Ухвала від 22.07.2020 по справі 160/8291/20

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

22 липня 2020 року Справа 160/8291/20

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Юхно І.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до відповідача-1: Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України; Відповідача-2: Т.в.о. Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Товстенко Олени Валентинівни; треті сторони: Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), Державне бюро розслідувань, Національна поліція України, ОСОБА_4, про визнання протиправними та скасування індивідуальних актів чи окремих їх положень та зобов'язання винити певні дії-

ВСТАНОВИВ:

20.07.2020 до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до відповідача-1: Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України; Відповідача-2: Т.в.о. Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Товстенко Олени Валентинівни; треті сторони: Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), Державне бюро розслідувань, Національна поліція України, ОСОБА_4 , про визнання протиправними та скасування індивідуальних актів чи окремих їх положень та зобов'язання вчинити певні дії щодо поновлення особистих немайнових прав авторів технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2», у якому позивач просить суд:

1. Прийняти до розгляду, на підставі Постанови Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду: судді-доповідача - Соколова В.М., суддів: Єресько Л.О., Калашнікової О.В. від 12 червня 2020 року по справі № 160/9812/19, статті 8 та статті 55, 56 Конституції України, позовну заяву «про визнання протиправним та скасування індивідуальних актів чи окремих їх положень та зобов'язання вчинити певні дії щодо поновлення особистих немайнових прав авторів технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» звільнити від сплати судового збору, на підставі верховенства права встановленого статтею 8 Конституції України, пунктом 13 частини 2 статті 3 закону України «Про судовий збір», та здійснити розгляд справи в порядку спрощеного судочинства у письмовому провадженні з залученням з мого боку правників на підставі статті 3,19,22,24,50,56,59 Конституції України, частини 2 та частини 3 статті 13, пункту 1 частини 1 статті 14 закону України «Про безоплатну правову допомогу», Рішення Конституційного Суду № 23- рп/2009 від 30.09.2009.

2. Залучити третьою стороною по даній справі Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) та зобов'язати Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) надати мені безоплатну вторинну правову допомогу задля захисту у суді моїх прав, на підставі статті 59 Конституції України, частини 2 та частини 3 статті 13, пункту 1 частини 1 статті 14 закону України «Про безоплатну правову допомогу» та Рішення Конституційного Суду № 23-рп/2009 від 30.09.2009.

3. Залучити третьою стороною по даній справі Державне бюро розслідувань та зобов'язати Державне бюро розслідувань розслідувати, у межах їх повноважень, законність дій державних органів влади та суб'єктів владних повноважень по даній справі, які своїми протиправними діями щоденно наносять шкоду державі та громадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань пов'язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами.

4. Залучити третьою стороною по даній справі Національну поліцію України та зобов'язати Національну поліцію України розслідувати, у межах їх повноважень, законність дій державних органів влади та суб'єктів владних повноважень по даній справі, які своїми протиправними діями щоденно наносять шкоду державі та громадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань пов'язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами.

5. Залучити третьою стороною, що не заявляє самостійних позовних вимог по даній справі, ОСОБА_4 .

