Справа № 147/845/20
Провадження № 3/147/403/20
03 вересня 2020 року смт. Тростянець
Суддя Тростянецького районного суду Вінницької області Мудрак А.М. розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.2 ст. 126 КУпАП,
ОСОБА_1 01 липня 2020 року близько 12.20 год. в смт. Тростянець на вул. Першого Травня керував мотоциклом «Forte» номерний знак НОМЕР_1 без посвідчення водія відповідної категорії А1, чим порушив вимоги п.2.1а Правил дорожнього руху.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнала повністю.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , законного представника ОСОБА_2 , дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 126 КУпАП, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП під час розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь - які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган ( посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, тощо.
Згідно із ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідальність за ч.2 ст. 126 КУпАП настає у випадку керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом.
Згідно з п.2.1а Правил дорожнього руху водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 126 КУпАП підтверджується:
протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №461984 від 18.08.2020, відповідно до якого ОСОБА_1 01 липня 2020 року близько 12.20 год. в смт. Тростянець на вул. Першого Травня керував мотоциклом «Forte» номерний знак НОМЕР_1 без посвідчення водія відповідної категорії А1, чим порушив вимоги п.2.1а Правил дорожнього руху /а.с.1/;
поясненнями ОСОБА_1 в судовому засіданні про те, що він 01 липня 2020 року близько 12.20 год. в смт. Тростянець на вул. Першого Травня керував мотоциклом «Forte» без посвідчення водія й посвідчення водія відповідної категорії в нього немає та він не отримував;
постановою про закриття кримінального провадження слідчого СВ Тростянецького ВП Бершадського ВП ГУ НП у Вінницькій області Шамрієнка В.М. від 14.08.2020 /а.с.3/;
витягом з ЄРДР у кримінальному провадженні № 12020020300000142 від 01.07.2020 / а.с.4/;
рапортом від 01.07.2020 /а.с.5/;
план-схемою місця ДТП від 01.07.2020 та фототаблицею до протоколу огляду місця події ДТП від 01.07.2020 /а.с.6-9/;
протоколами допитів свідків ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_2 , протоколом допиту неповнолітнього потерпілого ОСОБА_1 відповідно від 01.07.2020 та від 20.07.2020, з яких вбачається, що ОСОБА_1 01 липня 2020 року близько 12.20 год. в смт. Тростянець на вул. Першого Травня керував мотоциклом «Forte» номерний знак НОМЕР_1 /а.с.12-13, 15-16/;
висновком експерта №125 /а.с.17-18/.
Зазначені вище докази винуватості ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 126 КУпАП є такими, що доповнюють одне одного, є повними, безсумнівними, належними та допустимими, оскільки відповідно до ст. ст. 251, 252 КУпАП, прямо підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню у справі про адміністративне правопорушення, а також є такими, що зібрані в порядку, встановленому законом.
Підстав для закриття провадження у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 126 КУпАП, суд не вбачає.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 126 КУпАП.
Згідно з ч.2 ст. 13 КУпАП у разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень, передбачених статтями 44, 51, 121-127, частинами першою, другою і третьою статті 130, статтею 139, частиною другою статті 156, статтями 173, 173-4, 174, 183-1, 185, 190-195 цього Кодексу, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах.
Згідно з санкцією ч.2 ст. 126 КУпАП за вчинення правопорушення передбачено стягнення у виді штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, й таке є безальтернативним.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особи правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
При призначенні адміністративного стягнення ОСОБА_1 , який вчинив правопорушення у віці від шістнадцяти до вісімнадцяти років, враховую характер скоєного правопорушення, особу винного, відсутність обставину, що пом'якшують та обставин що обтяжують відповідальність та вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ч.7 ст. 283 КУпАП постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.
Згідно з п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір встановлюється у 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 420 грн. 40 коп. Отже, з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір в дохід держави.
Керуючись ст. ст. 221, 283, 284 КУпАП, п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 126 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 (п'ятсот десять) грн. (рахунок UA418999980313080149000002001, отримувач коштів: ГУК у Вінницькій обл./Він. обл./21081300, код ЄДРПОУ: 37979858, банк: Казначейство України (ЕАП)).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави у сумі 420 грн. 40 коп. (рахунок - UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з часу її винесення через Тростянецький районний суд Вінницької області.
Суддя А.М. Мудрак