Рішення від 02.07.2020 по справі 380/2954/20

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 380/2954/20

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 липня 2020 року м. Львів

09 год. 59 хв.

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Качур Р.П., за участю секретаря судового засідання Лізогуб В.В., представниці позивача Сало І.І., представника відповідача Павліша О.Р. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Томатіна» (79003 м. Львів вул. Ковжуна 5 оф. 2) до Головного управління ДПС у Львівській області (79026 м. Львів вул. Стрийська 35) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення -

УСТАНОВИВ:

товариство з обмеженою відповідальністю «Томатіна» звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління ДПС у Львівській області, у якій просить визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення Галицького управління ГУ ДПС у Львівській області від 24.03.2020 № 0012055104 у частині застосування штрафу у сумі 28 457 (двадцять вісім тисяч чотириста п'ятдесят сім) грн 40 коп. за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних: ПН № 1051 / Дата виписки ПН/РК - 15.12.2019; ПН № 1053 / Дата виписки ПН/РК - 15.12.2019; ПН № 1052 / Дата виписки ПН/РК - 15.12.2019; ПН № 1050 / Дата виписки ПН/РК - 14.12.2019; ПН № 1049 / Дата виписки ПН/РК - 14.12.2019; ПН № 1048 / Дата виписки ПН/РК - 14.12.2019; ПН № 1047 / Дата виписки ПН/РК - 13.12.2019; ПН № 1046/ Дата виписки ПН/РК - 13.12.2019; ПН № 1045 / Дата виписки ПН/РК - 13.12.2019; ПН № 1043 / Дата виписки ПН/РК - 12.12.2019; ПН № 1044 / Дата виписки ПН/РК - 12.12.2019; ПН № 1042 / Дата виписки ПН/РК - 12.12.2019; ПН № 1041 / Дата виписки ПН/РК - 11.12.2019; ПН № 1040 / Дата виписки ПН/РК - 11.12.2019; ПН № 1039 / Дата виписки ПН/РК - 11.12.2019; ПН № 1038 / Дата виписки ПН/РК - 10.12.2019; ПН № 1037 / Дата виписки ПН/РК - 10.12.2019; ПН № 1036 / Дата виписки ПН/РК - 10.12.2019; ПН № 1035 / Дата виписки ПН/РК - 09.12.2019; ПН № 1034 / Дата виписки ПН/РК - 09.12.2019; ПН № 1033 / Дата виписки ПН/РК - 09.12.2019; ПН № 1032 / Дата виписки ПН/РК - 08.12.2019; ПН № 1031 / Дата виписки ПН/РК - 08.12.2019; ПН № 1030 / Дата виписки ПН/РК - 08.12.2019; ПН № 1028 / Дата виписки ПН/РК - 07.12.2019; ПН № 1029 / Дата виписки ПН/РК - 07.12.2019; ПН № 1025 / Дата виписки ПН/РК - 06.12.2019; ПН № 1024 / Дата виписки ПН/РК - 06.12.2019; ПН № 1023 / Дата виписки ПН/РК - 05.12.2019; ПН № 1022 / Дата виписки ПН/РК - 05.12.2019; ПН № 1021 / Дата виписки ПН/РК - 05.12.2019; ПН № 1020 / Дата виписки ПН/РК - 04.12.2019; ПН № 1018 / Дата виписки ПН/РК - 04.12.2019; ПН № 1019 / Дата виписки ПН/РК - 04.12.2019; ПН № 1017 / Дата виписки ПН/РК - 03.12.2019; ПН № 1016 / Дата виписки ПН/РК - 03.12.2019; ПН № 1015 / Дата виписки ПН/РК - 03.12.2019; ПН № 1014 / Дата виписки ПН/РК - 02.12.2019; ПН № 1013 / Дата виписки ПН/РК - 02.12.2019; ПН № 1012 / Дата виписки ПН/РК - 02.12.2019; ПН № 1009 / Дата виписки ПН/РК - 01.12.2019; ПН № 1010 / Дата виписки ПН/РК - 01.12.2019; ПН № 1011 / Дата виписки ПН/РК - 01.12.2019; ПН № 1026 / Дата виписки ПН/РК - 06.12.2019; ПН № 1027 / Дата виписки ПН/РК - 07.12.2019.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач вказав, що дотримався свого обов'язку щодо своєчасного направлення в електронну систему документообігу податкових накладних, однак до завершення операційного дня йому не було надіслано квитанції про прийняття податкових накладних або про відмову в їх прийнятті, або про зупинення реєстрації податкових накладних. Вважає, що не припустився протиправних дій у цьому випадку, тому не підлягає притягненню до відповідальності. На думку позивача, податкове повідомлення-рішення № 0012055104 від 24.03.2020 в частині застосування штрафу в сумі 28 457,40 грн суперечить законодавству і звернувся до суду із цим позовом про його скасування.

