ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"20" липня 2020 р. справа № 300/764/20
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Чуприни О.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 19.03.2020 за №0002810-5333-0909, -
ОСОБА_1 (надалі по тексту також - позивач, ОСОБА_1 ) 06.04.2020 звернувся в суд із позовною заявою до Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області (надалі по тексту також - відповідач, Головне управління ДПС в області, орган стягнення ) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 19.03.2020 за №0002810-5333-0909.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач протиправно, в порушення норм статті 267 Податкового кодексу України, на підставі помилкових висновків про обов'язок позивача сплачувати транспортний податок за оподатковуваний період 2020 року на об'єкт оподаткування - транспортний засіб марки BMW, модель Х5 xDrive30d 2019 року виготовлення, об'єм двигуна 2993 см3, оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням за №0002810-5333-0909 від 19.03.2020, визначив податкове зобов'язання за платежем транспортний податок з фізичних осіб в розмірі 25 000,00 гривень. За доводами позивача, придбаний ним, на підставі договору купівлі-продажу №І19-5709 від 18.10.2019, автомобіль марки BMW, модель Х5 xDrive30d 2019 року виготовлення, об'єм двигуна 2993 см3 не є об'єктом оподаткування, оскільки його середньоринкова вартість до оподаткування у 2020 році становить 1 118 055,09 гривень, тобто меншою ніж 375 розмірів мінімальної заробітної плати на 01.01.2020. Як відзначає позивач, згідно даних офіційного веб-сайту Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, розрахована у 2020 році згідно з Методикою середньоринкова вартість легкового автомобіля марки BMW, модель Х5, з об'ємом двигуна - 3,0 літра, дизель, 2019 року випуску - становить 1 118 055,09 гривень. Разом з тим, на офіційному веб-сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі сільського господарства України, розміщено Перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2020 році, згідно якого легковий автомобіль марки BMW моделі Х5 хDrive30d 2019 року випуску, відсутній як об'єкт оподаткування транспортним податком. З урахуванням вказаних обставин вважає оскаржуване податкове повідомлення-рішення протиправним, прийнятим всупереч чинному законодавству України та таким, що порушує його майнові права. Просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області від 19.03.2020 за №0002810-5333-0909, яким визначено позивачу суму податкового зобов'язання за платежем "Транспортний податок з фізичних осіб 18011000" за 2020 рік у розмірі 25 000,00 гривень.
За наслідками виконання позивачем ухвали про залишення позовної заяви без руху від 10.04.2020 (а.с.20), Івано-Франківським окружним адміністративним судом ухвалою від 28.04.2020 на підставі статей 260-261 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі по тексту також - КАС України) відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін за наявними матеріалами (а.с.30-32).
Відповідач скористався правом на подання відзиву на позовну заяву від 15.05.2020 за №1662/10/09-19-08-02, який надійшов на адресу суду 18.05.2020 із відповідними письмовими доказами (а.с.61-64, 65-70). Представник відповідача заперечив проти заявлених позовних вимог, вказавши на наступні обставини. Так, Головним управлінням ДПС в області 11.11.2019 отримано інформацію від Регіонального сервісного центру МВС в Івано-Франківській області, про придбання транспортних засобів з відповідним додатком, у якому відображено придбані громадянами у період жовтня 2019 року транспортні засоби, серед яких і придбаний ОСОБА_1 транспортний засіб марки BMW, модель Х5 xDrive30d 2019 року виготовлення, об'єм двигуна 2993 см3. Таким чином враховуючи придбання позивачем у 2019 році вказаного транспортного засобу та беручи до уваги розміщену на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку інформацію про автомобілі, які є об'єктом оподаткування транспортним податком у 2020 році, відповідач вказує, що належний позивачу автомобіль у відповідності до статті 267 Податкового кодексу України є об'єктом оподаткування. Посилаючись на пункт 4 статті 267 Податкового кодексу України, зазначив, що ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000,00 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті Кодексу. Відтак вважає правомірним винесення відповідачем оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, яким визначено позивачу транспортний податок за 2020 рік в розмірі 25 000,00 гривень. На підставі вказаного просить у задоволенні позову відмовити.
