ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
01 вересня 2020 року м. Київ № 640/844/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого Бояринцевої М.А., розглянувши в порядку письмового провадження справу
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві
про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить:
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести з 01.01.2016 перерахунок пенсії в розмірі 95% згідно довідки Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності від 27.12.2018 № 4831 та виплачувати пенсію ОСОБА_1 без обмеження максимального розміру пенсії відповідно до норм Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-VIII від 23.12.2015, статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 із зазначенням в ній основних та додаткових видів грошового забезпечення станом на 01.01.2016 (тобто з дати виникнення права на перерахунок), Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», Рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 № 7-рп/2016 у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення другого речення частини сьомої статті 43, першого речення частини першої статті 54 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести виплату ОСОБА_1 перерахованої пенсії, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-VIII від 23.12.2015, статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 із зазначенням в ній основних та додаткових видів грошового забезпечення станом на 01.01.2016 (тобто з дати виникнення права на перерахунок), Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», Рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 № 7-рп/2016 у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення другого речення частини сьомої статті 43, першого речення частини першої статті 54 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» без врахування Постанови Кабінету Міністрів України № 1088 від 24.12.2019 однією сумою.
В обгрунтування заявлених вимог позивач посилається на Конституцію України, закони України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", «Про Національну поліцію», Постанову Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, та зазначає, що обмеження щодо максимального розміру пенсії за віком не підлягають врахуванню при проведенні перерахунку раніш призначеної пенсії, що свідчить про наявність порушеного права позивача щодо встановлення при перерахунку раніше призначеної пенсії обмеження її розміру в межах 70%. Також позивач вказує, що пенсія підлягає перерахунку без обмеження максимального розміру пенсії та однією сумою.
Від відповідача надійшов відзив на позов, в якому відповідачем надані пояснення щодо порядку здійснення перерахунку пенсії у зв'язку зі зміною розмірів грошового забезпечення військовослужбовців.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з 15.03.2005.
З 01 січня 2016 року відповідачем здійснено перерахунок пенсії позивачу на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам» та довідки Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України від 27.12.2018 № 4831.
11.12.2019 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві із заявою, в якій просив:
здійснити, починаючи з 01.01.2016, перерахунок пенсії, виходячи з основного розміру призначеної пенсії 95 % грошового забезпечення та виплачувати йому пенсію без обмеження її максимального розміру;
внести дані до автоматизованої системи розрахунку пенсії та виплачувати йому пенсію в розмірі, виходячи з довідки від 27.12.2018 № 483 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за нормами чинними на січень 2016 року, а саме: 38238,60 грн х 0,95 = 36326,67 грн;
здійснити перерахунок та виплатити різницю між перерахованою та отриманою пенсією за весь період, починаючи з 01.01.2016 по дату розрахунку.
Листом від 26.12.2019 Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві повідомило ОСОБА_1 , що при проведенні перерахунку пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 розмір пенсії за вислугу років обчислювався виходячи з 91% суми грошового забезпечення як звільненій у відставку особі, яка під час служби брала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і віднесена до 1 категорії. Також в листі вказано, що з урахуванням статті 2 і пункту 2 Прикінцевих положень Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» пенсія виплачується з 01.10.2011 в розмірі 18 651,95 грн.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд виходить з наступного.
Стаття 13 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ", у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу, передбачала, що пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах:
а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення;
б) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають загальний трудовий стаж 25 календарних років і більше, з яких не менше 12 років і 6 місяців становить військова служба, служба в органах внутрішніх справ або служба в державній пожежній охороні (пункт "б" статті 12): за загальний трудовий стаж 25 років - 50 процентів і за кожний рік стажу понад 25 років - один процент відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43);
в) особам, зазначеним у пунктах "а" і "б" цієї статті, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, розмір пенсії за вислугу років збільшується на 10 процентів, а віднесеним до категорій 2, 3 - на 5 процентів відповідних сум грошового забезпечення.
Загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.
Як вбачається з матеріалів пенсійної справи, розмір пенсії позивача з дати призначення та по 01.09.2009 визначався виходячи зі 100% грошового забезпечення (вислуга років 32, з урахуванням участі на ЧАЕС) та складав 12 476,03 грн.
