропчанської сільської ради Сторожинецького району Чернівецької області, 12.11.2020 року, актовий запис №20.
Від подружнього життя є двоє неповнолітніх дітей: дочка - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та син - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Позивач просить розірвати шлюб, посилається на те, що сімейні стосунки не склалися. В сім'ї часто виникають сварки та скандали. Підставою для розірвання шлюбу є несумісність характерів та нездоланні протиріччя між подружжям, різні погляди на сімейне життя. Подальше спільне життя та збереження шлюбу стало суперчити інтересам позивача, тому з літа 2018 року позивач припинила з відповідачем шлюбні стосунки та перестала вести спільне господарство. Разом не проживають з 2019 року. Призначення будь-яких строків для примирення вважає недоцільним.
Крім цього, позивач просить стягувати з відповідача аліменти на утримання неповнолітніх дітей: дочки - ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина - ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі однієї третини заробітку (доходу) відповідача на обох дітей, щомісячно до досягнення дітей повноліття, але не менше 50% прожиткового мінімуму на дітей відповідного віку.
Позивач в судове засідання не з'явилась, її представник ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав в повному обсязі, посилаючись на обставини викладені вище, просить їх задоволити.
Відповідач та його представник ОСОБА_3 в судовому засіданні позовні вимоги визнали. ОСОБА_2 зазначив, на розірвання шлюбу згідний, що стосується стягнення аліментів дав пояснення, що своїм дітям завжди допомагав та буде допомагати, але враховуючи, що дружина звернулася до суду та бажає отримувати аліменти на утримання дітей через судове рішення, то з його боку заперечень немає.
В судовому засіданні дослідженими доказами встановлено, що подружжя знаходиться в шлюбі, зареєстрованому у виконавчому комітеті Ропчанської сільської ради Сторожинецького району Чернівецької області, 12.11.2020 року, актовий запис №20.
Від подружнього життя є двоє неповнолітніх дітей: дочка - ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 та син - ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Батьком дітей є ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про народження дітей.
У сторін сімейні стосунки не склалися. Причиною розпаду є непорозуміння між подружжям, що призвело до втрати почуттів. Сторони не підтримують шлюбних відносин. На примирення сторони не згідні.
Відповідно до ч.2 ст.112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їх дітей, що мають істотне значення. Виходячи з вищенаведеного суд вважає, що позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню та шлюб між сторонами необхідно розірвати.
Згідно ст.. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.
Відповідно до з ч.3 ст.181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Відповідно до ст. 182 ч. 2 СК України розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до чч. 1, 2 ст. 27 Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року, яка ратифікована Постановою Верховної Ради України № 789ХІІ (78912) від 27 лютого 1991 року та набула чинності для України 27 вересня 1991 року, держава визнає право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батьки або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.
Ст. 141 СК України передбачає, що мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.
При визначені розміру аліментів, суд враховує стан здоров'я, матеріальне становище дітей, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів та його незаперечення щодо сплати аліментів на утримання дітей.
Виходячи з вище викладеного, суд задовольняє позовні вимоги позивача.
Керуючись ст. ст.4, 247 ч. 2 , 258,259,263-265,280, 354 ЦПК України, ст. ст. 84, 112, 180,181,182,184 СК України, суд, -
Позовні вимоги ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_4 та ОСОБА_2 , який зареєстрований у виконавчому комітеті Ропчанської сільської ради Сторожинецького району Чернівецької області 12.11.2020 року, актовий запис №20.
Стягувати з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3 , паспорт серії НОМЕР_1 на користь ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_4 , паспорт № НОМЕР_2 , аліменти на утримання неповнолітніх дітей: дочки - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина - ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі однієї третини заробітку (доходу) відповідача на обох дітей, щомісячно до досягнення дітей повноліття, але не менше 50% прожиткового мінімуму на дітей відповідного віку.
Аліменти стягувати в починаючи з 19.09.2019 року, допустивши негайне виконання рішення суду в межах платежів за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3 , паспорт серії НОМЕР_1 судовий збір в сумі 840,80 гривень, на користь держави, перерахувавши вказану суму в ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача : UA908999980313111256000026001 , код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення, до Чернівецького Апеляційного суду через Сторожинецький районний суд Чернівецької області.
Суддя Сторожинецького районного суду Пташник А.М.