Справа № 656/476/20
27.07.2020
Номер провадження 3/656/274/20
10 серпня 2020 року смт. Іванівка
Суддя Іванівського районного суду Херсонської області Крисанова В.І.,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Гусінци , Київської області, місце проживання: АДРЕСА_1 , громадянина України, пенсіонера, до адміністративної відповідальності протягом року не притягувався,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 КУпАП,
На ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення за те, що він 23.07.2020, о 18 год. 55 хв., в смт. Іванівка, Іванівського району, Херсонської області, на вул. Українській, буд. 24 відмовився від обсервації у Комунальному закладі «Іванівська центральна районна лікарня» строком на 14 діб, чим порушив п.3.3. постанови Кабінету Міністрів України № 392 від 20.05.2020 та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП.
ОСОБА_1 під час складання протоколу пояснив, що відмовляється від обсервації в Іванівській ЦРЛ (а.с.1).
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, про час та місце розгляду справи повідомлений телефонограмою 03.08.2020 (а.с.6).
Диспозиція ст. 44-3 КУпАП є бланкетною та передбачає адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Згідно з абз. 29 ст. 1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 № 1645-III, в редакції від 23.05.2020 (далі - Закон № 1645-ІІІ) обсервація - перебування особи, стосовно якої є ризик поширення інфекційної хвороби, в обсерваторі з метою її обстеження та здійснення медичного нагляду за нею.
Згідно з ч. 1, ч. 4 ст. 31 Закону № 1645-ІІІ у разі встановлення карантину на час його дії та відповідно до потреби органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування утворюють на території карантину тимчасові заклади охорони здоров'я (спеціалізовані шпиталі), обсерватори. Тимчасові заклади охорони здоров'я (спеціалізовані шпиталі) утворюються за рішенням органів державної влади та органів місцевого самоврядування з метою додаткового забезпечення надання медичної допомоги населенню з можливістю використання приміщень і майна інших закладів і установ. Обсервації та самоізоляції підлягають особи, які підпадають під критерії, визначені в рішенні про встановлення карантину.
Згідно з ч. 1, ч. 3 ст. 29 Закону № 1645-ІІІ карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України. У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов'язки, що покладаються на них, підстави та порядок обов'язкової самоізоляції, перебування особи в обсерваторі (обсервації), госпіталізації до тимчасових закладів охорони здоров'я (спеціалізованих шпиталів). Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності.
Карантин встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі - Постанова № 211 від 11.03.2020) відповідно до ст. 29 Закону № 1645-ІІІ на всій території України в період з 12.03.2020 до 22.05.2020.
Постановою Кабінету Міністрів України № 392 від 20.05.2020 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі - Постанова № 392 від 11.03.2020) відповідно до ст. 29 Закону № 1645-ІІІ на всій території України карантин продовжений з 22.05.2020 до 31.07.2020.
На час складання протоколу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 на всій території України діяв карантин, встановлений Постановою № 392 від 11.03.2020, якою затверджено Порядок обов'язкової обсервації осіб, які здійснюють перетин державного кордону (далі - Порядок).
Згідно з п. 3.3. постанови Кабінету Міністрів України № 392 від 20.05.2020, в редакції 11.07.2020, на період дії карантину забороняється самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації.
Порядком визначено механізм організації роботи місць обсервації та обсервації осіб, які здійснюють перетин державного кордону.
Згідно п. 3, п. 4, п. 5, п. 6 Порядку керівники обласних держадміністрацій визначають перелік спеціалізованих закладів для організації обсервації та надсилають його до штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації відповідної адміністративно-територіальної одиниці; забезпечують чергування біля пунктів пропуску через державний кордон бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги під час направлення осіб на обсервацію; визначають обсяги витрат, необхідних для забезпечення транспортування осіб до місць обсервації, та укладають відповідні договори з постачальниками послуг; забезпечують організацію харчування, яке здійснюється за рахунок коштів осіб, які перебувають в обсерваторах; забезпечують організацію медичного (дистанційного) супроводу осіб у місцях обсервації, надання їм медичної допомоги та видачі листків непрацездатності в разі потреби. Міністерство закордонних справи та Мінінфраструктури під час організації заходів з перетину державного кордону щодня (не менше ніж за 24 години) інформують керівників обласних держадміністрацій про прогнозовану кількість осіб, які організовано перетинатимуть державний кордон. Керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації відповідної адміністративно-територіальної одиниці своїм рішенням визначає уповноважених осіб, відповідальних за організацію процесу обсервації осіб після того, як вони залишили територію пункту пропуску через державний кордон. Міністерство внутрішніх справи, Національна поліція, Національна гвардія забезпечують: охорону публічної безпеки та порядку під час направлення осіб у місця обсервації після того, як вони залишили територію пункту пропуску через державний кордон; супровід транспортних засобів, а також аварійно-рятувальної та іншої спеціальної техніки під час транспортування організованих груп людей (більше ніж 40 осіб) до обсерваторів; охорону публічної безпеки та порядку по зовнішньому периметру території місця обсервації.
Згідно зі ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 КУпАП.
Згідно з ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення; поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків тощо.
На підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення надано протокол, згідно якого ОСОБА_1 23.07.2020, о 18 год. 55 хв., в смт. Іванівка, Іванівського району, Херсонської області, на вул. Українській, буд. 24, відмовився від обсервації в Комунальному закладі «Іванівська центральна районна лікарня» строком на 14 діб, чим порушив п. 3.3. постанови Кабінету Міністрів України № 392 від 20.05.2020 (а.с.1).
Для встановлення вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП необхідні докази того, що Комунальний заклад «Іванівська центральна районна лікарня» включений до переліку спеціалізованих закладів для організації обсервації, який надісланий до штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в Іванівському районі Херсонської області; направлення на обсервацію чергової біля пунктів пропуску через державний кордон бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги; уповноважених осіб, відповідальних за організацію процесу обсервації особи після того, як вона залишили територію пункту пропуску через державний кордон.
Матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 не містять доказів на підтвердження його вини, зокрема те, що ОСОБА_1 перетнув державний кордон та в пункті пропуску через державний кордон отримав направлення на обсервацію чергової біля пунктів пропуску через державний кордон бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги; прибув на місце обсервації, яке включено до переліку спеціалізованих закладів для організації обсервації.
Оскільки доказів вини ОСОБА_1 щодо порушення правил карантину не надано, то в його діях відсутні подія і склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Провадження у справі щодо ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП необхідно закрити в зв'язку з відсутністю в його діях події та складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. 44-3, п. 1 ч. 1 ст. 247, ст. 283, ст. 284 КУпАП, суддя
Провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП закрити в зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги до Іванівського районного суду Херсонської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова набрала чинності «___»_______ 2020 року.
Суддя В. І. Крисанова