Ухвалою від 21.04.2020 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою суду від 16.06.2020 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Представниця позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали з підстав, викладених у позовній заяві, просила позов задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечив з підстав, викладених у відзиві (вх. № 24385 від 15.05.2020). В обґрунтування такого зазначив, що актом Головного управління ДПС у Львівській області № 103/51.04/40079610 від 10.01.2020, складеним за результатами проведення камеральної перевірки, встановлено несвоєчасність реєстрації ТзОВ «Томатіна» податкових накладних, що стало підставою для винесення контролюючим органом податкового повідомлення-рішення № 0012055104 від 24.03.2020 про накладення на позивача штрафу у сумі 28 457,40 грн за таке порушення. Вказав, що належним та допустимим доказом реєстрації податкової накладної є квитанція, у якій фіксується дата та час надходження такої в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. У судовому засіданні надав аналогічні усні пояснення, просив у задоволенні позову відмовити.

Суд заслухав вступне слово представників сторін, повно, всебічно та об'єктивно оцінив подані докази у їх сукупності та встановив такі обставини справи.

Головним управлінням ДПС у Львівській області 10.01.2020 проведено камеральну перевірку дотримання вимог п. 192.1 ст. 192, п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України ТзОВ «Томатіна», про що складено акт № 103/51.04/40079610 (а.с. 18, 19). Перевіркою встановлено порушення ТзОВ «Томатіна» граничних термінів реєстрації податкових накладних з кількістю трьох днів затримки.

За наслідками проведеної перевірки Галицьким управлінням ГУ ДПС у Львівській області 24.03.2020 на підставі акта перевірки № 103/51.04/40079610 від 10.01.2020 винесено податкове повідомлення-рішення № 0012055104 про застосування до позивача штрафу в розмірі 10% у сумі 28 457,40 грн за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на 15 і менше календарних днів на суму ПДВ 284 573,37 грн (а.с. 16).

Спірне податкове повідомлення-рішення прийнято відповідачем згідно з викладеним у акті перевірки висновком про встановлення перевіркою фактів несвоєчасної реєстрації податкових накладних в єдиному реєстрі податкових накладних, чим порушено п. 201.10 ст. 201 розділу ІІ Податкового кодексу України.

Позивач не погоджується із рішенням контролюючого органу щодо нарахування штрафу в сумі 28 457,40 грн за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, відтак звернувся до суду із цим позовом за захистом свого порушеного права.

При вирішенні спору по суті суд керувався таким.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Закріплений у ч. 1 ст. 9 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Предметом доказування відповідно до ч. 2 ст. 73 КАС України є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Податковий кодекс України у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин (далі - ПК України) відповідно до п. 1.1 регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Статтею 20 ПК України визначені права контролюючих органів. Підпунктом 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 ПК України встановлено, що контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім НБУ).

Відповідно до п. 75.1 ст. 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Пунктом 14.1.60 ст. 14 ПК України визначено, що Єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Відповідно до статті 200 ПК України реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених п. 201.1 цієї статті та/або п. 192 ст. 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування відповідно до п. 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в ЄРПН.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.

Постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010 затверджено Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних.

