м. Вінниця
01 вересня 2020 р. Справа № 120/2165/20-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Поліщук І.М.,
за участю:
секретаря судового засідання: Дмитрука М.В.
представників позивача: Назарова Р.Ю., Боднюка М.В.
представника відповідача: Хмарського Р.В.
представника третьої особи: Чоботок О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: Гранівської сільської ради
до: Вінницької обласної державної адміністрації, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Краснопільської сільської ради Гайсинського району Вінницької області, Кабінету Міністрів України
про: визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити дії
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом Гранівської сільської ради до Вінницької обласної державної адміністрації, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Краснопільської сільської ради Гайсинського району Вінницької області, Кабінету Міністрів України про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити дії.
В судовому засіданні 01.09.2020 судом з власної ініціативи поставлено на розгляд питання щодо залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Михайлівської сільської ради Гайсинського району Вінницької області.
Присутні в судовому засіданні представники позивача, представник відповідача та представник Кабінету Міністрів України підтримали поставлене на розгляд питання.
Представник Краснопільської сільської ради Гайсинського району Вінницької області в судове засідання не прибув, хоча про дату його проведення повідомлявся завчасно та належним чином, що підтверджується матеріалами справи.
З урахуванням викладеного, керуючись положеннями статті 205 КАС України, на думку суду, наявні підстави для вирішення поставленого на розгляд питання за даної явки учасників справи.
Визначаючись щодо поставленого на розгляд питання, суд виходив із наступного.
Так, положеннями ч. 2 ст. 49 КАС України визначено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
В даному ж випадку, як слідує із прохальної частини позовної заяви, предметом оскарження в межах даної справи є рішення Вінницької обласної державної адміністрації про не включення Гранівської сільської об'єднаної територіальної громади, як проектної спроможної територіальної громади, до проекту перспективного плану формування територій громад Вінницької області, а також рішення про віднесення Гранівської сільської об'єднаної територіальної громади до Краснопільської об'єднаної територіальної громади в проекті перспективного плану формування територій громад Вінницької області.
Таким чином, даний позов, поданий Гранівською сільською радою, спрямований на захист інтересів саме Гранівської сільської об'єднаної територіальної громади, до складу якої входить Гранівська та Михайлівська територіальні громади.
В той же час, відповідно до положень ч. 7 ст. 7 Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" у разі прийняття сільськими, селищними, міськими радами рішень про добровільне об'єднання територіальних громад, а також у разі підтримки добровільного об'єднання територіальних громад на місцевому референдумі сільський, селищний, міський голова територіальної громади, в якій ініційовано питання про добровільне об'єднання територіальних громад, звертається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласної державної адміністрації з пропозицією звернутися до Центральної виборчої комісії для прийняття нею рішення про призначення перших виборів депутатів сільської, селищної, міської ради та відповідного сільського, селищного, міського голови в установленому законом порядку.
При цьому, повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами, що об'єдналися, завершуються в день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною об'єднаною територіальною громадою (ч. 2 ст. 8 Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад").
В даному ж випадку, вибори в Гранівській сільськії об'єднаній територіальній громаді ще не проводились, а тому і відповідної сільської ради, яка була б обрана саме об'єднаною територіальною громадою на даний момент не існує, що, як наслідок, свідчить про те, що повноваження Гранівської та Михайлівської сільської ради не припинено.
Таким чином, враховуючи те, що даний позов, поданий Гранівською сільською радою, стосується інтересів саме Гранівської сільської об'єднаної територіальної громади, до складу якої входить і Михайлівська територіальна громада, суд приходить до висновку, що рішення, прийняте за наслідками розгляду даної адміністративної справи, може вплинути на права та інтереси Михайлівської сільської ради, а тому наявні підстав для її залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача.
Керуючись ст.ст. 49, 248, 256 КАС України суд, -
Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Михайлівську сільську раду Гайсинського району Вінницької області.
Запропонувати третій особі в 5-денний строк з дня отримання копії даної ухвали подати свої письмові пояснення щодо заявлених позовних вимог.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Повний текст ухвали складено 03.09.2020.
Суддя Поліщук Ірина Миколаївна