Розглянувши наявні у справі матеріали, вивчивши зміст позовної заяви, відзиву на позов, дослідивши і оцінивши в сукупності письмові докази, якими сторони обґрунтовують позовні вимоги та заперечення проти них, проаналізувавши зміст норм матеріального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд виходить із таких підстав та мотивів.
ОСОБА_1 18.10.2019 придбав у Товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс Преміум" автомобіль марки BMW, модель Х5 xDrive30d, 2019 року виготовлення, об'єм двигуна 2993 см3, номер двигуна НОМЕР_1 , колір білий, VIN НОМЕР_2 .
Вказана обставина підтверджується контрактом №І19-5709 від 15.10.2019, Додатком №1 до Контракту №І19-5709 від 15.10.2019 та договором купівлі-продажу транспортного засобу №І19-5709 від 18.10.2019 (а.с.11, 47-55, 56-58, 59).
Регіональний сервісний центр МВС в Івано-Франківській області листом від 07.11.2019 за №31/9/4070 (а.с.67-68) повідомив відповідача, що згідно баз даних Єдиного державного реєстру МВС України у територіальних сервісних центрах області з 01.10.2019 по 31.10.2019 зареєстровано шість легкових автомобілів, вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати (1 564 875,00 гривень).
Згідно додатку до вказаного листа, серед таких зареєстрованих автомобілів протягом жовтня 2019 року наявний належний позивачу автомобіль марки BMW, модель Х5 xDrive30d, 2019 року виготовлення, об'єм двигуна 2993 см3, номер двигуна НОМЕР_1 , колір білий, VIN НОМЕР_2 за ціною придбання 2 134 710,00 гривень (а.с.68).
На підставі поданої Регіональним сервісним центром МВС в Івано-Франківській області інформації від 07.11.2019 Головним управлінням Державної податкової служби в Івано-Франківській області 19.03.2020 прийнято податкове повідомлення-рішення за №0002810-5333-0909, яким визначено позивачу податкове зобов'язання за платежем транспортний податок з фізичних осіб за 2020 рік в розмірі 25 000,00 гривень (а.с.7).
Вважаючи податкове повідомлення-рішення за №0002810-5333-0909 від 19.03.2020 протиправним, ОСОБА_1 звернувся до суду за захистом своїх прав. Просить скасувати оскаржуване податкове повідомлення-рішення.
Надаючи правову оцінку публічно-правовим відносинам, суд виходить із наступного.
У відповідності до вимог пункту 3 частини 1 статті 244 КАС України, визначаючи яку правову норму слід застосувати до спірних правовідносин, суд зазначає, що при вирішенні даної справи керується нормами Законів та підзаконних нормативно-правових актів в тій редакції, яка чинна на момент виникнення чи дії конкретної події, обставини і врегулювання відповідних відносин.
Правові засади регулювання нарахування і адміністрування транспортного податку з фізичних осіб, встановлені наступними нормативними актами, що діяли на час виникнення спірних відносин.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
01 січня 2015 року набрав чинності Закон України №71-VIII від 28 грудня 2014 року "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи", яким шляхом викладення в новій редакції статті 267 Податкового кодексу України (надалі по тексту також - ПК України) в складі податку на майно введено новий податок - транспортний податок.
Транспортний податок належить до місцевих податків (стаття 10 Податкового кодексу України)
Судом встановлено те, що автомобіль марки BMW, модель Х5 xDrive30d, 2019 року виготовлення, об'єм двигуна 2993 см3, номер двигуна НОМЕР_1 , колір білий, VIN НОМЕР_2 , зареєстрований за адресою: м. Надвірна Івано-Франківської області (а.с.68).
