Рішення від 03.09.2020 по справі 420/5308/20

Справа № 420/5308/20

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 вересня 2020 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Стефанов С.О., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження (без виклику сторін) за позовом Головного управління ДПС в Одеській області до малого підприємства "ТІЛІГУЛ" про стягнення суми податкового боргу у розмірі 207 885,55 грн., -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду 19 червня 2020 року надійшов адміністративний позов Головного управління ДПС в Одеській області до малого підприємства "ТІЛІГУЛ", в якому позивач, з урахуванням уточненої позовної заяви, просить стягнути податковий борг малого підприємства "ТІЛІГУЛ" (код ЄДРПОУ 13884733) на суму у загальному розмірі - 207 885,55грн. на користь державного бюджету з усіх відкритих рахунків, в тому числі: № НОМЕР_1 , назва банку - Казначейство України, МФО банку - 899998, валюта рахунку - 980; № НОМЕР_2 , назва банку - Южне ГРУ АТ КБ "Приватбанк", м. Одеса, МФО банку - 328704, валюта рахунку - 980; № НОМЕР_3 , назва банку - Одеське обласне управління АТ Ощад м. Одеса, МФО банку - 328845, валюта рахунку - 980; № НОМЕР_4 , назва банку - Одеське обласне управління АТ Ощад м. Одеса, МФО банку - 328845, валюта рахунку - 980:

- суму по земельному податку з юридичних осіб (18010500) на суму 63 841,18 грн. на бюджетний рахунок №UА878999980334169811000015271, отримувача код ЄДРПОУ 37984056, отримувач - УК у Лиман.р-ні/смт.Доброслав/18010500, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998;

- суму по податку на прибуток приватних підприємств (11021000) на суму 87 920,22 грн. на бюджетний рахунок №UA408999980333169318000015270, отримувача код ЄДРПОУ 37984056, отримувач - УК у Лиман.р-ні/смт.Доброслав/11021000, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998;

- суму по податку орендна плата з юридичних осіб (18010600) на суму 24 154,82 грн. на бюджетний рахунок №UA938999980334139812000015271, отримувача код ЄДРПОУ 37984056, отримувач - УК у Лиман.р-ні/смт.Доброслав/18010600, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998;

- суму по податку на додану вартість (14010100) на суму 31 969,33 грн. на бюджетний рахунок №UA818999980313070029000015270, отримувача код ЄДРПОУ 37984056, отримувач - УК у Лиман.р-ні/смт.Доброслав/14060100, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998.

Адміністративний позов мотивовано наступним

Мале підприємство «ТІЛІГУЛ» (код ЄДРПОУ 13884733), має статус платника податків, не перебуває в стані припинення діяльності, не ліквідовано, знаходиться на обліку, як платник податків в Лиманській ДПІ Южненського Управління ГУ ДПС в Одеській області.

Станом на 25.05.2020 платник податків має загальну заборгованість у сумі 207885,55 грн., з яких: 142850,75 основний борг, 15322,52 грн. штрафні санкції та 5712,28 грн. пеня.

У зв'язку з виникненням податкового боргу, боржнику направлено поштою податкову вимогу від 18.11.2019 №175847-54 з рекомендованим листом про вручення.

Таким чином, враховуючи те, що несплата коштів до бюджету завдає шкоди інтересам держави, керуючись пп.191.1.22. п.191.1 ст.191, пп.20.1.34. п.20.1. ст.20, п.95.1, п.95.2, п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України, позивач просить стягнути суму податкового боргу в загальному розмірі 207885,55 грн.

Процесуальні дії у справі та клопотання учасників справи

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 23.06.2020 адміністративний позов Головного управління ДПС в Одеській області до малого підприємства "ТІЛІГУЛ" про стягнення суми податкового боргу у розмірі 207 885,55 грн. залишено без руху та позивачу надано 5-ти денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання ухвали (з урахуванням строку дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)).

У зв'язку з усуненням недоліків позовної заяви, ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 01 липня 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду (з урахуванням уточненої позовної заяви вхід. №24621/20) та відкрито провадження у справі. Справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами в порядку ст.262 КАС України.

