Справа № 698/465/20
Провадження № 3/690/192/20
28 серпня 2020 року м. Ватутіне
Суддя Ватутінського міського суду Черкаської області Линдюк В.С., розглянувши матеріали щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса місця реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 16.03.2004 року Катеринопільським РВ УМВС України в Черкаській області, інші відомості суду не відомі, за фактом вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП,
До Ватутінського міського суду Черкаської області із Черкаського апеляційного суду надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за фактом вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, для розгляду по суті.
Відповідно до змісту протоколу про адміністративне правопорушення від 03.07.2020 року серії ГП 325995 - ОСОБА_1 03.07.2020 року близько 01 год. 30 хв., перебуваючи по вул. Центральній с. Вербівець, у порушення вимог п. 3.1 постанови Кабінету Міністрів України, від 20.05.2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», знаходився без засобів медичного захисту (без захисної маски), чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП,
ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленим про розгляд даної справи Ватутінським міським судом Черкаської області, а також дату та час судових засідань, до суду не з'явився, клопотань від його імені про поважність причин неявки чи відкладення розгляду справи не надходило.
За змістом ч. 1 ст. 268 КУпАП справу може бути розглянуто під час відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Враховуючи вказане, вважаю за можливе розглянути справу за відсутності ОСОБА_1 , на підставі наявних у ній матеріалів.
Згідно письмових пояснень ОСОБА_1 він 03.07.2020 року у нічний період доби перебував на зупинці громадського транспорту без захисної маски.
Всебічно, повно і об'єктивно дослідивши матеріали адміністративної справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, керуючись законом та правосвідомістю, вважаю, що провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП, підлягає закриттю, у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Згідно ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Положеннями ст. 280 КУпАП України передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб'єктом правопорушення, всіх обов'язкових ознак складу певного адміністративного правопорушення.
Згідно з ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Диспозицією ст. 44-3 КУпАП передбачено відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Відповідно до п. 3.1 постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» (у редакції станом на 03.07.2020 року) на період дії карантину, крім іншого, забороняється перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.
Положеннями ст. 1 Закону України передбачено, що зупинка - спеціально обладнаний пункт для очікування автобуса та посадки і висадки пасажирів.
З огляду на вказане, зупинка громадського транспорту не охоплюється поняттями громадського будинку і споруди, а тому факт перебування на зупинці громадського транспорту без вдягнутих засобів індивідуального захисту, що закривають ніс та рот, станом на 03.07.2020 року, не утворюють склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
За змістом ст.ст. 7, 254, 279 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Таким чином, надані до суду матеріали справи не містять належних та достатніх доказів, які підтверджують факт вчинення 03.07.2020 року ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 9, 44-3, 245, 247, 251, 252, 280, 283, 284 КУпАП, суддя
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст. 44-3 КУпАП, у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку на її апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена особами, визначеними ч. 2 ст. 294 КУпАП, до Черкаського апеляційного суду через Ватутінський міський суд Черкаської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Линдюк В.С.