Постанова від 16.02.2010 по справі 2а-7249/09/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.02.2010 р. Справа № 2а - 7249/09/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Устинова І.А., при секретарі судового засідання Непомящій А.О., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Контрольно-ревізійного управління в Миколаївській області,

до Надбузького професійного аграрного ліцею,

за участю представників від позивача: Репіна А.М.

від відповідача: Нікора О.П.

про стягнення коштів в сумі 16020,00 грн.

встановив:

Контрольно-ревізійним управління в Миколаївській області пред'явлено позов про стягнення з Надбузького професійного аграрного ліцею одержаних з Державного бюджету України коштів згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 року №549-р «Про надання часткової фінансової допомоги сільськогосподарським підприємствам, які зазнали збитків внаслідок пилових буревіїв, що сталися 23-24 березня, посухи в травні та градобою в червні 2007 року»у розмірі 16020,00 грн.

У судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримав повністю.

У судовому засіданні представник відповідача письмово визнав позов.

Проаналізувавши матеріали справи, пояснення представника позивача, представника відповідача, суд приходить до наступних виводів.

Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України «Про державну контрольну ревізійну службу в Україні»від 26.01.1993 р. №2939-XII головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби бюджетних коштів та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно, виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Працівниками Контрольно-ревізійного управління у Миколаївській області проведено планову виїзну ревізію фінансово господарської діяльності Надбузького професійного аграрного ліцею за період з 01.07.2007 року по 01.04.2009 року, за результатами якої складено акт №15-24/28 від 10.08.2009 року (а.с. 10-14).

Ревізією достовірності дебіторської та кредиторської заборгованості станом на 01.04.2009 року встановлено, що між директором Надбузького професійного аграрного ліцею, головою Миколаївської районної державної адміністрації та начальником Управління агропромислового розвитку Миколаївської районної державної адміністрації відповідно до п.1 розпорядження Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 року №549-р «Про надання часткової фінансової допомоги сільськогосподарським підприємствам, які зазнали збитків внаслідок пилових буревіїв, що сталися 23-24 березня, посухи в травні та градобою в червні 2007 року», розпорядженням голови Миколаївської обласної державної адміністрації від 06.08.2007 року №241р, яким визначено, що фінансова допомога виділяється сільськогосподарським підприємствам, укладено трьохсторонній договір від 29.08.2007 року №17 (а.с.16-18), про надання фінансової допомоги за рахунок коштів Державного бюджету України Надбузькому професійному аграрному ліцею за понесені збитки внаслідок пилових буревіїв, що сталися 23-24 березня 2007 року в сумі 16020,00 грн.

Відповідно до листа начальника Головного управління сільського господарства і продовольства Миколаївської облдержадміністрації від 22.11.2007 року №561/01/09-01-19/07 відповідач не мав право на отримання фінансової допомоги в сумі 16020,00 грн. тому що здійснення бюджетними установами запозичень у будь-якій формі заборонено Бюджетним кодексом України (стаття 51 Бюджетного кодексу України). Крім того, відповідно до пункту 5 Порядку визначення фактичних збитків, затвердженого спільним наказом міністерства аграрної політики України та міністерства економіки України від 15.06.2007 року №417/180, заявку на визначення збитків мали право подати сільськогосподарські підприємства -юридичні особи, крім бюджетних установ.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про стимулювання розвитку сільськогосподарського господарства на період 201-2004 років» сільськогосподарським підприємством вважаються юридичні особи, основним видом діяльності яких є вирощування та переробка сільськогосподарської продукції, виручка від реалізації якої становить не менше 50 відсотків загальної суми виручки. В зазначеній категорії сільськогосподарських підприємств такий різновид, як учбовий заклад, який являється бюджетною установою відсутній.

Згідно з казначейською випискою кошти відповідачу з транзитного рахунку Управління агропромислового розвитку Миколаївської райдержадміністрації були перераховані 03.09.2007 року в сумі 16020,00 грн.

Відповідно до пункту 46 Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, затвердженого постановою КМУ від 20.04.2006 року №550, якщо вжитими в період ревізії заходами не забезпечено повне усунення виявлених порушень, органом служби надсилається об'єкту контролю письмова вимога щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства із забезпеченням строку зворотного інформування.

Згідно статті 15 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.

За наслідками виявлених порушень, відповідачу була направлена вимога про усунення порушень від 27.08.2009 року №15-14/424 9а.с.19-21). Відповідачем вимога про усунення порушень не виконана.

Пунктом 8 статті 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»встановлено, що органам державної контрольно-ревізійної служби надається право у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти одержані підконтрольними установами, за незаконними угодами, без встановлених законом підстав та з порушенням чинного законодавства.

За таких обставин позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Надбузького професійного аграрного ліцею (вул. Леніна, 1, с. Надбузьке, Миколаївський район, миколаївська область, 57130, ідентифікаційний код 02546140) на користь Державного бюджету України (отримувач: Держбюджет Миколаївського району, ОКПО 23086435, банк отримувач: УДК в Миколаївській області, МФО 826013, р/р 31110115700230, код платежу: 34060300-інші надходження) кошти в сумі 16020,00 грн. (шістнадцять тисяч двадцять гривень).

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржено до Одеського апеляційного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України -з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Виконавчий лист у відповідності зі ст.258 Кодексу адміністративного судочинства України видається за заявою позивача після набрання законної сили рішенням адміністративного суду.

Суддя І. А. Устинов