З 01.09.2009 позивачу здійснено перерахунок пенсії, визначивши її розмір з розрахунку 91% грошового забезпечення (19 870,80 грн). З 01.11.2009 розмір пенсії позивача складав 18471,07 грн, з 01.12.2009 - 18 522,07 грн, з 01.01.2010 - 18 573,07 грн, з 01.07.2010 - 18 614,55 грн, з 01.10.2010 - 18 624,07 грн, з 01.12.2010 - 18 631,55 грн, враховуючи збільшення розміру надбавок до пенсії. Підстав зменшення відсоткового розміру пенсії матеріали справи не містять.
11 листопада 2015 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", якою затверджено схему окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1; схему посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах згідно з додатком 2; схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3- 10.
21 лютого 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №103, відповідно до пункту 3 якої постановлено перерахувати з 1 січня 2016 р. пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (Офіційний вісник України, 2015 р., № 96, ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.
01.01.2019 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві надійшла довідка Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України від 27.12.2018 № 4831, відповідно до якої розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 складає 38 238,60 грн.
На підставі даної довідки та відповідно до постанов Кабінету Міністрів України № 988 та №103 Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві здійснено з 01.01.20016 перерахунок пенсії позивачу.
Як вбачається з даного перерахунку, розмір пенсії позивача визначено з розрахунку 91% грошового забезпечення.
Наведене свідчить, що відповідачем при здійсненні перерахунку пенсії не вчинено дій по зменшенню відсоткового значення розміру основної пенсії при здійсненні її перерахунку.
Доказів встановлення при перерахунку раніше призначеної пенсії обмеження її розміру в межах 70% матеріали справи не містять. Разом з тим, судом визнаються необгрунтованими вимоги позивача щодо зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести з 01.01.2016 перерахунок його пенсії в розмірі 95% грошового забезпечення, враховуючи, що з 01.09.2009 пенсію позивачу визначено з розрахунку 91% грошового забезпечення. Обставин щодо наявності права на перерахунок пенсії з розрахунку 95% грошового забезпечення позивачем не наведено.
За таких обставин, судом визнаються необгрунованими позовні вимоги в частині зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести з 01.01.2016 перерахунок пенсії позивачу в розмірі 95% згідно довідки Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності від 27.12.2018 № 4831.
Разом з тим, як вбачається з перерахунку пенсії від 01.02.2019, розмір пенсії позивача (з урахуванням надбавок) складає 40 314,99 грн, проте з урахуванням максимального розміру пенсії позивачу призначено пенсію в розмірі 18 651,95 грн.
Відповідно до частини 3 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною 2 статті 51 цього Закону.
Згідно із частиною 7 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" в редакції Закону № 911-VIII від 24 грудня 2015 чинній з 1 січня 2016, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740,00 грн.
Рішенням Конституційного Суду України № 7-рп/2016 від 20 грудня 2016 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" зі змінами, а саме: частини 7 статті 43, згідно з якою максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740,00 грн.
Відповідно до пункту 2 резолютивної частини рішення Конституційного Суду України № 7-рп/2016 від 20 грудня 2016 року положення частини 7 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", які визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення.
Таким чином, з 20 грудня 2016 року відсутня частина 7 статті 43 в Законі України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 6 грудня 2016 року №1774-VIII, який відповідно до Прикінцевих положень цього Закону, набрав чинності з 1 січня 2017 року, у частині 7 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" слова і цифри "у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року" замінено словами і цифрами "по 31 грудня 2017 року".
Таким чином, буквальне розуміння змін внесених Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 6 грудня 2016 року №1774-VIII з урахуванням рішення Конституційного Суду України № 7-рп/2016 від 20 грудня 2016 року дозволяє стверджувати, що у Законі України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" відсутня частина 7 статті 43, а внесені до неї зміни, що полягають у зміні слів і цифр є нереалізованими.
Це означає, що протягом 2017 року стаття 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" не передбачала положення про те, що максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів.
