ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
04 серпня 2020 року м. Київ № 640/1531/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Скочок Т.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) клопотання позивача про передачу справи на розгляд Львівського окружного адміністративного суду в адміністративній справі
за позовомОСОБА_1
до Офісу Генерального прокурора
про визнання протиправними та скасування рішення і наказу, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов ОСОБА_1 до Офісу Генерального прокурора про визнання протиправними та скасування рішення і наказу, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 11.02.2020 відкрито провадження у справі №640/1531/20 за вказаним позовом та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Від позивача через канцелярію суду надійшло клопотання про передачу цієї справи на розгляд Львівського окружного адміністративного суду. Дане клопотання мотивоване тим, що на даний час ОСОБА_1 зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 . Крім того, позивач посилався на відсутність у нього можливості для прибуття в судові засіданні, призначені у судовій справі, у зв?язку з відсутністю транспортного сполучення у напрямку м. Києва.
Вирішуючи подане клопотання по суті, суд зазначає про наступне.
За змістом норм ч. 1 і 3 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України порядок здійснення адміністративного судочинства встановлюється Конституцією України, цим Кодексом та міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Правила територіальної юрисдикції (підсудності) адміністративних спорів (в т.ч. спорів фізичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності, спорів з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби) встановлені в парагр. 3 «Територіальна юрисдикція (підсудність)» гл. 2 «Адміністративна юрисдикція» розд. І «Загальні положення» Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, ст. 25 парагр. 3 гл. 2 розд. І Кодексу врегульоване питання підсудності справ за вибором позивача. Згідно положень цієї статті Кодексу (у редакції чинній з моменту звернення позивача із цим позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва) адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Якщо така особа не має місця проживання (перебування) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
У разі невизначеності цим Кодексом територіальної підсудності адміністративної справи така справа розглядається адміністративним судом за вибором позивача.
Одночасно ст. 26 цього Кодексу визначено підсудність справ за місцем проживання або місцезнаходженням відповідача. Так, позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом (ч. 2 ст. 26 Кодексу).
Як вбачається зі змісту позовної заяви ОСОБА_1 (вх. №640/1531/20 від 22.01.2020), позивач виявив бажання та скористався наданим йому наведеною вище нормою ст. 25 КАС України правом вибору місця пред?явлення позову. А саме, ОСОБА_1 будучи зареєстрованим в м. Львові подав свою позовну заяву до адміністративного суду за місцезнаходженням відповідача (м. Київ), тобто - до Окружного адміністративного суду міста Києва.
За вказаним адміністративним позовом ОСОБА_1 ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва було відкрито провадження в адміністративній справі №640/1531/20.
В подальшому, ОСОБА_1 подав до суду розглядуване клопотання про передачу справи для розгляду до адміністративного суду за зареєстрованим місцем проживання позивача.
У контексті з наведеним суд звертає увагу позивача на норми ст. 29 Кодексу адміністративного судочинства України, якою визначено порядок передачі адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого.
Відповідно до ч. 1 ст. 29 Кодексу адміністративного судочинства України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо:
1) до початку розгляду справи по суті задоволено клопотання відповідача, зареєстроване у встановленому законом порядку, місце проживання (перебування) якого раніше не було відоме, про передачу справи за місцем його проживання (перебування);
2) при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду;
3) після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду;
4) після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для розгляду справи;
5) ліквідовано або з визначених законом підстав припинено роботу адміністративного суду, який розглядав справу;
6) однією із сторін у справі є суд, в якому розглядається справа, або суддя цього суду;
7) справа підлягає розгляду як зразкова у порядку, визначеному статтею 290 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2, 3 ст. 29 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншому адміністративному суду, що найбільш територіально наближений до цього суду, у випадку, визначеному пунктами 4 і 6 частини першої цієї статті.
У разі ліквідації або припинення роботи адміністративного суду справи, що перебували у його провадженні, невідкладно передаються до суду, визначеного відповідним законом або рішенням про припинення роботи адміністративного суду, а якщо такий суд не визначено - до суду, що найбільш територіально наближений до суду, який ліквідовано або роботу якого припинено.
Питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4 - 6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні (ч. 5 ст. 29 Кодексу).
З аналізу наведених норм ст. 29 Кодексу суд дійшов висновків, що перелік підстав, за наявності яких суд вирішує про передачу справи на розгляд до іншого адміністративного суду є вичерпним. При цьому, така підстава як бажання позивача змінити попередньо обране ним місце розгляду справи у вказаному переліку відсутня.
З огляду на викладене вище, можна дійти висновку, що питання про передачу на розгляд іншого адміністративного суду судової справи після відкриття провадження у цій справі первісно визначеним позивачем у тексті позову адміністративним судом може бути вирішено таким судом за наявності однієї з підстав, передбаченої у ч. 1 ст. 29 Кодексу.
В даному випадку ознайомившись зі змістом поданого позивачем клопотання від 11.06.2020, суд дійшов висновку про не наведення позивачем визначеної з переліку ч. 1 ст. 29 Кодексу адміністративного судочинства України підстави для передачі такої справи на розгляд Львівського окружного адміністративного суду, з огляду на що відмовляє у його задоволенні.
Керуючись вимогами ст.ст. 25, 26, 29, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
Відмовити позивачу у задоволенні клопотання позивача щодо передачі справи №640/1531/20 на розгляд до Львівського окружного адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.О. Скочок