6. Визнати акт чи документ чи інформацію, яка викладена у листі від 17.06.2020 №67-14/17/15-20 суб'єкта владних повноважень в особі Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, що створена за результатом звернення ОСОБА_4 БЛ-10748713/Д1 від 05/06/2020 та БЛ-10748987/Д5 від 05/06/2020 до Президента України Зеленського Володимира Олександровича та Прем'єр-Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, яке переадресоване у встановленому порядку за призначенням до Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, щодо забезпечення ОСОБА_4 роботою шляхом реалізації в Україні програми ««ІНФОРМАЦІЯ_1» - енергетична незалежність, екологічна безпека, здоров'я і добробут Українського народу» та як наслідок цього забезпечення особистого немайнового права авторів технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров'я довкілля, який чи яку створено з порушенням частини 1,3 та 4 статті 19 закону України «Про звернення громадян», статті 9,10,11 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 2011р. № 942 «Про затвердження переліку пріоритетних тематичних напрямів наукових досліджень і науково-технічних розробок на період до 2015р., пунктів 18 та 78 «Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів» затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996р. № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів», закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», закону України «Про охорону атмосферного повітря», бюджетної програми : «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» КПКВ 2401500 на 2020 рік. Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 366 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» протиправним та таким, що порушує право, встановлене статтею 1 закону України «Про звернення громадян», на звернення ОСОБА_4 до органів державної влади, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення, зокрема, щодо забезпечення ОСОБА_4 роботою шляхом реалізації в Україні програми ««ІНФОРМАЦІЯ_1» - енергетична незалежність, екологічна безпека, здоров'я і добробут Українського народу», і як наслідок порушення права ОСОБА_4 на звернення, порушує особисте немайнове право авторів технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» на життя та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров'я довкілля, ставить під сумнів ділову репутацію авторів технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2», створює перешкоди для реалізації екологічних прав авторів технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» та забороняє запровадження у виробництво, зокрема, на підставі закону України «Про альтернативні джерела енергії», інтелектуального продукту (авторське свідоцтво на науковий твір № НОМЕР_1, патент на корисну модель № НОМЕР_2 та інші технічні рішення) альтернативної сировини - «ІНФОРМАЦІЯ_1» для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, яка, як встановлено у мотивувальній частині Постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20.10.2015р. по справі за №804/1594/15, за позовом Дніпропетровського обласного благодійного фонду «Екологія - Геос», ОСОБА_1 , ОСОБА_6 , ОСОБА_4 до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, дозволяє при її використані заощаджувати бюджетні кошти, знижувати, а не підвищувати, тарифи для населення та підприємств, що в свою чергу дозволяє знижувати вартість виробництва вітчизняних товарів і послуг, підвищувати їх конкурентну здатність, створювати додаткові робочі місця, збільшувати надходження до бюджету, виключити енергетичну та економічну залежність України та забезпечити конституційні права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров'я довкілля, та скасувати акт чи документ чи інформацію, створений Державним агентством з енергоефективностї та енергозбереження України за результатом звернення ОСОБА_4 БЛ-10748713/Д1 від 05/06/2020 та БЛ-10748987/Д5 від 05/06/2020 до Президента України Зеленського Володимира Олександровича та Прем'єр- Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, щодо заборони реалізації в Україні програми ««ІНФОРМАЦІЯ_1» - енергетична незалежність, екологічна безпека, здоров'я і добробут Українського народу» як такий, що на безпідставній основі звільняє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України від виконання своїх повноважень, зокрема, на підставі закону України «Про альтернативні джерела енергії, щодо запровадження у виробництво альтернативних джерел енергії, якими є відновлювальне вторинне паливо та окислювач - «ІНФОРМАЦІЯ_1» - унікальний відновлювальний природний ресурс для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, який сам утворюється безпосередньо в процесі роботи енергетичного агрегату, з використанням скидного енергопотенціалу відпрацьованих газів, і не потребує витрат на придбання, транспортування, зберігання та реалізацію, що забезпечує можливість її використання для автономного виробництва теплової, механічної, та електричної енергії на землі, під землею, на воді, під водою, в повітрі, в космосі та навіть на зворотному боку Місяця або коли погасне Сонце на небі, в результаті чого, за даними Держстату України за 2007-2018 роки, щоденно наноситься шкода державі та громадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань, пов'язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами.

