вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
"10" серпня 2020 р. м.Київ Справа№ 873/90/20
Північний апеляційний господарський суд
суддя: Яковлєв М.Л.
Розглянувши матеріали заяви товариства з обмеженою відповідальністю «ПОДІЛЛЯ АГРОПРОДУКТ» про скасування рішення Постійно діючого третейського суду при Асоціації «Господарський арбітраж» у третейській справі №01-07/20
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «ПОРТАЖ»
до товариства з обмеженою відповідальністю «ПОДІЛЛЯ АГРОПРОДУКТ»
про стягнення заборгованості.
Рішенням Постійно діючого третейського суду при асоціації «Господарський арбітраж» у третейській справі №01-07/20 позов задоволено частково.
03.08.2020 до Північного апеляційного господарського суду надійшла від товариства з обмеженою відповідальністю «ПОДІЛЛЯ АГРОПРОДУКТ» заявою про скасування рішення Постійно діючого третейського суду при Асоціації «Господарський арбітраж» у третейській справі №01-07/20.
Відповідно до витягу з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03.08.2020, вищевказану заяву передано на розгляд судді Північного апеляційного господарського суду Яковлєву М.Л.
Дослідивши матеріали заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що заява не відповідає вимогам ГПК України та підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Як встановлено вище, товариство з обмеженою відповідальністю «ПОДІЛЛЯ АГРОПРОДУКТ» звернулося до Північного апеляційного господарського суду із відповідною заявою про скасування рішення третейського суду.
Відповідно до п.п.1, 2 ч.4 ст.347 ГПК України до заяви про скасування рішення третейського суду додаються: оригінал рішення третейського суду або належним чином завірена його копія. Копія рішення постійно діючого третейського суду завіряється головою постійно діючого третейського суду, а копія рішення третейського суду для вирішення конкретного спору має бути нотаріально завірена; оригінал третейської угоди або належним чином завірена її копію.
Проте, всупереч наведеному, заявником до заяви додано копію рішення третейського рішення, яка завірена директором заявника, а також не додано оригінал третейської угоди або належним чином завірену її копію.
Частиною 5 статті 347 ГПК України передбачено, що до заяви про скасування рішення третейського суду, яка подана без додержання вимог, визначених у цій статті, застосовуються правила статті 174 цього Кодексу.
Відповідно до приписів ч.1 ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч.2 ст.174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, заява товариства з обмеженою відповідальністю «ПОДІЛЛЯ АГРОПРОДУКТ» про скасування рішення Постійно діючого третейського суду при Асоціації «Господарський арбітраж» у третейській справі №01-07/20 підлягає залишенню без руху у зв'язку з невиконання п.п.1, 2 ч.4 ст.347 ГПК України щодо подання оригіналу рішення третейського суду або належним чином завіреної його копії, а також оригіналу або належним чином завіреної копії третейської угоди.
На підставі викладеного та керуючись статтями 174, 234, 347 ГПК України, Північний апеляційний господарський суд, -
1.Заяву товариства з обмеженою відповідальністю «ПОДІЛЛЯ АГРОПРОДУКТ» про скасування рішення Постійно діючого третейського суду при Асоціації «Господарський арбітраж» у третейській справі №01-07/20 залишити без руху.
2.Надати товариству з обмеженою відповідальністю «ПОДІЛЛЯ АГРОПРОДУКТ» строк не більше десяти днів з дня отримання копії даної ухвали для усунення недоліків шляхом подання оригіналу рішення третейського суду або належним чином завіреної його копії, а також оригіналу або належним чином завіреної копії третейської угоди.
3.Попередити товариство з обмеженою відповідальністю «ПОДІЛЛЯ АГРОПРОДУКТ», що у випадку неусунення у встановлений судом термін наведених в ухвалі недоліків, дану заяву буде повернуто йому.
4.Копію ухвали Північного апеляційного господарського суду надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею Північного апеляційного господарського суду та не підлягає оскарженню.
Дата підписання - 10.08.2020.
Суддя М.Л. Яковлєв