про відмову у зупиненні провадження у справі
03 вересня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/2554/20
Луганський окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Чернявської Т.І.,
за участю
секретаря судового засідання Шляхтун М.М.,
позивача - не прибув
та
представника відповідача - не прибув
розглянувши у підготовчому засіданні клопотання Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області про зупинення провадження у справі
за позовом ОСОБА_1
до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області
про стягнення суддівської винагороди,
В провадженні Луганського окружного адміністративного суду на розгляді перебуває справа за позовом ОСОБА_1 (далі - позивач) до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області (далі - відповідач), в якому позивач просить стягнути з Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області на свою користь суму суддівської винагороди за червень 2020 року у розмірі 22753,60 грн.
Ухвалою від 22 липня 2020 року про відкриття провадження у справі суд вирішив розглядати справу за правилами загального позовного провадження, по справі призначено підготовче засідання на 03 вересня 2020 року о 09 год. 30 хв. (арк. спр. 25-27).
Сторони у підготовче засідання не прибули, про дату, час і місце проведення підготовчого засідання повідомлені належним чином (арк. спр. 31, 32, 35, 36). Позивач в позовній заяві та відповідач у відзиві на позовну заяву від 10 серпня 2020 року № 1684/20вих. просили розглянути справу за їх відсутності (арк. спр. 1-7, 37-46).
У відзиві на позовну заяву від 10 серпня 2020 року № 1684/20вих. Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Луганській області на підставі пункту 3 частини першої статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) просило зупинити провадження у справі до прийняття Конституційним Судом України рішення у справі за конституційним поданням Верховного Суду щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», положень частин першої, третьої статті 29 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», абзацу дев'ятого пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік»» (арк. спр. 37-46).
При вирішенні клопотання про зупинення провадження у справі суд виходить з такого.
Згідно з пунктом 3 частини першої статті 236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Судом встановлено, що 28 серпня 2020 року Конституційним Судом України ухвалено Рішення № 10-р/2020 у справі № 1-14/2020(230/20) за конституційним поданням Верховного Суду щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», положень частин першої, третьої статті 29 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», абзацу дев'ятого пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік»».
Пунктом 1 Рішення Конституційного Суду України від 28 серпня 2020 року у справі № 1-14/2020(230/20) визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення:
- частин першої, третьої статті 29 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 14 листопада 2019 року № 294-ІХ зі змінами;
- абзацу дев'ятого пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік»» від 13 квітня 2020 року № 553-ІХ.
Отже, правові підстави для зупинення провадження у справі, передбачені пунктом 3 частини першої статті 236 КАС України, відсутні і клопотання відповідача задоволенню не підлягає.
Керуючись статтями 236, 241, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Відмовити у задоволенні клопотання Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області про зупинення провадження у справі.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяТ.І. Чернявська