Відповідно до відомостей з офіційного веб-сайту Надвірнянської міської ради Івано-Франківської області (http://nadvirnamr.gov.ua/stavky-2020/) рішенням Надвірнянської міської ради Івано-Франківської області від 26 червня 2019 року за №1462-34/2019 залишено без змін у 2020 році на території Надвірнянської міської ради, зокрема, ставки транспортного податку, встановлені рішенням міської ради №491-13/2017 від 09 лютого 2017 року.
Пунктом 4 рішення Надвірнянської міської ради №491-13/2017 від 09 лютого 2017 року (http://nadvirnamr.gov.ua/rehulyatorni-akty/stavky-mistsevyh-podatkiv-i-zboriv/) встановлено на території Надвірнянської міської ради ставку транспортного податку з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000,00 гривень за легковий автомобіль з року випуску якого минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість якого становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Відповідно до підпункту 267.1.1. пункту 267.1 статті 267 ПК України (в редакції, чинній на момент прийняття спірного рішення) платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1. пункту 267.2 цієї статті є об'єктами оподаткування.
Приписи підпункту 267.2.1. пункту 267.1 статті 267 ПК України об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального".
Базою оподаткування у відповідності до підпункту 267.3.1. пункту 267.1 статті 267 Податкового кодексу України є легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті.
Згідно пункту 267.4. статті 267 ПК України ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті.
За приписами пунктів 267.5 та 267.6 статті 267 Податкового кодексу України, базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року. Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за податковою адресою (місцем реєстрації) платника податку, зазначеною в реєстраційних документах на об'єкт оподаткування. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються платнику податку контролюючим органом у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року). Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
Постановою Кабінету Міністрів України №66 від 18.02.2016 року затверджено Методику визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів (надалі по тексту також - Методика) та внесення змін у додатки 1 і 2 до Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.04.2013 за № 403.
Ця Методика встановлює механізм визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів (надалі по тексту також - автомобілі) для цілей віднесення таких автомобілів до об'єктів оподаткування транспортним податком.
Згідно пунктів 2 і 3 Методики середньоринкова вартість автомобіля розраховується за методом аналогії цін ідентичних автомобілів за відповідною формулою джерелом інформації для визначення ціни нового автомобіля є офіційні прайс-листи виробників (дилерів).
Пунктами 13, 14 Методики визначено, що Мінекономіки відповідно до цієї Методики розраховує середньоринкову вартість автомобіля та щороку до 1 лютого податкового (звітного) року розміщує на своєму офіційному веб-сайті перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо зазначених автомобілів: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального.
У разі відсутності на офіційному веб-сайті Мінекономіки інформації про марку, модель легкового автомобіля, що має ознаки об'єкта оподаткування транспортним податком, Мінекономіки за зверненням ДФС та/або власника зазначеного легкового автомобіля визначає його середньоринкову вартість, доповнює перелік, зазначений в абзаці першому цього пункту, такою інформацією та розміщує її на своєму офіційному веб-сайті.
Мінекономіки забезпечує роботу офіційного веб-сайту в режимі, який дає змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість автомобіля шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна та тип пального.
Таким чином, обов'язок з визначення середньоринкової вартості транспортного засобу законодавець покладає на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері економічного розвитку. Межі повноважень податкового органу полягають виключно у прийнятті податкового повідомлення-рішення на підставі отриманої від Мінекономрозвитку інформації про автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно), та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Вирішуючи питання про правомірності застосування контролюючим органом положень ПК України з урахуванням Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України №66 від 18.02.2016, щодо оподаткування транспортним податком у 2020 році, а також підставність прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, суд виходить з такого.
Так, власне обґрунтування протиправності винесення відповідачем податкового повідомлення-рішення за №0002810-5333-0909 від 19.03.2020 яким визначено податкове зобов'язання за платежем транспортний податок з фізичних осіб в розмірі 25 000,00 гривень, позивач мотивує тим, що придбаний ним автомобіль не є об'єктом оподаткування, оскільки його вартість становить менше ніж 375 розмірів мінімальної заробітної плати на 01.01.2020.
