Справа № 474/556/20
Провадження № 1-в/474/13/20
Іменем України
18.08.20 року смт. Врадіївка
Суддя Врадіївського районного суду Миколаївської області ОСОБА_1
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
дільничного офіцера Врадіївського ВП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3
особи, щодо якої вирішується питання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4
розглянувши у судовому засіданні подання т.в.о. начальника Врадіївського ВП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця та жителя АДРЕСА_1 , раніше судимого:
- 31.05.2013р. Врадіївським районним судом в Миколаївській області за ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 307 КК України до 6 років 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна;
- 10.07.2017р. звільнений з місць позбавлення волі умовно достроково на 2 роки 24 дні з встановленим відносно нього адміністративним наглядом поліції, -
встановив:
18.08.2020р. до Врадіївського районного суду Миколаївської області надійшло подання т.в.о. начальника Врадіївського ВП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_5 про встановлення ОСОБА_4 адміністративного нагляду строком на один рік із встановленням наступних обмежень:
- заборонити вихід з домоволодіння у вільний від роботи час по особистим справам без дозволу працівників поліції, які здійснюють адміністративний нагляд з 22:00 год. до 06:00 год. ранку наступного дня;
- заборонити виїзд за межі Врадіївського району Миколаївської області по особистим справам без дозволу працівників поліції, які здійснюють адміністративний нагляд;
- заборонити відвідувати ресторани, бари, кафе, магазини, торгові точки де реалізують спиртні напої на розлив;
- зобов'язати з'являтися на реєстрацію в чергову частину Врадіївського ВП ГУНП в Миколаївській області кожного 6 та 23 числа кожного місяця.
Під час розгляду справи по суті дільничний офіцер Врадіївського ВП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3 підтримав подання та просив його задовольнити з підстав зазначених в останньому.
ОСОБА_4 заперечив проти задоволення подання про встановлення відносно нього адміністративного нагляду та обмежень зазначених у поданні, оскільки він не вчинняв жодних адміністративних правопорушень.
Заслухав пояснення дільничного офіцера Врадіївського ВП ГУНП в Миколаївській області та особи, відносно якої вирішується питання про встановлення адміністративного нагляду, вивчив матеріали подання, приходжу до наступного висновку.
Під час судового розгляду встановлено, що ОСОБА_4 є особою раніше судимою за вчинення тяжких злочинів, 10.07.2017р. звільнений з місць позбавлення волі умовно достроково на 2 роки 24 дні з встановленим відносно нього адміністративним наглядом поліції з 06.07.2020р., судимість по яких не погашена.
Вищевказані обставини підтверджується: вироком Врадіївського районного суду Миколаївської області від 31.05.2013р. у справі № 474/102/13-к; ухвалою Арбузинського районного суду Миколаївської області від 06.07.2017р. у справі № 467/632/17; довідкою про звільнення серії МИК № 012317.
Постановою Врадіївського районного суду Миколаївської області від 06.07.2018р. у справі № 474/611/18 строк адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_4 продовжено на шість місяців до 06.01.2019р.
Після закінчення встановленого адміністративного нагляду ОСОБА_4 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 175-1, ч. 1 ст. 178, ч. 2 ст. 178 КУпАП та попереджався про можливість встановлення відносного нього адміністративного нагляду, що підтверджується: постановами по справах про адміністративне правопорушення серії ГАА № 830457 від 23.12.2019р., серії ГАА № 205951 від 14.07.2020р. та серії ГАА № 205956 від 14.07.2020р.; витягом з бази “Адмінпрактика”; попередженнями від 24.12.2019р. та 24.07.2020р.
Згідно довідки Врадіївської селищної ради Врадіївського району Миколаївської області № 2707 від 17.08.2020р. ОСОБА_4 зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
За місцем проживання ОСОБА_4 характеризується посередньо (характеристика селищного голови від 17.08.2020р.).
Відповідно до п. “в” ст. 3 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” (далі - Закон), адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно п. “в” ст. 4 Закону, підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті “в” статті 3 цього Закону.
Частинами 1 та 3 ст. 5 Закону визначено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті “в” статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
У відповідності до ст. 6 Закону, адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Враховуючи, що ОСОБА_4 був засуджений за вчинення тяжких злочинів, судимість по яких не погашена та не знята у встановленому законом порядку, на шлях виправлення не став та вчинив ряд адміністративних правопорушень, при чому строк адміністративного нагляду зазначений у подані не перевищує строку для погашення або зняття судимості, а відтак вважаю, що відносно останнього необхідно встановити адміністративний нагляд та встановити обмеження, передбачені п.п. “а”, “б”, “в”, “г” ч. 1 ст. 10 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”.
Водночас, вважаю за необхідне роз'яснити, що під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника Врадіївського ВП ГУНП в Миколаївській області, з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 3-6, 10 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”, -
постановив:
Подання т.в.о. начальника Врадіївського ВП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця та жителя АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік.
Застосувати відносно ОСОБА_4 такі обмеження:
- заборонити вихід з домоволодіння у вільний від роботи час по особистим справам без дозволу працівників поліції, які здійснюють адміністративний нагляд з 22:00 год. до 06:00 год. ранку наступного дня;
- заборонити виїзд за межі Врадіївського району Миколаївської області по особистим справам без дозволу працівників поліції, які здійснюють адміністративний нагляд;
- заборонити відвідувати ресторани, бари, кафе, магазини, торгові точки де реалізують спиртні напої на розлив;
- зобов'язати з'являтися на реєстрацію в чергову частину Врадіївського ВП ГУНП в Миколаївській області кожного 6 та 23 числа кожного місяця.
Строк адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Копію постанови вручити ОСОБА_4 та направити т.в.о. начальнику Врадіївського ВП ГУНП в Миколаївській області, для організації виконання.
Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду протягом десяти днів з моменту її проголошення.
Суддя ОСОБА_1