7. Визнати акт чи документ чи інформацію, яка викладена у листі від 25.06.2020 № 69-14/17/15-20 суб'єкта владних повноважень в особі Державного агентства з нергоефективності та енергозбереження України, що створена за результатом звернення ОСОБА_1 БЛ-10776971 від 11/06/2020, до Президента України Зеленського Володимира Олександровича та Прем'єр-Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, яке переадресоване у встановленому порядку за призначенням до Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, щодо виконання Офісом Президента та Кабінетом Міністрів України статті 28 ЗУ «Про звернення громадян» шляхом призначення посадової особи відповідальної за здійснення контролю, на підставі ст. 28 Закону «Про звернення громадян», про розгляд на засіданні Кабінету Міністрів України питання щодо доцільності утримання Держенергоефективність, як органу влади, що у своїй діяльності призвів до того, що люди вирубують ліси та лісопосадки, а держава закуповує за валютні кошти імпортні енергоносії та щоденно спалюється близько 56,94 мільйонів доларів США, від чого вмирає кожний день 249 людей від онкологічних захворювань, який чи яку створено з порушенням частини 3 та 4 статті 7 та частин 1,3 та 4 статті 19 закону України «Про звернення громадян», статті 9,10,11 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 2011р. № 942 «Про затвердження переліку пріоритетних тематичних напрямів наукових досліджень і науково-технічних розробок на період до 2015р., пунктів 18 та 78 «Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів» затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996р. № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів», закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», закону України «Про охорону атмосферного повітря», бюджетної програми : «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» КПКВ 2401500 на 2020 рік, Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 366 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» протиправним та таким, що порушує право, встановлене статтею 1 закону України «Про звернення громадян», на звернення ОСОБА_1 до органів державної влади, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення, зокрема, щодо запровадження в Україні альтернативної сировини - «ІНФОРМАЦІЯ_1» для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, і як наслідок порушення права ОСОБА_1 на звернення, порушує особисте немайнове право авторів технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» на життя та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров'я довкілля, ставить під сумнів ділову репутацію авторів технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2», створює перешкоди для реалізації екологічних прав авторів технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» та забороняє запровадження у виробництво, зокрема, на підставі закону України «Про альтернативні джерела енергії», інтелектуального продукту (авторське свідоцтво на науковий твір № НОМЕР_1, патент на корисну модель № НОМЕР_2 та інші технічні рішення) альтернативної сировини - «ІНФОРМАЦІЯ_1» для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, яка, як встановлено у мотивувальній частині Постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20.10.2015р. по справі за №804/1594/15, за позовом Дніпропетровського обласного благодійного фонду «Екологія - Геос», ОСОБА_1 , ОСОБА_6 , ОСОБА_4 до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, дозволяє при її використані заощаджувати бюджетні кошти, знижувати, а не підвищувати, тарифи для населення та підприємств, що в свою чергу дозволяє знижувати вартість виробництва вітчизняних товарів і послуг, підвищувати їх конкурентну здатність, створювати додаткові робочі місця, збільшувати надходження до бюджету, виключити енергетичну та економічну залежність України та забезпечити конституційні права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров'я довкілля, та скасувати акт чи документ чи інформацію, створений Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України за результатом звернення ОСОБА_1 БЛ-10776971 від 11/06/2020 до Президента України Зеленського Володимира Олександровича та Прем'єр-Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, щодо заборони реалізації в Україні технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» або перетворення шкоди-продуктів згоряння на користь-відновлювальне вторинне паливо та окислювач - «ІНФОРМАЦІЯ_1», як такий, що на безпідставній основі звільняє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України від виконання своїх повноважень, зокрема, на підставі закону України «Про альтернативні джерела енергії, щодо запровадження у виробництво альтернативних джерел енергії, якими є відновлювальне вторинне паливо та окислювач - «ІНФОРМАЦІЯ_1» - унікальний відновлювальний природний ресурс для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, який сам утворюється безпосередньо в процесі роботи енергетичного агрегату, з використанням скидного енергопотенціалу відпрацьованих газів, і не потребує витрат на придбання, транспортування, зберігання та реалізацію, що забезпечує можливість її використання для автономного виробництва теплової, механічної, та електричної енергії на землі, під землею, на воді, під водою, в повітрі, в космосі та навіть на зворотному боку Місяця або коли погасне Сонце на небі, в результаті чого, за даними Держстату України за 2007-2018 роки, щоденно наноситься шкода державі та громадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань, пов'язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами.

