Рішення від 03.09.2020 по справі 280/4507/20

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 вересня 2020 року (об 11 год. 15 хв.)Справа № 280/4507/20 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Батрак І.В.

за участю секретаря судового засідання Лялько Ю.В.

розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Головного управління ДПС у Запорізькій області

до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮЕЛ 2017»

про стягнення податкового боргу

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДПС у Запорізькій області (далі - ГУ ДПС у Запорізькій області, позивач) звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮЕЛ 2017» (далі - ТОВ «ЮЕЛ 2017», відповідач), в якому просить про стягнення з відповідача коштів з рахунків платника податків у всіх банках, а також за рахунок готівки, що належить такому платнику податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 3382146,35 грн. та з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 2080,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовує Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі - ПК України) та зазначає, що згідно з обліковою карткою платника у відповідача наявна заборгованість, яка виникла в результаті несплати у встановлені законодавством строки узгоджених сум податкових зобов'язань з податку на додану вартість, донарахованих контролюючим органом за результатом перевірок, а також з податку на прибуток - самостійно визначених платником податків шляхом подання відповідної декларації і нарахованих контролюючим органом за результатом перевірки. Крім того, за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань з податку на додану вартість відповідачу нарахована пеня у сумі 528590,64 грн. Позивачем вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку, проте борг у добровільному порядку відповідачем не сплачено. На час розгляду справи у суді заборгованість відповідачем не погашена, а тому підлягає примусовому стягненню у судовому порядку. На підставі викладеного, просить позов задовольнити та стягнути з відповідача податковий борг у загальному розмірі 3384226,35 грн.

Ухвалою судді від 13.07.2020 відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи, призначене перше судове засідання на 17 серпня 2020 року. Відповідачу запропоновано у 15-денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на позовну заяву.

Відзив на позовну заяву на адресу суду від відповідача не надходив.

На підставі частини 6 статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Враховуючи приписи частини 5 статті 262 КАС України справа розглядалася за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).

Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складання повного судового рішення (частина 5 статті 250 КАС України).

Згідно з частиною 4 статті 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини.

ТОВ «ЮЕЛ 2017» (код ЄДРПОУ 41153800) зареєстровано юридичною особою 15.02.2017, Номер запису: 1 646 102 0000 010671, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 29.04.2020.

Посадовою особою ГУ ДФС у Тернопільській області проведена камеральна перевірка даних, податкової звітності з податку на додану вартість та даних Єдиного реєстру податкових накладних ТОВ «ЮЕЛ 2017» за період з 14.12.2017 по 15.01.2018, за результатами якої складено акт від 16.02.2018 №853/19-00-12-07/41153800. Під час перевірки встановлено порушення відповідачем граничних термінів реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН. 20 лютого 2017 року вказаний Акт камеральної перевірки направлений на адресу відповідача поштою, однак повернувся без вручення адресату.

На підставі акту перевірки та з урахуванням виявленого порушення контролюючим органом винесено податкове повідомлення-рішення форми «Н» від 28.03.2018 №0022551207, яким до відповідача застосовано штрафні санкції з податку на додану вартість у сумі 7913,21 грн. Указане рішення 29 березня 2017 року було направлено на адресу відповідача. Проте, як вбачається із наданої позивачем копії поштового конверту, кореспонденція повернулась на адресу податкового органу без вручення платнику податків.

ТОВ «ЮЕЛ 2017» до Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Тернопільській області подана податкова декларація від 07.02.2018 №9298214881, відповідно до якої підприємством самостійно було визначене податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємства за 2017 рік у сумі 1060,00 грн., яке у встановлені законодавством строки сплачене не було.

У подальшому, 13 квітня 2018 року ГУ ДФС у Тернопільській області проведена камеральна (електронна) перевірка даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість ТОВ «ЮЕЛ 2017» за лютий 2018 року, за результатами якої складено акт №2186/19-00-12-07/41153800. Під час перевірки встановлено, що неподання відповідачем податкової звітності з податку на додану вартість за лютий 2018 року, а також порушення відповідачем п. 201.1 ст. 201 ПК України та п. 187.1 ст. 187, п. 200.1, 200.2 ст. 200 ПК України в частині заниження позитивного значення ПДВ за лютий 2018 року в сумі 590,00 грн., на підставі даних ЄРПН. Вказаний Акт камеральної перевірки був направлений 16 квітня 2018 року контролюючим органом на адресу відповідача поштою, однак повернувся без вручення адресату.

На підставі акту перевірки та з урахуванням виявлених порушень контролюючим органом 30 травня 2018 року винесені податкові повідомлення-рішення, а саме форми «ПС» №0039841207, яким до відповідача застосовано штрафні санкції з податку на додану вартість у сумі 170,00 грн., форми «Р» №0039861207, яким відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість на 737,50 грн., у тому числі за податковим зобов'язанням 590,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 147,50 грн. Указані рішення разом із розрахунками штрафних санкцій 31 травня 2018 року було направлено на адресу відповідача. Проте, як вбачається із наданої позивачем копії поштового конверту, кореспонденція повернулась на адресу податкового органу без вручення платнику податків.

