Постанова від 06.08.2020 по справі 570/2438/20

Справа № 570/2438/20

Номер провадження 3/570/1048/2020

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 серпня 2020 року м. Рівне

Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Таргоній М.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Рівненського районного відділення поліції Рівненського відділу поліції ГУНП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, прож. АДРЕСА_1 , із середньою освітою, працюючого операторам в ПАТ «Рівнеазот», розлученого,

за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

27 червня 2020 року о 21 год. 45 хв. на вул. Центральній в с. Ходоси, Рівненського району, Рівненської області водій ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 2102, д.н.з. НОМЕР_1 , перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння. Такими діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9а Правил дорожнього руху, за що згідно ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність.

В судовому засіданні ОСОБА_1 , якому ро'зяснено права передбачені ст. 268 КУпАП, свою вину у вчиненні зазначеного правопорушення не заперечив. Наданими суду поясненнями фатично підтвердив вказані обставини вчинення правопорушення. Пояснив також, що перед виїздом вживав акогольні напої.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні порушення є, зокрема своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин справи.

Згідно ст. 253 КУпАП, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

З'ясувавши обставини, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про наявність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП - керування транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння.

Обставини вчинення ОСОБА_1 зазначеного правопорушення, крім його пояснень в судовому засіданні, підтверджуються відомостями із протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 093115 від 27.06.2020 р. (а.с. 1). Згідно акту огляду біля ТЗ із використанням технічного приладу Alkotest DRAGER 6810 від 27.06.2020 р. та результату тестування водій ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного спяніння - 1,73 ‰ (а.с. 3, 4).. Згідно направлення для проведення медичного огляду на визначення стану сп'яніння взакладі охорони здоров'я від 27.06.2020 р. та висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння від 27.06.2020 року проведеного в закладі охорони здоров'я КП "Рівненський обласний медичний центр психічного здоров'я населення" - водій ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного спяніння (а.с. 6, 7). Із письмових пояснень свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (а.с. 5) підтверджуються вказані обставини проведення огляду водія ОСОБА_1 на місці зупинення ТЗ.

Крім того, винуватість ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного правопорушення підтверджується даними відеозапису зафіксованого нагрудною відеокамерою патрульних поліцейських (додаток до протоколу - диск, а.с. 9).

Від керування транспортним засобом ОСОБА_1 , був відсторонений (а.с. 8), посвідчення водія НОМЕР_2 у ОСОБА_1 вилучено (а.с. 1).

Крім того, згідно постанови серії БАА № 228101 від 27.06.2020 р., за вказаних обставин, водія ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 121 КУпАП (а.с. 2).

Враховуючи положення ст.ст. 33, 34 КУпАП, беручи до уваги відомості про особу правопорушника, враховуючи обставини справи, суд вважає, що слід обрати адміністративне стягнення, у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, як передбачено санкцією ч. 1 ст. 130 КУпАП.

При цьому, суд вважає необхідним призначення такого стягнення для забезпечення вимог ст. 23 КУпАП оскільки, крім уже наведених обставин, до уваги береться безальтернативність стягнення за санкцією ч. 1 ст. 130 КУпАП, а також і те, що водій усвідомлював, що перебуває у стані алкогольного спяніння, та не зважаючи на такий свій стан, керував транспортним засобом, наражаючи на небезпеку себе та інших учасників дорожнього руху.

Суд вирішує питання про стягнення судового збору згідно ст. 40-1 КУпАП.

Керуючись ч. 1 ст. 130, ст. 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (Отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106. Код отримувача (код за ЄДПРОУ) 37993783. Банк отримувача Казначейство України (ЕАП). Номер рахунку UA908999980313111256000026001. Код класифікації доходів бюджету 22030106. Найменування коду класифікації доходів бюджету - Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050) судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп.

Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Рівненський районний суд Рівненської області протягом десяти днів з дня її винесення, в порядку ст. 294 КУпАП.

Суддя Таргоній М.В.

Попередній документ
90842309
Наступний документ
90842311
Інформація про рішення:
№ рішення: 90842310
№ справи: 570/2438/20
Дата рішення: 06.08.2020
Дата публікації: 10.08.2020
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Рівненський районний суд Рівненської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції
Розклад засідань:
17.07.2020 12:50 Рівненський районний суд Рівненської області
06.08.2020 16:50 Рівненський районний суд Рівненської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ТАРГОНІЙ М В
суддя-доповідач:
ТАРГОНІЙ М В
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Середюк Ігор Петрович