8. Визнати акт чи документ чи інформацію, яка викладена у листі від 25.06.2020 №69-14/17/15-20 суб'єкта владних повноважень в особі Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, що створена за результатом звернення ОСОБА_1 БЛ-10776963 від 11/06/2020, до Президента України Зеленського Володимира Олександровича та Прем'єр-Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, яке переадресоване у встановленому порядку за призначенням до Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, щодо виконання Офісом Президента та Кабінетом Міністрів України статті 28 ЗУ «Про звернення громадян» шляхом призначення посадової особи відповідальної за здійснення контролю, на підставі ст. 28 Закону «Про звернення громадян», про надання нормативно-правового документу, який дає право Держенергоефективності не виконувати повноваження щодо автономного, безпечного, екологічного, економічного та незалежного виробництва енергії за допомогою альтернативних джерел енергії - «ІНФОРМАЦІЯ_1», який чи яку створено з порушенням частини 3 та 4 статті 7 та частин 1,3 та 4 статті 19 закону України «Про звернення громадян», статті 9,10,11 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 2011р. № 942 «Про затвердження переліку пріоритетних тематичних напрямів наукових досліджень і науково-технічних розробок на період до 2015р., пунктів 18 та 78 «Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів» затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996р. № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів», закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», закону України «Про охорону атмосферного повітря», бюджетної програми: «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» КПКВ 2401500 на 2020 рік, Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 366 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» протиправним та таким, що порушує право, встановлене статтею 1 закону України «Про звернення громадян», на звернення ОСОБА_1 до органів державної влади, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення, зокрема щодо запровадження в Україні альтернативної сировини - «ІНФОРМАЦІЯ_1» для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, і як наслідок порушення права ОСОБА_1 на звернення, порушує особисте немайнове право авторів технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» на життя та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров'я довкілля, ставить під сумнів ділову репутацію авторів технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2», створює перешкоди для реалізації екологічних прав авторів технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» та забороняє запровадження у виробництво, зокрема, на підставі закону України «Про альтернативні джерела енергії», інтелектуального продукту (авторське свідоцтво на науковий твір №39705, патент на корисну модель № НОМЕР_2 та інші технічні рішення) альтернативної сировини - «ІНФОРМАЦІЯ_1» для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, яка, як встановлено у мотивувальній частині Постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20.10.2015р. по справі за №804/1594/15, за позовом Дніпропетровського обласного благодійного фонду «Екологія-Геос», ОСОБА_1 , ОСОБА_6 , ОСОБА_4 до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, дозволяє при її використані заощаджувати бюджетні кошти, знижувати, а не підвищувати, тарифи для населення та підприємств, що в свою чергу дозволяє знижувати вартість виробництва вітчизняних товарів і послуг, підвищувати їх конкурентну здатність, створювати додаткові робочі місця, збільшувати надходження до бюджету, виключити енергетичну та економічну, залежність України та забезпечити конституційні права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров'я довкілля, та скасувати акт чи документ чи інформацію, створений Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України за результатом звернення ОСОБА_1 БЛ-10776963 від 11/06/2020 до Президента України Зеленського Володимира Олександровича та Прем'єр-Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, щодо заборони реалізації в Україні технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» або перетворення шкоди- продуктів згоряння на користь-відновлювальне вторинне паливо та окислювач - «ІНФОРМАЦІЯ_1», як такий, що на безпідставній основі звільняє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України від виконання своїх повноважень, зокрема, на підставі закону України «Про альтернативні джерела енергії, щодо запровадження у виробництво альтернативних джерел енергії, якими є відновлювальне вторинне паливо та окислювач «ІНФОРМАЦІЯ_1» - унікальний відновлювальний природний ресурс для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, який сам утворюється безпосередньо в процесі роботи енергетичного агрегату, з використанням скидного енергопотенціалу відпрацьованих газів, і не потребує витрат на придбання, транспортування, зберігання та реалізацію, що забезпечує можливість її використання для автономного виробництва теплової, механічної, та електричної енергії на землі, під землею, на воді, під водою, в повітрі, в космосі та навіть на зворотному боку Місяця або коли погасне Сонце на небі; в результаті чого, за даними Держстату України за 2007-2018 роки, щоденно наноситься шкода державі та громадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань, пов'язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами.

