Постанова від 11.01.2010 по справі 2а-6969/09/1770

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-6969/09/1770

11 січня 2010 р. 17год. 35хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шарапи В.М. за участю секретаря судового засідання Пилипчук В.Є. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник Омельченко А.В.,

відповідача: представник Борисюк Т.А., прокурор:< Текст >, третьої особи:< Текст >,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Дочірнє підприємство "Оптіма-770-Р" Товариства з обмеженою відповідальністю "Севен Севенті-Петроліум" < Список > < в особі > третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача< 3-тя особа >

до Державне підприємство "Центр державного земельного кадастру " в особі Рівненської регіональної філії третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача < 3-тя особа >

про визнання дій протиправними та зобов"язання вчинення певних дій , -

ВСТАНОВИВ :

Позивач - Дочірнє підприємство «Оптіма-770-Р» Товариства з обмеженою відповідальністю «Севен Севенті Петроліум» звернувся до суду з позовом до Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» в особі Рівненської регіональної філії про визнання дій щодо відмови у проведенні державної реєстрації договорів оренди земельних ділянок, укладених 27.12.2007 року між ДП "Оптіма-770-Р" та Рівненською міською радою за адресою: м. Рівне, вул. Курчатова, 3; м. Рівне, вул. Відінська, 9-а; м. Рівне, вул. Романа Шухевича, 9; м. Рівне, вул. Будівельників, 11; м. Рівне, вул. Набережна, 11; м. Рівне, вул. Пухова, 85-а; м. Рівне, вул. Соборна, 442-д - протиправними та зобов'язання здіснити державну реєстрацію договорів оренди земельних ділянок, укладених 27.12.2007 року між ДП «Оптіма-770-Р» та Рівненською міською радою за адресою: м. Рівне, вул. Курчатова, 3; м. Рівне, вул.Відінська, 9-а; м. Рівне, вул. Романа Шухевича, 9; м. Рівне, вул. Будівельників, 11; м. Рівне, вул. Набережна, 11; м. Рівне, вул. Пухова, 85-а; м. Рівне, вул. Соборна, 442-д.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, пояснив суду, що 11 грудня 2007 року між ДП «Оптіма-770-Р» та Рівненською міською радою було укладено та посвідчено нотаріально приватним нотаріусом Рівненського міського нотаріального округу Сивоглаз С.С. договори оренди земельних ділянок, розташованих за адресами: м. Рівне, вул. Курчатова, 3; м. Рівне, вул. Відінська, 9-а; м. Рівне, вул. Романа Шухевича, 9; м. Рівне, вул. Будівельників, 11; м. Рівне, вул. Набережна, 11; м. Рівне, вул. Пухова, 85-а; м. Рівне, вул. Соборна, 442-д. Станом на час укладення та нотаріального посвідчення, договори містять всі передбачені ч.1 ст.15 Закону України «Про оренду землі» істотні умови.

Відповідно до ст. 20 Закону України «Про оренду землі» укладений договір оренди землі підлягає державній реєстрації. Однак, відповідач в листі від 04.09.2009 № 10 вказав на недоліки договорів, що стали підставою для відмови у реєстрації, а саме: в договорах оренди відсутня одна з істотних умов (абзац 12 ч.1 ст.15 ЗУ «Про оренду землі»), в договорах оренди невірно вказано орган державної реєстрації, в договорах оренди не перераховано всі додатки підшиті до договору.

Частину 1 статті 15 Закону України «Про оренду землі», якою встановлюються істотні умови договорів оренди землі, доповнено абзацом дванадцятим згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо сприяння будівництву» від 16.09.2008 року № 509-VI наступного змісту: «умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки».

Проте, як зазначає позивач, визначення будь-яких умов передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки щодо земельних ділянок, які передаються в оренду позивачу прямо суперечить закону. Статтею 8-1 «Заборона відчуження орендарем права на оренду земельної ділянки державної та комунальної власності» Закону України «Про оренду землі» встановлено: «Право на оренду земельної ділянки державної або комунальної власності не може бути відчужено її орендарем іншим особам, внесено до статутного фонду, передано у заставу».

