Постанова від 24.10.2008 по справі 3-1994/2008

Справа№3- 1994, 2008р.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24.10.2008 року Володарський районний суд Київської області у складі:

головуючого судді Ярмоленко Г.Л.,

при секретарі Сіваченко Л.В.,

з участю прокурора Матюшка О.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Володарка матеріали адміністративної справи, які надійшли від прокуратури Володарського району Київської області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працює сільським головою с Завадівка Володарського району Київської області, жительки Київської області Володарського району с Завадівка, вул. Комсомольська, 74,

за вчинення правопорушення, передбаченого п. "а" ч.2 ст.1, ст.7 Закону України "Про боротьбу з корупцією",-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, працюючи на посаді Завадівського сільського голови Володарського району Київської області та являючись особою, уповноваженою на виконання функцій держави, скоїла адміністративне правопорушення, передбачене п. "а" ч. 2 ст. 1 Закону України „Про боротьбу з корупцією", відповідальність за вчинення якого передбачена ст. 7 Закону України „Про боротьбу з корупцією".

Судом встановлено, що проведеною 27.08.2008 року прокуратурою Володарського району перевіркою із залученням фахівця контрольно-ревізійного відділу у Володарському районі щодо правомірності використання Завадівським сільським головою ОСОБА_1 бюджетних коштів, а саме правильності виплати заробітної плати секретаря сільської ради протягом 2008 року, встановлено незаконне нарахування заробітної плати з 07.03.08 по липень 2008 року включно Завадівському сільському голові ОСОБА_1 в сумі 3682 грн. 97 коп.

Так, Завадівський сільський голова ОСОБА_1 6 березня 2008 року в приміщенні Завадівської сільської ради, що знаходиться по вул. Піонерська, 30, с Завадівка Володарського району Київської області, винесла розпорядження № 26 „Про покладання обов'язків секретаря Завадівської сільської ради та умов оплати праці сільського голови". Відповідно до вказаного розпорядження виконання обов'язків секретаря сільської ради згідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року № 268 „Про упорядкування умов оплати праці працівників апарату органів прокуратури, суддів та інших органів" покладено на ОСОБА_1 починаючи з 7 березня 2008 року. Бухгалтера ОСОБА_2 зобов'язано проводити доплату за виконання службових обов'язків секретаря Завадівської сільської ради сільському голові ОСОБА_1 у розмірі 50% посадового окладу сільського голови.

Разом з тим, відповідно до п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268 „Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" керівникам органів зазначених у пункті 1 цієї постанови (у тому числі органів місцевого самоврядування), у межах затвердженого фонду оплати праці надано право установлювати спеціалістам і службовцям (крім заступників керівників органів виконавчої влади, прокуратури, судів та інших органів, керівників структурних підрозділів та їх заступників) доплату за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників таких самих категорій персоналу (у разі відсутності внаслідок тимчасової непрацездатності, перебування у відпустці без збереження заробітної плати, у відпустці у зв'язку з вагітністю і пологами, у частково оплачуваній відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку чи у відпустці без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше ніж до досягнення дитиною шестирічного віку) - до 50 відсотків посадового окладу за основною роботою з використанням для цього до 50 відсотків посадового окладу відсутнього працівника.

Відповідно до ст. 14 Закону України „Про службу в органах місцевого самоврядування" посада сільського голови відноситься до 4 категорії посад, а посада секретаря сільської ради - до 5 категорії. А оскільки Завадівським сільським головою ОСОБА_1 виконувалися обов'язки працівника віднесеного до іншої категорії персоналу застосування п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268 „Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" щодо встановлення ОСОБА_1 доплати за виконання обов'язків секретаря сільської ради є незаконним.

Крім того, п. 6 Постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268 „Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" передбачено, що преміювання сільських, селищних і міських голів, голів районних і районних у містах рад, їх заступників, встановлення їм надбавок, надання матеріальної допомоги здійснюється у порядку та розмірі, установлених цією постановою, у межах затверджених видатків на оплату праці. Рішення про зазначені виплати приймається відповідною радою.

