Дата документу 24.07.2020 Справа № 554/6061/20
Провадження №3/554/1479/2020
24 липня 2020 року м.Полтава
Суддя Октябрського районного суду м.Полтава Січиокно Т.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Полтавського відділу поліції Головного управління поліції в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку с.Чагода Вологодської області, РФ, зареєстровану та проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої реалізатором ФОП « ОСОБА_2 »,
за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 292559 від 30.06.2020 року, 30 червня 2020 року, приблизно о 09 годині 00 хвилин, ОСОБА_1 знаходилась в магазині, що по вул. Івана Мазепи, 36 у м.Полтаві без засобів індивідуального захисту, чим порушила постанову КМУ № 500 від 17.06.2000 року.
У судове засідання ОСОБА_1 з'явилася, вину не визнала та показала, що працює реалізатором в магазині, що по вул. Івана Мазепи, 36 у м.Полтаві, який належить ФОП ОСОБА_3 30 червня 2020 року, приблизно о 09 годині 00 хвилин, вона знаходилась при виконанні трудових обовязків в цьому ж магазині, однак торгівлю не здійснювала, припустила маску до низу, яка знаходилася на підборідді, оскільки пила чай.
Статтею 44-3 КУпАП визначено відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Виходячи з аналізу вищевказаних норм, суб'єктивна та об'єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, полягає в умисному порушенні особою правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб".
Ст.44-3 КУпАП є бланкетною правовою нормою, яка лише називає або описує правопорушення, а для повного визначення його ознак відсилає до інших галузей права. Основна особливість бланкетної диспозиції полягає в тому, що така норма має загальний зміст.
Конкретизований зміст бланкетної диспозиції передбачає певну деталізацію відповідних положень інших нормативно - правових актів, що наповнює норму більш конкретним змістом, для встановлення саме тих ознак, які мають значення для правової кваліфікації за відповідною статтею чи частиною статті КУпАП.
Зазначаючи в протоколі фактичні обставини вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП, ініціатор його складення вказав про порушення нею правил щодо карантину людей.
Однак в протоколі не конкретизовано нормативний акт та відповідний пункт, який порушила особа, що притягається до адміністративної відповідальності, що є грубим порушенням права на захист.
Відповідно до загального визначення адміністративного правопорушення відповідно до ст.9 КУпАП, обов'язковою ознакою складу правопорушення, у тому числі, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, є вчинення особою певної дії або бездіяльності, яка згідно ст.256 КУпАП має бути конкретно визначена в протоколі.
За змістом вимог ст. 256, ч.1 ст. 257 КУпАП, питання наявності або відсутності складу адміністративного правопорушення суд вирішує лише у межах протоколу, складеного відносно конкретної особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст. 62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, отриманих незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Зазначене узгоджується і з практикою Європейського суду з прав людини, що сформульована у п.43 рішення Європейського суду з прав людини від 14.02.2008р. у справі «Кобець проти України» (з відсиланням на п.282 рішення у справі «Авшар проти Туреччини» (Avsar v.Turkey), згідно яких «доказування, зокрема, має випливати із сукупності ознак чи неспростовних презумпцій, достатньо вагомих, чітких та узгоджених між собою, а за відсутності таких ознак не можна констатувати, що винуватість обвинуваченого доведено поза розумним сумнівом».
Тобто всі викладені в протоколі про адміністративне правопорушення обставини повинні бути належним чином перевірені та доводитися сукупністю належних і допустимих доказів.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що в справі відсутні достатні, допустимі та переконливі докази вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП при обставинах, зазначених у протоколі, яким визначаються межі даного судового розгляду, а отже склад вказаного правопорушення в її діях відсутній, провадження по справі підлягає закриттю.
Керуючись статтями 38, 247, 283 та 284 КУпАП,-
закрити справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 заст.44-3 КУпАП у зв'язку за відсутністю складу адміністративного правопорушення в її діях.
Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Октябрський районний суд м. Полтави протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Т.О. Січиокно