Фахівцем ГУ ДФС у Запорізькій області проведена документальна позапланова невиїзної перевірки ТОВ «ЮЕЛ 2017» за період діяльності 2017, 2018 роки з метою встановлення своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на додану вартість при здійсненні фінансово-господарських взаємовідносин з контрагентами ТОВ «НАРКЕВИЦЬКИЙ ЦУКРОВИЙ ЗАВОД», ТОВ «Радехівський цукор», ПП «Білявинці» за період з 01.04.2017 по 31.03.2018, за результатами якої складено акт №61/08-01-14-06/41153800 від 04.02.2019. Під час перевірки встановлено порушення підприємства:

порушення п. 49.1, п. 49.3, п. 49.5, пп. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49, п. 203.1 ст. 203 ПК України, не подання податкової декларації з податку на додану вартість за лютий, березень 2018 року;

пп. 14.1.36, пп. 14.1.181, пп. 14.1.231 п. 14.1 ст. 14, п. 44.1 ст. 44, аб. а), б) п. 185.1 ст. 185, п. 187.1 ст. 187, п. 188.1 ст. 188, п. 198.1, п. 198.2, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198, п. 201.10 ст. 201 ПК України, в результаті чого встановлено заниження податку на додану вартість, що сплачується до державного бюджету у загальній сумі 2273668,00 грн. Вказаний Акт документальної перевірки 05 лютого 2019 року був направлений позивачем на адресу підприємства поштою.

На підставі акту перевірки та з урахуванням виявлених порушень контролюючим органом 20 березня 2019 року винесені податкові повідомлення-рішення, а саме: форми «Р» №0003801406, яким відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість на 2842085,00 грн., у тому числі за податковим зобов'язанням 2273668,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 568417,00 грн., форми «ПС» №0003791406, яким до відповідача застосовано штрафні санкції з податку на додану вартість у сумі 340,00 грн. Указані рішення 21 березня 2019 року було направлено на адресу відповідача. Проте, як вбачається із наданої позивачем копії поштового конверту, кореспонденція повернулась на адресу податкового органу без вручення платнику податків.

Посадовою особою ГУ ДФС у Запорізькій області проведена камеральна перевірка відповідача з питання своєчасності подання податкової звітності з податок на прибуток підприємства, за результатами якої складено акт від 21.03.2019 №0758/08-01-49-06/41153800. Під час перевірки встановлено порушення відповідачем, зокрема, пп. 49.18.3 п. 49.18 ст. 49 ПК України, в частині порушення термінів подання податкової звітності з податку на прибуток підприємства. 23 березня 2019 року вказаний Акт камеральної перевірки направлений на адресу відповідача поштою, однак повернувся без вручення адресату.

На підставі акту перевірки та з урахуванням виявленого порушення контролюючим органом винесено податкове повідомлення-рішення форми «ПС» від 07.05.2019 №0063774906, яким до відповідача застосовано штрафні санкції з податку на прибуток підприємства у сумі 1020,00 грн. Указане рішення направлено на адресу відповідача. Проте, як вбачається із наданої позивачем копії поштового конверту, кореспонденція повернулась на адресу податкового органу без вручення платнику податків.

ГУ ДФС у Запорізькій області проведена камеральна перевірка даних, задекларованих у податковій звітності, своєчасності подання податкової звітності, сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість, своєчасності реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН ТОВ «ЮЕЛ 2017» за травень 2017 року, за результатами якої складено акт №2187/08-01-49-06/41153800 від 30.07.2019. Під час перевірки встановлено порушення відповідачем п. 201.10 ст. 201 ПК України в частині термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН. 02 серпня 2019 року вказаний Акт камеральної перевірки направлений на адресу відповідача поштою, однак повернувся без вручення адресату.

На підставі акту перевірки та з урахуванням виявленого порушення контролюючим органом винесено податкове повідомлення-рішення форми «Н» від 13.09.2019 №0114734906, яким до відповідача застосовано штрафні санкції з податку на додану вартість у загальній сумі 2310,00 грн. Указане рішення разом із розрахунком штрафних санкцій 13 вересня 2019 року було направлено на адресу відповідача. Проте, як вбачається із наданої позивачем копії поштового конверту, кореспонденція повернулась на адресу податкового органу без вручення платнику податків.

Крім того, за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань з податку на додану вартість відповідачу нарахована пеня у сумі 528590,64 грн.

Згідно із даними облікових карток платника податків у ТОВ «ЮЕЛ 2017» станом на 31.12.2019 наявна заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 3382146,35 грн., з податку на прибуток приватного підприємства у розмірі 2080,00 грн.

Контролюючим органом вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку, а саме 24 квітня 2018 року на адресу відповідача поштою направлена податкова вимога від 19.04.2018 №14626-17 на суму 1060,00 грн., про що свідчить копія фіскального чеку відділення поштового зв'язку.

Зважаючи на несплату відповідачем у добровільному порядку узгодженого зобов'язання в установлені законодавством строки ГУ ДПС у Запорізькій області звернулась із даним адміністративним позовом до суду.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до п. 6.1 ст. 6 ПК України податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.

