Справа № 304/555/20 Провадження № 3/304/217/2020
17 липня 2020 року м. Перечин
Суддя Перечинського районного суду Закарпатської області Ганько І.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Перечинського відділення поліції Ужгородського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , тимчасово непрацюючого, українця, громадянина України, -
за ч. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
з протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 388351 від 02 травня 2020 року вбачається, що цього ж дня о 01.00 год. ОСОБА_1 по вул. Центральній в с. Дубриничі Перечинського району Закарпатської області керував транспортним засобом марки «ЗАЗ 1102», д/н НОМЕР_1 , у стані алкогольного сп'яніння (огляд на стан сп'яніння у встановленому законом порядку проводився із застосуванням приладу «Драгер» у присутності двох свідків, чим порушив вимоги п. 2.9 «а» Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. 2 ст. 130 КУпАП.
Згідно вимог ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Відповідно до ст. 9 вказаного Кодексу адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до ст. 278 цього Кодексу орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121 - 126, 127 1 - 129, частинами першою, другою, третьою і четвертою статті 130 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Відповідно до ч. 1 ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Разом з цим, ОСОБА_1 у судові засідання, призначені Перечинським районним судом на 14 травня, 02 та 15 червня, а також 01 і 16 липня 2020 року не з'явився, хоча про день і час слухання справи за місцем проживання, яке вказане у протоколі та збігається із зареєстрованим місцем проживання, встановленим суддею за відомостями відділу обліку та моніторингу інформації місця проживання ГУ ДМС в Закарпатській області № 3.1.8/630 від 06 лютого 2020 року з матеріалів справи № 304/61/20, оглянутої у судовому засіданні, повідомлявся у встановленому законом порядку (рекомендовані повідомлення про вручення поштових відправлень повернулися без зазначення причин повернення).
Таким чином, оскільки за допомогою засобів поштового зв'язку належним чином повідомити ОСОБА_1 про розгляд справи не виявилося можливим, що відповідно до вимог ч. 1 ст. 268 КУпАП й унеможливлює розгляд даної справи, а тому її слід повернути на доопрацювання для виконання вимог ст. ст. 251, 256 КУпАП (встановлення належних відомостей щодо місця знаходження та проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності (країна, місто, вулиця, номер будинку/квартири)).
Крім цього, ще однією підставою повернення справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 на доопрацювання є відсутність у такій доказів, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, вчинила дане порушення повторно протягом року після вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою статті 130 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 7, 9, 268, 276, 277, 278-279, 280, 283, 285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
справу про адміністративне правопорушення № 304/555/20 щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 130 КУпАП повернути на доопрацювання до Перечинського відділення поліції Ужгородського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя:Ганько І. І.