Крім того, типова форма договору оренди землі, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2004 р. № 220, не містить умов передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки. Таким чином, визначення у договорах оренди земельних ділянок умов передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки щодо земель, які не є приватною власністю, в даному випадку земельних ділянок державної власності - є неправомірне, оскільки не потребує додаткового погодження сторонами.

Щодо зауваження відповідача: - «в договорах оренди не перераховано всі додатки підшиті до договору», то представник позивача зазначив наступне. У всіх договорах оренди земельних ділянок, що передавалися на реєстрацію, визначено перелік невід'ємних частин договору (пункт 43 Прикінцевих положень договорів) що відповідає вимогам ст.. 15 Закону України «Про оренду землі», та типовому договору. Договори оренди з доданими документами прошиті, пронумеровані та скріплені печаткою нотаріуса. До договорів оренди земельних ділянок підшиті копії актів передачі на збереження межових знаків, якими закріплені перенесені в натуру (на місцевість) межі земельних ділянок. Дані акти є складовими документації із землеустрою, що розроблялася для укладення договорів оренди землі, і не входять до невід'ємних частин договорів оренди.

У договорах оренди земельних ділянок наявні усі передбачені законодавством документи, що є невід'ємними частинами договорів, тому зазначене у листі зауваження відповідача щодо переліку доданих документів, на думку представника позивача, не може бути підставою для відмови у проведенні реєстрації договорів оренди землі.

Щодо зауваження відповідача: «в договорах оренди невірно вказано орган державної реєстрації», то станом на дату укладення та нотаріального посвідчення договорів оренди земельних ділянок, назва органу, що здійснює державну реєстрацію (зазначення цього передбачено типовим договором оренди землі) нотаріусом була вказана вірно. Представник позивача пояснив, що з незалежних від позивача причин момент укладення договорів та подання на державну реєстрацію затягнувся у часі, протягом якого орган державної реєстрації прав змінив юридичну назву.

Державна реєстрація договорів оренди землі здійснюється відповідно до Тимчасового порядку ведення державного реєстру земель, затвердженого наказом Держкомзему України від 02.07.2003 № 174, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.07.2003 за № 641/7962.

Відповідно до п. 2.6. даного Порядку оператор (реєстратор) приймає від територіального органу земельних ресурсів державний акт на право власності на земельну ділянку, державний акт на право постійного користування земельною ділянкою, договір оренди землі та реєстраційну картку. У разі виявлення розбіжностей в державному акті на право власності на земельну ділянку, державному акті на право постійного користування земельною ділянкою, договорі оренди землі та реєстраційній картці вони за актом приймання-передавання повертаються до територіального органу земельних ресурсів для доопрацювання.

Будь-яких інших підстав для повернення документів без реєстрації зазначений Порядок не містить.

Представник позивача пояснив, що подані для проведення державної реєстрації договори оренди земельних ділянок відповідають положенням ст. 20 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень», якою встановлено вимоги до документів, що подаються на державну реєстрацію прав, а також не містять підстав для відмови у проведенні державної реєстрації прав, встановлених ч. 1 ст. 24 даного Закону.

Відповідно до ч. 3 ст. 24 зазначеного Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» відмова у державній реєстрації прав з підстав, не передбачених цим Законом, заборонена.

Тому, на думку позивача, у Рівненського міськрайонного відділу Рівненської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру» відсутні правові підстави для відмови у проведенні державної реєстрації вищезазначених договорів оренди земельних ділянок. Такі дії відповідача є протиправними та такими, що порушують права та законні інтереси ДП «Оптіма-770-Р».

Відповідач - Рівненська регіональна філія Державного підприємства «Центр Державного земельного кадастру» проти позову заперечує, вважає його безпідставним та необґрунтованим.

Представник відповідача пояснив суду, що відповідно до п. 2.5 Тимчасового порядку, 01 вересня 2009 року органом земельних ресурсів - Управлінням Держкомзему у м. Рівне було передано всі примірники договорів оренди земельних ділянок до Рівненського філії для здійснення їх реєстрації.

Листом Рівненської регіональної філії від 04.09.2009р. № 10 було повернуто документи до Управління Держкомзему у м. Рівне з вказанням причин відмови у державній реєстрації.

Зокрема п. 4 ч. 1 ст. 24 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» передбачено відмову у державній реєстрації, якщо подані документи не відповідають вимогам, установленим цим Законом, іншими нормативно-правовими актами.

