Справа №127/29872/19
Провадження №1-в/127/524/20
17 серпня 2020 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області
в складі :
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
з участю:
прокурора ОСОБА_3 ,
представника Вінницького міського відділу філії ДУ «Центр пробації»
ОСОБА_4
особи, стосовно якої розглядається подання ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці подання провідного інспектора Вінницького міського відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області ОСОБА_4 про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого для відбування призначеного судом покарання щодо:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Вінниця, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , засудженого 09 січня 2020 року Вінницьким міським судом Вінницької області за ч. 3 ст. 185 КК України на 3 роки позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільнений від призначеного основного покарання з випробуванням строком 2 роки, згідно п.п. 1,2 ч.1 ст. 76 КК України
ОСОБА_5 засуджений 09 січня 2020 року Вінницьким міським судом Вінницької області за ч.3 ст. 185 КК України до покарання у вигляді 3 років позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з іспитовим строком на 2 роки.
17.02.2020 року (вх.№1683 від 17.02.2020 року) на адресу Вінницького міського відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області надійшло на виконання розпорядження та вирок суду Вінницького міського суду Вінницької області від 09.01.2020року (вих.№ 127/29872/19 від 13.02.2020 року), відносно громадянина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
20.02.2020 року громадянин ОСОБА_5 був поставлений на облік до Вінницького міського відділу, йому було роз'яснено умови та порядок відбування покарання з випробуванням, правові наслідки за скоєння адміністративних правопорушень, учинення нового злочину. За результатами проведеної бесіди громадянин ОСОБА_5 написав підписку про ознайомлення з умовами відбування іспитового терміну та обов'язками, які він зобов'язується виконувати.
Згідно ст. 76 ч. 1 п.п. 1,2 КК України громадянину ОСОБА_5 була винесена постанова про встановлення днів явки на реєстрацію (кожен перший, другий, третій вівторок місяця), з якою він ознайомився під підпис 20.02.2020 року.
Під час постановки на облік засудженому ОСОБА_6 було роз'яснено ст. 166 Кримінально-виконавчого кодексу України, а саме відповідальність за вчинення протягом перебування на обліку адміністративних правопорушень та роз'яснена відповідальність відповідно до ст. 78 Кримінального кодексу України, та ст. 166 Кримінально-виконавчого кодексу України.
За І квартал 2020 року з управління інформаційно-аналітичної підтримки ГУНП у Вінницькій області на адресу Вінницького міського відділу була направлена інформація про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина ОСОБА_7 , а саме: 13.02.2020 року за ч.1,2 ст. 175-1 КУпАП, за ст. 183 КУпАП та 16.03.2020 року за ч.3 ст.109 КУпАП.
19.05.2020 року даний громадянин надав пояснення щодо скоєних ним адміністративних правопорушень, за що йому цього ж дня було винесено застереження у вигляді письмового попередження, та роз'яснена відповідальність відповідно до ст. 78 Кримінального кодексу України та ст. 166 Кримінально-виконавчого кодексу України.
За II квартал 2020 року з управління інформаційно-аналітичної підтримки ГУНП у Вінницькій області на адресу Вінницького міського відділу була направлена інформація про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина ОСОБА_7 , а саме: 18.05.2020 року за ч.1 ст. 178 КУпАП та за ч.1 ст. 175-1 КУпАП
04.08.2020 року громадянин ОСОБА_8 з'явився на реєстрацію до уповноваженого органу з питань пробації та надав пояснення щодо скоєних ним адміністративних правопорушень і було роз'яснено про відповідальність відповідно до ст. 78 Кримінального кодексу України та ст. 166 Кримінально-виконавчого кодексу України.
В судовому засіданні представник органу пробації ОСОБА_4 подання підтримала в повному обсязі та просила його задовольнити. А також доповнила, що засуджений ОСОБА_5 на реєстрацію до органу пробації постійно та своєчасно з'являвся, інформація про внесення до ЄРДР нових кримінальних проваджень відносно ОСОБА_5 не надходила.
Засуджений ОСОБА_5 в судовому засіданні просив не скасовувати звільнення, завірив суд що більше адміністративних правопорушень не допустить, він працює, хоча і не офіційно. Додатково повідомив, що усі вчинені ним адміністративні правопорушення - випадковість, умислу їх вчиняти не мав. До органу пробації на реєстрацію з'являвся завчасно та за графіком.
В судовому засіданні прокурор не підтримав подання органу пробації про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням та направлення ОСОБА_5 для відбування покарання, призначеного вироком.