Досліджуючи такі доводи позивача, судом встановлено наступне.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік", який вступив в дію з 01.01.2020, встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня - 4 723,00 гривні.
Таким чином, згідно приписів підпункту 267.2.1. пункту 267.1 статті 267 ПК України об'єктом оподаткування у 2020 році є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 1 771 125,00 гривень, тобто понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2020 року.
Згідно даних офіційного веб-сайту Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (https://www.me.gov.ua/Vehicles/CalculatePrice?lang=uk-UA) судом з'ясовано, що в розділі "Транспортні засоби : розрахунок вартості" в підрозділі "Для оподаткування транспортним податком (п.267.2 ст.267 Податкового кодексу України" за вікнами пошуку "марка", "модель", "рік випуску" серед автомобілів марки "BMW" серії "Х5" "2019 року випуску" виключно із дизельними двигунами в автоматичному режимі станом на 20.07.2020 визначаються наступні значення вартості відповідних об'єктів оподаткування:
- "Х5 (G05) SAV X5 M50d, 3.0 внутрішнє згорання, дизель" - 1 324 296,44 гривень;
- "Х5 M50d, 3.0 внутрішнє згорання, дизель" - 1 687 237,00 гривень;
- "Х5, 3.0 внутрішнє згорання, дизель" - 1 122 500,70 гривень.
Розрахована за відповідним калькулятором вартість автомобілів марки "BMW" серії "Х5" "2019 року випуску" виключно із дизельними двигунами не перевищує значення 1 771 125,00 гривень.
Разом з цим, на офіційному сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України розміщено Перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2020 році (надалі по тексту також - Перелік).
Відомості даного Переліку серед автомобілів марки BMW модельного ряду Х5 містять такі ідентифікуючі відомості щодо "М50І" (двигун 4,4 бензин; до 1 року), "М50d" (двигун 3,0 дизель; до 1 року), "X5 (F95) SAV X5 M" (двигун 4,4 бензин; до 2 років), в той час як придбаний ОСОБА_1 легковий автомобіль марки BMW, модель Х5 "xDrive30d", відсутній як об'єкт оподаткування транспортним податком в такому Переліку.
Як свідчать подані позивачем документи із придбання автомобіля явною відмінністю належного ОСОБА_1 транспортного засобу в порівнянні із єдиним визначеним Мінекономрозвитку об'єктом оподаткування із дизельним двигуном 3,0 дизель є ідентифікуюча ознака моделі "М".
Серед переліку додаткового обладнання (опцій), яке замовив і оплатив позивач при придбанні автомобіля є коди специфікації 337 пакет "М Sport" та пакет "Launch Edition + М Sport", однак така опція не змінила загальної ідентифікації предмета купівлі продажу "BMW Х5 xDrive30d" (а.с.47, 57).
Відповідач у справі не надав суду жодного доказу на підтвердження того, що загальна сформована при придбанні комплектація автомобіля, придбана позивачем "BMW Х5 xDrive30d" є тим же об'єктом оподаткування, який визначений в Переліку там ідентифікований як - "Х5 М50d".
При цьому відповідач, обґрунтовуючи правомірність своїх дій щодо визначення об'єкта оподаткування транспортним податком автомобіля позивача посилається на інформацію Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, розміщену на офіційному веб-сайті щодо об'єктів оподаткування, на підтвердження чого долучив витяг із сайту (а.с.64).
Як слідує із долученого відповідачем до матеріалів справи витягу із офіційного веб-сайту Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, об'єктом оподаткування транспортним податком у 2020 році є, поряд з іншими, автомобіль марки BMW, модель Х5 М50d, з об'ємом двигуна - 3,0 літра, дизель до 1 року.
Однак суд вже звернув увагу відповідача на те, що в матеріалах справи відсутні докази про при рівняння технічних та інших характеристик, придбаного у 2019 році позивачем автомобіль марки BMW, модель Х5 xDrive30d, 2019 року, до автомобіля марки BMW, модель Х5 М50d 2019 року виготовлення.
