Постанова від 10.08.2020 по справі 678/550/20

Деражнянський районний суд Хмельницької області

ін. 32200 , місто Деражня , вул. Миру, 43 тел. (факс): 038 56 2 10 24

10 серпня 2020 року Справа № 678/550/20 Провадження № 3/673/554/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Суддя Деражнянського районного суду Хмельницької області Ягодіна Т.В., з участю секретаря судового засідання Ясінської М.О., прокурора -Делінди В.Ю. особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки та зареєстрованої АДРЕСА_1 , фактичного проживаючої по АДРЕСА_2 , працюючої

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи згідно наказу №39-о від 30.01.2018 року ГУ ДФС в Хмельницькій області звільненою з посади головного державного ревізора-інспектора відділу адміністрування податків та зборів з фізичних осіб та єдиного внеску території обслуговування Красилівської ОДПІ управління податків і зборів ГУ ДФС в Хмельницькій області, являючись відповідно до підпункту «в» та «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно, а саме, 30.05.2019 року подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у скоєному визнала, вказала, що була ознайомлена із обов'язком подання декларацій в тому числі і після звільнення з роботи, проте в зв'язку зі смертю батька ОСОБА_2 , яка мала місце 06.01.2019 року забула подати таку декларацію. Зауважила, що умислу приховати доходи не мала. При цьому також вказала на наявність підстав для закриття провадження у справі з огляду на закінчення строків, передбачених законом для притягнення до адміністративної відповідальності.

В судовому засіданні прокурор підтримав обвинувачення, викладене у протоколі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , просив притягнути її до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП з накладенням стягнення в межах санкції означеного Закону.

Заслухавши учасників провадження, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Як встановлено судом, згідно з наказом ГУ ДФС в Хмельницькій області №3344-о від 25.07.2017 року ОСОБА_1 переведена на посаду головного державного ревізор-інспектора відділу адміністрування податків та зборів з фізичних осіб та єдиного внеску території обслуговування Красилівської ОДПІ управління податків та зборів ГУ ДФС в Хмельницькій області.

Відповідно до наказу ГУ ДФС в Хмельницькій області №39-о від 30.01.2018 року ОСОБА_1 звільнено з роботи за угодою сторін згідно ст.36 КзпПУ.

Зазначене вбачається з інформації, наданої ГУ ДПС у Хмельницькій області на запит №413/55/121/01-2019 від 28.01.2020 року.

У відповідності до підпункту «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які являються суб'єктами відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, являються посадові особи посадові та службові особи органів прокуратури, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України, дипломатичної служби, державної лісової охорони, державної охорони природно-заповідного фонду, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, і центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику.

Виходячи з положень ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Згідно підпункту 3 пункту 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларація після звільнення подається відповідно до абзацу другого частини другої статті 45 Закону до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Інформація про місце роботи (проходження служби) та займану посаду суб'єкта декларування у такій декларації зазначається відповідно до місця роботи (проходження служби) та займаної посади, перебування (проходження) на яких зумовили обов'язок подання такої декларації.

Таким чином, припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, будучи звільненою 30.01.2018 року з посади головного державного ревізора-інспектора відділу адміністрування податків та зборів з фізичних осіб та єдиного внеску території обслуговування Красилівської ОДПІ управління податків і зборів ГУ ДФС в Хмельницькій області за угодою сторін, ОСОБА_1 була зобов'язана подати декларацію особи, що припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, не пізніше 1 квітня 2019 року.

Разом із цим, встановлено, що вищевказана декларація ОСОБА_1 була подана лише 30.05.2019 року, тобто несвоєчасно.

Наведена обставина, зокрема, підтверджується відомостями із Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Так, із скріншоту з офіційного сайту НАЗК вбачається, що ОСОБА_1 30.05.2019 року подано декларацію після звільнення, часом публікації якої є 11 год. 43 хв..

Згідно ч. 3 ст. 38 КУпАП (у редакції чинній на день виявлення правопорушення), адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Як встановлено судом, ОСОБА_1 подано декларацію після звільнення з наступним її опублікування на офіційному сайті НАЗК 30.05.2019 року. Таким чином, антикорупційні органи і поліція мали змогу виявити правопорушення про несвоєчасне подання декларації ОСОБА_1 і раніше, проте, протокол №152 склали лише 02 червня 2020 року, тобто, коли минули строки, які дозволяють розпочати провадження за адміністративне правопорушення.

При цьому, як вбачається з матеріалів 11.03.2020 року оперуповноваженим Управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області ДСР Національної поліції України Ткач В.І., у ОСОБА_1 було відібране пояснення, згідно якого вона пояснила, що з 2017 року по січень 2018 року працювала ГДРІ з адміністрування фізичних осіб ГУ ДФС у Хмельницькій області, декларацію особи, яка припинила діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік подала із запізненням, а саме 30.05.2019 року у зв'язку із тим що забула зробити це своєчасно.

Таким чином, станом на 11.03.2020 року державному органу - Управлінню стратегічних розслідувань в Хмельницькій області ДСР Національної поліції України вже було відомо про факт вчинення правопорушення ОСОБА_1 , оскільки підставою для відібрання пояснення вже слугувала інформація про порушення ОСОБА_1 закону, а саме ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того, також вбачається, що 28.01.2020 року Управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області ДСР Національної поліції України здійснило запит до Головного управлінням ДПС у Хмельницькій області про надання інформації з приводу трудової діяльності ОСОБА_1 .

За таких обставин, суд приходить до висновку, що станом на 28.01.2020 року Управлінню стратегічних розслідувань в Хмельницькій області ДСР Національної поліції України було відомо про факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

При цьому, суд враховує, що для визначення початку перебігу строку давності притягнення особи до адміністративної відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, важливу роль відіграють як день вчинення, так і день виявлення правопорушення. Проте посадовою особою Управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області ДСР Національної поліції України помилково визначено день виявлення правопорушення - 02.06.2020 року, що збігається із датою складання протоколу про адміністративне правопорушення, оскільки в матеріалах справи достатньо доказів, які підтверджують факт виявлення правопорушення щонайменше 28.01.2020 року.

Враховуючи викладене, днем закінчення, передбаченого ч.3 ст.38 КУпАП строку накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , в такому разі, слід вважати 28 квітня 2020 року.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього кодексу.

За таких обставин, провадження в справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 підлягає закриттю.

Керуючись п. 3 ч. 1 ст. 284, ст. 38, п. 7 ст. 247, ст.ст. 287, 289, 294 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у адміністративній справі відносно ОСОБА_1 ч.1 ст.172-6 КУпАП закрити, на підставі п.7 ст.247 КУпАП у зв'язку з закінченням строків передбачених ст. 38 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення до Хмельницького апеляційного суду.

Суддя Деражнянського районного суду Хмельницької області Т. В. Ягодіна