Згідно зі статтею 2 Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 8 липня 2011 року № 3668-VI, в редакції Закону України від 24 грудня 2015 року № 911-VIII, чинній на час здійснення позивачу перерахунку пенсії, максимальний розмір пенсій, призначених (перерахованих) відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсій, призначених (перерахованих) відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" не може перевищувати 10740,00 грн.
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень цього ж Закону обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.
Згідно із пунктом 2 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 24 грудня 2015 року № 911-VIII дія положень цього Закону щодо визначення максимального розміру пенсії застосовується до пенсій, які призначаються починаючи з 1 січня 2016 року.
Отже, враховуючи, що частина 7 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", якою було передбачено обмеження пенсій максимальним розміром, втратила чинність з часу проголошення рішення Конституційного Суду України від 20 грудня 2016 року №7-рп/2016, то внесені Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" № 1774 від 6 грудня 2016 року до частини 7 зазначеної статті, яка визнана неконституційною і втратила чинність, зміни (щодо періоду, протягом якого діють обмеження пенсії), самі по собі не створюють підстав для такого обмеження.
Крім того, передбачені статтею 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" обмеження пенсій максимальним розміром введені в дію Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 24 грудня 2015 року № 911-VIII.
В той же час, пунктом 2 Прикінцевих положень Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 24 грудня 2015 року № 911-VIII передбачено, що дія положень цього Закону щодо визначення максимального розміру пенсії застосовується лише до пенсій, які призначаються починаючи з 1 січня 2016 року.
Аналогічна правова позиція викладена в постановах Верховного Суду від 16 жовтня 2018 року у справі № 522/16882/17, від 12 березня 2019 року у справі № 522/3049/17, від 15 квітня 2019 року у справі № 127/4270/17 та від 09 вересня 2019 року у справі № 463/925/17.
Разом з тим, як встановлено під час розгляду справи, пенсія позивачу призначена ще у 2005 році.
За таких обставин, суд приходить до висновку про протиправність дій відповідача щодо обмеження розміру пенсії позивача на підставі норми статті 2 Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 8 липня 2011 року № 3668-VI.
З урахуванням наведеного суд приходить до висновку про наявність правових підстав для зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести з 01.01.2016 перерахунок та виплату пенсії позивачу без обмеження максимального розміру.
Щодо позовних вимог в частині зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести виплату ОСОБА_1 перерахованої пенсії без врахування Постанови Кабінету Міністрів України № 1088 від 24.12.2019 однією сумою, суд зазначає наступне.
Пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 1088 від 24.12.2019 «Деякі питання виплати пенсій окремим категоріям громадян» установлено, що особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) з 1 січня 2020 р. виплачується пенсія, яка з 1 січня 2016 р. перерахована з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсії, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом), та щомісяця проводиться виплата 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої з 1 січня 2016 р., та місячним розміром пенсії, отриманої особою за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р., до забезпечення повної виплати розрахованої суми різниці.
Таким чином, Постановою № 1088 врегульовано порядок виплати перерахованої пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції). При цьому, дана Постанова є чинною, а тому підлягає застосуванню Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві.
При цьому, суд звертає увагу, що підставою звернення позивача до суду стала незгода з розміром перерахованої пенсії. В свою чергу, вимога позивача про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести виплату ОСОБА_1 перерахованої пенсії без врахування Постанови Кабінету Міністрів України № 1088 від 24.12.2019 однією сумою пов'язана з подальшим виконанням рішення суду, а тому не може бути вирішена наперед, в зв"язку з чим задоволенню не підлягає.
За таких обставин, суд приходить до висновку про обгрунтованість позовних вимог в частині, тому позов визнається таким, що підлягає задоволенню частково.
Відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Враховуючи, що позивач звільнений від сплати судового збору, судовий збір не підлягає стягненню з відповідача.
Керуючись статтями 139, 241-243, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (вул. Бульварно-Кудрявська, 16, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 42098368) про визнання бездіяльності протиправною та зобов"язання вчинити дії задовольнити частково.
2. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії починаючи з 1 січня 2016 року без обмеження її максимальним розміром, з урахуванням раніше виплачених сум.
3. В іншій частині позову - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України. Рішення суду може бути оскаржено за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295 - 297 КАС України.
Суддя М.А. Бояринцева