Справа № 449/760/20
03.08.2020 м.Перемишляни
03.08.2020 року, Перемишлянський районний суд Львівської області в складі:
головуючого-судді: Гуняк О.Я.,
при секретарі: Кісіль С.З.,
засудженого: ОСОБА_1 ,
представника Перемишлянського ВП
Золочівського ВП ГУНП у Львівській області: Васильків Я.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду у м. Перемишляни подання начальника Перемишлянського ВП Золочівського ВП ГУНП у Львівській області - О.О. Прокопчук про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , раніше судимого, останній раз Личаківським районним судом м.Львова за ч.3 ст.185 КК України, ч.4 ст.70 КК України до 4 років 6 місяців позбавлення волі, -
начальник Перемишлянського ВП Золочівського ВП ГУНП у Львівській області О.О. Прокопчук, звернувся в суд з поданням про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимому. Засудженому Личаківським районним судом м.Львова за ч.3 ст.185 КК України, ч.4 ст.70 КК України до 4 років 6 місяців позбавлення волі. Звільнений з місць позбавлення волі - 07.03.2019 р. Термін погашення судимості - 07.03.2025 року.
Подання мотивоване тим, що після закінчення строку адміністративного нагляду, ОСОБА_1 на шлях виправлення не став, систематично порушує громадський порядок. Так, 03.06.2020 року, ОСОБА_1 , притягався до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.175-1 КУпАП. Після цього йому було винесено попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду.
Не зважаючи на це, ОСОБА_1 , 05.06.2020 року знову притягався до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.178 КУпАП та 10.07.2020 р. за ст.177 КУпАП.
Відтак, просить суд встановити адміністративний нагляд та ряд обмежень, а саме:
-заборонити вихід з житлового будинку за місцем проживання з 23:00 год. до 06:00 год;
-заборонити перебувати у місцях продажу спиртних напоїв на розлив;
-заборонити виїзд по особистих справах за межі району без дозволу Перемишлянського ВП Золочівського ВП ГУНП у Львівській області;
-зобов'язати з'являтись в Перемишлянське ВП Золочівського ВП ГУНП у Львівській області до дільничого офіцера поліції 2 (два) рази на місяць.
В судовому засіданні представник Перемишлянського ВП Золочівського ВП ГУНП у Львівській області подання підтримав повністю та просить його задовольнити і встановити ряд обмежень, оскільки ОСОБА_1 , на шлях виправлення не став та систематично порушує громадський порядок.
ОСОБА_1 , в судове засідання з'явився та просив застосувати до нього адміністративний нагляд.
Суд, заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Відповідно до положень ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Відповідно до вимог ст.3 п. "в" Закону України „Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу внутрішніх справ щодо поведінки піднаглядного та обгрунтування доцільності таких заходів крім того, в судове засідання викликається особа, щодо якої внесене подання про встановлення адміністративного нагляду, а також представник органу, що вніс подання.
Як вбачається зі ст. 6. Закону України „Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Згідно Вироку Личаківського районного суду м.Львова від 12.02.2018 року, ОСОБА_1 , визнано винним у вчиненні злочину передбаченого ч.3 ст.185 КК України та призначено йому покарання у виді 4 (чотирьох) років позбавлення волі. У відповідності до ч.4 ст.70 КК України, ОСОБА_1 призначено остаточне покарання, шляхом поглинання менш суворого більш суворим у виді 4 років 6 місяців позбавлення волі.
Як вбачається із Попередження особи, стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд, ОСОБА_1 , зроблено попередження у зв'язку із скоєнням ним правопорушення передбаченого ст.175-1КУпАП
Згідно постанови Пленуму ВСУ N 3 від 28.03.1986р. «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» щодо осіб, зазначених у п. «в» ст.3 Закону, належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, якщо після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.
Ознака систематичності розуміється як здійснення певних дій більше двох разів.
Як вбачається із матеріалів подання, ОСОБА_1 , неодноразово притягався до адміністративної відповідальності, а саме 03.06.2020 року, ОСОБА_1 , притягався до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.175-1 КУпАП. Після цього йому було винесено попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду. Незважаючи на це, ОСОБА_1 знову притягався до адміністративної відповідальності 05.06.2020 року за ч.2 ст.178 КУпАП та 10.07.2020 р. за ст.177 КУпАП.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про те, що зазначені в поданні обставини свідчать про те, що ОСОБА_1 на шлях виправлення не став, а тому вважає за необхідне задовольнити подання про встановлення адміністративного нагляду відносно особи, оскільки встановлені обмеження дадуть змогу запобігти вчиненню злочинів піднаглядним, і здійснити належний виховний вплив на останнього.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 3 п "в", 5, 6, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" від 01 грудня 1994 року (зі змінами та доповненнями), суд, -
Подання начальника Перемишлянського ВП Золочівського ВП ГУНП у Львівській області О.О. Прокопчука - задоволити.
Встановити адміністративний нагляд ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , строком на 1 (один) рік із застосуванням наступних обмежень:
-заборона виходу з житлового будинку за місцем проживання з 23:00 год. до 06:00 год;
-заборонити перебувати у місцях продажу спиртних напоїв на розлив;
-заборонити виїзд по особистих справах за межі району без дозволу Перемишлянського ВП Золочівського ВП ГУНП у Львівській області;
-зобов'язати з'являтись в Перемишлянське ВП Золочівського ВП ГУНП у Львівській області до дільничого офіцера поліції 2 (два) рази на місяць.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Перемишлянський районний суд Львівської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя
Суддя О. Я. Гуняк