Пунктом 2 Порядку № 1246 наведені значення термінів, у якому вони вживаються у Порядку № 1246. Зокрема, податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість відповідно до вимог ПКУ в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації; операційний день - частина дня, протягом якої здійснюються прийняття від платників податку податкових накладних та/або розрахунків коригування та реєстрація або зупинення реєстрації.

Згідно з п. 3 Поряду № 1246 операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.

Пунктами 10, 11 Порядку № 1246 встановлено, що після складення податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі на них накладається електронний цифровий підпис посадових осіб постачальника (продавця) у такому порядку:

електронний цифровий підпис головного бухгалтера (бухгалтера) або електронний цифровий підпис керівника (у разі відсутності у постачальника (продавця) посади бухгалтера); електронний цифровий підпис, який за правовим статусом прирівнюється до печатки (у разі наявності).

Після накладення електронного цифрового підпису платник податку здійснює шифрування податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі та надсилає їх ДФС за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем з урахуванням вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Примірник податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі зберігається у платника податку.

Згідно з п. 12 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки питань, перелік яких наведений у даному пункті.

Відповідно до пунктів 13, 14 Порядку № 1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.

Згідно з пунктами 8, 9, 11 Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженим наказом Міністерства фінансів України № 557 від 06.06.2017, у разі якщо адресатом є контролюючий орган, після надходження електронного документа здійснюється його автоматизована перевірка. Автоматизована перевірка здійснюється у день надходження або не пізніше наступного робочого дня, якщо електронний документ надійшов після закінчення операційного дня або за 1 годину до його закінчення. Перша квитанція надсилається автору електронного документа протягом двох годин з часу його отримання контролюючим органом, в іншому разі - протягом перших двох годин наступного операційного дня.

Існують кілька видів відповідей на електронні документи звітності, які відправляються автоматично з серверу (шлюзу) відповідної державної установи:

Повідомлення - означає, що ваш документ (або пакет документів) успішно прийнятий сервером державної установи;

Квитанція № 1 - означає, що підписи вашого документу (або пакету документів) було перевірено та успішно розшифровано. Якщо квитанція прийшла без поміток або з позначкою "із зауваженнями", то документ пройшов перевірку підписів. Якщо наявна позначка "не прийнято", то виникла проблема технічного характеру (подробиці в тексті квитанції).

Квитанція № 2 - означає, що ваш звіт або накладна розглянуті автоматичними системами контролю звітності. Вона може інформувати як про успішне подання документу, так і про якісь помилки, допущені при його заповненні.

Виходячи з системного аналізу вищезазначених норм, судом встановлено, що позивачем -ТзОВ «Томатіна», виконано усі покладені на нього обов'язки як на платника податків щодо направлення податкових накладних до ЄРПН у строки, встановлені законодавством, про що свідчать відповідні протоколи руху документа/звіта та пов'язаних з ним повідомлень/квитанцій, у яких відображено дату та час відправки податкових накладних для реєстрації в ЄРПН, а саме:

- № 1051 від 15.12.2019 - 31.12.2019 о 15:13:16 (а.с. 67);

- № 1053 від 15.12.2019 - 31.12.2019 о 15:24:54 (а.с. 69);

- № 1052 від 15.12.2019 - 31.12.2019 о 15:18:55 (а.с. 71);

- № 1050 від 14.12.2019 - 31.12.2019 о 15:04:07 (а.с. 73);

- № 1049 від 14.12.2019 - 31.12.2019 о 14:55:15 (а.с. 75);

- № 1048 від 14.12.2019 - 31.12.2019 о 14:35:25 (а.с. 77);

- № 1047 від 13.12.2019 - 31.12.2019 о 14:23:37 (а.с. 79);

- № 1046 від 13.12.2019 - 31.12.2019 о 14:18:52 (а.с. 81);

- № 1045 від 13.12.2019 - 31.12.2019 о 14:14:16 (а.с. 83);

- № 1043 від 12.12.2019 - 31.12.2019 о 13:57:45 (а.с. 85);

