15.07.2020
Справа № 522/9899/20
Провадження №3/522/5967/20
15 липня 2020 року
Суддя Приморського районного суду м. Одеси Осіік Д.В.,за участі прокурора - Острик О.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Одеси, директор ДП «ОНВЦЕБ» проживаючий та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1
- за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
- за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора ДП «Одеський науково-виробничий центр екологічної безпеки», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та суб'єктом декларування і суб'єктом відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст. 3 Закону України, несвоєчасно, без поважних причин, подав 02.11.2018 року об 12 год.52 хв. Щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік , чим вчинив адміністартвине правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 , свою вину в інкримінованому йому правопорушенні визнав та просив звільнити його від адміністративної відповідальності за правопорушення пов'язане з корупцією аз ст. 38 КУпАП.
Обставини правопорушення і вина правопорушника підтверджується зібраними по справі доказами:
- протоколом про адміністративне правопорушення пов'язаного з корупцією №323/2020 від 17.06.2020 року,
- протоколом про адміністративне правопорушення пов'язаного з корупцією №324/2020 від 17.06.2020 року,
- поясненнями ОСОБА_1 , надані в судовому засіданні;
- витягами з сайту НАЗК;
- та іншими адміністративними матеріалами.
Відповідно до вимог ст.36 Кодексу України про адміністративні правопорушення При вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Відповідно до ст. 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
З наданих до суду матеріалів відносно ОСОБА_1 , вбачається, що інкриміноване йому адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення було скоєно 08 жовтня 2018 та 02 листопада 2018 та відповідно до моменту розгляду його судом, винесення цієї постанови, строки накладення адміністративного стягнення, передбачені ст. 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення минули.
Згідно п. 7 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
При цьому, у відповідності до Узагальнення науково - консультативного висновку Науково-консультативної Ради при Вищому адміністративному суді України за підписом ученого секретаря НКР при ВАСУ Смоковича М.І., ученого секретаря секції загальної теорії адміністративної юстиції НКР при ВАСУ Маринчак Н.Є., ученого секретаря секції адміністративного права НКР при ВАСУ Усенко Є.А., під час закриття провадження у справах про адміністративні правопорушення у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності, передбачених ст.38 КУпАП, винність особи не встановлюється.
За таких обставин, суд приходить до висновку про необхідність закриття справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , із звільнення його від адміністративної відповідальності.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 36, 38, 172-6, 221, 247, 268, 284 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», -
Справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за фактом вчинення 08.10.2018 року та 02.11.2018 правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 та ч.1 ст. 172-6 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» - закрити.
На постанову може бути подана апеляція до апеляційного суду Одеської області через районний суд протягом 10 діб з дня його проголошення.
Суддя