Всупереч п. 6 Постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268 „Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" питання встановлення доплати за виконання сільським головою обов'язків секретаря сільської ради на сесії Завадівської сільської ради не розглядалося. Завадівським сільським головою ОСОБА_1 вказане питання розглянуто одноособово, та відповідно нею винесено розпорядження № 26 від 6 березня 2008 року „Про покладання обов'язків секретаря Завадівської сільської ради та умов оплати праці сільського голови".

Прийнявши розпорядження № 26 від 6 березня 2008 року „Про покладання обов'язків секретаря Завадівської сільської ради та умов оплати праці сільського голови" ОСОБА_1 незаконно призначила особисто собі доплату за виконання службових обов'язків секретаря Завадівської сільської ради у розмірі 50% посадового окладу сільського голови.

9 вересня 2008 року прокуратурою Володарського району на розпорядження Завадівського сільського голови № 26 від 6 березня 2008 року „Про покладання обов'язків секретаря Завадівської сільської ради та умов оплати праці сільського голови" було внесено протест (а.с. 16-18) за результатами розгляду якого відповідно до розпорядження № 81 від 18 вересня розпорядження № 26 від 6 березня 2008 року скасовано (а.с. 19).

Відповідно до довідки контрольно-ревізійного відділу у Володарському районі щодо правомірності використання Завадівським сільським головою бюджетних коштів, а саме правильності виплати заробітної плати секретаря сільської ради протягом 2008 року ОСОБА_1 відповідно до розпорядження № 26 від 6 березня 2008 року, згідно штатного розпису та структури апарату виконавчого комітету Завадівської сільської ради на 2008 рік, затвердженого рішенням сесії сільської ради від 25.01.2008 року № 108-18-V, за період з 7 березня по липень 2008 року включно Завадівському сільському голові ОСОБА_1 зайво нараховано та виплачено заробітної плати на суму 3682,97 грн. (в т.ч. нараховано до державних фондів в сумі 978,88 грн.)

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні корупційного діяння не визнала одночасно суду вказала, що винесла розпорядження № 26 від 6 березня 2008 року „Про покладання обов'язків секретаря Завадівської сільської ради та умов оплати праці сільського голови" не знаючи що це є порушенням закону. При цьому вказувала, що не мала умислу на вчинення корупційного діяння. Наголошувала , що головний бухгалтер сільської ради отримав неправильну консультацію у районній раді, що стало наслідком винесення названого розпорядження. Просила суд врахувати, що відповідно до протесту прокуратури Володарського району Київської області нею 18.09.2008 року було скасовано розпорядження №26 від 06.03.2008 року і вирішено повернути нараховані їй кошти шляхом відрахування із заробітної плати.

Представник ОСОБА_1 - ОСОБА_3 у судовому засіданні вказав на невинність сільського голови у вчиненні корупційного діяння мотивуючи* це тим, що вона піддана політичному переслідуванню і складання адміністративного протоколу носить заказний характер.

Суд вважає , що не дивлячись на невизнання своєї вини ОСОБА_1 , вина її повністю доведена у судовому засіданні. До показів сільського голови суд відноситься критично окільки, 'письмові докази по справі спростовують її твердження. Зокрема, протест прокурора № 816 від 09.09.2008 року на розпорядження сільського голови с.Завадівка Володарського району, Київської області № 26 від 06.03.2008 року «Про покладання обов'язків секретаря Завадівської сільської ради та умови оплати праці сільського голови» - ОСОБА_1В задовольнила та винесла розпорядження № 81 від 18.09.2008 року про скасування рішення сільського голови № 26 від 06.03.2008 року та розпорядження Завадівської сільської ради Володарського району Київської області № 82 від 18.09.2008 року одночасно вирішено сільському голові ОСОБА_1 повернути нараховані кошти відповідно до розпорядження № 26 від 06 березня 2008 року рівними частинами до 31 грудня 2008 року. Бухгалтеру ОСОБА_2 провести відрахування із заробітної плати ОСОБА_1.

Наведене вище вказує, що ОСОБА_1 визнавала, що нею було допущено порушення закону та за протестом прокурора скасоване незаконне розпорядження щодо оплати праці та вирішено питання щодо повернення коштів.