Позивач надав на реєстрацію договори, що не відповідають вимогам норм Закону України «Про оренду землі», абзацом 12 частини 1 статті 15 якого передбачено, що однією з істотних умов договору оренди є умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки. Крім того, в договорах оренди не перераховано всі додатки підшиті до договору та невірно вказано орган державної реєстрації

Тому, представник відповідача просить суд в позові ДП «Оптіма-770-Р» відмовити, оскільки дії Рівненської регіональної філії державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» щодо відмови в державній реєстрації вказаних договорів оренди земельної ділянки - правомірні.

Заслухавши пояснення представників сторін, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що в позові слід відмовити.

Судом встановлено, що 11 грудня 2007 року між ДП «Оптіма-770-Р» та Рівненською міською радою було укладено та посвідчено нотаріально приватним нотаріусом Рівненського міського нотаріального округу Сивоглаз С.С. договори оренди земельних ділянок, розташованих за адресами: м. Рівне, вул. Курчатова, 3; м. Рівне, вул. Відінська, 9-а; м. Рівне, вул. Романа Шухевича, 9; м. Рівне, вул. Будівельників, 11; м. Рівне, вул. Набережна, 11; м. Рівне, вул. Пухова, 85-а; м. Рівне, вул. Соборна, 442-д.

Частиною другою статті 125 Земельного кодексу України встановлено, що право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації.

У відповідності до вимог ст. 20 Закону України «Про оренду землі» договір оренди підлягає державній реєстрації.

Відповідно до п. 1 ст. 5 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» систему органів державної реєстрації прав складають центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері державної реєстрації прав, створена при ньому державна госпрозрахункова юридична особа з консолідованим балансом (центр державного земельного кадастру) та її відділення на місцях, які є місцевими органами державної реєстрації прав.

Пунктом 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року № 1088 «Про створення єдиної системи державної реєстрації земельних ділянок, нерухомого майна та прав на них у складі державного земельного кадастру» передбачено, що Державне підприємство «Центр державного земельного кадастру» проводить реєстрацію земельних ділянок та прав на них шляхом внесення записів про реєстрацію земельних ділянок та прав на них до бази даних державного реєстру земель.

Державна реєстрація договорів оренди землі здійснюється відповідно до Тимчасового порядку ведення державного реєстру земель, затвердженого наказом Держкомзему України від 02.07.2003 № 174, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 25.07.2003 за N 641/7962 (далі - Порядок).

Згідно з пунктом 2.4 Порядку, територіальний орган земельних ресурсів у 10-денний термін з дня отримання договору оренди землі перевіряє наявність на титульному аркуші технічної документації відмітки про приймання обмінного файла, зміст реєстраційної картки, відповідність відомостей, що містить реєстраційна картка та оформлений договір оренди землі до технічної документації (реєстраційної справи) та передає договір оренди землі з реєстраційними картками оператору (реєстратору) за актом приймання-передавання.

Відповідно до пункту 2.5 Порядку територіальний орган земельних ресурсів за актом приймання-передавання передає реєстраційну картку оператору (реєстратору) разом з усіма примірниками договору оренди землі для їх видачі та державної реєстрації.

1 вересня 2009 року до Рівненської регіональної філії державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» Управлінням Держкомзему у місті Рівному для проведення державної реєстрації були передані договора оренди земельних ділянок, розташованих за адресами: м. Рівне, вул. Курчатова, 3; м. Рівне, вул. Відінська, 9-а; м. Рівне, вул. Романа Шухевича, 9; м. Рівне, вул. Будівельників, 11; м. Рівне, вул. Набережна, 11; м. Рівне, вул. Пухова, 85-а; м. Рівне, вул. Соборна, 442-д, укладені між ДП «Оптіма-770-Р» та Рівненською міською радою.

Листом від 04.09.2009 року №10 Рівненська регіональна філія ДП «Центр державного земельного кадастру» повернула Управлінню Держкомзему у місті Рівному технічну документацію із землеустрою та договори оренди без їх реєстрації з посиланням на те, в договорах оренди відсутня одна з істотних умов (абзац 12 ч. 1 ст. 15 ЗУ «Про оренду землі»), не перераховано всі додатки підшиті до договору та невірно вказано орган державної реєстрації (а.с.66).