Вислухавши думку сторін по справі, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що подання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого для відбування призначеного покарання задоволенню не підлягає виходячи з наступного.
Відповідно до п.8 ст. 537 КПК України, судом під час виконання вироків вирішується питання про направлення звільненого від покарання з випробуванням для відбування покарання, призначеного вироком.
Згідно п.3 ч.2ст.539 КПК України клопотання (подання) про вирішення питання, пов'язаного із виконанням вироку, подається до місцевого суду в межах територіальної юрисдикції якого проживає засуджений, - у разі необхідності вирішення питань, передбачених п.8 ч.1ст.537 цього Кодексу.
Згідно ч.2 ст.166 КВК України, якщо засуджений не виконує покладені на нього обов'язки або систематично вчинює правопорушення, що потягли за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення, кримінально-виконавча інспекція вносить до суду подання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого для відбування призначеного покарання.
Виходячи з вимог ч.2 ст.78 КК України, якщо засуджений не виконує покладені на нього обов'язки або систематично вчиняє правопорушення, що потягли за собою адміністративне стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення, суд направляє засудженого для відбування призначеного покарання, що повністю кореспондується з положеннями ст.166 КВК України, в якій наведена відповідальність осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням:
ч.1, якщо засуджений не виконує обов'язки, встановлені цим Кодексом, Законом України "Про пробацію", а також покладені на нього судом, або систематично вчиняє правопорушення, що тягнуть за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення, уповноважений орган з питань пробації вносить до суду подання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого для відбування призначеного покарання;
ч.2. подання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого для відбування призначеного покарання вноситься до суду після застосування уповноваженим органом з питань пробації до засудженого письмового попередження про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення для відбування призначеного покарання;
ч.3. у разі невиконання засудженим, звільненим від відбування покарання з випробуванням, обов'язків, визначених законом та покладених на нього судом, систематичного вчинення правопорушень, що тягнуть за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення, уповноважений орган з питань пробації застосовує до нього письмове попередження про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення для відбування призначеного покарання.
Систематичним вчиненням правопорушень, що тягнуть за собою адміністративні стягнення і свідчать про небажання стати на шлях виправлення, є вчинення засудженим протягом іспитового строку трьох і більше таких правопорушень;
ч.4. письмове попередження про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого для відбування призначеного покарання застосовується у разі невиконання засудженим хоча б одного з обов'язків, визначених законом та покладених на нього судом, за відсутності об'єктивних обставин, що фактично позбавляють засудженого можливості їх виконувати і документально підтверджені;
ч.5. у разі вчинення засудженим адміністративних правопорушень, що тягнуть за собою накладення адміністративних стягнень, із засудженим проводиться індивідуальна профілактична бесіда;
ч.6. у разі відмови судом у задоволенні подання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням повторне направлення до суду такого подання здійснюється після застосування до засудженого повторного письмового попередження про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення для відбування призначеного покарання.
У відповідності до п.10 Постанови Пленуму ВСУ від 24.10.2003 року №7 «Про практику призначення судами кримінального покарання» згідно ч.2 ст.78 КК України суд за поданням органу, який здійснює контроль за поведінкою засудженого, звільненого від відбування покарання з випробуванням, може прийняти рішення про скасування звільнення та про направлення засудженого для відбування призначеного покарання в разі невиконання покладених на нього обов'язків, визначених ст.76 КК України, або систематичного (три і більше разів) вчинення правопорушень, що потягли адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення.
Приймаючи до уваги вище зазначене, керуючись принципами гуманності, виваженості та розсудливості, враховуючи те, що в клопотанні не міститься достатніх доказів того, що ОСОБА_5 умисно не виконує покладені на нього обов'язки та дійсно не бажає стати на шлях виправлення, зважаючи на відсутність доказів які б свідчили про необхідність скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням та направлення останньої для відбування покарання, на підставі вищезазначеного, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення даного подання відносно ОСОБА_5 за обставин, які визначені в поданні та вважає його поданим передчасно, що не позбавляє орган пробації у випадку наявності підстав, визначених КВК України знов звертатись до суду з повторним поданням після порушення ОСОБА_5 обов'язків, визначених судом та застосування до засудженого письмового попередження про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення для відбування призначеного покарання.
Керуючись вимогами ст. 78 КК України, ст. 537, 539, 395 КПК України, ст. 166 КВК України, суд, -
В задоволенні подання провідного інспектора Вінницького міського відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області ОСОБА_4 про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого ОСОБА_5 для відбування призначеного Вінницьким міським судом Вінницької області від 09 січня 2020 року покарання - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя: