про повернення заяви, клопотання
26 серпня 2020 р. м. Чернівці Справа № 824/1652/19-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Боднарюка О.В., розглянувши заяву про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення по справі за адміністративним позовом Заставнівської районної ради до Заставнівської міської ради, третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Заставнівської районної державної адміністрації Чернівецької області, Сектору культури Заставнівської районної державної адміністрації Чернівецької області, про визнання протиправної бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,-
В провадженні Чернівецького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом Заставнівської районної ради до Заставнівської міської ради, третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Заставнівської районної державної адміністрації Чернівецької області, Сектору культури Заставнівської районної державної адміністрації Чернівецької області, в якій позивач просив визнати протиправною бездіяльність Заставнівської міської ради Чернівецької області щодо прийняття зі спільної власності територіальних громад Заставнівського району у комунальну власність Заставнівської міської ради об'єднаної територіальної громади бюджетні установи та майно, що розташовані на її території та зобов'язати Заставнівську міську раду Чернівецької області виконати рішення Заставнівської районної ради Чернівецької області від 07.02.2019 року № 319-31/2019 про передачу бюджетних установ (об'єктів) культури зі спільної власності селища, сіл Заставнівського району до комунальної власності Заставнівської міської ради (в частині передачі Заставнівської районної бібліотеки для дітей і Палац культури) та прийняти відповідне рішення у порядку встановленому чинним законодавством України.
04.02.2019 року рішенням Чернівецьким окружним адміністративним судом позов Заставнівської районної ради задоволено повністю, визнано протиправною бездіяльність Заставнівської міської ради щодо не прийняття зі спільної власності територіальних громад Заставнівського району у комунальну власність Заставнівської міської ради об'єднаної територіальної громади бюджетні установи та майно, що розташовані на її території. Зобов'язано Заставнівську міську раду виконати рішення Заставнівської районної ради Чернівецької області від 07.02.2019 року № 319-31/2019 "Про передачу бюджетних установ (об'єктів) культури зі спільної власності селища, сіл Заставнівського району до комунальної власності Заставнівської міської ради" - в частині виконання пункту 4 та пункту 5 цього рішення, щодо передачі Заставнівської районної бібліотеки для дітей та Палацу культури.
26.05.2020 року постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду, рішення Чернівецького окружного адміністративного від 04 лютого 2020 року залишено без змін.
22.06.2019 року Чернівецьким окружним адміністративним судом видано виконавчий лист по справі №824/1652/19-а.
19.08.2020 року представником позивача подано до суду заяву, в якій останній просить встановити судовий контроль в адміністративній справі №824/1652/19-а, яка обґрунтована тим, що рішення в даній справі набрало законної сили 26.05.2020 року після перегляду апеляційною інстанцією та 26.06.2020 року відкрито виконавче провадження, на підставі виконавчого листа № 824/1652/19-а, однак станом на 17.08.2020 року Заставнівська міська рада відмовляється виконувати зазначене вище рішення.
Розглянувши подану та додані до неї матеріали, суд зазначає наступне.
Відповідно до статі 167 КАС України визначено загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення.
Так, згідно частини 1 вказаної статті будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Вимога вказати в заяві по суті справи, скарзі, заяві, клопотанні або запереченні ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стосується лише юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України. Іноземна юридична особа подає документ, що є доказом її правосуб'єктності за відповідним законом іноземної держави (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).
До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Водночас, згідно частини 2 статті 167 КАС України якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Суд звертає увагу на те, що представником позивача заяву про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення подано до суду без надання доказів її надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження), а також без зазначення всіх обовязкових реквізитів, які визначені частиною 1 статті 167, зокрема - ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.
За таких обставин суд приходить до висновку про наявність підстав для повернення такої заяви заявнику (Заставнівській районній раді) без розгляду, згідно частини 2 статті 167 КАС України.
Разом з тим суд зазначає, що позивач звернувся до суду із заявою про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення, яким зобов'язано Заставнівську міську раду виконати рішення Заставнівської районної ради Чернівецької області від 07.02.2019 року № 319-31/2019 "Про передачу бюджетних установ (об'єктів) культури зі спільної власності селища, сіл Заставнівського району до комунальної власності Заставнівської міської ради" - в частині виконання пункту 4 та пункту 5 цього рішення, щодо передачі Заставнівської районної бібліотеки для дітей та Палацу культури, однак до заяви подано виконавчий лист в справі №824/1652/19-а, про стягнення сплаченого судового збору в сумі 1921,00 грн.
Водночас варто зауважити і те, що 26.06.2020 року державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень у Чернівецькій області Південно - Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано- Франківськ) Антонюком Андрієм Георгійовичем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП № 62429322, про зобов'язання Заставнівської міської ради виконати рішення Заставнівської районної ради Чернівецької області від 07.02.2019 року № 319-31/2019 "Про передачу бюджетних установ (об'єктів) культури зі спільної власності селища, сіл Заставнівського району до комунальної власності Заставнівської міської ради" - в частині виконання пункту 4 та пункту 5 цього рішення, щодо передачі Заставнівської районної бібліотеки для дітей та Палацу культури. Проте, доказів не виконання зазначеної вище постанови державного виконавця заявником до суду не надано, що в свою чергу має значення під час розгляду даної категорії клопотань.
На підставі викладеного та керуючись статтями 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Заяву представника Заставнівської районної ради, про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення повернути заявнику без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя О.В. Боднарюк