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву» від 16.09.2008р. №509-VІ було внесено зміни до Закону України «Про оренду землі» від 06.10.1998 року за № 161-XIV. Зокрема, закон доповнено абзацом 12 частину 1 статті 15, який передбачає, що однією з істотних умов договору оренди є умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки.

Однак, в наданих договорах оренди відсутня дана істотна умова, передбачена законом.

Частина 2 ст. 15 Закону України «Про оренду землі» встановлює, що відсутність у договорі оренди землі однієї з істотних умов, передбачених цією статтею, є підставою для відмови в державній реєстрації договору оренди, а також для визнання договору недійсним відповідно до закону.

Крім того, як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, до наданих договорів оренди земельних ділянок підшиті копії актів передачі на збереження межових знаків, якими закріплені перенесені в натуру (на місцевість) межі земельних ділянок, однак вони не перераховані в додатках до договорів. Відповідно до Прикінцевих положень Типового договору оренди землі, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 року № 2520, невід'ємними частинами договору є план або схема земельної ділянки; кадастровий план земельної ділянки з відображенням обмежень (обтяжень) у її використанні та встановлених земельних сервітутів; акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості); акт приймання-передачі об'єкта оренди; проект відведення земельної ділянки у випадках, передбачених законом; інші документи, що додаються до договору оренди. В додатках до договорів оренди земельних ділянок, укладених 27.12.2007 року між ДП «Оптіма-770-Р» та Рівненською міською радою, не перераховані додані копії актів передачі на збереження межових знаків, якими закріплені перенесені в натуру (на місцевість) межі земельних ділянок, що і було встановлено відповідачем.

Ще один недолік договорів оренди земельних ділянок, який був виявлений Рівненською регіональною філією ДП «Центр державного земельного кадастру» - невірно вказаний орган державної реєстрації, а саме: Рівненська регіональна філія Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Держкомземі України», хоч відповідно до Наказу Державного комітету України із земельних ресурсів від 04.03.2009 року № 91 Рівненська регіональна філія Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Держкомземі України» була перейменована в Рівненську регіональну філію Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру».

Тобто, на момент прийняття реєстратором від територіального органу земельних ресурсів договорів оренди землі, розгляду та перевірки документів для можливості подальшого внесення запису про державну реєстрацію до відповідних розділів книги реєстрації, договори оренди, укладені 27.12.2007 року між ДП «Оптіма-770-Р» та Рівненською міською радою, не відповідали вимогам чинного законодавства.

Статтею 24 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» визначений вичерпний перелік підстав для відмови у державній реєстрації прав. У державній реєстрації права може бути відмовлено в разі, якщо, зокрема, подані документи не відповідають вимогам, установленим цим Законом та іншими нормативно-правовими актами, або не дають змоги установити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують.

Таким чином, у відповідача були всі законні підстави для винесення рішення про відмову в реєстрації договорів оренди земельних ділянок у зв'язку з невідповідністю поданих документів вимогам чинного законодавства.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п. 2, 3 ст. 8 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» здійснює державну реєстрацію прав власності, інших речових прав на нерухомість, їх обмежень, правочинів щодо нерухомого майна або відмовляє в такій реєстрації - державний реєстратор. Керівник місцевого органу державної реєстрації прав є державним реєстратором прав і призначається центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

Відповідно до п. 4 ст. 8 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» державний реєстратор прав самостійний у прийнятті рішення про державну реєстрацію прав та відмову в такій реєстрації і здійснює повноваження тільки відповідно до закону.

Тобто, законом Рівненській регіональній філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» надано право приймати рішення щодо відмови в здійсненні реєстрації, а тому дії відповідача вчинені в межах повноважень та у відповідності до чинного законодавства.

Вимоги Дочірнього підприємства «Оптіма-770-Р» Товариства з обмеженою відповідальністю «Севен Севенті Петроліум» про визнання дій Рівненської регіональної філії державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» щодо відмови у проведенні державної реєстрації договорів оренди земельних ділянок, укладених 27.12.2007 року між ДП «Оптіма-770-Р» та Рівненською міською радою за адресою: м. Рівне, вул. Курчатова, 3; м. Рівне, вул. Відінська, 9-а; м. Рівне, вул. Романа Шухевича, 9; м. Рівне, вул. Будівельників, 11; м. Рівне, вул. Набережна, 11; м. Рівне, вул. Пухова, 85-а; м. Рівне, вул. Соборна, 442-д - протиправними та зобов'язання здійснити державну реєстрацію договорів оренди земельних ділянок - необґрунтовані та до задоволення не підлягають.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач як суб'єкт владних повноважень надав суду належні та допустимі докази правомірності прийняття ним рішення щодо відмови в державній реєстрації договорів оренди земельних ділянок.

Посилання позивача на неможливість визначення в договорах будь-яких умов передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки щодо земельних ділянок, які передаються в оренду, оскільки це суперечить закону - необґрунтоване та безпідставне. Стаття 15 Закону України «Про оренду землі» визначає як одну з істотних умов договору оренди - умову передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки. Однак, це ніяким чином не суперечить статті 8-1 «Заборона відчуження орендарем права на оренду земельної ділянки державної та комунальної власності», якою встановлено, що право на оренду земельної ділянки державної або комунальної власності не може бути відчужено її орендарем іншим особам, внесено до статутного фонду, передано у заставу. Саме таке положення і мало бути відображено у договорах оренди відповідно до вимог закону.

Крім того, твердження позивача про своєчасне звернення ДП «Оптіма-770-Р» до Управління Держкомзему у місті Рівному щодо державної реєстрації договорів оренди земельних ділянок та затягування передачі договорів реєстратору - до уваги судом не беруться, оскільки предметом даного спору є визнання дій Рівненської регіональної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» протиправними щодо відмови у проведенні державної реєстрації договорів оренди та зобов'язання здійснити державну реєстрацію договорів оренди земельних ділянок.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, тобто вони поширюють свою дію тільки на ті відносини, які виникли після набуття законами чи іншими нормативно-правовими актами чинності. Так як Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву» від 16.09.2008р. №509-VІ, відповідно до якого Закон України «Про оренду землі» від 06.10.1998 року за № 161-XIVдоповнено абзацом 12 частину 1 статті 15, набрав чинності 14 жовтня 2008 року, а правовідносини між позивачем та відповідачем склалися у вересні 2009 року, то Рівненська регіональна філія ДП «Центр Державного земельного кадастру» при прийнятті 4 вересня 2009 року рішення щодо відмови у державній реєстрації договорів оренди земельних ділянок керувалася чинним на той час законодавством.

Тобто судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що на момент передачі вказаних договорів оренди реєстратору, останній діяв в межах закону та відповідно до своїх повноважень.

Тому, в задоволенні позову ДП «Оптіма-770-Р» слід відмовити.

Відповідно до вимог ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, понесені позивачем судові витрати не відшкодовуються. < Текст >

Керуючись статтями 160-163 КАС, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Дочірньому підприємству "Оптіма-770-Р" Товариства з обмеженою відповідальністю "Севен Севенті Петроліум" в задоволенні позову до Державне підприємство "Центр державного земельного кадастру " в особі Рівненської регіональної філії про визнання дій щодо відмови у проведенні державної реєстрації договорів оренди земельних ділянок, укладених 27.12.2007 року між ДП "Оптіма-770-Р" та Рівненською міською радою за адресою: м. Рівне, вул. Курчатова, 3; м. Рівне, вул.Відінська, 9-а; м. Рівне, вул. Романа Шухевича, 9; м. Рівне, вул. Будівельників, 11; м. Рівне, вул. Набережна, 11;, м. Рівне, вул. Пухова, 85-а; м. Рівне, вул. Соборна, 442-д - протиправними та зобов'язання здіснити державну реєстрацію договорів оренди земельних ділянок, укладених 27.12.2007 року між ДП "Оптіма-770-Р" та Рівненською міською радою за адресою: м. Рівне, вул. Курчатова, 3; м. Рівне, вул.Відінська, 9-а; м. Рівне, вул. Романа Шухевича, 9; м. Рівне, вул. Будівельників, 11; м. Рівне, вул. Набережна, 11;, м. Рівне, вул. Пухова, 85-а; м. Рівне, вул. Соборна, 442-д - відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова складена в повному обсязі 15 січня 2010 року

Суддя Шарапа В.М.