Копію ухвали Одеського окружного адміністративного суду від 01 липня 2020 року про відкриття провадження по справі та позов з додатками направлено засобами поштового з рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення на адресу відповідача, яка зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: вул. Степова, 33 смт Комінтернівське (смт Доброслав), Комінтернівський район, Одеська область, 67500.

01.09.2020 від відповідача надійшов відзив на позовну заяву (вхід. №ЕП/13414/20).

Як вбачається з матеріалів справи, копію ухвали суду від 01.07.2020 та позов з додатками отримано представником відповідача 20.07.2020 року засобами поштового зв'язку, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення та роздруківкою з офіційного сайту Укрпошта.

При цьому, ухвалою суду від 01.07.2020 судом встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали, роз'яснивши право подати в цей самий строк заяву із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження (з урахуванням строку дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)).

Суд зазначає, що постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року №211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" (із наступними змінами) на всій території України запроваджено карантин.

У зв'язку з цим пунктом 9 Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 30.03.2020 року №540-IX (далі - Закон України №540-IX від 30.03.2020 року), який набрав чинності 02 квітня 2020 року, розділ VI "Прикінцеві положення" КАС України доповнено пунктом 3, яким передбачено автоматичне продовження визначених статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 цього Кодексу процесуальних строків, в тому числі і строків розгляду справи, подання інших заяв по суті справи, тощо на період дії карантину.

В подальшому, Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 18 червня 2020 року №731-IX (далі - Закон України №731-ІХ від 18.06.2020 року) , пункт 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України викладено в новій редакції, згідно якої встановлені цим Кодексом процесуальні строки поновляються судом лише за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов'язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом).

Пунктом 2 Розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України №731-ІХ від 18.06.2020 року також було визначено, що процесуальні строки, які були продовжені відповідно до пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" №540-IX від 30 березня 2020 року, закінчуються через 20 днів після набрання чинності цим Законом. Протягом цього 20-денного строку учасники справи та особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов'язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цими кодексами), мають право на продовження процесуальних строків з підстав, встановлених цим Законом.

Закон України №731-ІХ від 18.06.2020 року набрав чинності 17.07.2020 року, відповідно продовжені Законом України №540-IX від 30.03.2020 процесуальні строки закінчилися 06.08.2020 року.

Таким чином, з урахування отримання відповідачем копії ухвали суду про відкриття провадження у справі та позову з додатками 20.07.2020, відзив на позовну заяву повинен бути поданий відповідачем до суду у строк до 06.08.2020 включно.

Згідно з ч.1 ст.120 КАС України, перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок. При цьому, відповідно до ч.9 ст.120 КАС України, строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення позовна заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здано на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв'язку.

Водночас, відзив, що надійшов з боку малого підприємства «ТІЛІГУЛ» 01.09.2020, тобто, вже після спливу встановленого судом строку для подання відзиву на позовну заяву відповідачем.

Відповідно до ч. 2 ст. 121 КАС України, встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Жодних заяв до 06.08.2020 року до суду з боку відповідача щодо продовження строку для подання відзиву на позовну заяву, - не надходило.

При цьому, у вказаному відзиві відповідач зазначає, що отримав ухвалу суду про відкриття провадження у справі від 01.07.2020 лише 25.08.2020.

Однак, суд відхиляє твердження представника відповідача про отримання лише 25.08.2020 ухвали про відкриття провадження від 01.07.2020, з огляду на наявність в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення, в якому міститься відмітка про вручення поштового відправлення 20.07.2020.

З урахуванням наведеного, судом залучено до матеріалів справи відзив на позовну заяву із додатками, однак, відзив не прийнятий судом до розгляду як заява по суті справи, зважаючи на те, що його складено та подано поза межами встановленого судом строку для його подання, та з огляду на те, що відповідачем не подано жодного клопотання про продовження встановленого судом строку для подання відзиву на позовну заяву в порядку, передбаченому ст.121 КАС України.

Також 01.09.2020 від відповідача надійшла заява про розгляд справи в порядку загального позовного провадження (вхід. №ЕП/13413/20).