9. Визнати акт чи документ чи інформацію, яка викладена у листі від 25.06.2020 №69-14/17/15-20 суб'єкта владних повноважень в особі Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, що створена за результатом звернення ОСОБА_1 БЛ-10776955 від 11/06/2020, до Президента України Зеленського Володимира Олександровича та Прем'єр-Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, яке переадресоване у встановленому порядку за призначенням до Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, щодо виконання Офісом Президента та Кабінетом Міністрів України статті 28 ЗУ «Про звернення громадян» шляхом призначення посадової особи відповідальної за здійснення контролю, на підставі ст. 28 Закону «Про звернення громадян», про надання експертного висновку Держенергоефективність щодо доцільності покращення екологічного стану в Україні шляхом реалізації у виробництво альтернативних джерел енергії - «ІНФОРМАЦІЯ_1» для безпечного, економічного та екологічного виробництва енергії за результатом звернення БЛ-10224213, у відповідності до ст. 19 Закону «Про звернення громадян», який чи яку створено з порушенням частини 3 та 4 статті 7 та частин 1,3 та 4 статті 19 закону України «Про звернення громадян», статті 9,10,11 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 2011р. № 942 «Про затвердження переліку пріоритетних тематичних напрямів наукових досліджень і науково-технічних розробок на період до 2015р., пунктів 18 та 78 «Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів» затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996р. № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів», закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», закону України «Про охорону атмосферного повітря», бюджетної програми : «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» КПКВ 2401500 на 2020 рік, Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 366 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» протиправним та таким, що порушує право, встановлене статтею 1 закону України «Про звернення громадян», на звернення ОСОБА_1 до органів державної влади, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення, зокрема, щодо запровадження в Україні альтернативної сировини - «ІНФОРМАЦІЯ_1» для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, і як наслідок порушення права ОСОБА_1 на звернення, порушує особисте немайнове право авторів технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» на життя та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров'я довкілля, ставить під сумнів ділову репутацію авторів технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2», створює перешкоди для реалізації екологічних прав авторів технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» та забороняє запровадження у виробництво, зокрема, на підставі закону України «Про альтернативні джерела енергії», інтелектуального продукту (авторське свідоцтво на науковий твір № НОМЕР_1, патент на корисну модель № НОМЕР_2 та інші технічні рішення) альтернативної сировини - «ІНФОРМАЦІЯ_1» для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, яка, як встановлено у мотивувальній частині Постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20.10.2015р. по справі за №804/1594/15, за позовом Дніпропетровського обласного благодійного фонду «Екологія - Геос», ОСОБА_1 , ОСОБА_6 , ОСОБА_4 до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, дозволяє при використані заощаджувати бюджетні кошти, знижувати, а не підвищувати, тарифи для населення та підприємств, що в свою чергу дозволяє знижувати вартість виробництва вітчизняних товарів і послуг, підвищувати їх конкурентну здатність, створювати додаткові робочі місця, збільшувати надходження до бюджету, виключити енергетичну та економічну залежність України та забезпечити конституційні права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров'я та скасувати акт чи документ чи інформацію, створений Державним агентством з енергбефективності та енергозбереження України за результатом звернення ОСОБА_1 БЛ-10776955 від 11/06/2020 до Президента України Зеленського Володимира Олександровича та Прем'єр- Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, щодо заборони реалізації в Україні технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» або перетворення шкоди- продуктів згоряння на користь-відновлювальне вторинне паливо та окислювач - «ІНФОРМАЦІЯ_1», як такий, що на безпідставній основі звільняє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України від виконання своїх повноважень, зокрема, на підставі закону України «Про альтернативні джерела енергії, щодо запровадження у виробництво альтернативних джерел енергії, якими є відновлювальне вторинне паливо та окислювач - «ІНФОРМАЦІЯ_1»- унікальний відновлювальний природний ресурс для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, який сам утворюється безпосередньо в процесі роботи енергетичного агрегату, з використанням скидного енергопотенціалу відпрацьованих газів, і не потребує витрат на придбання, транспортування, зберігання та реалізацію, що забезпечує можливість и використання для автономного виробництва теплової механічної, та електричної енергії на землі, під землею, на воді, під водою, в повітрі, в космосі та навіть на зворотному боку Місяця або коли погасне Сонце на небі, в результаті чого, за даними Держстату України за 2007-2018 роки, щоденно наноситься шкода державі та громадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань, пов'язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами.