- № 1044 від 12.12.2019 - 31.12.2019 о 14:05:42 (а.с. 87);

- № 1042 від 12.12.2019 - 31.12.2019 о 13:51:39 (а.с. 89);

- № 1041 від 11.12.2019 - 31.12.2019 о 13:48:05 (а.с. 91);

- № 1040 від 11.12.2019 - 31.12.2019 о 13:42:29 (а.с. 93);

- № 1039 від 11.12.2019 - 31.12.2019 о 13:36:07 (а.с. 95);

- № 1038 від 10.12.2019 - 31.12.2019 о 13:23:59 (а.с. 97);

- № 1037 від 10.12.2019 - 31.12.2019 о 13:17:13 (а.с. 99);

- № 1036 від 10.12.2019 - 31.12.2019 о 13:10:27 (а.с. 101);

- № 1035 від 09.12.2019 - 31.12.2019 о 13:07:13 (а.с. 103);

- № 1034 від 09.12.2019 - 31.12.2019 о 13:03:34 (а.с. 105);

- № 1033 від 09.12.2019 - 31.12.2019 о 12:57:49 (а.с. 107);

- № 1032 від 08.12.2019 - 31.12.2019 о 12:43:21 (а.с. 109);

- № 1031 від 08.12.2019 - 31.12.2019 о 03:15:30 (а.с. 111);

- № 1030 від 08.12.2019 - 31.12.2019 о 03:09:22 (а.с. 113);

- № 1028 від 07.12.2019 - 31.12.2019 о 02:55:47 (а.с. 115);

- № 1029 від 07.12.2019 - 31.12.2019 о 03:02:10 (а.с. 117);

- № 1025 від 06.12.2019 - 31.12.2019 о 02:26:21 (а.с. 119);

- № 1024 від 06.12.2019 - 31.12.2019 о 02:15:53 (а.с. 121);

- № 1023 від 05.12.2019 - 30.12.2019 о 22:12:22 (а.с. 123);

- № 1022 від 05.12.2019 - 30.12.2019 о 22:07:50 (а.с. 125);

- № 1021 від 05.12.2019 - 30.12.2019 о 22:02:02 (а.с. 127);

- № 1020 від 04.12.2019 - 30.12.2019 о 21:55:58 (а.с. 129);

- № 1018 від 04.12.2019 - 30.12.2019 о 21:35:07 (а.с. 131);

- № 1019 від 04.12.2019 - 30.12.2019 о 21:41:02 (а.с. 133);

- № 1017 від 03.12.2019 - 30.12.2019 о 21:26:07 (а.с. 135);

- № 1016 від 03.12.2019 - 30.12.2019 о 21:23:34 (а.с. 137);

- № 1015 від 03.12.2019 - 30.12.2019 о 21:18:00 (а.с. 139);

- № 1014 від 02.12.2019 - 30.12.2019 о 21:06:35 (а.с. 141);

- № 1013 від 02.12.2019 - 30.12.2019 о 21:01:06 (а.с. 143);

- № 1012 від 02.12.2019 - 30.12.2019 о 20:55:10 (а.с. 145);

- № 1009 від 01.12.2019 - 30.12.2019 о 20:12:24 (а.с. 147);

- № 1010 від 01.12.2019 - 30.12.2019 о 20:30:04 (а.с. 149);

- № 1011 від 01.12.2019 - 30.12.2019 о 20:45:54 (а.с. 151);

- № 1026 від 06.12.2019 - 31.12.2019 о 02:34:13 (а.с. 153);

- № 1027 від 07.12.2019 - 31.12.2019 о 02:51:18 (а.с. 155).

Натомість контролюючим органом протягом операційного дня (з 08:00 до 20:00 год.) (щодо податкових накладних, надісланих на реєстрацію 31.12.2019), у якому надсилалися податкові накладні, та наступного робочого дня (щодо податкових накладних, надісланих на реєстрацію 30.12.2019) не направлено квитанції про прийняття або неприйняття таких. Такі квитанції направлено позивачу 03.01.2020, тобто на третій/четвертий день після їх подання, що підтверджується наявними у матеріалах справи квитанціями № 1 про прийняття документів.