Ухвалою суду від 02.09.2020 заяву представника малого підприємства «ТІЛІГУЛ» від 01.09.2020 про розгляд справи №420/5308/20 за позовом Головного управління ДПС в Одеській області до малого підприємства «ТІЛІГУЛ» про стягнення суми податкового боргу у розмірі 207 885,55 грн. в порядку загального позовного провадження залишено без задоволення.

Станом на 03 вересня 2020 року, інших заяв по суті справи з боку сторін на адресу суду не надходило.

Оскільки жодних заяв від учасників справи щодо можливості продовження процесуальних строків по справі до визначеного терміну подано не було, тому суд вважає, що жодних перешкод для вирішення даної справи та ухвалення судового рішення не має.

Вивчивши матеріали справи, а також дослідивши обставини, якими обґрунтовувалися позовні вимоги, перевіривши їх доказами, суд встановив наступні факти та обставини.

Обставини справи встановлені судом

Мале підприємство «ТІЛІГУЛ» є юридичною особою (код ЄДРПОУ 13884733), основним видом діяльності якої є вантажні перевезення автомобільним транспортом (49.41), знаходиться на обліку як платник податків в ДПІ Лиманського району Южненського управління Головного управління ДПС в Одеській області.

18 листопада 2019 року Головним управління ДПС в Одеській області сформовано та направлено рекомендованим листом з повідомленням про вручення малому підприємству «ТІЛІГУЛ» податкову вимогу №175847-54 від 18.11.2019 на загальну суму податкового боргу у розмірі 169198,40 грн., яке отримано відповідачем 18.12.2019, що підтверджується копією рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення (т.1 а.с.31-32).

Відповідно до розрахунку податкового боргу станом на 25.05.2020, за відповідачем рахується податковий борг у загальному розмірі 207885,56 грн. (т.1 а.с.11-12), який виник у зв'язку з несплатою суми основного податкового зобов'язання та нарахованих штрафних санкцій за несвоєчасну сплату відповідачем узгоджених сум податкових зобов'язань, що виникли на підставі поданих платником податків податкових декларацій та податкових-повідомлень рішень, а саме:

- податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 2018 рік від 26.02.2019 (т.1 а.с.36-37);

- податкової декларації з плати за землю за 2020 рік від 17.01.2020 (т.1 а.с.34-35);

- податкової декларації з плати за землю за 2018 рік від 28.01.2019 (т.1 а.с.34-35);

- податкової декларації з плати за землю за 2019 рік від 17.01.20120 (т.1 а.с.40-41);

- за податковими повідомленнями-рішеннями №007570540 та №0075685406 від 02.08.2019;

- за податковими повідомленнями-рішеннями №0002795404 та №0002775404 від 21.01.2010 (т.1 а.с.50-51);

- податковими деклараціями з податку на додану вартість за листопад 2019 - березень 2020 (т.1 а.с.56-62);

- за податковим повідомленням-рішенням №0002245404 від 17.01.2020 (т.1 а.с.55).

Згідно довідки-розрахунку заборгованості до бюджету, за відповідачем станом на 25.05.2020 рахується заборгованість у загальному розмірі 207885,55 грн. (т.1 а.с.10).

На підтвердження наявної заборгованості позивачем до суду також надані дані інтегрованої картки платника податків за податком на додану вартість, земельному податку, податку на прибуток та орендної плати юридичних осіб (т.1 а.с.13-30).

У зв'язку з непогашенням податкового боргу відповідачем, Головне управління ДПС в Одеській області звернулось до суду з даною позовною заявою.

Релевантні джерела права та висновки суду

Спірні правовідносини регулюються нормами Конституції України та Податкового кодексу України (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) (далі - ПК України).

Відповідно до п.14.1.137 ст.14 ПК України, орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Контролюючий орган має право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджету та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу.

Згідно п.15.1. ст.15 ПК України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Пунктом 16.1.4. п.16.1. ст.16 ПК України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

У відповідності до пп.14.1.39 п.14.1 ст.14 ПК України, "грошове зобов'язання платника податків" - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно з п.54.1. ст.54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до п.56.11. ст.56 ПК України, не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Згідно п.57.1. ст.57 ПК України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом..