Пунктом 16.1 ст. 16 ПК України передбачено, що платник податків зобов'язаний, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно з п. 46.1 ст. 46 ПК України податкова декларація, розрахунок, звіт (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов'язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

За приписами п. 49.1, 49.2 ст. 49 ПК України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків. Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Цей абзац застосовується до всіх платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності.

Підпунктом 49.18.3 п. 49.18 ст. 49 ПК України встановлено, що податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює, зокрема, календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

За змістом п. 54.1 ст. 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків (п. 56.11 ст. 56 ПК України).

За приписами п. 57.1 ст. 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Судом встановлено, що самостійно визначене ТОВ «ЮЕЛ 2017» податкове зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств за 2017 рік в установлені законодавством строки сплачене не було та набуло статусу податкового боргу.

Підпунктами 54.3.1, 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 ПК України визначено, що контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо:

платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію, а при здійсненні заходів податкового контролю встановлено факти здійснення платником податків діяльності, що призвела до виникнення об'єктів оподаткування, наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу та наявності діючих (у тому числі призупинених) ліцензій на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством;

згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.

При цьому, згідно із п. 56.1 ст. 56 ПК України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження (п.57.3 ст. 57 ПК України).

Згідно із п. 58.3 ст. 58 ПК України податкове повідомлення-рішення вважається належним чином врученим платнику податків (крім фізичних осіб), якщо його надіслано у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.

У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Із матеріалів справи вбачається, що податкові повідомлення-рішення від 28.03.2018 №0022551207 у сумі 7913,21 грн., від 30.05.2018 №0039841207 у сумі 170,00 грн., від 30.05.2018 №0039861207 у сумі 737,50 грн., від 20.03.2019 №0003801406 у сумі 2842085,00 грн., від 20.03.2019 у сумі 340,00 грн., від 07.05.2019 №0063774906 у сумі 1020,00 грн., від 13.09.2019 №0114734906 у сумі 2310,00 грн., якими відповідачу визначені суми штрафних санкцій з податку додану вартість і з податку на прибуток приватного підприємства, надсилались на адресу відповідача у порядку, визначеному ст. 42 ПК України. Указані рішення відповідачем ні у адміністративному, ні у судовому порядку оскаржені не були, а отже суми визначеного податкового зобов'язання є узгодженими, доказів протилежного відповідачем суду не надано.

Відповідно до пп. 14.1.162 п. 14.1 ст. 14 ПК України пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.

Пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу (пп. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПК України).

Пунктом 129.4 ст. 129 ПК України передбачено, що на суми грошового зобов'язання, визначеного підпунктами 129.1.1 та 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), та в інших випадках визначення пені відповідно до вимог цього Кодексу, коли її розмір не встановлений, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов'язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.

Відповідно до п. 131.1. ст. 131 ПК України нараховані контролюючим органом суми пені самостійно сплачуються платником податків.

Так, за несвоєчасну сплату податкових зобов'язань відповідачу нарахована пеня з податку на додану вартість у розмірі 528590,64 грн.

Згідно з п. 59.1 ст. 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку , визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. (п. 59.3 ст. 59 ПК України).

Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.4 ст. 59 ПК України).

Із матеріалів справи вбачається, що 24 квітня 2018 року на адресу відповідача поштою направлена податкова вимога від 19.04.2018 №14626-17 на суму 1060,00 грн., про що свідчить фіскальний чек відділення поштового зв'язку.

Відповідно до п. 59.5 ст. 59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Суму податкового боргу відповідачем повністю погашено не було, у зв'язку із чим податкова вимога повторно не надсилалась.

За змістом пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 ПК України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом (пп.14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України).

Отже, виникнення податкового боргу є юридичним фактом, який пов'язаний із несплатою узгодженої суми податкового зобов'язання протягом установленого строку.

Відповідно до пп. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п. 95.1 - 95.4 ст. 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

На момент розгляду справи в суді заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 3382146,35 грн. та з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 2080,00 грн. відповідачем не сплачена, заборгованість перед бюджетом не погашена, доказів протилежного відповідач суду не надав. Проти позову відповідач не заперечив, доводи позивача не спростував.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Як встановлено ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги є такими, що підлягають частковому задоволенню.

Оскільки відповідно до приписів ст. 139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз, судові витрати у даному випадку з відповідача стягненню не підлягають.

Керуючись ст. ст. 139, 241-246 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ 43143945) до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮЕЛ 2017» (69002, м. Запоріжжя, вул. Перша Ливарна, буд. 40, код ЄДРПОУ 41153800) про стягнення податкового боргу задовольнити.

Стягнути з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю «ЮЕЛ 2017», а також за рахунок готівки, що належить такому платнику на користь УК в Олександрівському районі м. Запоріжжя (код отримувача 38025440 в Казначейство України (ЕАП) податковий борг:

з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 2080,00 грн. (дві тисячі вісімдесят гривень) (код платежу 11021000 на р/р UA528999980333149318000008003);

з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів у сумі 3382146,35 грн. (три мільйони триста вісімдесят дві тисячі сто сорок шість гривень 35 копійки) (код платежу 14010100 на р/р UA938999980313050029000008003).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя І.В. Батрак