Вина у вчиненні ОСОБА_1 корупційного діяння передбаченого п. "а" ч. 2 ст. 1 Закону України „Про боротьбу з корупцією", стверджується матеріалами справи, зокрема:

- письмовим повідомленням Володарської районної ради Київської області № 238 від 18.08.2008 року адресоване прокурору Володарського району про використання сільським головою ОСОБА_1 бюджетних коштів не за призначенням (а.с. 6);

- письмовою заявою жителів с Завадівка Володарського району від 12.08.2008 року, що адресована голові Володарської районної ради ОСОБА_4 про використання сільським головою ОСОБА_1 бюджетних коштів не за призначенням та прохання прийняти відповідні дії (а.с. 7);

-поясненням головного бухгалтера Завадівської сільської ради ОСОБА_2 від 27.08.2008 року (а.с. 8);

- поясненням начальника юридичного відділу Володарської районної ради Валенкевич Н.1. від 28.08.2008 року , яка вказує, що питання встановлення доплати за виконання сільським головою обов'язків секретаря сільської ради слід було розглядати на сесії сільської ради, голова села вказане питання вирішувати не мав права (а.с. 10);

• - довідкою начальника КРВ у Володарськму районі від 27.08.2008 року щодо правомірності використання сільським головою с.Завадівка ОСОБА_1 бюджетних коштів (а.с. 11-12);

• - розпорядженням Завадівської сільської ради № 26 від 06.03.2008 року про покладання обов'язків секретаря Завадівської сільської ради та умови оплати праці сільського голови (а.с. 13);

- штатним розписом на 2008 рік Завадівської сільської ради (а.с. 14-15); протестом прокуратури Володарського району Київської області № 816 від 09.09.2008 року на розпорядження сільського голови с.Завадівка Володарського району, Київської області № 26 від 06.03.2008 року «Про покладання обов'язків секретаря Завадівської сільської ради та умови оплати праці сільського голови» (а.с. 16);

- розпорядженням Завадівської сільськоїради Володарського району Київської області № 81 від 18.09.2008 року про скасування рішення сільського голови № 26 від 06.03.2008 року (ах. 19);

- розпорядженням Завадівської сільської ради Володарського району Київської області № 82 від 18.09.2008 року про повернення нарахованих коштів (а.с. 20); - матеріалами перевірки прокуратури Володарського району по заяві голови районної ради ОСОБА_4 №69, які були оглянуті та дослідженні у судовому засіданні

Таким чином, суд прийшов до висновку, що Завадівський сільський голова ОСОБА_1, являючись державним службовцем, будучи уповноваженою на виконання функцій держави, у зв'язку із виконанням таких функцій умисно всупереч вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268 „Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів", ст. 19 Конституції України, ст. 8 Закону України „Про службу в органах місцевого самоврядування" незаконно призначила особисто собі та незаконно одержала матеріальних благ - коштів (доплати) на загальну суму 3682 грн. 97 коп. (у тому числі нараховано до державних фондів в сумі 978 грн. 88 коп.), чим скоїла корупційне діяння передбачене п. "а" ч. 2 ст. 1 Закону України „Про боротьбу з корупцією" та відповідальність за яке передбачена ст. 7 Закону України „Про боротьбу з корупцією".

Оскільки факт скоєння правопорушення знайшов своє підтвердження в суді, то визначаючи розмір штрафу, слід врахувати, що ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності за корупційні діяння, задовільно характеризується по місцю проживання та по місцю роботи, у добровільному порядку прийняла рішення про повернення коштів шляхом відрахування їх із заробітної плати , що суд оцінює як пом'якшуючу обставину. З урахуванням наведених обставин суд прийшов до висновку про накладення на ОСОБА_1 штрафу у мінімальному розмірі передбаченому санкцією статті.

Керуючись п. "а" ч. 2 ст. 1, ст. 7 Закону України "Про боротьбу з корупцією", суд -

ПОСТАНОВИВ:

Піддати ОСОБА_1, 03.05.1964 року народженні

адміністративному стягненню у вигляді 850(вісімсот п'ятдесят) гривень штрафу. Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.