Відповідно до п. 57.3. ст.57 ПК України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Отже, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків, є узгодженим з моменту подання відповідної податкової декларації, а у випадку визначення суми грошового зобов'язання контролюючим органом - протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації та за відсутності процедури оскарження рішення контролюючого органу.

Як встановлено судом, податковий борг відповідача виник на підставі поданих малим підприємством «ТІЛІГУЛ» податкових декларацій з податку на прибуток підприємств за 2018 рік, з плати за землю за 2018-2020 роки, з податку на додану вартість за листопад 2019 - березень 2020, а також на підставі податкових повідомлень-рішень №007570540 та №0075685406 від 02.08.2019, №0002795404 та №0002775404 від 21.01.2010, №0002245404 від 17.01.2020.

При цьому, відповідачем до суду не надано доказів щодо оскарження та скасування зазначених вище податкових повідомлень-рішень з визначення грошового зобов'язання платнику податків контролюючим органом, а, відтак, суд доходить висновку про узгодженість сум грошового зобов'язання малого підприємства «ТІЛІГУЛ», визначених у податкових повідомленнях-рішеннях контролюючого органу.

Правовими положенням пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України передбачено, що податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень, у відповідності до положень пункту 41.2 статті 41 ПК України.

Відповідно до п.59.1 ст.59 ПК України, у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.

Також податкова вимога надсилається (вручається) коли платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п.59.4 ст.59 Податкового кодексу України).

Підпунктом 14.1.153 п.14.1 ст.14 ПК України визначено, що податкова вимога - це письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

Пунктом 59.5 ст.59 ПК України передбачено, що у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Підпунктом 20.1.34. п. 20.1 ст. 20 ПК України визначено право контролюючих органів у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг.

Згідно з п.95.1 та п. 95.2 ст.95 ПК України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі, однак не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Водночас, п.95.2 ст.95 ПК України в редакції, чинній на час вручення податкової вимоги №175847-54 від 18.11.2019 на загальну суму податкового боргу у розмірі 169198,40 грн., передбачав, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

За змістом вказаних правових норм, зверненню контролюючого органу до суду щодо стягнення сум податкового боргу передують певні досудові процедури, які направлені на спонукання платника податків самостійно сплатити податковий борг. До таких процедур, зокрема, віднесено направлення такому платнику податків податкової вимоги, з дня надіслання якої починає свій перебіг термін, передбачений п.95.2 ст.95 ПК України, та зі спливом цього строку у контролюючого органу з'являється право на звернення до суду за стягненням сум податкового боргу.

Судом встановлено, що позивачем рекомендованим листом з повідомленням про вручення направлено на податкову адресу відповідача податкову вимогу №175847-54 від 18.11.2019 на загальну суму податкового боргу у розмірі 169198,40 грн., яке отримано відповідачем 18.12.2019.

При цьому, як вже зазначено судом, у разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Разом з цим, ст.100 ПК України передбачає процедуру розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків.

Так, за приписами п. 100.1 ст.100 ПК України, розстроченням, відстроченням грошових зобов'язань або податкового боргу є перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов'язань або податкового боргу під проценти, розмір яких дорівнює розміру 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день прийняття контролюючим органом рішення про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу. Якщо до складу розстроченої (відстроченої) суми входить пеня, то для розрахунку процентів береться сума за вирахуванням суми пені.

Відповідно до п.100.2. мт.100 ПК України, платник податків має право звернутися до контролюючого органу із заявою про розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу. Платник податків, який звертається до контролюючого органу із заявою про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань, вважається таким, що узгодив суму такого грошового зобов'язання.

Згідно з п.100.6. ст.100 ПК України, розстрочені суми грошових зобов'язань або податкового боргу (в тому числі окремо - суми штрафних (фінансових) санкцій) погашаються рівними частками починаючи з місяця, що настає за тим місяцем, у якому прийнято рішення про надання такого розстрочення.

