415/4613/20
3/415/1291/20
Іменем України
20.07.20 року місто Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Грибанова Л.О., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Управління адміністративних послуг Лисичанської міської ради Луганської області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Сіверськ Бахмутського (Артемівського) району Донецької області, громадянина України, не працюючого, студента ІІ курсу Привільського професійного ліцею, РНОКПП НОМЕР_1 від 26 вересня 2008 року, зареєстрованого та проживаючого у АДРЕСА_1 ,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.197 ч.1 КУпАП, -
встановив:
14 липня 2020 року встановлено, що правопорушник ОСОБА_1 , являючись громадянином України, в порушення встановленого порядку реєстрації громадян за місцем проживання (перебування), а саме - вимог ст.6 ч.1 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», відповідно до яких:
громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов'язані протягом тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання, зареєструвати своє місце проживання, -
мешкав у будинку АДРЕСА_1 , - без реєстрації місця проживання.
В своїх поясненнях правопорушник ОСОБА_1 провини - у скоєнні інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.197 ч.1 КУпАП, не спростовував, зазначивши, що, станом на 14 липня 2020 року, дійсно, мешкав у будинку АДРЕСА_1 - без реєстрації місця проживання, при цьому, порушення встановленого порядку реєстрації громадян за місцем проживання мотивував - відсутністю згоди на його реєстрації з боку власника домоволодіння.
Із дослідженої у судовому засіданні заяви правопорушника ОСОБА_1 «Про реєстрацію місця проживання» від 14 липня 2020 року (а.с.4) вбачається, що до Управління адміністративних послуг з відповідною заявою щодо реєстрації місяця проживання за адресою: АДРЕСА_1 , - правопорушник ОСОБА_1 вперше звернувся 14 липня 2020 року, тобто, поза межами встановленого законодавством терміну.
Із дослідженої у судовому засіданні Довідки Управління адміністративних послуг Лисичанської міської ради Луганської області за №11716 від 14 липня 2020 року щодо реєстрації місця проживання особи (а.с.4), вбачається, що за відомостями Управління адміністративних послуг Лисичанської міської ради, реєстрація правопорушника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Сіверськ Бахмутського (Артемівського) району Донецької області, за адресою: АДРЕСА_1 , відбулася - 14 липня 2020 року.
Суд, дослідивши письмові пояснення правопорушника ОСОБА_1 , надані останнім власноруч у протоколі безпосередньо після вчинення відповідного адміністративного правопорушення (а.с.1), а також, інші письмові матеріали справи, в тому числі -
заяву правопорушника ОСОБА_1 «Про реєстрацію місця проживання» від 14 липня 2020 року (а.с.6),
Довідку Управління адміністративних послуг Лисичанської міської ради Луганської області за №11716 від 14 липня 2020 року щодо реєстрації місця проживання особи (а.с.4), тощо,
вважає, що винність правопорушника ОСОБА_1 - у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.197 ч.1 КУпАП, знайшла своє повне підтвердження у суді, і дії останнього вірно і обгрунтовано кваліфіковані за ознаками ст.197 ч.1 КУпАП, оскільки правопорушник ОСОБА_1 , являючись громадянином України, проживав без реєстрації місця проживання (перебування).
При призначенні стягнення, суд враховує обставини та характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність: правопорушник ОСОБА_1 , відповідно до протоколу, - не працює, навчається в учбовому закладі, має постійне місце проживання, інвалідом - не являється, адміністративному стягненню - не піддавався.
В якості обставин, що, згідно зі ст.34 КУпАП, пом'якшують відповідальність правопорушника, суд приймає до уваги повне визнання своєї провини, щире розкаяння винного та вчинення правопорушення неповнолітнім.
Обставин, що, згідно зі ст.35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушника, суд - не вбачає.
Оскільки на момент скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.197 ч.1 КУпАП, правопорушник ОСОБА_1 досяг 16-річного віку, а згідно з вимогами ст.13 КУпАП, -
до осіб, віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені ст.24-1 КУпАП,
суд вважає за можливе, з урахуванням особи та майнового стану правопорушника ОСОБА_1 , обставин та характеру вчиненого останнім адміністративного правопорушення, відсутності тяжких та негативних наслідків від скоєнного, а також, - наявності обставин, що пом'якшують відповідальність, та відсутності обставин, які б її обтяжували, тощо, - застосувати до правопорушника ОСОБА_1 захід впливу - у вигляді попередження, передбачений ст.24-1 КУпАП, що є достатньою мірою відповідальності з метою виховання, а також, запобіганню вчиненню нових правопорушень.
Речові докази по справі - відсутні.
Керуючись ст.13, ст.33, ст.197 ч.1, ст.24-1, ст.221, ст.284, ст.289, ст.294 КУпАП, -
постановив:
Застосувати до ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.197 ч.1 КУпАП, на підставі ст.24-1 КУпАП, захід впливу - у вигляді попередження.
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Луганського апеляційного суду через Лисичанський міський суд.
Суддя: