Вирок від 23.07.2020 по справі 491/547/20

Справа № 491/547/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 липня 2020 року Ананьївський районний суд Одеської області

у складі:головуючого у справі судді - ОСОБА_1 ,

при секретарі - ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ананьєві поданняначальника Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця 4-а дільниця с.Ананьїв Ананьївського р-ну Одеської обл., паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Ананьївським РВ УМВС України в Одеській області 15 березня 2001 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 , тимчасово не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого: 1) 7 травня 1992 року Любашівським районним судом Одеської області за ч.3 ст.140 КК України (в редакції 1960 року) до трьох років позбавлення волі, із застосуванням ст.46-1 КК України (в редакції 1960 року), від відбування покарання звільненого з іспитовим строком 2 роки; 2) 4 вересня 1996 року Ананьївським районним судом Одеської області за ст.17, ч.2 ст.140, ч.2ст.140, ст.42 КК України (в редакції 1960 року) до 2 років 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна; 20 травня 2003 року Апеляційним судом Одеської області за ч.3 ст.185, ч.4 ст.187, ч.2 ст.194, п.1 ч.2 ст.115 КК України до 15 років позбавлення волі; звільненого з місць позбавлення волі 10 лютого 2016 року у зв'язку з відбуттям терміну покарання, 9 квітня 2019 року судом на підставі п.7 ч.1 ст.284 КРК України закрито провадження за ч.1 ст.125 КК України, протягом року притягувався до адміністративної відповідальності, -

ВСТАНОВИВ:

З подання вбачається, що гр-н ОСОБА_3 звільнився з місць позбавлення волі, але на шлях виправлення не став, про що свідчать правопорушення адміністративного характеру, оскільки за нетривалий час він був неодноразово притягнутий до адміністративної відповідальності, зокрема: 19 листопада 2019 року ОСОБА_4 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст.178 КУпАП за появу в стані алкогольного сп'яніння в громадському місці з накладенням стягнення у вигляді попередження, 29 грудня 2019 року - за ст.173 КУпАП за дрібне хуліганство з накладенням стягнення у вигляді адміністративного арешту на строк 7 діб, 3 квітня 2020 року - за ч.2 ст.178 КУпАП за появу в громадському місці в п'яному стані з накладенням стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 гривні, 3 квітня 2020 року - за ст.173 КУпАП за дрібне хуліганство з накладенням стягнення у вигляді адміністративного арешту на строк 7 діб..

У зв'язку з викладеним начальником Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області було внесено подання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , відповідно до якого начальник Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області просить встановити адміністративний нагляд відносно нього строком на 12 місяців, а також обмежити наступні його дії:

1) заборонити вихід з будинку, в якому він проживає, з 22.00 години до 06.00 години ранку наступного дня;

2) заборонити перебування у кафе, барах, ресторанах та інших питних закладах, де спиртні напої продаються на розлив;

3) заборонити виїзд в особистих справах за межі району без дозволу ОВС, який здійснює адміністративний нагляд;

4) з'являтись на реєстрацію до Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області кожної п'ятниці місяця.

Громадянин ОСОБА_3 23 липня 2020 року до суду не з'явився, проте 14 липня 2020 року на адресу суду від ОСОБА_3 надійшла письмова заява (а.с.32), в якій ОСОБА_3 зазначив, що його права та обов'язки, передбачені Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» та КПК України йому роз'яснені, користуватися послугами захисника він не бажає, не заперечує проти задоволення подання про встановлення відносно нього адміністративного нагляду, просить суд подання розглядати без його участі.

Представник органу, який звернувся до суду з поданням не з'явився, проте14 липня 2020 року на адресу суду надійшла письмова заява старшого дільничного офіцера поліції сектору превенції Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_5 (а.с.31), в якій він зазначив, що подання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 підтримує в повному обсязі, просить подання задовольнити, розглянувши подання без його присутності.

Суд бере до уваги положення ч.1 ст.26 КПК України, якою визначено, що сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом.

У зв'язку з чим, з урахуванням заяв ОСОБА_3 та представника Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області, в яких вони висловили свої позиції по суті подання та клопотання про розгляд подання без їх участі, суд вважає за можливе розглядати подання за відсутності ОСОБА_3 та представника органу, який звернувся з поданням.

Суд, дослідивши подання та додані до нього матеріали, з урахуванням заяв учасників справи, приходить до висновку, що подання начальника Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 підлягає задоволенню з наступних підстав:

Відповідно до положень ч.1 ст.158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.

Пунктом «В» частини 1 статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Зі змісту частини 1 статті 32 Цивільного кодексу України вбачається, що неповнолітньою особою, є фізична особа у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

При цьому, з доданої до подання копії паспорту громадянина України серії НОМЕР_1 , виданого 15 березня 2001 року Ананьївським РВ УМВС України в Одеській області (а.с.7) вбачається, що ОСОБА_3 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 , тобто на момент розгляду подання та звернення з ним до суду, ОСОБА_3 виповнилося 44 роки, що свідчить про те, що він є повнолітньою особою.

З подання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 вбачається, що останній раз його було засуджено 20 травня 2003 року Апеляційним судом Одеської за вчинення злочинів, передбачених ч.3 ст.185, ч.4 ст.187, ч.2 ст.194, п.1 ч.2 ст.115 КК України.

Зазначені злочини, у відповідності до положень ст.12 КК України, є тяжкими та особливо тяжкими.

10 лютого 2016 року ОСОБА_3 звільнився з місць позбавлення полі по відбуттю призначеного покарання, що підтверджується, доданою до подання про встановлення адміністративного нагляду, копією довідки про звільнення серії ВІН №013355, виданою Вінницькою виправною колонією (№86) 10 лютого 2016 року (а.с.8).

Протягом року його неодноразово було притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення громадського порядку, що підтверджується доданими до подання копіями постанов у справах про адміністративні правопорушення, а саме:

-постанови Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області від 19 листопада 2019 року серії ГО №466166 (а.с.15), відповідно до якої ОСОБА_3 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.178 КУпАП (поява в громадських місцях у п'яному вигляді), та накладено на нього стягнення у вигляді попередження;

-постанови Ананьївського районного суду Одеської області від 27 березня 2020 року у справі №491/264/20 (а.с.20-21), відповідно до якої ОСОБА_3 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП (дрібне хуліганство), та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді адміністративного арешту на строк 7 діб;

-постанови Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області від 3 квітня 2020 року серії АПО18 №123342 (а.с.23), відповідно до якої ОСОБА_3 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.178 КУпАП (повторна протягом року поява в громадських місцях у п'яному вигляді), та накладено на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 гривні.

ОСОБА_3 неодноразово попереджався співробітниками Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду, що підтверджується доданими до подання копіями «Попереджень особи, стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд» від 19 листопада 2019 року (а.с.16), від 29 грудня 2019 року (а.с.18).

Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначення терміну «систематично» не дано.

Проте, відповідно до положень абзацу 2 частини 3 статті 166 КВК України визначено, що систематичним вчиненням правопорушень, що тягнуть за собою адміністративні стягнення і свідчать про небажання стати на шлях виправлення, є вчинення засудженим протягом іспитового строку трьох і більше таких правопорушень.

З наведеного вбачається, що ОСОБА_3 підпадає під визначення особи, сто воно якої встановлюється адміністративний нагляд відповідно до пункту «В» частини 1 статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», як повнолітня особа, яка будучи засудженою за тяжкі та особливо тяжкі злочини після відбування покарання незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок і вчиняє адміністративні правопорушення.

Відповідно до частини 1 статті 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пункті "ґ" статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості.

Як зазначалося вище, останній раз ОСОБА_3 було засуджено 20 травня 2003 року Апеляційним судом Одеської за вчинення злочинів, передбачених ч.3 ст.185, ч.4 ст.187, ч.2 ст.194, п.1 ч.2 ст.115 КК України.

Зазначені злочини, у відповідності до положень ст.12 КК України, є тяжкими та особливо тяжкими.

Відповідно до пункту 9 частини 1 статті 89 КК України особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за особливо тяжкий злочин, якщо вони протягом восьми років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину.

Частиною 1 статті 90 КК України визначено, що строки погашення судимості обчислюються з дня відбуття основного і додаткового покарання.

З наведеного вбачається, що судимість в ОСОБА_3 за вироком Апеляційного суду Одеської області від 20 травня 2003 року буде погашена через вісім років з моменту його звільнення з Вінницької виправної колонії (№86) - 10 лютого 2016 року, тобто 10 лютого 2024 року.

Враховуючи викладене суд вважає, що подання начальника Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 підлягає задоволенню.

Статтею 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.

При цьому, з урахуванням характеру адміністративних правопорушень, які були вчинені ОСОБА_3 , а саме те, що вони пов'язані з його перебуванням ним в громадських місцях, в тому числі в нічний час, а також вживанням ОСОБА_3 алкогольних напоїв, суд приходить до висновку, що з метою досягнення виконання завдань адміністративного нагляду, що полягають у запобіганні вчинення правопорушень особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них, до ОСОБА_3 мають бути застосовані обмеження передбачені ч.1 ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

На підставі викладеного, керуючись ст.158 Кримінально-виконавчого кодексу України, ст.3, ст.5, ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» із змінами та доповненнями, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця 4-а дільниця с.Ананьїв Ананьївського р-ну Одеської обл., паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Ананьївським РВ УМВС України в Одеській області 15 березня 2001 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 , тимчасово не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , строком на 12 (дванадцять) місяців, встановивши йому наступні обмеження:

1.Заборонити вихід з будинку, в якому він проживає, з 22.00 години до 06.00 години ранку наступного дня;

2.Заборонити перебування у кафе, барах, ресторанах та інших питних закладах, де спиртні напої продаються на розлив;

3.Заборонити виїзд в особистих справах за межі району без дозволу органу Національної поліції, який здійснює адміністративний нагляд;

4.З'являтися на реєстрацію до Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області кожної п'ятниці місяця, але не більше ніж чотири рази на місяць.

Строк адміністративного нагляду враховувати з дня оголошення постанови.

Копію постанови для виконання направити начальнику Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області.

Копію постанови направити ОСОБА_3 .

Роз'яснити ОСОБА_3 , що у відповідності до положень ч.1 ст.9 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, зобов'язані вести законопослушний спосіб життя, не порушувати громадський порядок і додержувати таких правил: а) прибути у визначений установою виконання покарань термін в обране ними місце проживання і зареєструватися в органі Національної поліції; б) з'являтися за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і давати усні та письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; в) повідомляти поліцейських, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи, місця проживання чи перебування, а також про виїзд за межі району (міста) у службових справах; г) в разі від'їзду в особистих справах з дозволу поліцейського в інший населений пункт та перебування там більше доби зареєструватися у відповідному органі Національної поліції.

Постанова може бути оскаржена в установленому законом порядку.

СуддяОСОБА_1

Постанова набрала законної сили "______"__________________20___року.