про відкриття провадження у справі
Справа № 500/2194/20
25 серпня 2020 рокум.Тернопіль
Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Баб'юк П.М., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали ОСОБА_1 (місце проживання/місцезнаходження: АДРЕСА_1 ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_1 ) до Довжанської сільської ради (місце проживання/місцезнаходження:вул. Містечко, 41, АДРЕСА_1 ЄДРПОУ/РНОКПП:04393479) третя особа: Приватне агромромислове підприємство " Перемога" місце проживання/місцезнаходження АДРЕСА_1 ЄДРПОУ/РНОКПП 30849322 провизнання нечинним та скасування рішення, -
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Довжанської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області, в якому просить визнати нечинним та скасувати рішення п'ятнадцятої сесії Довжанської сільської ради №154 від 29.12.2004 «Про передачу земель які не підлягають паюванню в комунальну власність».
У позовній заяві позивачем заявлено клопотання про поновлення пропущеного строку звернення до суду з адміністративним позовом, у зв'язку із тим, що про порушення свого права ОСОБА_1 дізналась із листа ПАП «Перемога», адресованого її чоловікові, лише 10.06.2020.
Позовна заява подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Позовну заяву належить розглядати за правилами адміністративного судочинства, позовну заяву подано з дотриманням правил підсудності.
Оцінюючи обставини, що перешкоджали реалізації процесуального права на звернення до суду, на які позивач посилається як на поважні, суд виходить з оцінки та аналізу всіх наведених у заяві доводів і з того, чи мав позивач за таких обставин можливість своєчасно реалізувати право на звернення до суду (чи відсутні були вагомі перешкоди, труднощі для реалізації цього права).
На час відкриття провадження у справі суд дійшов висновку, що доводи позивача про поважність причин пропуску звернення до адміністративного суду є обґрунтованими, оскільки до 10.06.2020 позивачу не було відомо про існування оскаржуваного рішення, а тому строк звернення до суду слід поновити.
Суддя роз'яснює відповідачу, що у випадку надання відповідачем належних доказів того, що позивачем не дотримано строків звернення до суду, відповідно до приписів частин третьої, четвертої статті 123 КАС України суд може повернутися до питання строків звернення до суду з цим позовом та вирішити питання про залишення позовної заяви без розгляду.
Відповідно до частини другої статті 49 КАС України якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
З врахуванням того, що рішення у вказаній справі може вплинути на права та обов'язки Приватного агропромислового підприємства «Перемога», то суд вважає за доцільне залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Приватне агропромислове підприємство «Перемога», яке вказане у позовній заяві як третя особа.
Дана адміністративна справа відповідно до статті 12 КАС України є справою незначної складності та підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.
Керуючись статтями 171, 248, 257 КАС України, суд
Поновити ОСОБА_1 пропущений з поважних причин строк звернення до суду з цим позовом.
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Залучити як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача, Приватне агропромислове підприємство «Перемога» (село Довжанка, Тернопільський район, Тернопільська область, 47708).
Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Призначити у справі судове засідання на 09 вересня 2020 року о 10:30 год. в залі судових засідань Тернопільського окружного адміністративного суду за адресою: м.Тернопіль, вул. Грушевського, 6.
Відповідно до статей 162-164 КАС України встановити:
- відповідачу 15-денний строк, з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву;
- позивачу 5-денний строк, з дня отримання відзиву на позов, для подання відповіді на відзив;
- в разі подання позивачем відповіді на відзив, відповідачу 5-денний строк з дня отримання відповіді на відзив для надання своїх заперечень.
Згідно із частинами третьою та четвертою статті 162 КАС України копія відзиву на позов (відповіді на відзив і заперечень) та доданих до нього документів повинні бути надіслані (надані) іншим учасникам справи, а суду - доказ такого надіслання іншим учасникам справи.
Відповідно до частини четвертої статті 159 КАС України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Зобов'язати відповідача подати суду докази разом із поданням відзиву.
Роз'яснити учасникам справи, що докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, що їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не що не залежали від неї. Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними (частини восьма, дев'ята статті 79 КАС України).
Повідомити відповідача суб'єкта владних повноважень (у разі розгляду справи за його місцезнаходженням) про можливість отримання позовної заяви з доданими до неї матеріалами безпосередньо в приміщенні Тернопільського окружного адміністративного суду.
Учасники справи можуть отримати інформацію по даній справі в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади в Україні за веб-адресою https://adm.te.court.gov.ua/sud1970/gromadyanam/spravy/.
Копію ухвали направити учасникам справи разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Оскарження ухвали окремо від рішення не допускається. Заперечення на ухвалу може бути включене до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Баб'юк П.М.