Постанова від 07.08.2020 по справі 736/595/20

Справа № 736/595/20

Номер провадження 3/736/217/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 серпня 2020 року м. Корюківка

Корюківський районний суд Чернігівської області в складі:

головуючого судді - Чурупченка М.І.,

за участю секретаря - Макуха О.О.,

особи яка притягується до адмінвідповідальності - ОСОБА_1 ,

адвоката ОСОБА_1 - Загальця О.М.,

розглянувши матеріали, що надійшли від Корюківського ВП Менського ВП ГУНП в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , пенсіонера, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,

за ст. 130 ч.1 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

25 травня 2020 року до Корюківського районного суду надійшов адміністративний протокол про скоєння адміністративного правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 130 ч.1 КУпАП.

Як зазначено в протоколі ОСОБА_1 , 09 травня 2020 року, о 18 год. 20 хв. в с. Козилівка по вул. Ч. Шлях, керував мопедом марки Дельта без державного номерного знаку з ознаками алкогольного сп'яніння. Від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку відмовився в присутності двох свідків.

Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 2.5 ПДР України та скоїв правопорушення передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнав та вказав, що він не керував мопедом у стані алкогольного сп?яніння, він його просто котив, ні свідків, ні доказів вказаного в протоколі обставин не надано, то того ж працівники поліції не пропонували йому пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння на місці, а пропонували їхати з с. Козилівка до Корюківської ЦРЛ від чого він відмовився.

В судовому засіданні адвокат вказав, що фіксування керування ОСОБА_1 , автомобілем у стані алкогольного сп?яніння проведено з порушенням Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного сп'яніння, не надано також і доказів цього.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статтею 247 п. 1 КУпАП передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Як вбачається з наданих матеріалів, відносно ОСОБА_1 протокол був складений за ст. 130 ч.1 КУпАП безпідставно, оскільки не доведено, що він керував мопедом в стані алкогольного сп'яніння. Протокол про адміністративне правопорушення повинен містити відомості, зокрема про технічний запис, яким здійснено фото або відеозапис, але цих відомостей у протоколі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності не міститься.

Працівники поліції не провели огляд ОСОБА_1 на стан сп'яніння на місці зупинки. Не виконані вимоги ст.ст. ст. 251, ст. 266 ч. 2,3 КУпАП, та їх дії не відповідали «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції», яка затверджена наказом №1452/735 від 09.11.2015 року МВС України, МОЗ України, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 11.11.2015 року за №1413/27858.

Оцінивши докази, та виходячи з принципу розумності і справедливості і враховуючи дані обставини справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 не доведений склад адміністративного правопорушення передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП, тому провадження в даній справі підлягає закриттю на підставі ст. 247 п.1 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 284 ч.1 п.3, 283, 288-289, 266, 247 п.1, 130 ч.1 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ст. 130 ч.1 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя М. І. Чурупченко