Крім вказаного, за даними розміщених на офіційному сайті імпортеру BMW - "АВТ" Баварія Україна", прайс-листів а також сайті офіційної дилерської компанії BMW в м. Івано-Франківську - "Альянс Преміум", якому придбавав позивач об'єкт оподаткування, ціна на автомобіль марки BMW, модель Х5 xDrive30d та ціна на автомобіль марки BMW, модель Х5 М50d, значно відрізняються одна від одної, що також свідчить про відмінність таких автомобілів між собою.
Таким чином, доводи відповідача з даного приводу, суд вважає безпідставними та не обґрунтованими, а також такими що не можуть братися судом до уваги при вирішенні даного спору.
Суд констатує, що середньоринкова вартість придбаного позивачем автомобіля марки BMW, модель Х5 xDrive30d 2019 року виготовлення, об'єм двигуна 2993 см3, становить 1 250 901,77 гривень, що є нижчою 375 розмірів мінімальної заробітної плати у 2020 році (1 771 125,00 гривень), у Переліку легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2020 році, автомобіль марки BMW модель Х5 xDrive30d відсутній, а отже не може бути об'єктом оподаткування у 2020 році.
З урахуванням викладеного, оскаржуване податкове повідомлення-рішення від 19.03.2020 за №0002810-5333-0909 про визначення ОСОБА_1 податкового зобов'язання за платежем транспортний податок з фізичних осіб за 2020 рік в розмірі 25 000,00 гривень не ґрунтується на нормах права, внаслідок чого вказане рішення є протиправним та підлягає скасуванню.
Відповідно до частин 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
В той же час, в адміністративному судочинстві діє принцип офіційності, який полягає в активній позиції суду щодо з'ясування всіх обставин у справі (пункт 4 частини 3 статті 2, частини 2, 4 статті 9, частина 3 статті 77, частина 6 статті 94 КАС України).
Суд вжив всіх заходів на з'ясування обставин, які мають значення для даної справи, в тому числі витребував додаткові пояснення і докази з власної ініціативи (пункти 5, 6 ухвали суду про відкриття провадження у справі).
Представлені відповідачем докази у своїй сукупності не дають підстав вважати що оскаржуване рішення є правомірним, прийнятим обґрунтовано, з дотриманням норм чинного законодавства.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.
Враховуючи вищенаведене, адміністративний позов є обґрунтованим, а позовні вимоги такими, що підлягають до задоволення.
Вирішуючи питання розподілу судових витрат суд зазначає, що позивач за подання до суду адміністративного позову майнового характеру сплачено судовий збір в розмірі 840,80 гривень, на підтвердження чого в матеріалах справи містяться квитанції від 21.04.2020 за №81159 (а.с.25).
Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, підлягають стягненню з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань на користь позивача понесені ним судові витрати по оплаті судового збору в розмірі 840,80 гривень.
Сторонами не подано до суду будь-яких доказів про понесення ними інших витрат, пов'язаних з розглядом справи, відтак у суду відсутні підстави для вирішення питання щодо їх розподілу.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250, 371 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області за №0002810-5333-0909 від 19.03.2020 про визначення ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової кратки платника податків НОМЕР_5 ) податкового зобов'язання за платежем транспортний податок з фізичних осіб за 2020 рік в розмірі 25 000,00 гривень.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області (ідентифікаційний код юридичної особи 43142559) на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової кратки платника податків НОМЕР_5 ) сплачений судовий збір в розмірі 840,80 гривень (вісімсот сорок гривень вісімдесят копійок).
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Згідно із пунктом 3 розділу IV "Прикінцеві положення" КАС України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов'язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв'язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Учасники справи:
Позивач - ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової кратки платника податків НОМЕР_5 ), АДРЕСА_1 .
Відповідач - Головне управління Держаної податкової служби в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 43142559), вул. Незалежності, 20, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківська область, 76018.
Суддя /підпис/ Чуприна О.В.