Справа № 392/647/20
Провадження № 3/392/361/20
06 липня 2020 року м.Мала Виска
Суддя Маловисківського районного суду Кіровоградської області Кавун Т.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1
за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ № 010454, 23.05.2020 року о 23 год. 54 хв. в смт. Смоліне Маловисківського району Кіровоградської області, по вул. Казакова, 2 гаражний кооператив (гараж) гр. ОСОБА_1 керував транспортним засобом ИЖ 271790, д/н НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп'яніння. Від продуття алкотестеру "Драгер" та від проходження медичного огляду в умовах лікарні на визначення стану сп'яніння відмовився в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п.2.5 ПДР України.
В судове засідання гр. ОСОБА_1 не з'явився. Про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Від захисника Беспалової Н.О. 06.07.2020 року надійшло клопотання про закриття провадження у справі у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення, посилаючись на те, що відсутні докази керування транспортним засобом ОСОБА_1 , пояснення свідків не відповідають вимогам діючого законодавства, так як відсутні відмітки про те, що вказані свідки попереджені про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивого показання та за відмову від дачі показання, порушено порядок огляду осіб з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції закріплених у ст. 266 КУпАП, Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом МВС України, Міністерства охорони здоров'я України 09.11.2015 № 1452/735.
Дослідивши матеріали справи, суддя дійшла наступного висновку.
Згідно ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У судовому засіданні досліджено CD - диск з відеозаписом з місця адміністративного правопорушення, що наданий до суду разом з матеріалами адміністративної справи.
Під час перегляду відеозапису, доданого працівниками поліції до протоколу про адміністративне правопорушення в якості доказу,не встановлено, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом НОМЕР_2 271790, д/н НОМЕР_1 .
Натомість вбачається, що відразу інспектор поліції підійшов до автомобіля та не повідомивши ОСОБА_1 про вчинення ним будь-якого адміністративного правопорушення пред'явив вимогу передати для перевірки документи.
В подальшому працівниками поліції було складено протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП.
При цьому, інспектор поліції не виконав приписи ст. 32 Закону України "Про національну поліцію" та відповідно порушив порядок огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, який визначено положеннями статті 266 КУпАП та Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України від 9 листопада 2015 року № 1452/735.
Адміністративна відповідальність за ч.1 ст.130 КУпАП настає за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Об'єктивна сторона даного правопорушення включає три складові: керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції; передачі керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів; відмові особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Тобто, правопорушник має, по-перше, керувати транспортним засобом, а по-друге - перебувати в стані сп'яніння. Відсутність будь-якої складової об'єктивної сторони складу адміністративного правопорушення виключає можливість притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Крім того, з письмових пояснень свідків вбачається, що ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду на визначення стану сп"яніння.
Оскільки працівники поліції повинні представити суду беззаперечні докази того, що особа керувала автомобілем і при цьому знаходилась у стані алкогольного сп'яніння, чи то відмовилася від проходження порядку огляду на стан сп"яніння однак, жоднийдоказ доданий до протоколу про адміністративне правопорушення не вказує та факт керування ОСОБА_1 транспортним засобом.
Отже, належних та допустимих доказів вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП не надано, тому прихожу до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення передбачений ч.1 ст. 130 КУпАП.
А провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
Керуючись п.1 ст. 247, ч.3 ст. 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Закрити провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, на підставі пункту 1 частини 1 статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляція протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Т.В. Кавун