Тому, ураховуючи положення пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу, пунктів 8, 9, 11 Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженим наказом Міністерства фінансів України № 557 від 06.06.2017, у зв'язку із ненадісланням відповідачем протягом операційного дня/наступного робочого дня квитанції про прийняття або неприйняття, такі податкові накладні вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Щодо висновків, викладених в акті Головного управління ДПС у Львівській області № 103/51.04/40079610 від 10.01.2020, про порушення позивачем граничних термінів реєстрації податкових накладних суд зазначає таке.

Відповідно до п. 109.1 ст. 109 ПК України податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Отже, податкове правопорушення, як і правопорушення будь-яке, має суб'єктивну сторону, тобто це повинно бути умисне порушення норми закону, або умисне не виконання її, коли повинен її виконати.

Встановлені судом обставини справи свідчать про відсутність у позивача складу податкового правопорушення.

Обов'язком позивача було своєчасне направлення податкових накладних до Єдиного реєстру податкових накладних.

Платник податку не несе відповідальності за роботу телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем та програм. Несвоєчасна доставка відправлення адресату з будь-яких причин виключає відповідальність платника податків, який свій обов'язок виконав своєчасно.

Суд звертає увагу відповідача, що у постановах від 14.08.2018 у справі № 803/1583/17 (адміністративне провадження № К/9901/49627/18, реєстраційний номер 75932783) та від 28.08.2018 у справі № 806/1965/16 (адміністративне провадження № К/9901/39361/18, реєстраційний номер 76138384) Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду підтвердив висновок, який викладено у постановах Верховного Суду від 30.01.2018 у справі № 815/2745/17 та від 30.01.2018 у справі № 816/390/17 про те, що законодавець передбачив можливість застосування до платника наслідків несвоєчасної реєстрації податкової накладної, передбачених статтею 120-1 Податкового кодексу України, лише за наявності його вини.

Згідно з правовою позицією Верховного Суду, викладено у постанові № 1640/3102/18 від 12.02.2020 (адміністративне провадження № К/9901/18115/19, реєстраційний номер 87602316), встановлена нормою пункту 120-1.1 статті 120-1 ПК відповідальність платника податку на додану вартість за порушення граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в ЄРПН, у вигляді накладення штрафу може застосовуватися лише в разі якщо платник податку не надав (не надіслав) податкову накладну (розрахунок коригування) ДФС у строк, встановлений цією статтею.

З огляду на викладене суд доходить висновку, що поданими позивачем доказами доведено здійснення всіх передбачених законодавством дій для своєчасної реєстрації податкових накладних, що виключає склад податкового правопорушення та доводить безпідставність і протиправність податкового повідомлення-рішення № 0012055104 від 24.03.2020, яким накладено на позивача штраф у сумі 28 457,40 грн.

Суд вважає обґрунтованими доводи позивача, що саме на державні органи покладено обов'язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій та мінімізують ризик помилок.

Статтею 76 КАС України визначено, що достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Згідно ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення.

З урахуванням встановлених фактів, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

На підставі ч. 1 ст. 139 КАС України на користь позивача належить стягнути понесені ним судові витрати зі сплаті судового збору, сплаченого при поданні позовної заяви до суду за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст.ст. 19, 22, 25, 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 255 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення Галицького управління Головного управління ДПС у Львівській області № 0012055104 від 24.03.2020 у сумі 28 457 (двадцять вісім тисяч чотириста п'ятдесят сім) грн 40 коп.

3. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС України у Львівській області (79026 м. Львів вул. Стрийська 35; код за ЄДРПОУ 43143039) на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Томатіна» (79003 м. Львів вул. Ковжуна 5 оф. 2; код за ЄДРПОУ 40079610) судовий збір у сумі 2 102 (дві тисячі сто дві) гривні 00 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення через Львівський окружний адміністративний суд до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення виготовлено та підписано 10.07.2020.

Суддя Р.П. Качур