Разом з цим, в матеріалах справи відсутні будь-які докази про відстрочення або розстрочення суми податкового боргу малого підприємства «ТІЛІГУЛ», а також докази звернення відповідача до контролюючого органу із відповідною заявою про розстрочення та/або відстрочення податкового боргу.

Суд зазначає, що джерела погашення податкового боргу платника податку визначені нормами ст.87 ПК України. Крім того, в силу приписів п.87.9 ст.87 цього Кодексу у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до ст.95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.

Відповідно до абз.1 п.95.3 ст.95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Згідно з п.95.4 ст.95 ПК України, контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Враховуючи, що з дня надіслання контролюючим органом відповідачу податкової вимоги минуло 60 календарних днів (термін, встановлений п.95.2 ст.95 ПК України в редакції, чинній на час вручення відповідачу податкової вимоги), в першу чергу вживаються заходи щодо погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення коштів, які перебувають у його власності, з рахунків платника податків у банках за рішенням суду.

Таким чином, беручи до уваги, що відповідачем доказів погашення податкового боргу у сумі 207885,55 гривень, розстрочення або відстрочення податкового боргу суду не надано, суд дійшов висновку, що позов Головного управління ДПС в Одеській області є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Відповідно до ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

З огляду на задоволення позовних вимог та згідно з вимогами статті 139 КАС України, судові витрати на користь позивача не підлягають стягненню, оскільки він є суб'єктом владних повноважень.

Керуючись ст.ст.2, 6-10, 77, 90, 139, 250, 251, 255, 257, 258, 263, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Головного управління ДПС в Одеській області (вул. Семінарська, 5, м. Одеса, 65044, код ЄДРПОУ 43142370) до малого підприємства "ТІЛІГУЛ" (вул. Степова, буд.33, смт. Комінтернівське (смт. Доброслав), Одеська область, 67000, код ЄДРПОУ 13884733) про стягнення суми податкового боргу у розмірі 207 885,55 грн. - задовольнити.

Стягнути податковий борг малого підприємства "ТІЛІГУЛ" (код ЄДРПОУ 13884733) на суму у загальному розмірі - 207885,55грн. на користь державного бюджету з усіх відкритих рахунків, в тому числі: № НОМЕР_1 , назва банку - Казначейство України, МФО банку - 899998, валюта рахунку - 980; № НОМЕР_2 , назва банку - Южне ГРУ АТ КБ "Приватбанк", м. Одеса, МФО банку - 328704, валюта рахунку - 980; № НОМЕР_3 , назва банку - Одеське обласне управління АТ Ощад м. Одеса, МФО банку - 328845, валюта рахунку - 980; № НОМЕР_4 , назва банку - Одеське обласне управління АТ Ощад м. Одеса, МФО банку - 328845, валюта рахунку - 980:

- суму по земельному податку з юридичних осіб (18010500) на суму 63 841,18 грн. на бюджетний рахунок №UА878999980334169811000015271, отримувача код ЄДРПОУ 37984056, отримувач - УК у Лиман.р-ні/смт.Доброслав/18010500, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998;

- суму по податку на прибуток приватних підприємств (11021000) на суму 87 920,22 грн. на бюджетний рахунок №UA408999980333169318000015270, отримувача код ЄДРПОУ 37984056, отримувач - УК у Лиман.р-ні/смт.Доброслав/11021000, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998;

- суму по податку орендна плата з юридичних осіб (18010600) на суму 24 154,82 грн. на бюджетний рахунок №UA938999980334139812000015271, отримувача код ЄДРПОУ 37984056, отримувач - УК у Лиман.р-ні/смт.Доброслав/18010600, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998;

- суму по податку на додану вартість (14010100) на суму 31 969,33 грн. на бюджетний рахунок №UA818999980313070029000015270, отримувача код ЄДРПОУ 37984056, отримувач - УК у Лиман.р-ні/смт.Доброслав/14060100, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998.

Рішення суду набирає законної сили, згідно ст. 255 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено, згідно ст. 295 КАС України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляд справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

При цьому, відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VІІ "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.

Суддя С.О. Cтефанов

.