10. На підставі частини 2 статті 276 Цивільного кодексу України, а саме: «Якщо дії, необхідні для негайного поновлення порушеного особистого немайнового права фізичної особи, не вчиняються, суд може постановити рішення щодо поновлення порушеного права, а також відшкодування моральної шкоди, завданої його порушенням», Негайно поновити та забезпечити особисте немайнове право авторів технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» ОСОБА_1 , ОСОБА_7 , ОСОБА_6 та ОСОБА_4 на життя та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров'я довкілля, шляхом надання зобов'язання Державному агентству з енергоефективності та енергозбереження України поновити та забезпечити особисті немайнові права авторів технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» ОСОБА_1 , ОСОБА_7 , ОСОБА_6 та ОСОБА_4 на життя та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров'я довкілля, На підставі частини 1 статті 276 Цивільного кодексу України шляхом: створення експертного висновку Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України щодо доцільності покращення екологічного стану в Україні шляхом реалізації у виробництво альтернативних джерел енергії - «ІНФОРМАЦІЯ_1» для автономного, безпечного, економічного та екологічного виробництва енергії за результатом звернення БЛ-10224213, у відповідності до ст. 19 Закону «Про звернення громадян», та подання, у встановленому порядку, на розгляд до Кабінету Міністрів України пропозиції ОСОБА_4 щодо реалізації в Україні програми: ««ІНФОРМАЦІЯ_1» - енергетична незалежність, екологічна безпека, здоров'я і добробут Українського народу».

Одночасно з позовною заявою позивачем було подано заяву про забезпечення позову в якій позивач просить:

1. Прийняти заяву про забезпечення позову по справі про забезпечення позову по справі про визнання протиправним та скасування індивідуальних актів чи окремих їх положень та зобов'язання вчинити певні дії щодо поновлення особистих немайнових прав авторів технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» до розгляду, звільнити від сплати судового збору, на підставі статті 8 Конституції України, та На підставі частини 2 статті 276 Цивільного кодексу України, а саме: «Якщо дії, необхідні для негайного поновлення порушеного особистого немайнового права фізичної особи, не вчиняються, суд може постановити рішення щодо поновлення порушеного права, а також відшкодування моральної шкоди, завданої його порушенням», Негайно поновити та забезпечити особисте немайнове право авторів технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» ОСОБА_1 , ОСОБА_7 , ОСОБА_6 та ОСОБА_4 на життя та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров'я довкілля, шляхом надання зобовязання Державному агентству з енергоефективності та енергозбереження України поновити та забезпечити особисті немайнові права авторів технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» ОСОБА_1 , ОСОБА_7 , ОСОБА_6 та ОСОБА_4 на життя та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров'я довкілля, На підставі частини 1 статті 276 Цивільного кодексу України шляхом: створення експертного висновку Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України щодо доцільності покращення екологічного стану в Україні шляхом реалізації у виробництво альтернативних джерел енергії - «ІНФОРМАЦІЯ_1» для автономного, безпечного, економічного та екологічного виробництва енергії за результатом звернення БЛ-10224213, у відповідності до ст. 19 Закону «Про звернення громадян», та подання, у встановленому порядку, на розгляд до Кабінету Міністрів України пропозиції ОСОБА_4 щодо реалізації в Україні програми: ««ІНФОРМАЦІЯ_1» - енергетична незалежність, екологічна безпека, здоров'я і добробут Українського народу».

2. Зобов'язати Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), у межах його повноважень, забезпечити, на підставі статті 59 Конституції України та Закону України «Про безоплатну правову допомогу», правника для захисту моїх прав у суді по даній справі.

3. Зобов'язати Державне бюро розслідувань розслідувати, у межах його повноважень, законність дій державних органів влади та суб'єктів владних повноважень по даній справі, які своїми протиправними діями щоденно наносять шкоду державі та фомадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань пов'язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами.

4. Зобов'язати Національну поліцію України розслідувати, у межах її повноважень, законність дій державних органів влади та суб'єктів владних повноважень по даній справі, які своїми протиправними діями щоденно наносять шкоду державі та громадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв па суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань пов'язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22.07.2020 року відмовлено в задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору, позовну заву залишено без руху.

Перевіривши заяву позивача, суд вважає за необхідне повернути її заявнику без розгляду, виходячи з наступного.

Так, відповідно до ч.1 ст.150 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.

За приписами п.2 ч.1 ст.153 КАС України, заява про забезпечення позову подається одночасно з пред'явленням позову - до суду, до якого подається позов за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.

Стаття 152 КАС України містить вимоги щодо змісту і форми заяви про забезпечення позову, зокрема, ч.4 вищевказаної статті передбачено, що до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Згідно частини 10 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України. Правила цієї частини не застосовуються до заяв про забезпечення доказів або позову.

Судом встановлено, що заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст. 152 КАС України, а саме, до заяви не додано документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі за подання такої заяви.

Разом з заявою про забезпечення позову ОСОБА_1 просить звільнити його від сплати судового збору за подання даної заяви. Позивач обгрунтовує своє клопотання тим, що його потрібно звільнити від сплати судового збору на підставі верховенства права встановленого статтею 8 Контитуції України, та частини 2 статті 276 ЦК України.

Відповідно до частини 2 статті 276 ЦК України якщо дії, необхідні для негайного поновлення порушеного особистого немайнового права фізичної особи, не вчиняються, суд може постановити рішення щодо поновлення порушеного права, а також відшкодування моральної шкоди, завданої його порушенням.

При цьому частиною 1 статті 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно з частиною 5 статті 21 КАС України вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, або вимоги про витребування майна, вилученого на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше такі вимоги вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.

З аналізу наведених норм суд приходить до висновку, що оскільки заявлено вимогу про відшкодування шкоди разом з визнанням протиправними та скасуванням індивідуальних актів, забов'язанням вчинити певні дії, тобто вимога про відшкодування шкоди з вимогами про вирішення публічно-правовогу спору (тобто під час судового розгляду буде встановлюватися питання щодо правомірності оскаржуваних індивідуальних актів), вони підлягають розгляду в порядку адмністративного судочинства з відповідною сплатою судовго збору у тому числі за подання заяви про забезпечення адміністративного позову. При цьому у разі подання позовної заяви про відшкодування шкоди такі вимоги вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.

Суд враховує, що відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 19 червня 2001 року у справі "Креуз проти Польщі", "право на суд" не є абсолютним, воно може обмежуватися державою різноманітними засобами, в тому числі і фінансовими. Вимога сплатити судовий збір не обмежує право заявників на доступ до правосуддя.

Зазначена правова позиція також збігається з висновками Європейського суду з прав людини у справі "Терем ЛТД, Чечеткін та Оліус проти України" від 18 жовтня 2005 року (заява № 70297/01) та Верховного Суду України, викладеними в його ухвалі від 28 вересня 2015 року у справі № 21-5496а15.

Частиною 7 ст.154 КАС України визначено, що суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 152 цього Кодексу, повертає її заявнику без розгляду, про що постановляє ухвалу.

Враховуючи, що заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст.152 КАС України, а саме, до заяви не додано документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі за подання такої заяви, суд дійшов висновку, що дана заява підлягає поверненню її заявнику без розгляду.

Керуючись статтями 150-154, 246, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору за забезпечення позову - відмовити.

Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до відповідача-1: Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України; Відповідача-2: Т.в.о. Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Товстенко Олени Валентинівни; треті сторони: Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), Державне бюро розслідувань, Національна поліція України, ОСОБА_4, про визнання протиправними та скасування індивідуальних актів чи окремих їх положень та зобов'язання винити певні дії - повернути заявнику без розгляду.

Ухвала суду набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та в самостійному порядку, відповідно до ст. 294 Кодексу адміністративного судочинства України, не оскаржується.

Суддя І.В. Юхно